Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Преди 1 час, savagejo каза:

Значи ако човек иска да пътува до Мандрид директно сигурно никога няма да се случи това 😂

Абсолютно! :grin:

 

Преди 1 час, Lindt каза:

Отиването същото ли е? 

Обясни, че според личните ти разбирания не може да летиш два пъти по една отсечка и си купила полета само заради това прекачване. Или, ако са били еднакви в дввте посоки,  настоявай, че държиш винаги да се връщаш по същия път,  за да си събереш енергията и да си балансирана. 

Отиването е същото 🙂 С енергията ще го премълча... хххахааа... Мислех да заявя, че умишлено ползвам полет с прехвърляне, защото 11 часа са ми в повече, обаче полетът Буенос Айрес - Мадрид и Буенос Айрес - Лондон са еднакви по продължителност :grin: Аз затова и не обърнах внимание на промяната, но признавам - дори не би ми хрумнало, че ще ми сменят полета! 

 

Аз смятам да използвам следните аргументи:

 

1) Не искам да пътувам с Иберия, щото не ги харесвам, искам си Бритиш пък, които най-много харесвам! (Пълни глупости! :grin:)

 

2) Ръчният багаж на двете авиокомпании не е еднакъв, а аз пътувам само с ръчен багаж - размерът им е еднакъв (най-големият възможен в света), но Иберия имат 10 кг ограничение, а Бритиш - 23 кг общо (!!!)  (Това вече е съвършената истина).

 

3) Ще пътувам с приятел от Буенос Айрес - и това е абсолютно вярно!

 

Обаче като знам, че само да погледнат английския адрес в профила ми, ще лъсна като калайдисан тиган :grin:

 

 

Връзка към коментар

Искам да се оплача как вечерта след Ноемврийската сбирка някакъв смешник ми закачи колата. Влизам си аз в една тясна уличка и тоя изскача от някаква пряка срещу мен. Няколко минути се гледахме умно (всъщност умно и мъдро гледах аз, а тъпо той, разбира се, а той и нещо взе да маха), очаквайки другия да отстъпи на заден ход (всъщност не и аз - в случая не защото съм непоносимо велик и не отстъпвам, а защото практически за него беше по-лесно да се върне в дупката обратно в пряката, от която изпълзя излезе). Та тоя даде газ, мина покрай мен, при това отдясно, одра ми бронята и калника и избяга 😞

  • Шок 8
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Брани каза:

Искам да се оплача как вечерта след Ноемврийската сбирка някакъв смешник ми закачи колата. Влизам си аз в една тясна уличка и тоя изскача от някаква пряка срещу мен. Няколко минути се гледахме умно (всъщност умно и мъдро гледах аз, а тъпо той, разбира се, а той и нещо взе да маха), очаквайки другия да отстъпи на заден ход (всъщност не и аз - в случая не защото съм непоносимо велик и не отстъпвам, а защото практически за него беше по-лесно да се върне в дупката обратно в пряката, от която изпълзя излезе). Та тоя даде газ, мина покрай мен, при това отдясно, одра ми бронята и калника и избяга 😞

Ако си му запомнил регистрационния номер, звъниш в КАТ регистрираш ПТП, при което нарушителят е избягал от местопроизшествието. Описваш всичко, дата, час, положение на автомобилите и т.н. и ще му се стъжни.... За съжаление все повече хора минаваме по този ред 😞

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , twikster каза:

Ако си му запомнил регистрационния номер, звъниш в КАТ регистрираш ПТП, при което нарушителят е избягал от местопроизшествието. Описваш всичко, дата, час, положение на автомобилите и т.н. и ще му се стъжни.... За съжаление все повече хора минаваме по този ред 😞

О, да, наясно съм аз с това колко сериозно е "избягал от местопроизшествието". Ама толкова шокиран останах от тази наглост, а и беше тъмно, че запомних само, че e TX. Крайно време е да си плесна един видеорегистратор в колата.

Връзка към коментар
преди 36 минути , Rainy каза:

Абсолютно! :grin:

 

Отиването е същото 🙂 С енергията ще го премълча... хххахааа... Мислех да заявя, че умишлено ползвам полет с прехвърляне, защото 11 часа са ми в повече, обаче полетът Буенос Айрес - Мадрид и Буенос Айрес - Лондон са еднакви по продължителност :grin: Аз затова и не обърнах внимание на промяната, но признавам - дори не би ми хрумнало, че ще ми сменят полета! 

 

Аз смятам да използвам следните аргументи:

 

1) Не искам да пътувам с Иберия, щото не ги харесвам, искам си Бритиш пък, които най-много харесвам! (Пълни глупости! :grin:)

 

2) Ръчният багаж на двете авиокомпании не е еднакъв, а аз пътувам само с ръчен багаж - размерът им е еднакъв (най-големият възможен в света), но Иберия имат 10 кг ограничение, а Бритиш - 23 кг общо (!!!)  (Това вече е съвършената истина).

 

3) Ще пътувам с приятел от Буенос Айрес - и това е абсолютно вярно!

 

Обаче като знам, че само да погледнат английския адрес в профила ми, ще лъсна като калайдисан тиган :grin:

 

 

Аз въпреки всичко бих пробвала това с ръчния и приятеля. Макар че за багажа сигурно ще ти предложат да го чекираш :grin:

Връзка към коментар
преди 5 часа, savagejo каза:

Аз въпреки всичко бих пробвала това с ръчния и приятеля. Макар че за багажа сигурно ще ти предложат да го чекираш :grin:

Ама как няма да пробвам! И го направих, и успях :grin:

 

Бях толкова любезна, че чак на мен ми нагарчаше от сладост :laugh: Но с тази нация трябва така, ако искаш да постигнеш резултат. Използвах горните два аргумента и след протяжен половинчасов разговор и много small talks - и усмивки (ама на мен наистина ми беше смешно), си върнах първоначалната резервация. 

 

Ще го мисля на място как ще пропусна най-безболезнено последната отсечка :grin:

Връзка към коментар
преди 11 минути , Rainy каза:

 

Ще го мисля на място как ще пропусна най-безболезнено последната отсечка :grin:

Ако не те пускат да слезеш от самолета, приготви си за всеки случай нещо такова :rolleyes: , не са забранени в ръчния багаж и ги има на промоция от черния петък! 

  • Смея се 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Фичо каза:

Ако не те пускат да слезеш от самолета, приготви си за всеки случай нещо такова :rolleyes: , не са забранени в ръчния багаж и ги има на промоция от черния петък! 

Имам 😁 Подарък от една Safety акция 😁 Хаххххххххххх

Връзка към коментар
преди 2 часа, neuromancer каза:

А на мен ми е по-интересно защо са сменили резервацията, ако оригиналните полети си се изпълняват

Право в целта! И на мен ми беше  много интересно и директно попитах 🙂 

 

След голямо мрънкане - но аз не пусках кокала - ми беше обяснено, че вторият полет Лондон - Мадрид е бил по някое време с променен час - за 07.05 вместо 07.35 - което означава невъзможен трансфер, защото полетът от Буенос Айрес каца в 6.35. 
 

При което аз изумено попитах - е защо не ми сменихте само втория полет?  До Мадрид са през час. И почна едно плюнчене, че системата така била решила (аргггххххх!),; че сигурно е нямало economy в следващите (поне 20) полети (😳) че сигурно системата е решила, че директният полет е по-добър вариант за мен (с друга авиокомпания 😁)

 

Няма да казвам за дискусията дали един час е достатъчно за трансфер (сър, BA е преценила, че е достатъчно, плюс че нямам чекиран багаж, плюс че правя трансфери в Доха за 45 мин - и съответното любезно мънкане в отговор).

 

Когато му заявих фактите за различната багажна политика - 15 кг разлика са дяволски много - и че аз трябва да се съобразя с Иберия без значение дали съм искала този полет (и той го потвърди), плюс планирането ми с приятел и предпочитана авиокомпания, признаха правотата ми с хиляда извинения.
 

 И сега си имам стария полет... Ще искам по някое време акъли за него 😁

Връзка към коментар
преди 2 часа, Rainy каза:

Право в целта! И на мен ми беше  много интересно и директно попитах 🙂 

 

След голямо мрънкане - но аз не пусках кокала - ми беше обяснено, че вторият полет Лондон - Мадрид е бил по някое време с променен час - за 07.05 вместо 07.35 - което означава невъзможен трансфер, защото полетът от Буенос Айрес каца в 6.35. 
 

При което аз изумено попитах - е защо не ми сменихте само втория полет?  До Мадрид са през час. И почна едно плюнчене, че системата така била решила (аргггххххх!),; че сигурно е нямало economy в следващите (поне 20) полети (😳) че сигурно системата е решила, че директният полет е по-добър вариант за мен (с друга авиокомпания 😁)

 

Няма да казвам за дискусията дали един час е достатъчно за трансфер (сър, BA е преценила, че е достатъчно, плюс че нямам чекиран багаж, плюс че правя трансфери в Доха за 45 мин - и съответното любезно мънкане в отговор).

 

Когато му заявих фактите за различната багажна политика - 15 кг разлика са дяволски много - и че аз трябва да се съобразя с Иберия без значение дали съм искала този полет (и той го потвърди), плюс планирането ми с приятел и предпочитана авиокомпания, признаха правотата ми с хиляда извинения.
 

 И сега си имам стария полет... Ще искам по някое време акъли за него 😁

Само теб ще търся за помощ в трудни ситуации за помощ.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, slujitel каза:

Само теб ще търся за помощ в трудни ситуации за помощ.

Винаги съм предлагала - и ще предлагам - помощта си, стига да мога. Пожелавам ти никога да не се налага! 

Връзка към коментар
1 hour ago, Rainy said:

Винаги съм предлагала - и ще предлагам - помощта си, стига да мога. Пожелавам ти никога да не се налага! 

Викаш като се налагат словесни битки с любимците ти Бритиш, “имаме човек и тука” /цитат на Ицо Хазарта/😆

  • Смея се 1
Връзка към коментар
5 minutes ago, Аmélie said:

Лошо ми е, гади ми се, не ми се ходи във Виена, а и сега ме хвана страх от терористи. Измрънках! 

Защо така? Я стига, един магеланец най-малко го е страх от терористи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , Аmélie каза:

Лошо ми е, гади ми се, не ми се ходи във Виена, а и сега ме хвана страх от терористи. Измрънках! 

Недей така, всички за Виена утре сутрин! :smile3:

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Тероризмът е по пътищата ни. Много повече ме е страх да пътувам Русе-София, защото рискът да стана жертва в автомобилна катастрофа е по-голям, отколкото да съм такава в терористичен акт в европейска столица.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не знам какво ми става, преди не бях такава бъзла. А пък след Исландия никъде не ми се ходи. Тези билети ги взех колкото да харча кредити и хич не съм настроена. Което пък е добре, такива пътувания ми се получават най-хубави. 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
13 minutes ago, Фичо said:

Недей така, всички за Виена утре сутрин! :smile3:

Фичо, моля в неделя сутрин пусни една снимчица с кафе от Виена, но не виенско, еспресо ще е идеално да направи деня ми страхотен🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ам... То и на мен не ми се ходи в Амстердам, не заради страх, а защото отивам на една тегава работна среща. Но никой не ме пита. Та ще трябва да се работи. Хубавото е, че поне са ни организирали коледно парти след това, което, разбира се, по холандски обичай, ще си платим. 

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 9 часа, Аmélie каза:

Не знам какво ми става, преди не бях такава бъзла. А пък след Исландия никъде не ми се ходи. Тези билети ги взех колкото да харча кредити и хич не съм настроена. Което пък е добре, такива пътувания ми се получават най-хубави. 

Ами то след Исландия,къде да ти се ходи? Може би пак в Исландия или на Фарьорските острови?

Много си вдигнала летвата и сега не ти се ходи до Виена.😉

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
11 hours ago, krasen_denev said:

Ами то след Исландия,къде да ти се ходи? Може би пак в Исландия или на Фарьорските острови?

Много си вдигнала летвата и сега не ти се ходи до Виена.😉

Точно! 

Откакто съм се прибрала, стоя и си мисля за дестинациите догодина. И никъде не ми се ходи. Даже мислех да пусна тема дали и други Магеланци са били в пътешественическа дупка. 

Връзка към коментар
На 29.11.2019 г. в 23:21, ДиянаВ каза:

Фичо, моля в неделя сутрин пусни една снимчица с кафе от Виена, но не виенско, еспресо ще е идеално да направи деня ми страхотен🙂

Малко се забавих, но ето, специално за теб, ако не за неделята, то да ти направи предстоящата седмица.

 

20191201_122011.jpg

  • Харесвам 11
  • Шок 3
  • Браво 7
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.