Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 6 часа, slujitel каза:

но то тук май са малко тези, които нямат нищо планирано. 

Ние сме едни от малкото с абсолютно нищо планирано за щастие. 
 

И аз мисля, че ще последва икономическа криза. За последната седмица Канадската национална банка намали два пъти лихвените проценти. И в САЩ са ги намалили. 
@Rainy интересно ми е дали и в Англия намалиха лихвените проценти? 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 23 минути , Травеолани каза:


@Rainy интересно ми е дали и в Англия намалиха лихвените проценти? 

Така...

 

В Англия забавиха плащането на задължителната TV такса към бюджета - и BBC - с един месец, само за хората над 75 години. Аз лично се просълзих от умиление.

 

Сега ми се къса сърцето откъде държавата ще намери излишък да плати заплатите на BBC журналистите (£150,000 - £800,000). Мисля, че след спиране на  Premier League, BBC ще сложи една паничка пред Westminster да събере заплатата на Гари Линекер ( £1,750,000 - £1,754,999). 

 

Иначе синът ми споделя как в неговия 5-звезден хотел в Централен Лондон има заети 19 стаи, и как бизнесът започва да изчиства излишъка от персонал. Звучи прелестно. Истината е, че бизнесът няма избор, а "персоналът" - съвсем. 

 

Англия не предприема никакви мерки за момента. Спасението е в ръцете на самите давещи се. Трябва да сме справедливи и да се приеме, че държавната машина е много мащабна и тромава, и иска време. Аз лично - познавайки системата, съм огромен песемист, че някой ще предприеме нещо ефективно. 

Връзка към коментар
преди 1 час, Aloha каза:

Здравейте. Бихте ли разяснили как протича лаймската болест, понеже при пътуване до Карибите, двама от групата ни имаха малшанса да се заразят с тази плашеща и неприятна болест, а сега, покрай короната, няма кой да ти обърне съществено внимание, а и не е за ходене тук и там. Най-вероятно паразитът, който е неизвестен, се заби в главата на жената и детето(понеже имаха следи като от ухапване по главата), от една шапка от палмови листа, която съпругът си купи от един тип на плажа в Санта Лусия, но тъй като той е с бръсната глава, семейството му се оказаха жертвите. Около 4 дни след това детото вдигна температура, но вече се бяхме прибрали и го лекуваха за грип и след 2 дни беше на крака. Седмица след това, и майката започна да вдига температура и след безброй изследвания, накрая стигна то това за лайска болест, което излезе положително. Направен беше тест и на детето, и той излезе положителен. Сега и двете се лекуват с антибиотик, детето 2 седмици със Зинат, а майката 2 седмици с Доксициклин. Детето няма никакви оплаквания, нито болки, нито температура, но майката е с постоянни болки в ставите и мускулите и температура от порядъка на 37 градуса, въпреки че пие антибиотика вече 10 дни. Това нормално ли е и след колко време да очакваме подобрение?

@master_of_germs @Mistress of Germs

  • Шок 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 1 час, Aloha каза:

Здравейте. Бихте ли разяснили как протича лаймската болест, понеже при пътуване до Карибите, двама от групата ни имаха малшанса да се заразят с тази плашеща и неприятна болест, а сега, покрай короната, няма кой да ти обърне съществено внимание, а и не е за ходене тук и там. Най-вероятно паразитът, който е неизвестен, се заби в главата на жената и детето(понеже имаха следи като от ухапване по главата), от една шапка от палмови листа, която съпругът си купи от един тип на плажа в Санта Лусия, но тъй като той е с бръсната глава, семейството му се оказаха жертвите. Около 4 дни след това детото вдигна температура, но вече се бяхме прибрали и го лекуваха за грип и след 2 дни беше на крака. Седмица след това, и майката започна да вдига температура и след безброй изследвания, накрая стигна то това за лайска болест, което излезе положително. Направен беше тест и на детето, и той излезе положителен. Сега и двете се лекуват с антибиотик, детето 2 седмици със Зинат, а майката 2 седмици с Доксициклин. Детето няма никакви оплаквания, нито болки, нито температура, но майката е с постоянни болки в ставите и мускулите и температура от порядъка на 37 градуса, въпреки че пие антибиотика вече 10 дни. Това нормално ли е и след колко време да очакваме подобрение?

Винаги да казват, че имат лаймска болест дори при коренно различни диагнози.

Един познат се разболя. Лекуваха го за последици от настинка , безрезултатно. След няколко месеца  се сетиха да го изследват за лаймска болест и се оказа положителен. При твоите хора се знае диагнозата и ще ги излекуват.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 44 минути , Rainy каза:

Така...

 

В Англия забавиха плащането на задължителната TV такса към бюджета - и BBC - с един месец, само за хората над 75 години. Аз лично се просълзих от умиление.

 

Сега ми се къса сърцето откъде държавата ще намери излишък да плати заплатите на BBC журналистите (£150,000 - £800,000). Мисля, че след спиране на  Premier League, BBC ще сложи една паничка пред Westminster да събере заплатата на Гари Линекер ( £1,750,000 - £1,754,999). 

 

Иначе синът ми споделя как в неговия 5-звезден хотел в Централен Лондон има заети 19 стаи, и как бизнесът започва да изчиства излишъка от персонал. Звучи прелестно. Истината е, че бизнесът няма избор, а "персоналът" - съвсем. 

 

Англия не предприема никакви мерки за момента. Спасението е в ръцете на самите давещи се. Трябва да сме справедливи и да се приеме, че държавната машина е много мащабна и тромава, и иска време. Аз лично - познавайки системата, съм огромен песемист, че някой ще предприеме нещо ефективно. 

@Rainy, Хър Маджести , нали се оттегли на безопасно разстояние, другите да се оправят:))))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, mu_ry каза:

по същия начин беше лечението и на мъжа ми, само дето пи антибиотик 20 дни. После през няколко месеца ходеше на изследване на анти-тела и за радост, всичко отмина. Иначе ходи в инфекциозна болница, ще се опитам да намеря името на докторката и ще пиша пак, ако ви е нужно 🙂

П.П. д-р Иванка Радева

 Мерси за информацията. А като цяло мъжът ви поддържаше ли температура по време на лечението и имаше ли болки в мускулите и ставите, или отминаха по време на приема на антибиотика?

Връзка към коментар
преди 3 минути , Aloha каза:

 Мерси за информацията. А като цяло мъжът ви поддържаше ли температура по време на лечението и имаше ли болки в мускулите и ставите, или отминаха по време на приема на антибиотика?

той нямаше никакви симптоми, просто му се появи специфичния обрив и веднага разбраха, че е лаймска болест

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, stanislavpp каза:

@Aloha лаймската болест е доста коварна, добре е, че е открита в ранен стадий - антибиотици се взимат в период до три седмици :

 

https://www.cdc.gov/lyme/index.html

Мерси за линка. Никога не бях предполагал че лаймската болест е такъв голям проблем. Добре че наистина я открихме в рамките на 3 седмици, но все още се притесняваме че след 10 дни прием на доксициклин все още има болки в ставите и мускулите. 

Връзка към коментар
преди 7 часа, Rainy каза:

Истината е, че бизнесът няма избор, а "персоналът" - съвсем. 

 

Ох...Аз съм и бизнес и персонал.

Тази година трябваше да е златна - рекорден ръст на туризма, Олимпиада, превителството пресмяташе, че не достига леглова база и умоляваше хотелиерите да обновяват и разширяват...

Аз си предоговорих кредита така, че да платя повече тази година и да го приключа до догодина, когато ще имам студент.

 

Но пък сме сдрави, семейството се сплотява, хората загърбват разни дребни дразги и си подреждат приоритетите по-правилно. Ще отмине и това.

И съм сигурна, че тогава хората ще се отпуснат и ще се наваксат загубите в икономиката. Аз поне така съм реила да прекарам 2020 - мечти и планове за 2021.

Само дано имат мозък да отложат Олимпиадата. Ще е ужасно, ако просто я отменят и остане една дупка. Ще бъде уасно и ако решат да я провеждат без публика - даже може би това ще е още по-ужасно! Риск за атлетите и пълна мъка за хората пред екраните, гледащи празни стадиони. Ако я отменят за догодина, когато има ваксина и дружно сме победили вируса, ще бъде един прекрасен всенароден празник на силата на човека и стремежа му към по-бътрзо, по-високо и по-силно!

 

@Rainy постреснали са се и при вас. Малко със закъснение, но ще вземат мерки.

  • Харесвам 17
Връзка към коментар
преди 11 часа, Aloha каза:

Здравейте. Бихте ли разяснили как протича лаймската болест, понеже при пътуване до Карибите, двама от групата ни имаха малшанса да се заразят с тази плашеща и неприятна болест, а сега, покрай короната, няма кой да ти обърне съществено внимание, а и не е за ходене тук и там. Най-вероятно паразитът, който е неизвестен, се заби в главата на жената и детето(понеже имаха следи като от ухапване по главата), от една шапка от палмови листа, която съпругът си купи от един тип на плажа в Санта Лусия, но тъй като той е с бръсната глава, семейството му се оказаха жертвите. Около 4 дни след това детото вдигна температура, но вече се бяхме прибрали и го лекуваха за грип и след 2 дни беше на крака. Седмица след това, и майката започна да вдига температура и след безброй изследвания, накрая стигна то това за лайска болест, което излезе положително. Направен беше тест и на детето, и той излезе положителен. Сега и двете се лекуват с антибиотик, детето 2 седмици със Зинат, а майката 2 седмици с Доксициклин. Детето няма никакви оплаквания, нито болки, нито температура, но майката е с постоянни болки в ставите и мускулите и температура от порядъка на 37 градуса, въпреки че пие антибиотика вече 10 дни. Това нормално ли е и след колко време да очакваме подобрение?

Написах ти ЛС.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Прегръщам те! И това ще отмине...

 

Благодаря !

След лошите моменти идват хубави! И тогава ги оценяваш още по-силно! :smile3: 

Благодаря!

Ееееее, @Sara недей така де! Има такива моменти, когато не виждаш изход, пък нещата се нареждат неочаквано. Как няма да го докараш, ти поне,  сама знаеш, че такива мисли, изобщо не трябва да ги допускаш.Недей, че такива приказки ме докарват до рев и не виждам клавиатурата.

 

Благодаря!

 

На всички!!!!! Ще се справим,вярвам го!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 часа, samuraika каза:

Само дано имат мозък да отложат Олимпиадата. Ще е ужасно, ако просто я отменят и остане една дупка. Ще бъде уасно и ако решат да я провеждат без публика - даже може би това ще е още по-ужасно! Риск за атлетите и пълна мъка за хората пред екраните, гледащи празни стадиони. Ако я отменят за догодина, когато има ваксина и дружно сме победили вируса, ще бъде един прекрасен всенароден празник на силата на човека и стремежа му към по-бътрзо, по-високо и по-силно!

Решението за олимпиадата е много сложно. Сигурно си чувала израза „олимпийски цикъл“, който не е случаен. Решението до голяма степен зависи и от самите участници в този форум. За 100+ години олимпийските спортове са се настроили така, според цикъла, че елитните състезатели да бъдат във върхова форма веднъж на 4 години - за олимпиадата. А това при днешната индустриализация на спорта (разбирай - превърнал се е в индустрия) е свързано със страшно много пари. Става дума за много прецизно разработена стратегия, в която са намесени тренировъчен процес, биохимия, организация, финанси... даже изборът на състезания, в които участва даден спортист/отбор в олимпийската година, преди олимпиадата, е цяла наука, на която концепцията е, че едва ли не на световните първенства се гледа като на генерална репетиция за голямото събитие. Да не говорим, че при едно отлагане следващият олимпийски цикъл също ще бъде сериозно засегнат - съкратен с една година и (вероятно) поорязан финансово, поради преразхода покрай сегашната злощастна олимпиада. Така че според мен против отлагането ще се обявят преди всичко участниците - спортисти и федерации.

От другата страна на барикадата са спонсорите и телевизиите, които са дали едни пари и си търсят не просто възвращаемост, а и солидна печалба.

За мен като публика всяко решение е добро. Даже си мисля, че отлагане с една година ще донесе много изненади в класиранията по различните спортове поради много причини.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 1 минута , T.E.Lawrence каза:

То тогава дори ще е плюс, не толкова стратегически назобаните със способности да имат по-голям шанс, ама парите не питат. 

Освен това някои от младите, които тази година са на границата дали да участват или не, догодина може да се включат, на мястото на някои от старите, на които 2020 им е последният влак. И като се има предвид, че няма да са напълно подготвени, ще стане доста интересно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Goal & Boss каза:

 Става дума за много прецизно разработена стратегия, в която са намесени тренировъчен процес, биохимия, организация, финанси... даже изборът на състезания, в които участва даден спортист/отбор в олимпийската година, преди олимпиадата, е цяла наука....

Е да де...какво става със стратегията като се отменят масово квалификационни срещи? С "камък, ножица, хартия" ли ще решават кой да участва на тая Олимпиада?  Разбира се, че не е лесно решение. Ама и да се сложат милиони хора под карантина не е лесно. Ще се понапънат и ще го измислят. То всеки знае да взима големите заплати и нещата да си вървят от самосебе си. Е, сега ще трябва да си ги оправдаят...

А и не забравяй, че не всички атлети са в перфектно здраве - има и Паралимпиада.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 часа, samuraika каза:

Ако я отменят за догодина, когато има ваксина и дружно сме победили вируса, ще бъде един прекрасен всенароден празник на силата на човека и стремежа му към по-бътрзо, по-високо и по-силно!

А, сакън! Тъкмо семейният съвет единодушно реши догодина да дойдем накъм вашия край през есента. Не ми се разхожда сред следолимпийска тълпа 😂. Абе, дано да стигнем до разходките в добро здраве!

А по темата да се оплача от абсцес на зъб (част от мост) в първия ден на затворена държава 😥😥😥. Да ми е жива и здрава зъболекарката, че се смили и ме прие по спешност в затворения си кабинет. 

 

  • Харесвам 2
  • Шок 3
Връзка към коментар

@Роца абе да ти кажа, на мен ми липсват тълпите...Без тях е някак нереално. Така че няма да се оплаквам, само да може пак да си се тълпим, бутаме, прегръщаме и хайфайвваме на спокойствие. А ти додИ, додИ, ще намислим какво да правим и къде да се спасяваме от олимпийците.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@samuraika, наистина без тълпите е странно. Миналата седмица бях в Париж преди да ни затворят отвсякъде, без туристите е направо нереален.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Официално прес съобщение от УЕФА. Европейското първенство ще се проведе между 11 юни и 11 юли 2021 година. За съжаление няма да гледаме мач в Баку тази година. Всъщност вече стои въпроса, дали изобщо през юни ще стигнем до Азербайджан. 

Важното е да сме живи и здрави, пътувания ще има рано или късно.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Имам една останала резервация за 30 април. Израелец. Упорито отказва да я канселира. Имало време, до тогава всичко щяло да се оправи. Три пъти му обяснявх, че е въведено извънредно положение, което е до 13 април и дори да не бъде продължено, няма никакъв шанс животът да се е върнал към нормалния си вид за 15 дена след това.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 17.03.2020 г. в 12:54, Роца каза:

А, сакън! Тъкмо семейният съвет единодушно реши догодина да дойдем накъм вашия край през есента. Не ми се разхожда сред следолимпийска тълпа 😂. Абе, дано да стигнем до разходките в добро здраве!

А по темата да се оплача от абсцес на зъб (част от мост) в първия ден на затворена държава 😥😥😥. Да ми е жива и здрава зъболекарката, че се смили и ме прие по спешност в затворения си кабинет. 

 

@Роца и аз тия дни, само спешни приемам. Не мога да си оставя пациентите да страдат и да се чудят, какво да правят.Всичко друго отлагам.

Пожелавам ти бързо да мине:)))

Преди 1 час, santaclash sc каза:

Имам една останала резервация за 30 април. Израелец. Упорито отказва да я канселира. Имало време, до тогава всичко щяло да се оправи. Три пъти му обяснявх, че е въведено извънредно положение, което е до 13 април и дори да не бъде продължено, няма никакъв шанс животът да се е върнал към нормалния си вид за 15 дена след това.

Ами, остави го, сам да стигне до тоя извод. Нали знаеш, те имат по- друго мислене:))))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Този дефицит по аптеките ме побърква. Не мога да си намеря дори елементарни неща като желязо, а наистина ми се налага да го пия 😞 Изчерпани са дори имуностимулатори за бремнни, за витамините да не говорим, в последната аптека, в която влязох да търся метилкобаламин направо ми се изсмяха. За Д не смея и да питам...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 16 минути , Аmélie каза:

Този дефицит по аптеките ме побърква. Не мога да си намеря дори елементарни неща като желязо, а наистина ми се налага да го пия 😞 Изчерпани са дори имуностимулатори за бремнни, за витамините да не говорим, в последната аптека, в която влязох да търся метилкобаламин направо ми се изсмяха. За Д не смея и да питам...

@Аmélie аз често пазарувам тук и гледам, че има.

 

https://www.marvi.bg/shop/natural-factors-витамин-в12-метилкобаламин-1000-мкг-90-сублингвални-табл

 

https://remedium.bg/search.html?phrase=метилкобаламин

 

Можеш да ги питаш по телефона, че да си сигурна.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.