Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Винаги има неща, които си заслужават. Аз например не към фен на пътуването в САЩ, може би защото съм ходила доста пъти по работа. Но пък други го харесват. А пък от там са едни от най-досадните стандартни снимки. Но пък никога не бих ги зачеркнала за още едно пътуване до непроверено лично от мен място. Обикновено съм приятна изненадана. Така че тръгвайте с по-малки кошници и ще сте доволни.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 47 минути , Lindt каза:

 Въпросът е какви са твоите желания при пътуване, за да си подбереш място спрямо тях. 

Абсолютно съм съгласна с горното изказване. Днес се позамислих, защо никоя нова дестинация не ми изглежда вълнуваща вече и установих, че искам нещо да ме свързва с мястото и даже ако съм била/живяла там преди, ми се иска отново да го посетя. Почна да ми се струва безмислено да отмятам нови места, държави или континенти ей така за статистиката, или да се влияя от това кой къде е бил, искам мястото да “ми говори” на мен. 

И в този ред на мисли, места като Бали и Йордания не ме привличат по никакъв начин и знам, че никога няма да ги посетя, и съм ок с това. 

За Исландия съм съгласна с теб - природата е много величествена, но студеното време и мъглата, според мен, отнемат от красотата ѝ. Онзи ден видях снимки от Исландия от юни месец - беше прекрасно - зелено, цветно, слънчево и ми привлече вниманието (да си призная за първи път) и си казах, че ще се радвам, ако успея да я посетя някой ден (през юни 🙂 ). 


Както писах в предното мнение, на сравнително близо до нас, има прекрасни места за посещение, Северна Америка е толкова голяма и необятна, и с прекрасна природа - планини, езера, пустини, плажове, океани, палми, мегаполиси. Нямам търпение да идва лятото и да планирам нови роуд трипс! 
 

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Травеолани каза:

Да, аз отдавна пропускам всякакъв текст и снимки свързани с Исландия, Бали, Йордания и ЮИ Азия като цяло... Ще трябва да сложа и Перу в тоя списък 😉

Донякъде  и аз съм така. Специално за Йордания. Изпари ми се желанието.

Обаче винаги може да намериш по-непосещавани места. Особено пък в Перу... Мислех, че аз съм единственият, който има желание да отиде в Перу и да пропусне Мачу Пикчу. Ама да зачеркнеш цялото огромно Перу 😲.

Аз казвам само две думички.

Алпамайо

и Гокта.

Има и още много, но и тези двете ми стигат 🙂

П.П. А на магеланец, който живее в Канада ми се струва абсурдно да се дава Исландия като пример за мега-яката природа 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Травеолани каза:

Абсолютно съм съгласна с горното изказване. Днес се позамислих, защо никоя нова дестинация не ми изглежда вълнуваща вече и установих, че искам нещо да ме свързва с мястото и даже ако съм била/живяла там преди, ми се иска отново да го посетя. Почна да ми се струва безмислено да отмятам нови места, държави или континенти ей така за статистиката, или да се влияя от това кой къде е бил, искам мястото да “ми говори” на мен. 

И в този ред на мисли, места като Бали и Йордания не ме привличат по никакъв начин и знам, че никога няма да ги посетя, и сък ок с това. 

За Исландия съм съгласна с теб - природата е много величествена, но студеното време и мъглата, според мен, отнемат от красотата ѝ. Онзи ден видях снимки от Исландия от юни месец - беше прекрасно - зелено, цветно, слънчево и ми привлече вниманието, и си казах, че ще се радвам, ако успея да я посетя някой ден (през юни 🙂 ). 


 

Тц, пак снимка. На снимките няма вятър 🙂

На теб Патагония не ти е толкова далеч. Облечи се добре и виж дали ще ти допадне, ако неутрализираш студа. Но ако пътуването е задължително по къс ръкав, тогава няма смисъл.

 

Връзката с мястото от миналото не е лоша, но е доста носталгична. За веднъж-два пъти става. Но ми се вижда по-забавно да търсиш къде би живяла тепърва,  съобразно настоящите си разбирания. Аз го правя навсякъде, мозъчна гимнастика какво бих работила,  кое би ми харесало,  къде мога да отида уикенда, какво мога да си сготвя, как ми влияят хората, какви цветенца ще имаме, става ли за ходене пеша... В този смисъл навсякъде имам какво да видя и за какво да си говорим. 

Вероятно затова задрасквам опасните или пустинни райони, там и без да проверя лично,  не ми се живее. 

 

 

преди 2 минути , master_of_germs каза:

Донякъде  и аз съм така. Специално за Йордания. Изпари ми се желанието.

Обаче винаги може да намериш по-непосещавани места. Особено пък в Перу... Мислех, че аз съм единственият, който има желание да отиде в Перу и да пропусне Мачу Пикчу. Ама да зачеркнеш цялото огромно Перу 😲.

Аз казвам само две думички.

Алпамайо

и Гокта.

Има и още много, но и тези двете ми стигат 🙂

 

Кх-кх аз не искам Мачу Пикчу. Преди 6 години пак не исках. Обаче на самото Перу ще му дойде времето някога. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , master_of_germs каза:

Аз казвам само две думички.

Алпамайо

и Гокта.

И района на Перуанска, Амазония около Икитос.  

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 14 минути , Lindt каза:

Тц, пак снимка. На снимките няма вятър 🙂

На теб Патагония не ти е толкова далеч. Облечи се добре и виж дали ще ти допадне, ако неутрализираш студа. Но ако пътуването е задължително по къс ръкав, тогава няма смисъл.

 

Връзката с мястото от миналото не е лоша, но е доста носталгична. За веднъж-два пъти става. Но ми се вижда по-забавно да търсиш къде би живяла тепърва,  съобразно настоящите си разбирания. Аз го правя навсякъде, мозъчна гимнастика какво бих работила,  кое би ми харесало,  къде мога да отида уикенда, какво мога да си сготвя, как ми влияят хората, какви цветенца ще имаме, става ли за ходене пеша... В този смисъл навсякъде имам какво да видя и за какво да си говорим. 

Вероятно затова задрасквам опасните или пустинни райони, там и без да проверя лично,  не ми се живее. 

 

 

Кх-кх аз не искам Мачу Пикчу. Преди 6 години пак не исках. Обаче на самото Перу ще му дойде времето някога. 

Абе аз бих го включил, ама само като част от 4-дневен преход. И то не по стандартния маршрут 😁 И то само ако имам това време, а аз не бих го имал, понеже има къде по-красиви многодневни маршрути 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Последните мнения си плачат директно за нова тема - "Държавите които никога не бих посетил"

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , master_of_germs каза:

🙂

П.П. А на магеланец, който живее в Канада ми се струва абсурдно да се дава Исландия като пример за мега-яката природа 🙂

Право в десятката си тук :). 
Ние живеем в скрийнсейвърите на Майкрософт. 

 

преди 20 минути , Lindt каза:

Тц, пак снимка. На снимките няма вятър 🙂

На теб Патагония не ти е толкова далеч. Облечи се добре и виж дали ще ти допадне, ако неутрализираш студа. Но ако пътуването е задължително по къс ръкав, тогава няма смисъл.


Връзката с мястото от миналото не е лоша, но е доста носталгична. За веднъж-два пъти става. 

Аз съм ок със студеното лято и с вятъра, ще се облека разбира се, няма да съм по-къс ръкав :). 

 

Иначе за мястото, за което говорех, където живяхме е Флорида. Не мен не ми е носталгично, а емоционално. Искам да покажем на децата това място и също да обиколим Флорида с кола. Били сме само в горната част, а Флорида е голяма и красива, и има много неща за гледане.

 

И да добавя - не че съм задраскала Перу, но си мисля, че има моменти, в които дадено пътуване изглежда много реално и близко, и ако изпуснеш момента и започва да ти се изплъзва и да става по-нереално и трудно осъществимо. Аз изпуснах момента през 2015 и сега ми потъна надолу в списъка на желаните дестинации 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 минути , Травеолани каза:

Право в десятката си тук :). 
Ние живеем в скрийнсейвърите на Майкрософт. 

 

Аз съм ок със студеното лято и с вятъра, ще се облека разбира се, няма да съм по-къс ръкав :). 

 

Иначе за мястото, за което говорех, където живяхме е Флорида. Не мен не ми е носталгично, а емоционално. Искам да покажем на децата това място и също да обиколим Флорида с кола. Били сме само в горната част, а Флорида е голяма и красива, и има много неща за гледане.

Дай сега другите от списъка с мечтани дестинации, за да се ориентираме 🙂

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Чувал съм го това, че Северна Америка е цял континент и човек няма нужда да пътува другаде.  

Може би отчасти е вярно, но мисля,   че това най-малкото културно те ограничава.  

Участието във форум за пътешествия и фейсбук контактите покрай него неизбежно върви и с многото снимки от всякакви дестинации. Друго е да видиш с очите си. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , Lindt каза:

Дай сега другите от списъка с мечтани дестинации, за да се ориентираме 🙂

Хи хи, ами списъка се променя постоянно. 
Най-много ме тегли към красивата северноамериканска природа, така че това ще е за кратките пътувания. За по-дълъг роуд трип решихме, че е ред на Флорида, но след 1-2 години :).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , Травеолани каза:

...Почна да ми се струва безмислено да отмятам нови места, държави или континенти ей така за статистиката,...

На мен пък това никога не ми се е струвало смислено и не съм го правил. Но странно как по някое си време почва да ме привлича дадено място и колкото повече чета за него, толкова повече се засилва усещането, че трябва да го посетя. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , Светославов каза:

На мен пък това никога не ми се е струвало смислено и не съм го правил. Но странно как по някое си време почва да ме привлича дадено място и колкото повече чета за него, толкова повече се засилва усещането, че трябва да го посетя. 

Да, да, и на мен не ми се е струвало смислено, но досега винаги се стремим да ходим на нови и непознати места. Имах предвид, че няма да отида някъде, само защото е на нов континент или нова държава. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Травеолани каза:

Имах предвид, че няма да отида някъде, само защото е на нов континент или нова държава. 

Именно всеки е индивидуален и посещава места според собствените си интереси.  Ако, мен ме  привлича Чили да кажем, друг го привлича Нигер, трети Бангладеш. В тоя контекст мисля, че пътуването трябва да е приятно и да се водиш от интересите си, а не от броя държави които си посетил. Винаги съм казвал, че трябва един човек да е реалист и да се простира според интересите си а не да гони михаля. Другата страна на монетата е, когато много искаш едно място и когато  го посетиш осъзнаваш, че това не е твоето място и няма никога да се върнеш там, но това е част от живота както се казва.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Никога не съм пътувал само за да отмятам по списък или защото едно място е популярно и всички са били там.

Може да погледнеш и позитивно на нещата - като не ти се пътува ще останат пари и време за ремонти вкъщи или други такива неща 😀

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Преди да видя с очите си Мачу Пикчу и аз си мислех: какво пък толкова невероятно е това място! Прехвалено.

Има защо да се смята за емблема на Перу. Би било пропуск да не се види. Усещането е магическо, а мястото, където се намира е уникална красота. Мен повече ме впечатлиха гледките от планината МП, отколкото самият комплекс. 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 16 минути , Rainy каза:

Само аз ли съм зинала като гладно гардже и искам да изям целия свят, без значение какво и къде? 🤔

Не, не си само ти:girl_witch:

И аз пътувам с удоволствие, и ми е много интересно да разглеждам и се запознавам  с други култури, хора, храни, различна природа...

Навсякъде тръгвам с голям ентусиазъм и никога не съм била разочарована от видяното или преживяното.

Не зависимо дали са известни дестинации, или някое място на което случайно съм попаднала, при някоя обиколка, или дали бих живяла на тези места или не. Едно е на снимки, друго е да се потопиш в атмосферата на място.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искам да се оплача и аз от това, че според изчисленията ми величието ми тази година леко е спаднало ...

Прилагам таблицата, която съм си направил и попълвам всяка година за целта - с Императора обожаваме Ексел, улеснява неимоверно администрирането на прекрасната ни Империя. Неслучайно нашето "управляват с огън и меч" е "управляват с Ексел и светлинен меч". Е и чат-пат малко Сила ...

great.jpg.87bb81ee1515c7dcaeb837ef300237cd.jpg

  • Шок 1
  • Смея се 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Lindt каза:

 

На теб Патагония не ти е толкова далеч.

Колко "толкова" далеч, примерно? 😜

 

Vancouver - Ushuaia 7966 mi

906049656_Vancouver-Ushuaia.jpg.93afb4929c1145cb67b4e3d9f4dbb9af.jpg

 

Sofia - Ushuaia 8590 mi

1984927797_Sofia-Ushuaia.jpg.38a9cb9a0ed1bd4ec584e1788f1929fa.jpg

 

Освен, ако 600 мили по-малко в сравнение със София (около час разлика полетно време със самолет), е това "толкова", твърдението донякъде може и да се приеме за валидно :smile:

 

Иначе по дискусията, аз затова не гледам, или много рядко гледам снимки. И не чета пътеписи 🙂 Предпочитам сам да си откривам мястото, и да не тръгвам с някакви предварително зададени от друг нагласи, настройки и очаквания. И не аз го изборам, а то мен. Обикновено се получава по някакъв начин, който все още не съм разгадал, а и май не искам. Но мога да кажа, че до момента има пълна хармония между мен, и избираните през годините дестинации.

 

\m/ peace...

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

След като преди 3 дни усетих лека болка в кръста при трекинга до Лагуна де лос Трес (от абсолютно нищото), която после изчезна, снощи докато си оправивях багажа в Ел Калафате получих най-зверскста болка, която някога съм усещал. Директно ми причерня и щях да припадна, все едно някой ме наръга с нож в кръста.

Съответно легнах на леглото и 3-4 часа бях неподвижен но болката не отминаваше. Посетих спешното в Ел Калафате където ме диагностицираха с пристъп на Лумбаго. Удариха ми инжекция с диклофенак и кортикостероиди и ми предписаха отсвлно диклофенак на капчета (на всеки 12 часа) и ако не де чувствам по-добре, Трамадол капки на 8 часа.

 

Тази сутрин съм една идея по-добре, но усещам напрежение и лека болка, ограничавам движенията до минимум.

 

"Интересното" е, че днес пътуваме Ел Калафате - Пуерто Наталес (5ч30мин), 1 час престой, след което Пуерто Наталес - Пунта Аренас Летище, следва полет до Сантяго, а при удпешно пристигане там, утре полети до Сау Пауло-Париж-Виена-София с дълги престои.

 

Стискайте палци за успешно пристигане!!!

  • Харесвам 9
  • Шок 6
Връзка към коментар
преди 3 часа, Брани каза:

Искам да се оплача и аз от това, че според изчисленията ми величието ми тази година леко е спаднало ...

Прилагам таблицата, която съм си направил и попълвам всяка година за целта - с Императора обожаваме Ексел, улеснява неимоверно администрирането на прекрасната ни Империя. Неслучайно нашето "управляват с огън и меч" е "управляват с Ексел и светлинен меч". Е и чат-пат малко Сила ...

great.jpg.87bb81ee1515c7dcaeb837ef300237cd.jpg

@Брани, може би да не знаеш за децата ... все още. Ако има поне едно, пак ще си по-добре, бихме го приели като да си поддържал нивото (въпреки че май е ужасно това в твоите очи). А, а ако са близнаци величието ти ще мине миналогодишното (и ако 1 дете е 1 точка, въпреки че аз за дете бих дал 1000 точки) 😄 😄 😄 Би могъл да задържиш до края на година.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.