Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Хихи, при нас онлайн е, бележката на вратата, на съответната дата.

Засякла съм и двата водомера и просто, лепя една бележка. Лелята минава и събира бележките.

А да не ви разправям, че от десет години, имаме дистанционно отчитащи се водомери. Явно, у Ве и Ка-то, нЕма достатъчно грамотен свят, че да мине долу и да отчете цялата къща, без да ми слага заплашителни бележки от сорта:

" на 3 юни, всички да са си в къщи, в 10.30, че ще минава водомерката".

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 15 минути , aleksandrina каза:

в София може да си самоотчиташ студената вода на сайта им.

Да де, самоотчиташ си показанията на двата водомера - топъл/студен, НО на 4-6 месеца има задължително посещение от инкасатор и съм забелязала, че е винаги в неудобно за живеещия време... И започват едни бележки, едно чудо... Освен това не са чували за е-mail общуване, въпреки че е деклариран при тях 😞
 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Юни месец бях помолен да посетя ВиК Пловдив и да се обяснявам, като ученик, защото в 10-11 часа в работен ден на съм си бил вкъщи 🙂 На всеки 6 месеца искали да се подписвам и инкасатор да види на живо водомера ми, а не някаква бележка на входната врата. Този месец пък сменили инкасаторката, но се оказа готина, договорихме се да пращам снимка на водомера всеки месец във вайбър 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 17 минути , AlexandraKo каза:

Хихи, при нас онлайн е, бележката на вратата, на съответната дата.

Засякла съм и двата водомера и просто, лепя една бележка. Лелята минава и събира бележките.

А да не ви разправям, че от десет години, имаме дистанционно отчитащи се водомери. Явно, у Ве и Ка-то, нЕма достатъчно грамотен свят, че да мине долу и да отчете цялата къща, без да ми слага заплашителни бележки от сорта:

" на 3 юни, всички да са си в къщи, в 10.30, че ще минава водомерката".

Моята отчитаща лелка е по-технологична. Диктувам и ги по мобилния и или, ако не вдигне, и пращам sms.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, ven62 said:

По света (Европа) се минава един път в годината и през следващата година се плаща на база, това което си изразходил предишната. Като свърши годината изравняват (дават, взимат) и продължаваш на тази база следващата година.

Просто е.

Това тук няма как да се случи. Както няма да се случи и да намалят бумащината, ходенето и висенето на опашки по всякакви институции, намалянето на администрацията, закриването на мините и т.н.

Това според нашите управляващи не е развитие на държавата в правилна посока, а генериране на безработни.  

Затова и теориите "че ще ги стигнем ... и кога" са абсурдни - със страните от развития свят вървим по успоредни пътища - а както е извесно успоредни прави не се пресичат.

Това е теорията, а моето мнение е, че пътищата се раздалечават ... 

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, aleksandrina каза:

@ven62, в София може да си самоотчиташ студената вода на сайта им.

Знам го много отдавна, от жена ми.

Ние сме си разпределили задълженията - тя ни самоотчита, аз плащам.

:wink:

 

Имал съм само един проблем … с ЧЕЗ. Не исках никакви хартии:

- ОК, посочете имейл.

- Не искам и електронни писма.

- Не може, системата казвала така.

Еми, сега пращат мейлите на …. ма--ата си.

 

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 42 минути , georgebg каза:

Това тук няма как да се случи. Както няма да се случи и да намалят бумащината, ходенето и висенето на опашки по всякакви институции, намалянето на администрацията, закриването на мините и т.н.

Това според нашите управляващи не е развитие на държавата в правилна посока, а генериране на безработни.  

Затова и теориите "че ще ги стигнем ... и кога" са абсурдни - със страните от развития свят вървим по успоредни пътища - а както е извесно успоредни прави не се пресичат.

Това е теорията, а моето мнение е, че пътищата се раздалечават ... 

  

Това е много дълъг спор.

В някои аспекти съм съгласен. В други - категорично Не!

Нека някой си спомни какво беше Гърция преди 30-40 години и съответно България, и какво е сега.

преди 42 минути , georgebg каза:

... а както е извесно успоредни прави не се пресичат.

...

  

Зависи коя математика (геометрия) си учил. :wink:

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, georgebg каза:

Това тук няма как да се случи. Както няма да се случи и да намалят бумащината, ходенето и висенето на опашки по всякакви институции, намалянето на администрацията, закриването на мините и т.н.

Това според нашите управляващи не е развитие на държавата в правилна посока, а генериране на безработни.  

Затова и теориите "че ще ги стигнем ... и кога" са абсурдни - със страните от развития свят вървим по успоредни пътища - а както е извесно успоредни прави не се пресичат.

Това е теорията, а моето мнение е, че пътищата се раздалечават ... 

 

IMAO, всички управляващи са наясно, че за да се развива държавата, администрацията трябва да се намали с 70-90% , един КАТ примерно няма аналогия в света и е останка от соц.лагера, съответно абсолютна куха институция, примери за припокриващи се институции в БГ има много, за абсурдните нотариуси да не отварям дума... Но никой управляващ няма да се наеме да съкрати поголовно администрацията , което автоматично ще означава губене на електорат и избори.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, ven62 каза:

Може и да ме "увикате" но важните неща в сметките на Техем, Топлофикация, Тоци и Студена вода са ми ясни.

Не ми е ясно защо хората искат всеки месец някой да им идва на крака, да отчита някакви показания, да изчислява, изравнява и т.н.

Достатъчно досадно ми е тия от Студена вода да ми идват на 3 месеца и да ми оставят бележки, пък да се обаждам, пък ...

По света (Европа) се минава един път в годината и през следващата година се плаща на база, това което си изразходил предишната. Като свърши годината изравняват (дават, взимат) и продължаваш на тази база следващата година.

Просто е.

Ами... защото и на инкасаторите трябва да се плащат заплати 😉 Освен това, като ти направят изравнителна сметка веднъж годишно и те зашлевят със сумата, по-голямата част от населението ще е на ръба между болката и припадъка.

Да не предизвиквам съдбата, но за сега, нашите водомери и топломери са с дистанционно отчитане и съм се оттървала от тази щуротия.

 

Връзка към коментар

Относно битовизмите, които зачекнахте (или "отпочнахте" казваха в народното събрание) мога да кажа, че погледнати от горе нещата са катастрофални, но иначе има възможности всеки сам да се спасява. Разбира се, всичко, което може съм го направил "дистанционно" и там където е било възможно сме се превъзпитавали и използваме модерни средства за комуникация, това някой да ми лепне бележка някъде, а аз после да му отговоря с друга бележка, че да може накрая да дойде трета бележка и евентуално след време да си мерим бележките, съм ограничил до минимум с доста културни разговори на средно висок тон. За мое най-голямо учудване го имаше и другия вариант, при който една възрастна пощальонка се превърна в "game changer" за местната поща до такава степен, че пощите ми станаха предпочитан доставчик. А тя просто преди доста години вече, си намери начин да събере телефоните на хората, които получават често "пакети" и "пакетчета" и вместо да се разкарва да пуска бележки, който после да обикалят квартала, се обажда или праща съобщение по Viber по възможно най-любезния начин. Така и се радвам на ентусиазма, че всеки път като трябва да се гоня с някой куриер, който пак не е уцелил посоката и съжалявам, че не са ми пратили пратката с пощите. 

 

Една птичка пролет не прави обаче и връщайки се пак на общия план, за съжаление в много отношения сме си страна от третия свят и няма как да бъде иначе, когато хората, които са на позиции да взимат отговорни решения се избират единствено по това дали са достатъчно прости и неграмотни, за да може народонаселението да ги разбира и наивно да вярва, че били народни хора "сиреч" от наш'те, което е откровено срамно с оглед на историческите ни претенции за древен и евентуално мъдър (друг път!) народ.      

 

Сетих се, че аз веднъж се правих на интересен и писах научно обременено и юридически натруфено писмо до Топлофикация и Техем по-скоро от любопитство да видя какъв отговор ще получа. Сложих писмата в пликове, лепих марки, което не знам дали друг път съм правил, обратни разписки, после видях, че и на двете места пазачите са ги приели… и след две седмици, връщайки се от някъде гледам дебел плик в пощата и си викам тамън лесно ще заспя и така и стана. Някакъв "инж." преливаше от пусто в празно в продължение на 10 страници и накрая нещо бяха "преизчислили", защото един не чул, друг не видял,  "елката" и тя горката се претоварила и сбъркала… аз заради такива ме е срам да си пиша "инж." пред името и затова и никога не съм го правил, защото знам аз какво си мисля, като го видя, както и знам какви "колеги" имам.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
Преди 1 час, Adventurer каза:

Относно битовизмите, които зачекнахте (или "отпочнахте" казваха в народното събрание) мога да кажа, че погледнати от горе нещата са катастрофални, но иначе има възможности всеки сам да се спасява. Разбира се, всичко, което може съм го направил "дистанционно" и там където е било възможно сме се превъзпитавали и използваме модерни средства за комуникация, това някой да ми лепне бележка някъде, а аз после да му отговоря с друга бележка, че да може накрая да дойде трета бележка и евентуално след време да си мерим бележките, съм ограничил до минимум с доста културни разговори на средно висок тон. За мое най-голямо учудване го имаше и другия вариант, при който една възрастна пощальонка се превърна в "game changer" за местната поща до такава степен, че пощите ми станаха предпочитан доставчик. А тя просто преди доста години вече, си намери начин да събере телефоните на хората, които получават често "пакети" и "пакетчета" и вместо да се разкарва да пуска бележки, който после да обикалят квартала, се обажда или праща съобщение по Viber по възможно най-любезния начин. Така и се радвам на ентусиазма, че всеки път като трябва да се гоня с някой куриер, който пак не е уцелил посоката и съжалявам, че не са ми пратили пратката с пощите. 

 

Една птичка пролет не прави обаче и връщайки се пак на общия план, за съжаление в много отношения сме си страна от третия свят и няма как да бъде иначе, когато хората, които са на позиции да взимат отговорни решения се избират единствено по това дали са достатъчно прости и неграмотни, за да може народонаселението да ги разбира и наивно да вярва, че били народни хора "сиреч" от наш'те, което е откровено срамно с оглед на историческите ни претенции за древен и евентуално мъдър (друг път!) народ.      

 

Сетих се, че аз веднъж се правих на интересен и писах научно обременено и юридически натруфено писмо до Топлофикация и Техем по-скоро от любопитство да видя какъв отговор ще получа. Сложих писмата в пликове, лепих марки, което не знам дали друг път съм правил, обратни разписки, после видях, че и на двете места пазачите са ги приели… и след две седмици, връщайки се от някъде гледам дебел плик в пощата и си викам тамън лесно ще заспя и така и стана. Някакъв "инж." преливаше от пусто в празно в продължение на 10 страници и накрая нещо бяха "преизчислили", защото един не чул, друг не видял,  "елката" и тя горката се претоварила и сбъркала… аз заради такива ме е срам да си пиша "инж." пред името и затова и никога не съм го правил, защото знам аз какво си мисля, като го видя, както и знам какви "колеги" имам.

Стар виц, но все по-актуален:

"Като се знам какъв инженер съм, страх ме е да отида на доктор!"

Но на тема професионализъм, крилатата фраза на един бивш министър ми е фаворит: "Е... ти държавата, щом и аз съм и бил министър!"

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз до сега не съм си признавал, но аз много отдавна станах милиардер понеже всеки ден добри хора от бог знае кой петролно наситен край на света споделят милиардите си точно с мен, след като, разбира се, са ме избрали с конкурс, а в последните две нощи решиха и по телефона да ми споделят разни неща. 🤑

 

Звъняха ми от Конго (Бразавил) няколко пъти, не съм се вързал естествено, но целта е да върнеш обаждането...  да си знаете. :telephone:

feart-06-00082-g001.jpg

 

Положителното в цялата история е, че ми напомниха за едно малко своенравно езерце в кратера на Нирагонго, което освен туристическа атракция си ми е и професионален интерес до някаква степен, и ме вкараха в размисли (клонящи към планове)...
 

 

 

PS: Даже се замислих, дали да не им звънна ей така да ги "почерпя" за идеята...   :rolleyes:

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

На мен от Австрия две пропуснати повиквания от преди малко, ама там дори си нямат вулкани, та виках да не връщам обаждането. При тия от Западна Европа май в повечето случаи са от някой колцентър с неустоимо инвестиционно предложение 🙂

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Adventurer каза:

едно малко своенравно езерце в кратера на Нирагонго, което освен туристическа атракция си ми е и професионален интерес до някаква степен
 

:rolleyes:

си геолог ? :rolleyes:

Връзка към коментар
преди 33 минути , Фичо каза:

си геолог ? :rolleyes:

съм геофизик, т.е. каквото и да правя по суша, въздух и море го правя с много скъпа и модерна техника, а не с чук, лупа и ..ъъъ.. език, въпреки, че второто може би създава по-романтична Индиана Джоунс-ка представа и нямам проблем и на това да се правя като се наложи, а и си имам чук!  🤠

  • Харесвам 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, Adventurer каза:

Положителното в цялата история е, че ми напомниха за едно малко своенравно езерце в кратера на Нирагонго, което освен туристическа атракция си ми е и професионален интерес до някаква степен, и ме вкараха в размисли (клонящи към планове)...

 

 

С този клип ме уцели право в сърцето. По Коледа трябваше да го видя това езерце, но бяха затворили парка. 

Връзка към коментар
преди 49 минути , Tedy каза:

С този клип ме уцели право в сърцето. По Коледа трябваше да го видя това езерце, но бяха затворили парка. 

Можеш да го използваш като мотивация да се върнеш там при първа възможност и между другото снимките ти по принцип са невероятни, винаги страшно много им се радвам като случайно ми попаднат при едно или друго претърсване. :smile:

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Adventurer каза:

Можеш да го използваш като мотивация да се върнеш там при първа възможност и межд:smile:

Паркът вече е отворен и го умувам пак, да.

Благодаря! 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Винаги има поне по един дебил в трамвая вечер независимо в кой точно (между 19:30ч и 20:30ч) да си разказва на висок тон по телефона проблемите и сексуалния живот. Мога да уверя, че никой не се вълнува, но продължава да ги има.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.