Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Благодаря! Трябваше в началото на април да летя до Маями, но като гледам сега ще се радвам ако летя май или юни. Иначе живот и здраве ще пускам снимки от прозореца на офиса 😉

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Искам да се оплача. Започнаха да ни принуждават да излизаме платен отпуск,  няма не искам, а аз не искам. Отпуска ми е много ценен и не мисля,  че сега е момента да го хабя. 

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , darinamarinova каза:

При цялата тази самоизолация не разбирам как може piratebay да не работи точно в момента. 😞 

Работи с друг адрес , Google ще ти го покаже 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , slujitel каза:

Искам да се оплача. Започнаха да ни принуждават да излизаме платен отпуск,  няма не искам, а аз не искам. Отпуска ми е много ценен и не мисля,  че сега е момента да го хабя. 

А в неплатен отпуск не може ли да излизате 🤔

Връзка към коментар
преди 16 минути , darinamarinova каза:

При цялата тази самоизолация не разбирам как може piratebay да не работи точно в момента. 😞 

Не искат някой да ги обвини, че извършват меко казано неподходяща дейност в този момент.

Връзка към коментар
преди 9 минути , slujitel каза:

Искам да се оплача. Започнаха да ни принуждават да излизаме платен отпуск,  няма не искам, а аз не искам. Отпуска ми е много ценен и не мисля,  че сега е момента да го хабя. 

   Това е по добрия вариант за теб и по неизгоден за работодателя.  Когато не работи фирмата и няма приходи работодателя ти вади тези пари от джоба си , но когато ви пуска платен отпуск дължи и осигуровки на всичко отгоре :angry:  . Както се казва двойно проникване за него :angry: . 

Начина е персонала неплатени и на добрите служители пари на ръка , за да оцелеят . Тук става въпрос за оцеляване на бизнеси и фирми , не само за отпуски. 

  • Харесвам 18
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 23 минути , slujitel каза:

Искам да се оплача. Започнаха да ни принуждават да излизаме платен отпуск,  няма не искам, а аз не искам. Отпуска ми е много ценен и не мисля,  че сега е момента да го хабя. 

За оплакване си е и как те разбирам точно аз...

 

Само където в момента изживяваме форсмажорни обстоятелства. Според мен ще влезем в дълбока икономическа рецесия. Много хора ще останат без работа. Ще придобием други приоритети.


Ти имаш огромното предимство да работиш в държавна фирма.  В частните фирми - в България и по света - нещата опират до икономическо оцеляване. 

Ще бъде много тегава година за пътувания... Бъдете здрави! 

Връзка към коментар

@slujitel, чудесно е, че сте живи, здрави и отпуските са най-големите ви грижи в момента. Във времето ще се претъпят ядовете от текущите затруднения, бъдещето е пред нас и ще предложи още и други възможности.

 

Оплаквам се, че аз не мога да се погрижа за родителите си от разстояние. 

 

  • Харесвам 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , bulpa каза:

А в неплатен отпуск не може ли да излизате 🤔

Аз работя в държавна институция, първо платения, пък после неплатен.

преди 28 минути , ivooo каза:

   Това е по добрия вариант за теб и по неизгоден за работодателя.  Когато не работи фирмата и няма приходи работодателя ти вади тези пари от джоба си , но когато ви пуска платен отпуск дължи и осигуровки на всичко отгоре :angry:  . Както се казва двойно проникване за него :angry: . 

Начина е персонала неплатени и на добрите служители пари на ръка , за да оцелеят . Тук става въпрос за оцеляване на бизнеси и фирми , не само за отпуски. 

 

преди 11 минути , Sju каза:

@slujitel, чудесно е, че сте живи, здрави и отпуските са най-големите ви грижи в момента. Във времето ще се претъпят ядовете от текущите затруднения, бъдещето е пред нас и ще предложи още и други възможности.

 

Оплаквам се, че аз не мога да се погрижа за родителите си от разстояние. 

 

И моите родители са на 300 км, затова и толкова си пазя отпуската,  не се знае какво ще стане. Не са само пътуванията. 

преди 19 минути , Rainy каза:

За оплакване си е и как те разбирам точно аз...

 

Само където в момента изживяваме форсмажорни обстоятелства. Според мен ще влезем в дълбока икономическа рецесия. Много хора ще останат без работа. Ще придобием други приоритети.


Ти имаш огромното предимство да работиш в държавна фирма.  В частните фирми - в България и по света - нещата опират до икономическо оцеляване. 

Ще бъде много тегава година за пътувания... Бъдете здрави! 

Права си. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@slujitel, на нас ни спряха платените. Може би защото сме в системата на здравеопазването.

При който е възможно, от хората от рисковите групи, ще ги изпращаме в къщи с работа от разстояние (за щастие, при нас има такава възможност от години), останалите - на линия.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , ivooo каза:

Когато не работи фирмата и няма приходи работодателя ти вади тези пари от джоба си

Ами да ги извади тия пари работодателя от печалбите за минали периоди. Много компании са реализирали доста добри печалби последните години, така че няколко месеца дори и да се работи с намален капацитет, не би трябвало да е голям проблем за голяма част от компаниите. Разбира се, съгласен съм, че има и  доста компании и бизнеси, за които ситуацията, може да се отрази доста тежко. Но нека не започват всички работодатели още от сега да се оплакват и да прехвърлят всичко на служителите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , Sju каза:

Оплаквам се, че аз не мога да се погрижа за родителите си от разстояние. 

 

Напълно се присъединявам към това оплакване - много е трудно, наистина.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, slujitel каза:

Искам да се оплача. Започнаха да ни принуждават да излизаме платен отпуск,  няма не искам, а аз не искам. Отпуска ми е много ценен и не мисля,  че сега е момента да го хабя. 

За съжаление, наистина настъпват неприятни и несигурни месеци. Ние също от днес сме си вкъщи, като шефът не ни каза какво точно ще е е. При мен нещата са супер вързани. Аз още от септември- декември съм планирал прецизно и внимателно  всичките си дни от отпуската за тази година, нямам ниши, всички дни са тотално разхвърляни чаааак до Нова Година, на всичкото отгоре за повечето дестинации съм накупувал и самолетни билети, а някъде дори съм платил предварително и стаите😣  Една дестинация /Италия/ вече изгоря, на път е втора /Испания/, после на ред е пак..... Италия и то северна- езерата, остава ми да се надявам, че със затоплянето този проклет вирус наистина ще умре. При мен хубавото е, че фирмата ни не е нито частна, нито държавна, а е представителство на немска корпорация, но пък това я прави много несигурна, защото при още по-голямо влошаване може и да ни закрият!😢

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , muchachote каза:

За съжаление, наистина настъпват неприятни и несигурни месеци. Ние също от днес сме си вкъщи, като шефът не ни каза какво точно ще е е. При мен нещата са супер вързани. Аз още от септември- декември съм планирал прецизно и внимателно  всичките си дни от отпуската за тази година, нямам ниши, всички дни са тотално разхвърляни чаааак до Нова Година, на всичкото отгоре за повечето дестинации съм накупувал и самолетни билети, а някъде дори съм платил предварително и стаите😣  Една дестинация /Италия/ вече изгоря, на път е втора /Испания/, после на ред е пак..... Италия и то северна- езерата, остава ми да се надявам, че със затоплянето този проклет вирус наистина ще умре. При мен хубавото е, че фирмата ни не е нито частна, нито държавна, а е представителство на немска корпорация, но пък това я прави много несигурна, защото при още по-голямо влошаване може и да ни закрият!😢

Гадно, но при нас за сега, в дълбоката провинция няма нито един случай,  не ми се мисли какво ще стане,  ако вземе,  та се появи. И аз имам билети и всичко ми е планирано,  нали ни задължиха декември да правим график. И мои пътувания горят, но то тук май са малко тези, които нямат нищо планирано. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 34 минути , slujitel каза:

 но то тук май са малко тези, които нямат нищо планирано. 

Абсолютно си права! Това вече не ми е приоритет,поне не сега и не в този момент! 

Нека отмине това зло и ще наваксаме. 

 

Колко много ми липсват тълпите от китайски туристи!!!

  • Харесвам 10
  • Шок 1
Връзка към коментар
На 18.06.2019 г. в 15:01, mu_ry каза:

мъжа ми имаше абсолютно същия проблем преди голямо наше пътуване, само че се оказа с лаймска болест. Ходи до инфекциозна и превантивно пи антибиотици. За по сигурно можеш да отидеш и ти да ти видят ухапването и да предложат лечение. Мога да препоръчам и лекарка 🙂

Здравейте. Бихте ли разяснили как протича лаймската болест, понеже при пътуване до Карибите, двама от групата ни имаха малшанса да се заразят с тази плашеща и неприятна болест, а сега, покрай короната, няма кой да ти обърне съществено внимание, а и не е за ходене тук и там. Най-вероятно паразитът, който е неизвестен, се заби в главата на жената и детето(понеже имаха следи като от ухапване по главата), от една шапка от палмови листа, която съпругът си купи от един тип на плажа в Санта Лусия, но тъй като той е с бръсната глава, семейството му се оказаха жертвите. Около 4 дни след това детото вдигна температура, но вече се бяхме прибрали и го лекуваха за грип и след 2 дни беше на крака. Седмица след това, и майката започна да вдига температура и след безброй изследвания, накрая стигна то това за лайска болест, което излезе положително. Направен беше тест и на детето, и той излезе положителен. Сега и двете се лекуват с антибиотик, детето 2 седмици със Зинат, а майката 2 седмици с Доксициклин. Детето няма никакви оплаквания, нито болки, нито температура, но майката е с постоянни болки в ставите и мускулите и температура от порядъка на 37 градуса, въпреки че пие антибиотика вече 10 дни. Това нормално ли е и след колко време да очакваме подобрение?

Връзка към коментар

Имах най-скапаният рожден ден до сега ,вчера.Не можах да прегърна мама и татко от страх да не ги заразя.Валеше, всички планове се провалят,мечтите ....,не зная къде се дянаха. Безкрайни неясноти на работа. А досега си мислех ,че не си обичам рожденият си ден.Обещавам ,че ще го празнувам, ако  го докарам до следващият.Късмет на всички!

  • Харесвам 10
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, slujitel каза:

Гадно, но при нас за сега, в дълбоката провинция няма нито един случай,  не ми се мисли какво ще стане,  ако вземе,  та се появи. И аз имам билети и всичко ми е планирано,  нали ни задължиха декември да правим график. И мои пътувания горят, но то тук май са малко тези, които нямат нищо планирано. 

Представи си, ние нямаме.

Като почна драмата с вируса, Сър Антъни ме озапти, да не купувам билети, защото ое опасяваше, че ще стане така. Изхарчила съм само, едни 400 евро за САЩ, през септември. Ама и да не ги върнат, няма да е голяма драма.Да опре работата до пари, е най-добре, да няма други проблеми.

Малко се бях набузила, ама, както винаги, той се оказа по-умният от нас. Че обикновено, до края на февруари съм планирала и накупила всичко, до края на годината.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , Sara каза:

Имах най-скапаният рожден ден до сега ,вчера.Не можах да прегърна мама и татко от страх да не ги заразя.Валеше, всички планове се провалят,мечтите ....,не зная къде се дянаха. Безкрайни неясноти на работа. А досега си мислех ,че не си обичам рожденият си ден.Обещавам ,че ще го празнувам, ако  го докарам до следващият.Късмет на всички!

Прегръщам те! И това ще отмине...

 

П.П. Преди малко редактирах и превеждах едно писмо на моя приятелка, която е с изключително ниски нива на имунитет и се опитва да стигне публичното й послание да достигне до администрацията на Борис Джонсън във връзка с политиката на правителството за умишлено заразяване на населението и herd immunity. Защото за някои това е чиста смърт.

 

Яко се сдухах... 

Връзка към коментар
преди 4 минути , Sara каза:

Имах най-скапаният рожден ден до сега ,вчера.Не можах да прегърна мама и татко от страх да не ги заразя.Валеше, всички планове се провалят,мечтите ....,не зная къде се дянаха. Безкрайни неясноти на работа. А досега си мислех ,че не си обичам рожденният ден.Обещавам ,че ще го празнувам, ако  го докарам до следващият.Късмет на всички!

Ееееее, @Sara недей така де! Има такива моменти, когато не виждаш изход, пък нещата се нареждат неочаквано. Как няма да го докараш, ти поне,  сама знаеш, че такива мисли, изобщо не трябва да ги допускаш.Недей, че такива приказки ме докарват до рев и не виждам клавиатурата.😪

И нашето едното детенце има днес РД, и той се е опуйчиииил! Днеска, съм кат една телефонистка съща - пациенти, цялата родА по ред на номерата - обяснявам, успокоявам, давам указания.

То, че е страшно, страшно е, но все пак, можем да правим нещо.

Щото, има ситуации, в които нищо не можем.

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , Aloha каза:

Здравейте. Бихте ли разяснили как протича лаймската болест, понеже при пътуване до Карибите, двама от групата ни имаха малшанса да се заразят с тази плашеща и неприятна болест, а сега, покрай короната, няма кой да ти обърне съществено внимание, а и не е за ходене тук и там. Най-вероятно паразитът, който е неизвестен, се заби в главата на жената и детето(понеже имаха следи като от ухапване по главата), от една шапка от палмови листа, която съпругът си купи от един тип на плажа в Санта Лусия, но тъй като той е с бръсната глава, семейството му се оказаха жертвите. Около 4 дни след това детото вдигна температура, но вече се бяхме прибрали и го лекуваха за грип и след 2 дни беше на крака. Седмица след това, и майката започна да вдига температура и след безброй изследвания, накрая стигна то това за лайска болест, което излезе положително. Направен беше тест и на детето, и той излезе положителен. Сега и двете се лекуват с антибиотик, детето 2 седмици със Зинат, а майката 2 седмици с Доксициклин. Детето няма никакви оплаквания, нито болки, нито температура, но майката е с постоянни болки в ставите и мускулите и температура от порядъка на 37 градуса, въпреки че пие антибиотика вече 10 дни. Това нормално ли е и след колко време да очакваме подобрение?

по същия начин беше лечението и на мъжа ми, само дето пи антибиотик 20 дни. После през няколко месеца ходеше на изследване на анти-тела и за радост, всичко отмина. Иначе ходи в инфекциозна болница, ще се опитам да намеря името на докторката и ще пиша пак, ако ви е нужно 🙂

П.П. д-р Иванка Радева

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.