Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

@Дани Магелани, нали знаеш - вирусните инфекции минават или за 6-7 дни, или за 1 седмица, въпрос на гледна точка. И аз тази година (за първа година) си сложих ваксина, болнава съм, но това не е грип, а друг вирус, простуда, или както и да го наречем по друг начин.

Пожелавам ти да се възстановиш по-бързо от очакваните 7 дни.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

...че последните ми чекирания за полети на British Airways, 100% са на междинна седалка.

 

Закеркенечила съм се да не им плащам за място - много неприятни цени имат! - и защото купувам най-евтините билети, моделът съвършено припокрива НТА: където те пратят.

 

При Ryanair пред години се чекирах последна - вследствие от съвет, взет тук, но за BA нямам такъв съвет, a и с този overbooking откровено ме е страх. 

 

Да видим кое ще излезе по-устойчиво: моят инат или желанието ми за удобство - който добър резултат, обаче, далеч не винаги съвпада с избраната седалка.

Връзка към коментар

То можеше да си избираш места безплатно 24 часа преди полета. Махнали ли да го това, или просто само средни седалки са останали?

Връзка към коментар
преди 1 минута , neuromancer каза:

То можеше да си избираш места безплатно 24 часа преди полета. Махнали ли да го това, или просто само средни седалки са останали?

Можеш да избираш при по-скъпия билет. При моя - нихт! Група 5: последна влиза в самолета (за това се вдигна голяма патаклама навремето колко било обидно да се подчертава това), само ръчен багаж и нямаш право да избираш място. Е, ако искаш, можеш да си избереш и да си платиш. 

 

Ето пример с произволен полет:

 

image.png.e8f5a23b7cf0eeb7048081571eefbdac.png

 

 

Връзка към коментар
преди 5 минути , neuromancer каза:

То можеше да си избираш места безплатно 24 часа преди полета. Махнали ли да го това, или просто само средни седалки са останали?

Има си го, но аз за последните ми няколко години не съм успял нито веднъж да се чекирам онлайн (и следователно не мога да си избера място).

Просто казва "there was an error. please try again later" без обяснения за какво е грешката. Питал съм ги на летището - не знаели какъв е проблема.

Връзка към коментар

Това е ново за мене, или го няма на дългите полети още...

Това с групите всеобщо е въведено в Америките, само дето не казват дали последната група е най-евтината. Иначе и аз досега съм все последната. Само Саутуест пускат семейства с деца преди последната група.

Връзка към коментар
преди 10 минути , neuromancer каза:

Това е ново за мене, или го няма на дългите полети още...

Мисля, че преди около година разказвах за него тук. 

 

Да, може би зависи от полета. Последният, за който аз говоря, е London - Funchal. Не се води явно transatlantic. И предишните бяха само в Европа (май). 

 

Иначе се изкушавах да се регистрирам последна - белким свършат средните места, но с този новогодишен полет реших да не експериментирам, макар че те решат ли да не те пуснат, няма да те пуснат. 

преди 10 минути , neuromancer каза:

Това с групите всеобщо е въведено в Америките, само дето не казват дали последната група е най-евтината. Иначе и аз досега съм все последната. Само Саутуест пускат семейства с деца преди последната група.

И в BA пускат семейства с деца първи - без значение от групата...

преди 11 минути , neuromancer каза:

Това с групите всеобщо е въведено в Америките, само дето не казват дали последната група е най-евтината. 

А, тук си казаха и беше голяма драма - в английски стил. И разбира се, всички свикнаха - и не си купуват бизнес класа от гордост 🙂 

 

“So the rich shall be first, and the poor last,” was one early response, adding: “With apologies to Matthew 20:16.”

 

https://www.independent.co.uk/travel/news-and-advice/british-airways-ba-boarding-policy-cheap-flights-fares-last-to-board-provokes-anger-basic-economy-a8067061.html 

 

П.П. Е, можеше да не ми се пада все средна седалка (да помърморя пак).

 

Връзка към коментар

То това беше като уточнение, а с БА вече 2 години не съм летял.

Аз обичам да изчакам да свърши цялата опашка и тогава да вляза.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , neuromancer каза:

То това беше като уточнение, а с БА вече 2 години не съм летял.

Аз обичам да изчакам да свърши цялата опашка и тогава да вляза.

Единствената причина, заради която клеча винаги първа, е да не ми вземат ръчния куфар - който е от най-големите - като чекиран безплатно. Но и за това няма гаранция...

 

Както стана реч неведнъж, границите между НТА и т.нар. стандартни авиокомпании отдавна са размити, а BA е оценена най-ниско от англичаните - заедно с Ryanair. Съвсем друга опера е, че идеални авиокомпании няма.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Rainy каза:

последните ми чекирания за полети на British Airways, 100% са на междинна седалка.

Е, пак ще тренираш йога* 

* Йога е да успееш да си съблечеш якето и суичъра, докато си седнала на средната седалка 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар

Не очаквах, че в хотел могат да правят ония скам с "ама ти други пари ми даваш". Натъкнах се на него по неприятния начин в The Golden Square Villa във Сиам Реап (още известен като The Season Square Villa). Струваше ми едни $50, но парите бяха в заключено чекмедже и нямаше смисъл да се занимавам повече, само пари са.

 

Подробностите може да намерите на обичайното място, за да не се повтарям и тук. Иначе, само пиша във всеки сайт за ревюта, който намеря за това. Даже писах на booking, че безплатната отмяна на резервацията е изтекла (естествено, като съм на рецепцията и се настанявам).

  • Харесвам 1
  • Шок 2
Връзка към коментар

Да се оплача и аз, че няма на кого иначе. Вчера детето решило да си прехвърли паричките от дядо Коледа от революта във френската банка и я изненадали с 22€ такса за 168€ превод. Кожодери😠

Досега нито за наема са казали, че има такса, нито за таксата за университета, а там плащам много над 150 €. 

  • Шок 2
Връзка към коментар

И аз да се оплача...

Тази година от рано планирахме ваканциите. Което само по себе си не е лошо, стига да запомниш датите...

Така се оказахме с пътуване до Манчестър за мача  Manchester United  -  Brugge, който е на 27.02 и същевременно с пътуване до Барселона - 28.02 - 02.03.

В крайна сметка пътуването стана едно - София - Манчестър - Барселона - София, но останаха едни излишни билети София - Барселона. Сега се надявам тихичко да има промяна в полета, че да си върна парите, но честно казано мисля, че е малко вероятно...

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 22.01.2019 г. в 19:03, antea каза:

абсолютно уместно и изчерпателно уточнение

 

без него, работата гърми и новият фискален апарат, както и новоизмислицата СУПТО стават неизбежни; заради тази простотия недомислена /СУПТО/ очаквам на 1 април да настане такъв хаос и блокаж в бизнеса, сравним само с Брекзит-а без сделка /е, по-локално и по нашенски/

image.png.fe09f86ae1a54617bc7e341960341381.png

  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 18 минути , antea каза:

@Фичо една година по-късно хаосът и безумието по темата е по-голям от всякога, и отново ще съвпадне с Брекзита (уж)

Това е, защото екипът, който може да реши въпроса с Н-18 и СУПТО е в UK и се занимава с Брекзит, а екипът, който знае как да проведе Брекзит, е в България и се мъчи с Н-18 и СУПТО.

  • Смея се 8
Връзка към коментар

3та седмица всяка сутрин обяснявам на жената, която гледа баба, как работи пералнята и как се пуска центрофуга и източване. И това на човек на доста години. 🙄🙄🙄

Връзка към коментар
преди 33 минути , darinamarinova каза:

3та седмица всяка сутрин обяснявам на жената, която гледа баба, как работи пералнята и как се пуска центрофуга и източване. И това на човек на доста години. 🙄🙄🙄

Проблемът е, че е на доста години.

Моята внучка, която е на 2г. 5мес. би разбрала веднага. Справя се със смарфоните, пуска си на телевизора музикални клипчета от тубата, познава буквите. Това ме плаши!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 минути , Дани Магелани каза:

Справя се със смарфоните, пуска си на телевизора музикални клипчета от тубата, познава буквите. Това ме плаши!

Дани, да познава буквите не е плашещо, но виж другите две занимания ... трябва да подлежат на контрол.

Връзка към коментар
В момента, Mary каза:

Дани, да познава буквите не е плашещо, но виж другите две занимания ... трябва да подлежат на контрол.

Стараем се, но на нея това и е интересно - телефон, таблет, телевизор. На лаптоп още не сме я пускали.

Не зная какво става с това поколение!

Ние си играехме с кукли, а за нея те не са интересни. Освен ако не разказват приказки или ако не повтарят  казаното от нас, т.е. пак техниката и технологиите.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

E какво да става, гледат от възрастните

Ако няма таблети и мама и тати не употребяват компютви вкъщи, а си играят с нея с кукли няма да е така

Ама е трудно

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 16 минути , Дани Магелани каза:

Стараем се, но на нея това и е интересно - телефон, таблет, телевизор. На лаптоп още не сме я пускали.

От личен опит на семейството ми - спираш на 100% телевизора, даваш лаптоп/друго за 1+1 час в деня. Условието е всички клипчета да се гледат на чужд (непознат) език 🙂 Едната ми внучка (12г) вече е с 4 езика, малката на няма 4г - за сега само с 2 🙂 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , Дани Магелани каза:

Проблемът е, че е на доста години.

Моята внучка, която е на 2г. 5мес. би разбрала веднага. Справя се със смарфоните, пуска си на телевизора музикални клипчета от тубата, познава буквите. Това ме плаши!

Проблемът е дали човек иска да се научи. 🙂 А за толкова мъничка е супер, че е научила буквите. За останалото - нямам деца, но предполагам, че е нормално да искат да бъдат част от света на възрастните, който е телевизор, таблет/ компютър и тн. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.