Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 16 минути , AlexandraKo каза:

И аз да се оплача. Днес летяхме София Мадрид, с Уиз. Купила съм, билети  по най - скъпата тарифа - 32 кила багаж, места, приорити и там още, каквото се полага.

Купила съм си места на АИ - на 13 ред, двете пътеки. Без никой да ми каже нищо, ни сменили местата, с такива на 1 ви ред, че и двете средни. Питах защо, “ми били сменили самолета “и нам си кво си. Добре, че една жена, помоли да се сменим, та седяхме заедно - прозорец и средно. Както се вкиснах, веднага им написах оплакване на Уизовете, ама ще  се разправям и по подробно, кат се върнем. Да ги питам, как ще ме обезщетят , за причиненото неудобство.   Ама пък, младежът до нас се случи толкова приятен събеседник, че хич не усетихме, кога пристигнахме, на раздумка с бяло винце и  пеперони. Та малко се откиснах:(.

 

В тази връзка, какво може да се направи освен да се оплачеш. Ние имахме есента случай, в който си бяхме купили места за първи ред и искаха да ни преместят на някакви задни места заради две ромки, едната с навехнат крак според нея, а другата явно трябваше да играе  ролята на придружител. Понеже полета беше с румънски екипаж не се съгласих под предлог, че не ги разбирам и досега се чудя, как биха ни компенсирали, което явно не предложиха. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

При смяната на самолета би трябвало да върнат парите за местата, но обезщетение... Те Уиз не са от тия дето си глезят пътниците... Дай парите и бегай

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, T.E.Lawrence каза:

Е, как? Кьолнската бира си е още там! 🙂

Точно и заради кьолша не ми се ходи.Както казва зетя два пръста бира и доливат чашата с вода.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Днес вървейки от една сграда до другата сграда в работа , едно момче ме настигна и ме попита дали говоря English. Имаше нужда от помощ с намирането на блок 491 в Младост 4. Казали му, че тряба да е блок до магазин Billa (дали министърът на отбраната му е споделил за този магазин, не знам). Тъй като не знам номерата на блоковете, веднага проверих в телефона и видях, че това блок (да, до Billa), но на бул. Ал. Малинов, а ние сме на около 7 мин оттам (пред друга Billa сме). Казах му, че съм в тази посока и ще упътя, щом наближим. Тръгнахме и аз през това време за всеки случай погледнах и bgmaps , дали наистина е този блок. Да, нямаше грешка. Питах го от къде е - идвал от германско. Разпита ме за такситата и цените: колко струвало от летището до тук. Аз доста рядко използвам такси и честно нямам идея. Сподели, че е платил 40 лв. Тотално учуден , дали правилно съм чул, поисках потвърждение и той: "Yes, yes, 20 euro". Според мен това е твърде много и се почувствах доста зле, че са го прецакали и дори, че са го оставили на грешното място. Изказах моето съжаление. Когато достигнахме блока, аз му го показах, но изглеждаше ми нещо притестнен и предполагам, че бързаше. Реших (мислено), че ще изпратя до ъгъла, до блока/сграда на Billa-та, и оттам ще му покажа входа на блок 491, с цел да направя добро, защото наистина се почувствах кофти заради случката с таксито.  И стигнахме ъгъла и той ... изчезна. Наистина просто изчезна, беше до мен, и пуф ... няма го. Не каза нито чао, нито благодаря / danke schön. Аз тръгнах да го търся, върнах се леко назад и го забелязах , че се шмугна зад блока. Ама, там няма входове. Както и да, леко закъснявах за френския и го оставих да си търси късмета. 

П.с. дори за момент си помислих, че моите приятели/колеги ми пратя номер(скрита камера), ама никой от тях не е толкова забавен(луд) и само аз бих способен да го направя. 😄 Та, този сценарий отпада.

  • Шок 5
  • Замислям се 5
Връзка към коментар
4 minutes ago, Граф Вронски said:

Днес вървейки от една сграда до другата сграда в работа , едно момче ме настигна и ме попита дали говоря English. Имаше нужда от помощ с намирането на блок 491 в Младост 4. Казали му, че тряба да е блок до магазин Billa (дали министърът на отбраната му е споделил за този магазин, не знам). Тъй като не знам номерата на блоковете, веднага проверих в телефона и видях, че това блок (да, до Billa), но на бул. Ал. Малинов, а ние сме на около 7 мин оттам (пред друга Billa сме). Казах му, че съм в тази посока и ще упътя, щом наближим. Тръгнахме и аз през това време за всеки случай погледнах и bgmaps , дали наистина е този блок. Да, нямаше грешка. Питах го от къде е - идвал от германско. Разпита ме за такситата и цените: колко струвало от летището до тук. Аз доста рядко използвам такси и честно нямам идея. Сподели, че е платил 40 лв. Тотално учуден , дали правилно съм чул, поисках потвърждение и той: "Yes, yes, 20 euro". Според мен това е твърде много и се почувствах доста зле, че са го прецакали и дори, че са го оставили на грешното място. Изказах моето съжаление. Когато достигнахме блока, аз му го показах, но изглеждаше ми нещо притестнен и предполагам, че бързаше. Реших (мислено), че ще изпратя до ъгъла, до блока/сграда на Billa-та, и оттам ще му покажа входа на блок 491, с цел да направя добро, защото наистина се почувствах кофти заради случката с таксито.  И стигнахме ъгъла и той ... изчезна. Наистина просто изчезна, беше до мен, и пуф ... няма го. Не каза нито чао, нито благодаря / danke schön. Аз тръгнах да го търся, върнах се леко назад и го забелязах , че се шмугна зад блока. Ама, там няма входове. Както и да, леко закъснявах за френския и го оставих да си търси късмета. 

П.с. дори за момент си помислих, че моите приятели/колеги ми пратя номер(скрита камера), ама никой от тях не е толкова забавен(луд) и само аз бих способен да го направя. 😄 Та, този сценарий отпада.

Първата ми мисъл беше нещо откраднал ли ти е.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Графе, уплашил се е човекът да не му вземеш и ти 20 евро за упътването. А, иначе не се учудвай, в България е така, видят ли чужденец без български таксиджиите и други подобни мошеници, мамят колкото могат. Преди няколко години, една възрастна английска двойка ми се оплака, че платили 100 паунда от варненското летище до хотела си на Златни пясъци. Аз шокиран ги питах, защо са му платили на този мошеник. А, жената ми отговори нещо от сорта - ами той таксиджията беше много агресивен, започна да крещи много и ние се уплашихме и платихме. No comment!

  • Харесвам 1
  • Шок 4
Връзка към коментар

Вижте, няма смисъл да четете цялото изявление на Графа. Последното изречение от първия абзац е достатъчно. Това беше неговият многословен начин да съобщи, че ходи на уроци по френски! :king:

 

Иначе вероятно е имал удоволствието да срещне истински нинджа.

  • Смея се 10
Връзка към коментар

Ние преди години имахме един малайзиец. Живееше в Гео Милев, налагаше се да пътува чат-пат в командировка. Викаше - до летището отивам за шест лева. Връщам се за различна сума - за 30, за 60...
По онова време рядко пътувах (и с такси, и в чужбина) и на мен ми се наложи веднъж да пътувам. От Студентски отидох за 8 до летището, върнаха ме за 12 (да не говорим за качеството на обслужването да се овиква с други шофьори през мен). Докладвах го, и макар след доста време, направиха проверка и го уволниха (май имаше и предни провинения). После още няколко пъти съм имала сходни случаи. Та често и нас ни цкаат, но все пак с по-реални суми.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 часа, Граф Вронски каза:

Днес вървейки от една сграда до другата сграда в работа , едно момче ме настигна и ме попита дали говоря English. Имаше нужда от помощ с намирането на блок 491 в Младост 4. Казали му, че тряба да е блок до магазин Billa (дали министърът на отбраната му е споделил за този магазин, не знам). Тъй като не знам номерата на блоковете, веднага проверих в телефона и видях, че това блок (да, до Billa), но на бул. Ал. Малинов, а ние сме на около 7 мин оттам (пред друга Billa сме). Казах му, че съм в тази посока и ще упътя, щом наближим. Тръгнахме и аз през това време за всеки случай погледнах и bgmaps , дали наистина е този блок. Да, нямаше грешка. Питах го от къде е - идвал от германско. Разпита ме за такситата и цените: колко струвало от летището до тук. Аз доста рядко използвам такси и честно нямам идея. Сподели, че е платил 40 лв. Тотално учуден , дали правилно съм чул, поисках потвърждение и той: "Yes, yes, 20 euro". Според мен това е твърде много и се почувствах доста зле, че са го прецакали и дори, че са го оставили на грешното място. Изказах моето съжаление. Когато достигнахме блока, аз му го показах, но изглеждаше ми нещо притестнен и предполагам, че бързаше. Реших (мислено), че ще изпратя до ъгъла, до блока/сграда на Billa-та, и оттам ще му покажа входа на блок 491, с цел да направя добро, защото наистина се почувствах кофти заради случката с таксито.  И стигнахме ъгъла и той ... изчезна. Наистина просто изчезна, беше до мен, и пуф ... няма го. Не каза нито чао, нито благодаря / danke schön. Аз тръгнах да го търся, върнах се леко назад и го забелязах , че се шмугна зад блока. Ама, там няма входове. Както и да, леко закъснявах за френския и го оставих да си търси късмета. 

П.с. дори за момент си помислих, че моите приятели/колеги ми пратя номер(скрита камера), ама никой от тях не е толкова забавен(луд) и само аз бих способен да го направя. 😄 Та, този сценарий отпада.

Когато контактувам с чужденци в България, винаги ги предупреждавам, че таксиметровите шофьори злоупотрябат с чужденците и по възможност да се придвижват с градския транспорт.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Като ще идва някой с такси от летището, винаги му пращам адреса, написан на български и го карам да го покаже на шофьора. Засега най-високата сметка летище-центъра е 15 лева. Обикновено 12-13.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 1 минута , santaclash sc каза:

Като ще идва някой с такси от летището, винаги му пращам адреса, написан на български и го карам да го покаже на шофьора. Засега най-високата сметка летище-центъра е 15 лева. Обикновено 12-13.

Добра идея! Аз на чужденци, а и на българи, живеещи в чужбина, казвам да намерят офиса на ...такси в зала Пристигащи. Да си вземат листчето с номера на колата и да не обръщат внимание на другите шофьори, които им досаждат. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 55 минути , Дани Магелани каза:

Добра идея! Аз на чужденци, а и на българи, живеещи в чужбина, казвам да намерят офиса на ...такси в зала Пристигащи. Да си вземат листчето с номера на колата и да не обръщат внимание на другите шофьори, които им досаждат. 

Винаги така правя и никога не съм имала проблеми.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Имам нужда да помрънкам някъде,вярвам,че ще ме разберете.Изпадам в магеланска абстиненция и губя надежда.Как можа този шибан вирус да се прояви в най-топлата и подходяща за пътуване зима,когато дори в Украйна времето е приятно меко,когато самолетните билети са най-евтини,когато койните ми в Травала добиха крупна стойност🙂,когато имам хем членство Прайм,хем кредит за харчене в Уиз?Нали COVID19 не виреел над 26 градуса,защо тогава се шири на места като Египет,Израел и т.н.?Надеждата ми беше,че със затопляне на времето ще отшуми....

Отивам да си купя пакет тоалетна хартия,дано се успокоя 😫

  • Харесвам 2
  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 4 минути , Мари Николова каза:

Имам нужда да помрънкам някъде,вярвам,че ще ме разберете.Изпадам в магеланска абстиненция и губя надежда.Как можа този шибан вирус да се прояви в най-топлата и подходяща за пътуване зима,когато дори в Украйна времето е приятно меко,когато самолетните билети са най-евтини,когато койните ми в Травала добиха крупна стойност🙂,когато имам хем членство Прайм,хем кредит за харчене в Уиз?Нали COVID19 не виреел над 26 градуса,защо тогава се шири на места като Египет,Израел и т.н.?Надеждата ми беше,че със затопляне на времето ще отшуми....

Отивам да си купя пакет тоалетна хартия,дано се успокоя 😫

 

Лошо, май и тоалетната хартия е свършила 🙂 Но пък както са я подкарали с блокажите на цели държави, току-виж до края на месеца авиацията бъде приземена навсякъде... Тогава ще ни остане опцията да хващаме каручките и да пътуваме до съседното село 🙂

Връзка към коментар

Ела пак в Украйна! Засега само един болен на над 40 мил.население, температурите са двуцифрено положителни (такова чудо никой местен не помни), водка има, хайвер тоже, тоалетен папир дори с намаление, дезифектанти за ръце отново пуснаха! 😜

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

То и това май е в графата хумор, ама май всъщност вече никак не е забавно:

 

https://dariknews.bg/novini/sviat/pilot-prizemi-samolet-v-sasht-zaradi-pytnici-uplashili-se-ot-kihane-na-borda-2215951

 

А пътуването ни втората половина на април към гърмящата вода май става все по-илюзорно...

Връзка към коментар

оф, и аз искам да се оплача, имахме планирано пътуване до Париж за началото на април, но всичко пропадна. Мъжа ми е с хронична астма и изобщо и не иска да чува да се пробваме да пътуваме в момента...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Одобриха ме за работа на круизен кораб от най-голямата круизна компания, ама с тази истерия около корона вируса ще ми се размине скорошното заминаване май. Късмет!

  • Харесвам 7
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 23 минути , Captain45 каза:

Одобриха ме за работа на круизен кораб от най-голямата круизна компания, ама с тази истерия около корона вируса ще ми се размине скорошното заминаване май. Късмет!

Нищо, де, като отмине тая напаст - ще заминеш! :smile3: Честито!
И после да не забравиш да се похвалиш на кой кораб си, че някои магеланки може да поискат покана за вечеря на капитанската маса. :grin:

  • Харесвам 2
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 30 минути , Captain45 каза:

Одобриха ме за работа на круизен кораб от най-голямата круизна компания, ама с тази истерия около корона вируса ще ми се размине скорошното заминаване май. Късмет!

Честито! Вирусът ще отмине, а ти ще ни споделяш разни круизни идеи  🙂

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.