Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

@Rainy:air_kiss::air_kiss::air_kiss: Ама пък можеш да 🏊‍♀️ и да нахраниш 🦢

Ние не можем, затова сме си извадили батута изпод леглото и си скачаме:rofl:.

И се оплакваме на висок глас, че това "работа от дома " е двойно по - дълго и тройно по - непоправимо от "ходенето на работа" . Пък като се сетя, че имаше момент, в който завиждах :mda:. Сега си смуча от пръстите мотивация да издържа колкото е нужно. И туй само след четири дни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ехей, девойките! (и админите - да вземем да си направим отделна тема с подобна тематика 😉 )

Нали си спомняте един мнооого стар виц:

Песимистът казал: "Е, от това по-лошо не може да стане."

Оптимистът отговорил: "Може, можееее...."

 

В конкретния случай може би е по-мъдро да не сме оптимисти, въпреки че аз не съм престанала да гледам на света и живота през розови очила 🙂 

 

Имам обаче две предимства пред всички вас, в тежка изолация: Аз съм на работа, на работа (излизам от къщи в 7,30 и се прибираме когато можем - обикновено към 20.00). И сме двама.

За сметка на това целодневно сме дежурни телефонисти - с всички, по всякакви поводи и без поводи - майки, деца, роднини, приятели.

Та, искам да кажа, @Rainy, и всички останали, я да отцепим една темичка и да си страдаме и да се подкрепяме виртуално. От опит знам, че човек като си сподели проблемите и те в един момент стават или по-лесно решими или просто започват да изглеждат незначителни 🙂 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, Sju каза:

Благодаря ти за добрината! При мен няма нужда от помощ, справяме се, но съм сигурна, че отзивчивостта ти и тази на други, които ми писаха, може да се акумулира към истински нуждаещи се. 

 

ПП куриерите за щастие работят и ако ваши роднини или приятели имат нужда от доставки до дома, те в момента се явяват сериозно спасително звено.

 

Живот и здраве желая на всички! 

Скоро пак ще си правим планове за Пекин 🤗

Връзка към коментар
преди 3 часа, Брани каза:

Искам да се оплача и аз, че откакто си работя в хоумофис (локацията е имперска тайна, разбира се), имам чувството, че имам два пъти повече работа околкото в офиса. Че на всичкото отгоре ми се и работи повече 😞

Малееее, глей, да не преработиш и да ти падне ореолът на Велик:)))))))))))

преди 2 часа, searus каза:

От известно време се чудя какво би станало с човечеството, ако сложат и Интернет под карантина...

Пепел ти на езика, спешноооо:(((

Е, те тогава ще изперкаме всички - и млади, и стари:((((

Ще сложа и тук , нещо от темата с хумора:

 

F4A5F1C6-C6DA-4C7B-8CF1-192BA455E35E.jpeg.a80f908dbf122155ac16c86ffb1f3591.jpeg

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към коментар

@Rainy, цял следобед си мисля за теб🙂. Бяха ми потънали гемиите преди няколко дни, когато допуснах към себе си огромен информационен поток за коронавируса. Даже нахоках магеланци в темата за хумор, че прекаляват. Не че спряха, но аз напуснах🙂. Сега уча дистанционно уроци за 4 клас. Пак се нервя, но психически съм по-добре.

Преди няколко дни ти се оплакваше, че англичаните нищо не предприемат за ограничаване на заразяването. Възможно е сега, когато осъзнават сериозността на проблема, средствата за информация да са ти насадили тревожност. Т.е. един вид по-добре тревожни англичани, отколкото безотговорни. Пиши спокойно за мъките си тук, щом специализираната тема е достъпна за оплакващите се, че са се върнали от почивка на Сейшелите и сега ги карат да имат 14-дневна карантина. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 39 минути , AlexandraKo каза:

Малееее, глей, да не преработиш и да ти падне ореолът на Велик:)))))))))))

Пепел ти на езика, спешноооо:(((

Е, те тогава ще изперкаме всички - и млади, и стари:((((

Ще сложа и тук , нещо от темата с хумора:

 

F4A5F1C6-C6DA-4C7B-8CF1-192BA455E35E.jpeg.a80f908dbf122155ac16c86ffb1f3591.jpeg

Великото ми преработване и великите ми постижения са величини, които голяма степен определят великия ми ореол на Велик! 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За оплакване е това, което ми се случи току що. Приготвям вечеря на балкона, пригоден за готвене и съм си наляла чаша розе. Влизам да взема нещо, връщам се и гледам една миризливка в чашата. Как от цял балкон точно чашата оцели? Заноса се половин чаша вино😔

  • Харесвам 1
  • Шок 2
  • Смея се 11
Връзка към коментар
преди 24 минути , ДиянаВ каза:

За оплакване е това, което ми се случи току що. Приготвям вечеря на балкона, пригоден за готвене и съм си наляла чаша розе. Влизам да взема нещо, връщам се и гледам една миризливка в чашата. Как от цял балкон точно чашата оцели? Заноса се половин чаша вино😔

еее... на миризливка-ценителка си попаднала 🙂

  • Харесвам 4
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 55 минути , Брани каза:

Великото ми преработване и великите ми постижения са величини, които голяма степен определят великия ми ореол на Велик! 🙂

Абе, направооооо, Велик, на велика степен:))))))))

Който може, да го сметне!

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , ДиянаВ каза:

Приготвям вечеря на балкона, пригоден за готвене и съм си наляла чаша розе. Влизам да взема нещо, връщам се и гледам една миризливка в чашата. Как от цял балкон точно чашата оцели? Заноса се половин чаша вино😔

В офиса вече от година ни посещават тия другарки :wink:, свикнали сме им, ама поне досега не са ни пили от бирата/виното/уискито! Държат се прилично и ... не миришат, не знам защо им викат миризливки. :grin:

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Фичо каза:

В офиса вече от година ни посещават тия другарки :wink:, свикнали сме им, ама поне досега не са ни пили от бирата/виното/уискито! Държат се прилично и ... не миришат, не знам защо им викат миризливки. :grin:

Не помниш ли,преди да се навъдят толкова много миришеха и доколкото си спомням бяха доста твърди.Сегашните май са реплики на предишните.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , traveler каза:

Не помниш ли,преди да се навъдят толкова много миришеха и доколкото си спомням бяха доста твърди.

Честно казано нямам спомен ... :rolleyes:
 

преди 4 минути , traveler каза:

Сегашните май са реплики на предишните.

Мутанти :grin:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това се казва ирония на съдбата. Докато пиша в темата за оптимисти, се оказва, че един мой приятел е единият от първите два случая на коронавирус в Пловдив. Разбрах, че няма сериозни симптоми и усложнения засега. Нямал съм контакт с него в близките месеци.

  • Харесвам 2
  • Шок 4
Връзка към коментар
преди 49 минути , ДиянаВ каза:

За оплакване е това, което ми се случи току що. Приготвям вечеря на балкона, пригоден за готвене и съм си наляла чаша розе. Влизам да взема нещо, връщам се и гледам една миризливка в чашата. Как от цял балкон точно чашата оцели? Заноса се половин чаша вино😔

Розе с миризливка,това е ваксината🤣

  • Смея се 1
Връзка към коментар
7 minutes ago, Branko said:

Розе с миризливка,това е ваксината🤣

Баси, а аз я излях през прозореца. Иначе целогодишно, дори и в краткия студ си ги хващах с хартийка и марш в тоалетната😁

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , Фичо каза:

Може би така беше. 
На мен ми е тъпо да ги мачкам и просто ги изхвърлям през прозореца.  

Не ми казвай, че и ти се сещаш за "Един есенен ден по шосето" на Вежинов в такива моменти 🙂 Иначе тази есен и зима имаше някакъв бум в популацията на тези твари - случвало ми се е да изхвърлям през прозореца по 2-3 на вечер. Обикновено ги взимам със салфетка точно с антимиризлива цел. Един път нямах подръка и реших да хвана едно такова чудо в ръка и то така лошо ме ухапа/ужили, че продължих да си ползвам салфетки 😞

  • Смея се 1
Връзка към коментар
23 minutes ago, EliDion said:

Малеее, че си зла. Горкото животинче. Аре сега си представи някой великан тебе в хартийка и в тоалетната. 😏

Нищо им няма, че съм ги пратила по канализацията. По-добре е от срещата с прахосмукачка😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз ги мразя тези миризливки. Иначе се хващат най-лесно с шише с капачка. Падат си в шишети, затваряш капачката и готово . Заради тях нямам простор и почти ме е страх да проскам навън, винаги влизат с прането. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

За оплакване е това, което ми се случи току що. Приготвям вечеря на балкона, пригоден за готвене и съм си наляла чаша розе. Влизам да взема нещо, връщам се и гледам една миризливка в чашата. Как от цял балкон точно чашата оцели? Заноса се половин чаша вино😔

Е това наистина си е за оплакване. Аз си представям следната картина - " Наливам си ракийка, нарязвам си от домашно правената пъстърма и ги нареждам на масата. В това време на вратата се звъни. Излизам - домоуправителя, минава да събере таксата. Плащам му и се връщам обратно в кухнята. И какво виждам там??? Чашата с ракия лежи счупена на пода, ракийката ми, безцената разлята, а Котарака седи  на масата и яде от мезето" Ужааааааааааааас!!!

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
41 minutes ago, Костов said:

Е това наистина си е за оплакване. Аз си представям следната картина - " Наливам си ракийка, нарязвам си от домашно правената пъстърма и ги нареждам на масата. В това време на вратата се звъни. Излизам - домоуправителя, минава да събере таксата. Плащам му и се връщам обратно в кухнята. И какво виждам там??? Чашата с ракия лежи счупена на пода, ракийката ми, безцената разлята, а Котарака седи  на масата и яде от мезето" Ужааааааааааааас!!!

Котките са отмъстителни. Кажи какво си сторил на твоя ... (как се казва милото котенце?), че имаш такива кошмари😉

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.