Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 23 часа, Травеолани каза:

И аз да се оплача - ударих си главата в колата и имам мозъчно сътресение 😞

Ай-ай, бързо да се оправяш, че Кауай те чака! 😀

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

@Георги и @Травеолани леко и бързо възстановяване!

@Branko  съчуствам ти за стреса,преживявала съм го,добре че си имал късмет.

Млади и силни организми сте и вярвам,че ще се оправите бързо.🙂

 

@Adventurer,само на теб се чудя какво окуражително да ти кажа.Като прочетох колко пари си дал за билети на Уиз ми идеше да ти отстъпя моя Edreams Prime.И ти си още млад,да не вземеш да свикнеш да даваш по 500лв за билети,че от това оправяне няма 😛

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Фичо каза:

(апропо - то бива научна недостоверност, ама тия Куарон съвсем са се изхвърлили) 
 

Не съм чел до колко е реалистичен, но мисля че това е някъде на 5-6то място в търсените ефекти. Гледал съм го първо в IMAX и като визуално изживяване е феноменално. Музиката и звукът има огромно значение как се приема даден филм, никога не съм си представял колко по-въздействаща може да е липсата им. Просто е филм, който те държи "на ръба на стола", сори за клишето. 

 

От там вече нататък кусури могат да се търсят - сълзливата история на кака Сандра, мачовщината  и неподходящия хумор на Клуни, стигащия на една милимунда кислород (класическия приом с 0:01 оставащи на бомбата от най-тъпите екшъни) и т.н. Но това са второстепенни неща - звукът и визията са просто изумителни на голям екран. 

Редактирано от Георги
Връзка към коментар

 

преди 4 часа, Георги каза:

Като допълнение ти препоръчвам да вземеш ръчен багаж извън размерите и демонстративно да отидеш да си платиш за него на гишето преди бординга. Ама не да чакаш да те хванат, а ей така, доброволно! - "Здравейте, багажът ми е извън нормата и искам да си платя." Допълнителни баровски точки, които топлят много повече от всеки кешбек по ДСК Уиз. Груповото членство е било грешка обаче, губиш точки от него. 

Де да знам, тия на Терминал 1 може и да ги мързи и да ми откажат и да трябва разправия да правя, това летище е like.no.other, така че нищо не се знае. Освен това проблемът е, че мразя ама страшно много ръчния багаж и почти никога не нося нищо друго освен раничката с лаптопа, а и така е още по-баровско да гледам снизходително как другите се занимават с куфари. 

 

Иначе аз в тази тема пиша само с цел да се самоиронизирам и да се посмеем, не наистина да се оплаквам, платил съм си точно, за каквото съм искал и единствено го има лекия гъдел, че е НТА, иначе ако бяха моите любимци Търкиш например щях да платя повече и то с удоволствие пък и си събирам мили да си поддържам баровския статус, ако бяха Луфти пак щях да платя повече и то без да има много разлика, а дори и да има не съм сигурен в чия полза е точно и т.н. Това е тип семейно бягство в последния момент и в този случай ми е важно да мине най-гладко, удобно и бързо и това значи Уиз, колкото и да струва в момента. Може да ви е странно, но НТА не се избират само заради ниските цени, а често и защото полети им са удобни или дори нямат реална алтернатива, в случая и двете.

 

Бързо връщане в ритъм ти пожелавам, което не значи непременно, че трябва с календари да се занимаваш. :wink3:  

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Branko каза:

@Георги надявам се всичко да е наред и бързо да излезнеш от болницата.

Аз пък за малко да ти "правя компания".Нападна ме една 

каракачанка и се разминах само с разкъсани дънки ,чорап и отбелязани зъби на ахилеса,разминах се на косъм от разкъсването му.Малкия дявол дето се казва

Един от наемателите ни е от София. Има си бизнес в Пловдив и през седмицата е тук, в петък си отива в София. Та той ми сподели, че е направо депресиран от бездомните кучета около тях. Не го знам къде живее в Сф, но веднъж са го нападнали и по чудо се е спасил.Та рече, че ние в Пловдив, сме си живеели спокойно, такъв проблем , за три години , откакто е тук, не е видял.

Сега, като се замислих, сякаш , няма и много домашни кучета при нас. Понеже съм до Бунарджика, където се събират кучкарите, преди години, като че ли, бяха много. Сега не са.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За много неща не бих защитавал София и още повече са нещата, които ме дразнят, но за проблема с кучета според мен отдавна е ограничен. Само като си спомня, че не беше много отдавна времето, когато в някои от спалните квартали се разхождаха глутници, които през деня спяха, а вечер ставаха агресивни, не веднъж ми се е случвало като те почнат да ме гонят след това аз на свой ред да ги гоня, за да се отърва от тях, наистина такава си беше ситуацията на много места. След това повечето от агресивните постепенно ги прибраха и сега тези, които са останали по-скоро не създават проблеми, сигурно има изключения, но чак да се твърди, че не може да се живее спокойно е доста преувеличено и несериозно. 

 

Аз съм също си имам куче, казвал съм, но си имам и двор, че идеята за "куче в чекмедже" не ми е допадала никога. Не се бях замислял, но аз винаги съм имал куче де, още от дете, предполагам това ме прави кучкар та дрънка, както някоя видна "другарка" от някой домсъвет би се изразила примерно.  

 

Също съм от тези, които хранят бездомните кучета и дори "осинових" едно премръзнало бебе зимата, на което случайно попаднах в снега, а то пък стана прекрасно куче и си паснаха с друго идеално, та поне заедно дивеят като ме няма за по-дълго и не им липсват по-дългите разходки.   

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

В интерес на истината  ,каракачанката която ме нападна не беше бездомна и дори си беше със собственика,който не можа да я удържи.

Но иначе съм имал приключения точно с глутници от по 6-7 кучета навремето и то не точно срещу мен а срещу колата ми,бяха я направили на швейцарско сирене,защото една котка се беше скрила между кората и двигателя.

Но въпреки всички тези случки,обичам животните и не ми пречат,дори и аз съм прибирал бездомно и остана вкъщи до края на дните си

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
2 hours ago, Adventurer said:

За много неща не бих защитавал София и още повече са нещата, които ме дразнят, но за проблема с кучета според мен отдавна е ограничен

Да така е, наскоро минах по Витошка, като изключим стичащите се на всички посоки "сокове" от кофите, вече не са подредени само куче-куче-куче, а се редуват - куче-просяк-клошар , или в обратния ред беше - не помня. Така казваш е много по-добре, глутницата е "разнородна".

Връзка към коментар

Искам да се оплача и аз - от британската банкова "система", от онлайн магазините им и изобщо от имперския манталитет, който третира нас източноевропейците като втора категория хора. Не че някои не са де, но не и Аз!

 

Та опитах се да си купя нещо от един магазин, в който предлагат няколко опции за плащане: директно с карта, през Амазон Пей и с банков трансфер.

1. Мъдри хора ме посъветваха да не рискувам с банков трансфер.

2. При опит с Амазон Пей с Виза карта излизат две различни необясними грешки (timeout някакъв и една друга, която ме призовава да си проверя данните на картата ?!). А Дайнърса изобщо не се отразява от Амазон Пей 😞 И да, пробвах с браузъри, с кеш и бисквити и без кеш и бисквитки ...

3. При опит с директно плащане с карта излиза грешка Client IP address is restricted by the vendor. Писах си с тях и се оказа, че островитяните по принцип имали някаква система за сигурни плащания SagePay, която не работи с български кредитни карти (всъщност работи само с издадени в GB, ама аз да настъпя патриотична нотка хаха).

 

Аз лично съм БЕСЕН! Да си кажем СТИГА!

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар

Отпадането на ограниченията по географски признак в ЕС при онлайн пазаруване не трябваше ли да е влязло в сила вече?

Ти що не им напишеш коментар: манталитетът ми е много по-имперски от манталитета ти!

  • Смея се 2
Връзка към коментар

@Брани, не е като да нямаш варианти- плащаш с Revolut (ако имаш) или сменяш IP-то с UK-ско.

В една друга тема бях писала за немски магазин- само с DE телефони (карти) можеш да си свалиш приложението им.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Goal & Boss каза:

Отпадането на ограниченията по географски признак в ЕС при онлайн пазаруване не трябваше ли да е отпаднало вече?

 

Aми очевидно, че отпадането е отпаднало и пак сме на изходна позиция... готвят се за Брекзит :sarcastic:А ако е отпаднало пък ограничението, защо за "онези сайтове" минаваме през "онези IP адреси", ползвайки "онези карти", за да постигнем цените, предвидени за "онези европейци"?? За един прЕател питам... 😋

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Goal & Boss каза:

Отпадането на ограниченията по географски признак в ЕС при онлайн пазаруване не трябваше ли да е влязло в сила вече?

Ти що не им напишеш коментар: манталитетът ми е много по-имперски от манталитета ти!

Е те нали (все обещават, че) се махат от ЕС хаха 🙂

 

Иначе, сериозно, предполагам ще се оправдаят със системата SagePay, щото те в магазина не ограничават нищо, а просто я ползват 🙂

 

Иначе, още по-сериозно хаха, днес научих важен урок - да си обект на тоя манталитет не е толкова готино като да си субект!

В момента, aleksandrina каза:

@Брани, не е като да нямаш варианти- плащаш с Revolut (ако имаш) или сменяш IP-то с UK-ско.

В една друга тема бях писала за немски магазин- само с DE телефони (карти) можеш да си свалиш приложението им.

Аз съм старомоден човек, още нямах Revolut до снощи 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , chandni каза:

Aми очевидно, че отпадането е отпаднало и пак сме на изходна позиция... готвят се за Брекзит А ако е отпаднало пък ограничението, защо за "oнези сайтове" минаваме през "онези IP адреси", ползвайки "онези карти", за да постигнем цените, предвидени за "онези европейци"?? За един прЕател питам... 😋

Да, бях сгрешил, коригирах се. Доколкото си спомням, още в началото на 2019 това досадно ограничение би трябвало да е отпаднало. Даже май беше в ресора на нашия еврокомисар.

На твоя прЕател му кажи много здраве! 📢

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Goal & Boss каза:

Да, бях сгрешил, коригирах се. Доколкото си спомням, още в началото на 2019 това досадно ограничение би трябвало да е отпаднало. Даже май беше в ресора на нашия еврокомисар.

На твоя прЕател му кажи много здраве! 📢

Аз не тая злоба - мислено им пожелах просто да продължават да бъдат позитивни (Keep Yourselves Positive!) ...

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 4 минути , Брани каза:

Е те нали (все обещават, че) се махат от ЕС хаха 🙂

 

Иначе, сериозно, предполагам ще се оправдаят със системата SagePay, щото те в магазина не ограничават нищо, а просто я ползват 🙂

 

Иначе, още по-сериозно хаха, днес научих важен урок - да си обект на тоя манталитет не е толкова готино като да си субект!

Аз съм старомоден човек, още нямах Revolut до снощи 🙂

Аз миналата година пробвах на платя на UK версията на найк, с револют и сменено IP, без успех, явно си имат някакви други проверки и наистина режат всичко извън острова :wacko:

Връзка към коментар
преди 20 минути , Брани каза:

Искам да се оплача и аз - от британската банкова "система", от онлайн магазините им и изобщо от имперския манталитет, който третира нас източноевропейците като втора категория хора. Не че някои не са де, но не и Аз!

 

Не е само британската за съжаление - германски, австрийски, испански, италиански сайтове не предлагат в менютата си да бъде избрана България, няма въведен и кода на България +359 ... , дебитни/кредитни  карти се разпознават по набора от цифри къде са издадени, респ. от коя банка и т.н. и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да не говорим, че покрай поредните циркове, вчера паундът беше надолу и щях да спечеля десетки левове! 🙂

 

С други думи, продължавам да съм БЕСЕН!

  • Смея се 1
Връзка към коментар

За британски сайтове обикновено използвам Pay Pal, защото не съм толкова доверчив, колкото имперския наместник и защото статистически сравнително често се е налагало Pay Pal да ми връщат (сравнително бързо и лесно) парите, заради да речем общата неадекватност на отсрещната страна. :nea:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.