Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Just now, Фичо said:

Малко се забавих, но ето, специално за теб, ако не за неделята, то да ти направи предстоящата седмица.

 

20191201_122011.jpg

Ехааа, че и пастички има. Но бях сигурна, че няма да сте на голо кафе🙂.

Радвам се, че сте си усладили почивните дни.

Аз бях на скалички😆, но дано седмицата ми да е сладка по виенски😋

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 48 минути , Фичо каза:

Малко се забавих, но ето, специално за теб, ако не за неделята, то да ти направи предстоящата седмица.

 

20191201_122011.jpg

Имай милост! Някои сме на диета. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
25 minutes ago, neuromancer said:

Тц, тц

и това в темата за оплаквания 😯

Имаше предистория с оплакване нa Amelie /с ударение на “е”🙂/, че не й се ходи във Виена. Помислих си, че за показаната от Фичо маса с кафе и сладки изкушения на всеки ще му се доходи. Ето, че вече има завиждащи, включително и аз😉

Връзка към коментар
преди 21 часа, Аmélie каза:

Точно! 

Откакто съм се прибрала, стоя и си мисля за дестинациите догодина. И никъде не ми се ходи. Даже мислех да пусна тема дали и други Магеланци са били в пътешественическа дупка. 

Може и да има такава тема някъде 🙂

Има такива периоди. В които четеш невротично за много места едновременно, гледаш всеки ден оферти, за да се изкушиш от евтини билети и нищо. Нищо не помръдва в душата ти. Тогава или си даваш време, или стреляш напосоки, пък дано докато се завлечеш там, да ти е минала летаргията. Ние след Исландия бяхме в Мадейра, английската провинция, около Комо, из Словакия. Всичките със съмнителен успех за мен, но ми беше приятно където бяхме и с други хора и атракциите и красивите гледки бяха допълнение, а не фокус. 

През юли ( 4 месеца след Исландия) вече ми беше минало и навсякъде ми се ходеше. След Швейцария обаче се получи сходен проблем и добре, че нямах отпуск между септември и купените билети за декември, иначе щяхме да опропастим още някое място. 

 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Ех, тази снимка с тортичките добре ме мотивира! 

Линд, следях ви швейцарското пътешествие, май и мен натам ме влече. Нещо хич не ми се обикаля по градове вече. 

Връзка към коментар
преди 10 минути , Аmélie каза:

Ех, тази снимка с тортичките добре ме мотивира! 

Линд, следях ви швейцарското пътешествие, май и мен натам ме влече. Нещо хич не ми се обикаля по градове вече. 

Доста месеци трябва да изчакаш за там, ако не си по зимните спортове. Имай предвид, че всички други места/ Швейцария, Норвегия, Патагония, Канада, Аляска, Нова Зеландия и тн/ изглеждат някак по-нормално, но и по-подходящи за някаква физическа активност от Исландия. Но ако ти липсва природата да те смаже и направи мъничка... да, ще свърши работа. Даже и Грузия би работила, ако си спомням правилно усещането. 

Обаче зависи какво те кара да се чувстваш добре. Аз май съм малко пристрастена към снежните върхове.  

Връзка към коментар
47 minutes ago, Lindt said:

Доста месеци трябва да изчакаш за там, ако не си по зимните спортове. Имай предвид, че всички други места/ Швейцария, Норвегия, Патагония, Канада, Аляска, Нова Зеландия и тн/ изглеждат някак по-нормално, но и по-подходящи за някаква физическа активност от Исландия. Но ако ти липсва природата да те смаже и направи мъничка... да, ще свърши работа. Даже и Грузия би работила, ако си спомням правилно усещането. 

Обаче зависи какво те кара да се чувстваш добре. Аз май съм малко пристрастена към снежните върхове.  

Аз имам доста време да премислям разни идеи, защото догодина се очертава да не пътуваме, че явно студените исландски нощи предпазполагат хората и ето, имам още една причина да я помня тази страна със сантимент. Иначе аз клония към Швейцария, Патагония, Перу, Щатските каньони, пък мъжа към Нова Зеландия, Азорите, Фарьорските острови.... 

Но всичко с времето си, ще отидем навсякъде. 

За да не съм съвсем спам, оплаквам се, че ме мъчи ужасно главоболие цял ден, пих течности, почивай, дишах свеж въздух и не минава. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
13 minutes ago, Аmélie said:

Аз имам доста време да премислям разни идеи, защото догодина се очертава да не пътуваме, че явно студените исландски нощи предпазполагат хората и ето, имам още една причина да я помня тази страна със сантимент. 

Чудесно! Тогава глезотиите са ти простени. Не се смятат за халосии😉

Нооо не се заигравай с депресията🙂

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Пътуващо предизвикателств

Аз пък искам да се оплача затова,че искам да летя за Катания след 3 м.и попитах за хора с увреждания как стои въпроса.Ха,не само,че ще вляза последна,но и нямам право на избор на място,както и билета се оскъпява повече.Ужас

  • Шок 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Пътуващо предизвикателств каза:

Аз пък искам да се оплача затова,че искам да летя за Катания след 3 м.и попитах за хора с увреждания как стои въпроса.Ха,не само,че ще вляза последна,но и нямам право на избор на място,както и билета се оскъпява повече.Ужас

Здравей. 

 

Може би е добре да проучиш на какви права имаш спрямо директивите и правилата на авиокомпаниите. Не мисля, че избор на място е от тях, както и дали ще си първа или последна, зависи вероятно от местата в самолета. Моите наблюдения от различни точки в света - съвсем непредставително - сочат, че хората с уреждания се качват първи, но почти винаги слизат последни. Имат право на всякакъв вид асистанс, но е много важно да се заяви предварително.

 

И един материал - може би ще ти е полезен. Желая ти една прекрасна Сицилия 🙂

 

https://www.independent.co.uk/travel/news-and-advice/disabled-travel-disability-flights-flying-airport-accessible-barriers-a8762846.html

 

 

Връзка към коментар
преди 3 минути , Пътуващо предизвикателств каза:

Много ви благодаря.За първи път съм в това положение и ще проуча.

Наблюденията ми са, че хората в неравностойно положение са приоритетно обгрижени във всички авиокомпании по света - и България не прави изключение.

 

Със сигурност влизате първи в самолета, но няма как да очаквате платени услуги да бъдат безплатни.

 

На излизане не бива да се ядосвате, ако сте с инвалидна количка и кабинния екипаж ви остави накрая, за да не забавите целия самолет. 

 

Задължително предупредете авиокомпанията предварително, за да осигурят нужната подкрепа. 

 

Ако имате въпроси, тук много хора ще съумеят да ви отговорят. 

Връзка към коментар
преди 13 часа, Пътуващо предизвикателств каза:

Ха,не само,че ще вляза последна

Това вероятно означава, че ще излезеш първа. Прецени кое е по-важно за теб и ако предпочиташ да влезеш първа - обсъди го с авиокомпанията.

 

  

преди 13 часа, Пътуващо предизвикателств каза:

но и нямам право на избор на място

Може би имат някакви основания за тази рестрикция.

 

  

преди 13 часа, Пътуващо предизвикателств каза:

както и билета се оскъпява повече.

Това е абсурдно и недопустимо! Известно ли ти е какви са техните мотиви за оскъпяването?

Връзка към коментар

Виетнам вече е новият Сингапур. Проверих последно отворилите клубове в Сайгон. Най-евтината напитка беше бира за 390 000 донги (15 евро). Единият от клубовете иска да купиш бутилка за 4 милиона донги (155 евро) за да ти намери места. Само допреди месеци по най-скъпите места цените бяха наполовина. 

 

Разбира се, да не стряскам пътуващите, по масовите места цените са доста по-ниски от 50 цента бира на Буй Виен в хепи час , ама топ баровете са критерий с какъв ресурс вече разполагат в държавата. 

  • Харесвам 6
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 30.11.2019 г. в 11:22, Аmélie каза:

Точно! 

Откакто съм се прибрала, стоя и си мисля за дестинациите догодина. И никъде не ми се ходи. Даже мислех да пусна тема дали и други Магеланци са били в пътешественическа дупка. 

Аз съм така от известно време. Хем ми се иска да пътувам по-често, обаче не мога да реша къде и никъде не ми се ходи, като почна да проучвам, и нищо не ми изглежда вълнуващо. Даже вече започна да ми се изпарява и малкото останало желание за Южна Америка и дори за Френска Полинезия.


Не знам как да го обясня това състояние, може би се пренаситих вече? Не знам дали интернет има пръст в тази работа, но ми омръзна да гледам снимки от едни и същи места, стотици снимки и разкази, и как всичко било “уникално, неповторимо, магия”...


Като че ли не ми се пътува със самолет, а с кола напоследък. Появи ми се идея за едно място, до което може да стигнем с кола, абсолютно не посещавано, ще видим до кога ще ме държи и дали ще се осъществи. 

 

Онзи ден изпринтирах една карта на света и отбелязах мечтаните дестинации - потресаващо малко бяха, а причините да искам да ги посетя, ми се сториха не достатъчни...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Много се уеднаквиха т. нар. топ забележителности.  Едни и същи трикове навсякъде да ти вземат парите. Уж ходиш по нови места, усещането е "този цирк вече съм го гледал". За мен го реших да ходя по места където хората още са по-нормални и не са се овълчили. Изобщо не ми липсва, че не съм видял някои забележителности, щото някой казал, че били емблематични и трябвало да се видят.

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
преди 28 минути , Polina каза:

Защото четете за често посещавани дестинации. Сменете ги. 😉

Да, аз отдавна пропускам всякакъв текст и снимки свързани с Исландия, Бали, Йордания и ЮИ Азия като цяло... Ще трябва да сложа и Перу в тоя списък 😉

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 41 минути , Травеолани каза:

и как всичко било “уникално, неповторимо, магия”...

Поради тази причина точно, най-тъпата дестинация за мен която никога няма да си причиня и не изпитвам и капка желание да посетя е Дубай.

  • Браво 1
Връзка към коментар
5 minutes ago, BlackArt77 said:

Поради тази причина точно, най-тъпата дестинация за мен която никога няма да си причиня и не изпитвам и капка желание да посетя е Дубай.

Да не те чува @Ivko 😂.

Все пак не може така да се отрече тотално. Заслужава поне едно посещение, за да се увериш, че красотите й граничат с арабската фукария😆

Връзка към коментар

@ДиянаВ  Честно казано ако искам арабска фукария или изобщо нещо наистина тотално арабско както се казва, ще си спретна  една Саудитска Арабия с посещение на Рияд и Джеда. Знам, че не е същото ма съм на принципа като е гарга поне да е рошава.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Травеолани каза:

Да, аз отдавна пропускам всякакъв текст и снимки свързани с Исландия, Бали, Йордания и ЮИ Азия като цяло... Ще трябва да сложа и Перу в тоя списък 😉

Ауч, точно най-уникалните ни пътувания задраска. Исландия на снимка няма нищо общо с величието, което струи от мястото.Това е абсолютно непобедима територия.

Йордания посетихме преди многото полети. И на мен ми е скучно на снимки, обаче си обикаляхме сами и не бяхме виждали нито едно от местата, които участват в стандартната програма. Още не сме виждали такъв тип природа другаде и си го броя за уникално.

Бали... това с обикалянето с кола и гледане ни се видя изтъркано, така че си прекарахме разкошно в периода на вулкана и отменените резервации на всички. 

А Югоизточна Азия мирише, звучи, изглежда по начин, който не се усеща от гледане на снимки. 

За сметка на това, аз съм задраскала всички плажни дестинации, защото или са еднакви, или не са идеални. И няма какво да се прави при нашите интереси за повече от 2 дни, пък за 2 дни не ми се планира пътуване.

 Въпросът е какви са твоите желания при пътуване, за да си подбереш място спрямо тях. 

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.