Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Чакай да не пропусна да се оплача от нещо, току-що ме зарадваха, че на летище JFK имало два метални сандъка по около 110 кг с моето име и имейл написан на тях, в които имало поне около 4 милиона долара по външни наблюдения. Та ако можело да ходя да си ги взема и да не ги притеснявам повече да ми ги пазят.... 

 

Аман вече, заринах се с пари и няма къде да ги държа и взех да създавам трудности и на летищата вече...

 

И ако не съм ви казал наскоро ме изнудваха за дребната (за баровец като мен) сума от 700$, защото ме били записали през камерата на лаптопа как съм правил разни неща с чужди жени...

 

Не знам защо още ме забавляват тия работи... и като чели модата на арабския шейх избрал случайно да подобри живота на няколко души вече отмина или той пък се разори и сега поне някак по-земни станаха нещата.      

  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 2 часа, Adventurer каза:

ме били записали през камерата на лаптопа как съм правил разни неща с чужди жени...

Е бива ли така, не те ли е срам?!? И то с чужди жени!  Ми затваряйте ги поне тия лаптопи като мърсувате!  :blush:

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Добре де кажи какво какво точно и за кога искаш да купиш и може да ти намерим начин по който да стане, някой посредник например може да приема тази карта или може да се регистрираш в гореспоменатия вече Pay Pal и т.н. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
4 hours ago, Adventurer said:

заринах се с пари и няма къде да ги държа и взех да създавам трудности и на летищата вече...

"пари като шума"

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 6.10.2019 г. в 11:35, Георги каза:

 Не би трябвало да е нещо сериозно, но следят някакви показатели на сърцето, а утре ще имам коронарография...май така написано звучи сериозно, но аз днес се чувствам несравнимо по-добре.

Георги, как си?  Оправи ли се вече напълно?  🍻

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Наложи ми се да оспорвам транзакция на Дайнърс. Получих дежурен отговор, че оспорването е неоснователно и дължа 39 лева такса и 20 лева за преиздаване на карта. Добре, че съм тъпа и упорита и с двуседмични усилия се преборих да ми признаят оспорването за основателно. Да ви предупредя, че има някакъв пробив в сигурността в Epay. Поне комуникацията с Дайнърс беше лесна, от Epay просто ме отсвириха, че няма да ми дадат никаква информация по телефон или имейл, само на място в техния офис в София. Така че не се отказвайте при първия отрицателен отговор.

  • Харесвам 1
  • Шок 2
  • Браво 4
Връзка към коментар
На 12.10.2019 г. в 8:40, Rumiana каза:

Георги, как си?  Оправи ли се вече напълно?  🍻

Оказа се, че нищо общо с инфаркт, най-вероятно е някакъв вирус, който още не се знае какъв е или какъв е бил. Още някакви изследвания чакам и пия хапчета, но иначе на практика нямам оплаквания от неделя насам. От сряда съм си вкъщи и се радвам на болничен до края на другата седмица 🙂 

  • Харесвам 24
Връзка към коментар

Трябва да се оплача, иначе ще ми избият бушоните...  

 

След месеци подготовка на две презокеански командировки и похарчени един вагон пари, включително за билети и бизнес визи, вече няколко пъти искат да ги отменят - за спестяване на пари (след закупен non-refundable билет до Сао Пауло за £1100, например). 

 

Такова иди ми дойди ми - съм онемяла аз. Как може такава малоумщина и липса на ефективност от компании с претенции, не е истина! Идва им на акъл някаква спестовна комсомолска акция, без да се прилага никакъв разум. 

 

И естествено, съм изключително вбесена. Сега - признавам, вбесяването е и от нарушаване на плановете ми за уикенди на тези места 😄 (които сама си плащам). Независимо от този момент, просто съм изумена от прахосничеството тук.   

 

Аргггхххххх! 

Връзка към коментар
преди 5 минути , Rainy каза:

Трябва да се оплача, иначе ще ми избият бушоните...  

 

След месеци подготовка на две презокеански командировки и похарчени един вагон пари, включително за билети и бизнес визи, вече няколко пъти искат да ги отменят - за спестяване на пари (след закупен non-refundable билет до Сао Пауло за £1100, например). 

 

Такова иди ми дойди ми - съм онемяла аз. Как може такава малоумщина и липса на ефективност от компании с претенции, не е истина! Идва им на акъл някаква спестовна комсомолска акция, без да се прилага никакъв разум. 

 

И естествено, изключително вбесена. Сега - признавам, вбесяването е и от нарушаване на плановете ми за уикенди на тези места 😄 (които сама си плащам). Независимо от този момент, просто съм изумена от прахосничеството тук.   

 

Аргггхххххх! 

Всички са полудели! В немска фирма в която работя и която върти сериозни пари, официално обявиха, че сме в криза, пълно замразяване на всякакви харчове,  проекти и максимум икономия. В Германия дори били по-зле! Вече започнаха да намалят работните часове-респективно заплатите.

А вчера приятел програмист ми обяви, че и на тях са им казали, че са в криза и нямало работа..

  • Замислям се 2
Връзка към коментар
1 minute ago, Alexander said:

Всички са полудели! В немска фирма в която работя и която върти сериозни пари, официално обявиха, че сме в криза, пълно замразяване на всякакви харчове,  проекти и максимум икономия. В Германия дори били по-зле! Вече започнаха да намалят работните часове-респективно заплатите.

В Германия знаят ли за това, че са по-зле 😉 . Защото синът ми работи там и такова нещо няма - самолети, хотели, таксита, гориво за лични нужди и т.н. всичко си плащат, та дори често и над лимитите ...

13 minutes ago, Rainy said:

включително за билети и бизнес визи, вече няколко пъти искат да ги отменят - за спестяване на пари (след закупен non-refundable билет до Сао Пауло за £1100, например). 

е това наистина не го разбирам - като си нагазил вече, поне се окаляй докрая 🙂 , наистина на комсомолска инициатива прилича ...

Връзка към коментар
преди 9 минути , georgebg каза:

е това наистина не го разбирам - като си нагазил вече, поне се окаляй докрая 🙂 , наистина на комсомолска инициатива прилича ...

Именно! Останалите разходи - специално в Бразилия - ще са по-ниски от самолетния билет. Защо не го помислиха като оторизираха пътуванията? Дори не си правят труда да сравнят. Прахосничество. Играят си на спестяваниа. Смешна история. Точно комсомолска инициатива и натягане... 

 

Просто трябваше да споделя - в неформално пространство - да не пукна някой кръвоносен съд. Благодаря за японската боксова круша 😄 

Връзка към коментар
преди 22 минути , georgebg каза:

В Германия знаят ли за това, че са по-зле 😉 . Защото синът ми работи там и такова нещо няма - самолети, хотели, таксита, гориво за лични нужди и т.н. всичко си плащат, та дори често и над лимитите ...

 

И още как

https://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/konjunktur/kurzarbeit-in-der-deutschen-industrie-nimmt-zu-16403944.html?utm_source=headtopics&utm_medium=news&utm_campaign=2019-09-26

 

https://www.manager-magazin.de/unternehmen/autoindustrie/bmw-autobauer-kuerzt-gehalt-und-arbeitszeit-bei-tausenden-mitarbeitern-a-1290029.html

Връзка към коментар
3 minutes ago, tch said:

Явно е от привилигированите 😉 ...

Пък на тези от bMW пишат с колко им намалят заплатите, ама не смеят да напишат колко са им били 🙂 ...

Връзка към коментар
преди 32 минути , georgebg каза:

В Германия знаят ли за това, че са по-зле 😉 . Защото синът ми работи там и такова нещо няма - самолети, хотели, таксита, гориво за лични нужди и т.н. всичко си плащат, та дори често и над лимитите ...

е това наистина не го разбирам - като си нагазил вече, поне се окаляй докрая 🙂 , наистина на комсомолска инициатива прилича ...

Забравих да поясня, че намалените работни седмици са точно в Гермния, за сега у нас няма.

 

Връзка към коментар
преди 1 минута , georgebg каза:

Пък на тези от bMW пишат с колко им намалят заплатите, ама не смеят да напишат колко са им били 🙂 ...

Може да се пресметне. 5 часа на седмица по-малко=10-14 хиляди евро на година надолу в заплатата. Като умножиш сумата по 7 или 8 се получава годишната заплата при 35 или 40 часова работна седмица. Но това си е бруто, нето е около 40-45% по-малко. И едно жилище около (не в Мюнхен) ти е поне половин милион, тъй че....

Връзка към коментар
На 11.10.2019 г. в 16:40, Adventurer каза:

Добре де кажи какво какво точно и за кога искаш да купиш и може да ти намерим начин по който да стане, някой посредник например може да приема тази карта или може да се регистрираш в гореспоменатия вече Pay Pal и т.н. 

Ако мнението е отнесено към мен (тур + музей на стадион Манчестър Юнайтед) , вече е късно. Минах с една риза и вратовръзка, показана по скайп. Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

и моите впечатления са, че напоследък на много места в Западна Европа "знаят", че нещо се задава и почват да действат превантивно... накрая ще стане като самосбъдващото се пророчество, всички "знаят", че настъпва криза и тя взема, че настъпва наистина от свитите харчове :grin:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Полудявам вече. Купих си просто един телевизор и поисках да се свърже с кабелна телевизия. Първо 2 дни ме лъгаха по телефона, че пускат заявка и нищо не се случи. След което посетих офис и преподписах договор за една карта в устройството. Предложиха ми нови услуги, но никой не ми каза, че трябват нови кабели в целия апартамент, което доведе до нови трудности и загуба на време. Оправиха нещата, но се активира някаква услога Hplore tv, която не съм искала и много трудно успях да спра. Аз изпращам съобщение STOP, а в отговор получавам ново, че е активирана. Исках просто един нов телевизор, а вече цяла седмица се ядосвам и край няма. 

  • Шок 1
Връзка към коментар

Лесно се говори и пише, когато не си пряко засегнат, но за някои немски фирми (и не само немски, въпреки че в Европа те са най-потърпевши) вече е кристално ясно какъв ще е спада на приходите, което рефлектира върху плановете и променя мащаба и дори в някои случаи прекатява започнати проекти. И тук няма особено значение какъв разход е направен, а по-скоро целта е да се минимизират очакваните бъдещи такива. Безумната търговска война ще спечели временно предимство за тези, които правят първите стъпки, но в крайна сметка всички ще загубим. Летете, докато има платежоспособно търсене и лихвите са ниски, защото не е изключено в обозримо бъдеще нискотарифният сегмент да се съкрати значително. 

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , antea каза:

и моите впечатления са, че напоследък на много места в Западна Европа "знаят", че нещо се задава и почват да действат превантивно... накрая ще стане като самосбъдващото се пророчество, всички "знаят", че настъпва криза и тя взема, че настъпва наистина от свитите харчове :grin:

Ако всичко беше розово нямаше ЕЦБ да сваля наскоро още лихвите и да започва отново да печата пари.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Rainy каза:

Точно комсомолска инициатива и натягане

Ти тогава ги цакай с големия коз - кажи им, че за своя сметка ще поемеш половината разходи. И ще те направят отряден председател. А ако им намекнеш за Ленинск Корбински съботници (неплатени, разбира се, доброзорно) - направо шеф на ДКМС-то. Само не знам как се превежда „доброзорно“ на английски.

Шегата настрана, задават се интересни времена. Пак. Да го е**!

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 15 минути , Goal & Boss каза:

Ти тогава ги цакай с големия коз - кажи им, че за своя сметка ще поемеш половината разходи. И ще те направят отряден председател. А ако им намекнеш за Ленинск Корбински съботници (неплатени, разбира се, доброзорно) - направо шеф на ДКМС-то. Само не знам как се превежда „доброзорно“ на английски.

Точно това ще се случи :grin: Преживяно... Доброзорно - нямам грам идея! Аргггхххххх!

 

Иначе... Абсолютно никой няма да се трогне за нормалните ти права, ако сам не се трогнеш. Можеш да работиш 12 часа дневно - и освен чистата съвест, че гониш своя перфекционизъм друго нищо няма да получиш 🙂 Та се разхождам вече с леко по-мръсна съвест, но се надявам да ми оцелеят някои по-важни органи... 

 

И да, прав е @koliob - била съм свидетел как спират проекти с натрупани огромни разходи, които ще предотвратят излишни бъдещи разходи, за да не да загробят разни важности, учили са ме и мен да правя така (не съм имала такава власт, само на теория го знам). Такива разсипници са иначе тук иначе, изумила съм се! Само да спазваш правилата.

 

В случая става въпрос за глупава икономия, която вдига само пушилка, а не носи реални дивиденти, всъщност носи точно обратното. И най-вече отнемат мотивацията на един техен служител, защото се обезсмислят едни много сериозни лични усилия. Абе... Как заврях днес, не е истина. И мълчах като пукал, естествено.

 

преди 15 минути , Goal & Boss каза:

Шегата настрана, задават се интересни времена. Пак. Да го е**!

Имам усещането, че повечето хора сме с повреден кризисен манталитет - или я очакваме, или я преживявяме (на някои ни избиват бушоните по този повод и става мазало). Тук следва сочен стоичковизъм 😊

Връзка към коментар

И аз да се оплача. Рекох, по примера на @Adventurer, и аз да се снабдя с билети до Италия за 500-600 лева. Ей така, за кеф, що пък да не!

Проверих. Няма. Свършили. Останали само от по 20-30 лева.

Ама съм такъв карък, такъв каръккккк... Така да не ми върви в тоя живот!!!! 😭

  • Харесвам 1
  • Смея се 13
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.