Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

2 minutes ago, Goal & Boss said:

И аз да се оплача. Рекох, по примера на @Adventurer, и аз да се снабдя с билети до Италия за 500-600 лева. Ей така, за кеф, що пък да не!

Проверих. Няма. Свършили. Останали само от по 20-30 лева.

Ама съм такъв карък, такъв каръккккк... Така да не ми върви в тоя живот!!!! 😭

Е това беше мноооого готино. Браво за хумора, невероятно фин 😁😂

  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 14.10.2019 г. в 16:14, Rainy каза:

Трябва да се оплача, иначе ще ми избият бушоните...  

 

След месеци подготовка на две презокеански командировки и похарчени един вагон пари, включително за билети и бизнес визи, вече няколко пъти искат да ги отменят - за спестяване на пари (след закупен non-refundable билет до Сао Пауло за £1100, например). 

 

Такова иди ми дойди ми - съм онемяла аз. Как може такава малоумщина и липса на ефективност от компании с претенции, не е истина! Идва им на акъл някаква спестовна комсомолска акция, без да се прилага никакъв разум. 

 

И естествено, съм изключително вбесена. Сега - признавам, вбесяването е и от нарушаване на плановете ми за уикенди на тези места 😄 (които сама си плащам). Независимо от този момент, просто съм изумена от прахосничеството тук.   

 

Аргггхххххх! 

Все пак се съпикяса шефа и - засега - измърмори: А, то бая пари са похарчени. Отивай бе! :grin: 

Макар че има още време да им хрумнат идиотии, та да си стои темата тук. 

Ако няма "та...", надявам се да не проследяват по документи кога точно кацат и излитат самолетите :crazy:

Връзка към коментар
1 hour ago, Rainy said:

Все пак се съпикяса шефа и - засега - измърмори: А, то бая пари са похарчени. Отивай бе! :grin: 

Макар че има още време да им хрумнат идиотии, та да си стои темата тук. 

Ако няма "та...", надявам се да не проследяват по документи кога точно кацат и излитат самолетите :crazy:

То колко хора, в знак на съпричастност 🙂, му теглихме по една, та може по този повод да се е блъснал някъде и да му се е наместил мозъка ... сега ще си  мислим хубави работи за него, да не вземем пък да го повредим 😉 ..

Връзка към коментар
На ‎14‎.‎10‎.‎2019‎ г. в 21:58, Goal & Boss каза:

И аз да се оплача. Рекох, по примера на @Adventurer, и аз да се снабдя с билети до Италия за 500-600 лева. Ей така, за кеф, що пък да не!

Проверих. Няма. Свършили. Останали само от по 20-30 лева.

Ама съм такъв карък, такъв каръккккк... Така да не ми върви в тоя живот!!!! 😭

Пиши ми на лични. Ще те уредя.

Всъщност си невероятен късметлия - при мен са по 700 лв.

 

  • Смея се 9
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

За пореден път Hielo y Aventura вдигнаха цените на мини трекинга върху глетчера Перито Морено. Това е второто повишение в рамките на тази година - през Август вдигнаха цената от 4500 песо на 6500, а сега от ноември цената вече е 9000 песо. Като добавиш и 800 песо вход за националния парк, цената на човек вече докосва 150 Евро. Докато стигнем до там, като нищо цената вече да е 12 000. Страшни кожодери! При това оправданието инфлация трудно може да мине - 4500 песо беше при 25 песо за 1 лев, 9000 песо е при 33 песо за лев.

  • Шок 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Искам да се оплача.... изтървах фотоапарата и се чукна леко, видимо не видях нищо на пръв поглед, после забелязах, че визьорът леко е излезнал. Фотоапарата продължава да си работи, но.... ми искат 105лв за да го оправят 😭

Тази година наистина стигнах финансовото дъно, мрън 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , savagejo каза:

Искам да се оплача.... изтървах фотоапарата и се чукна леко, видимо не видях нищо на пръв поглед, после забелязах, че визьорът леко е излезнал. Фотоапарата продължава да си работи, но.... ми искат 105лв за да го оправят 😭

Тази година наистина стигнах финансовото дъно, мрън 

Еее, тя е накрая де, след малко ще свърши.

И новата ще ти е по- успешна, ще видиш!:give_rose:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, savagejo каза:

Искам да се оплача.... изтървах фотоапарата и се чукна леко, видимо не видях нищо на пръв поглед, после забелязах, че визьорът леко е излезнал. Фотоапарата продължава да си работи, но.... ми искат 105лв за да го оправят 😭

Не че това ще те успокои, но и моят (почит нов, на около година) фотоапарат беше изпуснат..., също уж продължава да снима, но прави разни мизерии  и не може да се оправи нито за 5, нито за 105лв., а все пак струва около 1000 ...  :unsure:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз да ви успокоя,успях да изпусна и моят апарат,и не само апарата се прецака,но се отлепи и една от лещите на обектива,който е в пъти по-скъп от апарата.Все пак всичко се оправи,(дори не трябваше да го пращат в Canon Италия)и то само за 480лв.Засега си снимам и няма проблеми,пък да видим

  • Харесвам 1
  • Шок 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Абе то не че моят е сапунерка, скъпичък си беше навремето, а и вече е на годинки, и осъзнавам че можеше да е много по-зле.... ама нещо не очаквах такава сметка. Още повече че тази година наистина се оказва финансово смазваща 

 

@AlexandraKo благодаря и аз се надявам на новата, че тая старата.... край няма 😂

Връзка към коментар
преди 5 минути , savagejo каза:

Още повече че тази година наистина се оказва финансово смазваща 

 

Говори ми, говори ... изобщо не искам да отварям приказка на тази тема.

И емотикон даже подходящ не мога да намеря ;) - т.е. достатъчно изразителен.

Но... да сме здрави, пък другото все ще се оправи някога.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 minute ago, Lyubina said:

Но... да сме здрави, пък другото все ще се оправи някога.

Не е сигурно, аз вече пета година продължавам да се надявам .. та ме избива вече на 😁😂😥😪😝 и други такива емотикони, интересно че все в различен ред се проявяват 😉 ...

Връзка към коментар
преди 21 минути , Lyubina каза:

 

Говори ми, говори ... изобщо не искам да отварям приказка на тази тема.

И емотикон даже подходящ не мога да намеря 😉 - т.е. достатъчно изразителен.

Но... да сме здрави, пък другото все ще се оправи някога.

Защо така сте се депресирали? Я се стегнете!

Здрави ли сте? Здрави сте! Какво повече да искаме?!

През тази година бях 7 месеца в болнични. Смених двете тазобедрена стави, че се бяха сринали в края на миналата година. Патерици и лежане. За капак тромб и емболия. 

За парите, които изтекоха, да не говоря. Стигат за няколко околосветски. 

Не се предавам! Работя и планирам пътешествия.

  • Харесвам 24
  • Шок 1
  • Браво 19
Връзка към коментар

Ще Ви спрем скандинавските пътувания или изгодните резервации за мини круизи, покрай които изпадате в пранове за този край🙂. Аз загубих фотоапарат за над 1000 лв. в Португалия, изядох 5-6 пащели де ната, пих 2-3 чаши вино верде и слънчевата Португалия за един ден заличи мрачните ми мисли😁.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

И друг път съм  казвала една поговорка, която имат турците и много ми харесва:

”Кахър, дето опира до пари, не е кахър”.

Щото, при сериозен здравословен проблем, колкото и пари да има, полза няма. Дани ви го е казала преди мен.

Така че, погледнете нещата от друга посока и се радвайте, че са ви се случили такива дребни, неприятности, без които, си може да се живее. 

  • Харесвам 23
Връзка към коментар

Полета на Турските от Баку до Истанбул който следях за юни, е скочил със 100 евро. Това по случай блек фрайдей сигурно. Хубавото е, че май ще си спретнем връщането с Пегасус с ден в Измир.

Връзка към коментар
преди 12 часа, BlackArt77 каза:

Полета на Турските от Баку до Истанбул който следях за юни, е скочил със 100 евро. Това по случай блек фрайдей сигурно. Хубавото е, че май ще си спретнем връщането с Пегасус с ден в Измир.

Погледни и полетите на Бута до Истанбул - може да са на по-добра цена.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искам да се оплача от "любимите" ми "промоции" от вида  "up to 30 (50,70 etc..) % off  for selected flights (hotels ... etc.)   , което спокойно може да означава и 3% за 3 избрани полета/хотела :mad:

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 18 минути , Фичо каза:

Искам да се оплача от "любимите" ми "промоции" от вида  "up to 30 (50,70 etc..) % off  for selected flights (hotels ... etc.)   , което спокойно може да означава и 3% за 3 избрани полета/хотела :mad:

И аз от сутринта се ровичкам в един сайт, че съм си харесала една рокля. С намалението до 50% с кода  / за шарани/, за намаление, де ,при 38 евро цена, като приложих кода , цената слезе надолу с евро и петдесет.

Ще чакам да мине черният петък, че да спаднат цените...

  • Харесвам 4
  • Шок 1
Връзка към коментар

Значи, признавам, че повече ми стана смешно, отколкото да се ядосам... Няколко магеланци си спомнят едни дилеми за купуване на билет до Буенос Айрес от Мадрид, с прехвърляне в Лондон, с подлата идея на връщане да сляза на Хийтроу в 6.30 часа и директно да отпраша на работа :grin: Тези няколко магеланци ме убедиха да рискувам - и с право. Аз такъв евтин презокеански билет (от Лондон) не бях купувала в скромната си кариера на пътуващ...

 

Да, обаче - ровя тази вечер в профила си и съзирам някаква странна абревиатура IB - за полет Буенос Айрес - Мадрид. Любите ми BA са ме прехвърлили на директен полет до Мадрид. Аз видях промяна, но пишеше само за час, Изобщо не допуснах, че са ми сменили направо полета. Да се смея ли, да плача ли :rofl:

 

И сега като им се обадя да мрънкам, трябва да им кажа - айде да ми върнете старите полети през Лондон, щото мисля да не ползвам последната отсечка :grin:

Връзка към коментар
преди 7 часа, Rainy каза:

Значи, признавам, че повече ми стана смешно, отколкото да се ядосам... Няколко магеланци си спомнят едни дилеми за купуване на билет до Буенос Айрес от Мадрид, с прехвърляне в Лондон, с подлата идея на връщане да сляза на Хийтроу в 6.30 часа и директно да отпраша на работа :grin: Тези няколко магеланци ме убедиха да рискувам - и с право. Аз такъв евтин презокеански билет (от Лондон) не бях купувала в скромната си кариера на пътуващ...

 

Да, обаче - ровя тази вечер в профила си и съзирам някаква странна абревиатура IB - за полет Буенос Айрес - Мадрид. Любите ми BA са ме прехвърлили на директен полет до Мадрид. Аз видях промяна, но пишеше само за час, Изобщо не допуснах, че са ми сменили направо полета. Да се смея ли, да плача ли :rofl:

 

И сега като им се обадя да мрънкам, трябва да им кажа - айде да ми върнете старите полети през Лондон, щото мисля да не ползвам последната отсечка :grin:

Значи ако човек иска да пътува до Мандрид директно сигурно никога няма да се случи това 😂

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 7 часа, Rainy каза:

Значи, признавам, че повече ми стана смешно, отколкото да се ядосам... Няколко магеланци си спомнят едни дилеми за купуване на билет до Буенос Айрес от Мадрид, с прехвърляне в Лондон, с подлата идея на връщане да сляза на Хийтроу в 6.30 часа и директно да отпраша на работа :grin: Тези няколко магеланци ме убедиха да рискувам - и с право. Аз такъв евтин презокеански билет (от Лондон) не бях купувала в скромната си кариера на пътуващ...

 

Да, обаче - ровя тази вечер в профила си и съзирам някаква странна абревиатура IB - за полет Буенос Айрес - Мадрид. Любите ми BA са ме прехвърлили на директен полет до Мадрид. Аз видях промяна, но пишеше само за час, Изобщо не допуснах, че са ми сменили направо полета. Да се смея ли, да плача ли :rofl:

 

И сега като им се обадя да мрънкам, трябва да им кажа - айде да ми върнете старите полети през Лондон, щото мисля да не ползвам последната отсечка :grin:

Отиването същото ли е? 

Обясни, че според личните ти разбирания не може да летиш два пъти по една отсечка и си купила полета само заради това прекачване. Или, ако са били еднакви в дввте посоки,  настоявай, че държиш винаги да се връщаш по същия път,  за да си събереш енергията и да си балансирана. 

  • Смея се 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.