Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 3 часа, Mary каза:

Дани, да познава буквите не е плашещо

Плашещо е и още как! Днес познава буквите, утре ще се научи да чете... Chanel, Luis Vuiton, Gucci... После какво правим??? :blink:

Е, аз, за добро или за лошо, не мога да се похваля с такива постижения на моята внучка. Не за друго, ами просто нямам такава.

  • Смея се 16
Връзка към коментар
преди 7 минути , Goal & Boss каза:

Плашещо е и още как! Днес познава буквите, утре ще се научи да чете... Chanel, Luis Vuiton, Gucci... После какво правим??? :blink:

Е, аз, за добро или за лошо, не мога да се похваля с такива постижения на моята внучка. Не за друго, ами просто нямам такава.

И на теб ще ти дойде до главата! Тогава ще видиш.

Внуците са голяма радост! Дай боже всекиму да я изпита!

Още не познава латиницата. Като започне да срича Гучи, ще му мислим.😀

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, Дани Магелани каза:

Проблемът е, че е на доста години.

Моята внучка, която е на 2г. 5мес. би разбрала веднага. Справя се със смарфоните, пуска си на телевизора музикални клипчета от тубата, познава буквите. Това ме плаши!

Ами, плашещо е. Преди време, бях чела интервю на Бил Гейтс, който казваше, че на неговите деца, достъп до смартфони и компютри са разрешили от 9 /девет!/ годишна възраст.-

Дете на 2 години, трябва да бъде държано далече от телефоните.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Всеки родител/настойник сам решава как да си отглежда децата, моля да не проектираме нашите разбирания като абсолютна истина на всички. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Сега, хм, вярно е, че тази връзка на децата с техниката е смущаваща и притеснителна, да не кажа по-силна дума. Тенденцията очевидно е необратима. Но за възрастните има пространство за маневриране и възможност да превърнат дефекта в ефект - ако не генерално, то поне частично. И има хора по света, които полагат усилия в тази насока.

BBC например. Да, същите, чиито информации много магеланци цитират в темата за коронавируса. The British Broadcasting Company. При това те в случая се явяват рецидивисти и повтарят деянието си отпреди 35-40 години. Само че това деяние и този рецидив не са наказуеми, нито укорими - напротив!

Накратко - през 1981 BBC реализира проекта си BBC Micro. На когото му е интересно, може да прочете за него.

Към днешните деца е насочен проектът им The BBC MIcro:bit, с първа публична реализация през 2016. Micro:bit е микрокомпютър - има си процесор, два(!) бутона, USB-интерфейс и „екран“ под формата на матрица с 25 (5х5) лампички. В допълнение - една камара сензори: за ускорение, за осветеност, за температура, компас. Но това не е всичко, както се казва в истински добрите реклами: Micro:bit е оборудван с радиовръзка и Bluetooth! А 25-те му „крака“ позволяват да бъде свързан с на практика безкраен брой външни сензори и устройства! И всичко това - на убийствената цена от 12-13 паунда! Злите езици говорят, че всяко седемгодишно дете в UK ще получи/е получило по едно такова устройство безпУатно. И като го получи какво ще прави с него според вас? Ами ще програмира, разбира се! При това децата имат възможност да избират - кеф им Python, кеф им Scratch! Че даже и JavaScript май можело!

Ей го:

microbit-front.png    microbit-back.png

 

На големина е по-малък от кредитна карта. И даже върши работа и за магеланците! И може да се купи дори и от AliExpress.

 

А за живота днес и утре аз за себе си установих нещо, в което съм 1000% сигурен: ако за нашите поколения отпреди няколко десетилетия беше важно да знаем поне един чужд език, за да бъдем успешни в работата си, за днешните деца 1-2 чужди езика са екзистенц-минимум, който не им дава никакви предимства. За да бъдат успешни в работата си когато пораснат, ще трябва да владеят поне 1-2 програмни езика. Това е положението.

 

P.S. Гермаците, за да не останат назад, се включиха в играта с Kalliope. Което е още по-супер-дупер (motor controllers, RGB LED, buzzer), но си остава завинаги на второ място.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Напоследък сумати бизнеси чупят тъпомера. След като направих нечувани гимнастики да мога да платя няколко неща без райфайзен банк, заради тъпия им смс за потвърждение, който няма роуминг, вече се оказва, че този код ми трябва дори да си проверя сметката! За щастие успях през приложението, ама скоро очаквам и там "грижа за клиента".

 

Днес влизам в агода хотел през гугъл и гледам супер намаление на хотела, крайна цена 58 евро. В добавка лента, специален код за още по-голямо намаление. Кликвам на нея и цената стана 62 евро, уж намалено от 67.

  • Харесвам 2
  • Шок 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Много се оплаквам напоследък в тази тема, ама каръшка история. Заради въпросната корона истерия затварят от днес музея на сигурно най-отдалечения остров във Виетнам Кон Дао. Там са 90%+ местни туристи и вероятно кракът на китайски организиран турист не е стъпвал изобщо.  Точно утре отивам натам. Ама някак си удобно изчакаха да свърши наплива от местни туристи покрай новата им година и чак тогава го затвориха.

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 43 минути , T.E.Lawrence каза:

Много се оплаквам напоследък в тази тема, ама каръшка история. Заради въпросната корона истерия затварят от днес музея на сигурно най-отдалечения остров във Виетнам Кон Дао. Там са 90%+ местни туристи и вероятно кракът на китайски организиран турист не е стъпвал изобщо.  Точно утре отивам натам. Ама някак си удобно изчакаха да свърши наплива от местни туристи покрай новата им година и чак тогава го затвориха.

А какво има в този музей?

Връзка към коментар
преди 2 часа, T.E.Lawrence каза:

Музей-затвор. На този остров са изолирали бойците от съпротивата и неудобните по време на френската окупация.

Може би сега там изолират "коронованите", знае ли човек.

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Оплаквам се от лошите и  нахални шофьори и кръговото на Сточна гара в София 😀. Всеки ден има шофьори, които упорито се редят в лентите за наляво, пресичат ти пътя и завиват надясно и то естествено влизат в грешната лента. Но днес вече ми кипна след като за малко не ударихме автомобила пред нас, който рязко наби спирачки, за да не се вреже в нахалника от ляво. Не ми се мисли ако човек е направо. Няма лошо да се преустроиш в друга лента, но поне да изчакват някой да ги пусне, а те се хвърлят да завиват. Много съм афектирана. 😀😀

 

1796404299_2020-02-0509_19_50-pl._Stochnagara_-GoogleMaps.png.8e99e5a6b469874171818f18597464e9.png

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Добре бе, каква е тая нелепа тенденция като се правят нови версии на някой сайт, вместо да се подобряват нещата и да стават по-удобни за потребителите, да се случва точно обратното - изчезват полезни функционалности, а графичния интерфейс се сговнява. :wacko:

Гледам flibco си подновили сайта. И какво променили - махнали интерактивната карта, на която се виждаше много хубаво и удобно кои са маршрутите, от кое летище до кои градове има връзки, можеше и директно от там да си избереш маршрут и да се продължи към резервация. Е да, ама не - някой гений-уебдизайнер (или възложителите му) решили да махнат картата. Защо бе, джанъм, от какъв зор? :mad:

Гледам тук на един колеги електронното банкиране - и то с нов дизайн. И там някакъв гений-уебдизайнер се изявил с изключително оригиналната и авангардна идея да направи надписите с бели букви на светложълт фон и то едвам се чете?!? :wild:  

  • Харесвам 7
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , Фичо каза:

Гледам тук на един колеги електронното банкиране - и то с нов дизайн. И там някакъв гений-уебдизайнер се изявил с изключително оригиналната и авангардна идея да направи надписите с бели букви на светложълт фон и то едвам се чете?!? :wild:  

 

На коя банка?

Връзка към коментар
8 minutes ago, Фичо said:

Булбанк

Е, не е чак такава драма там. И фона е тъмножълт. 😉 Отделно така е само като те пита дали да премине на старата версия. Колегата да не драматизира много. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 23.01.2020 г. в 10:43, antea каза:

@Фичо една година по-късно хаосът и безумието по темата е по-голям от всякога, и отново ще съвпадне с Брекзита (уж)

Докато не постигнеш консенсус тази наредба НЯМА да съществува! :jester: 

 

П.С. Постът ми да не се тълкува като политически... Просто казвам кога ще се влезе в сила наредба Н-18... :girl_crazy:И тъй като вече е 2020, най-ранната възможна дата за това е през 2118 година! :girl_crazy:

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, chandni каза:

Отделих дискусията за паркирането върху тротоар в нова тема

Щом модератори започнаха да местят мнения на Основатели, 'начи нещата отиват направо на Революция :biggrin:

 

mag.jpg.fc4cb9ca10b1d71fcbd99d85cd90e9cf.jpg




 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 30
Връзка към коментар
преди 10 минути , Фичо каза:

Щом модератори започнаха да местят мнения на Основатели, 'начи нещата отиват направо на Революция :biggrin:

 

mag.jpg.bc4da245c90014d0456870ad0a97641d.jpg


 

Любопитно ми е - Коя вее знамето.

Само така си питам - за протокола

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

Любопитно ми е - Коя вее знамето.

Само така си питам - за протокола

Не съм аз - по очевадни причини, според изложения на показ материал! :sarcastic_hand:

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

Коя вее знамето.

Само така си питам - за протокола

Не знам, но не е @chandni... Тя знаме не е носила... Виж там пробвай пак @Desi75, @desislavna и т.н.... Мисля, че е излишно да ти напомням да внимаваш, че да не дойдеш после в тази тема да се оплакваш, че пак трябва да ги черпиш! 😂😂

  • Смея се 8
Връзка към коментар

Уфф, пак се сетих да търся хотел в последния момент за карнавала и не мога да намеря...

Искам някъде извън града, ама по местата, където ми се ходи всичко заето, или искат минимум 3 нощувки, а ние можем да останем само две

Като най-близо до парка, където ми се ходи мога да букна нещо в Диамантина в букинг, ама там си има истински карнавал, а аз искам да избягам от него.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.