Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Аз искам да се оплача, че има две дестинации, които явно не ми е писано да видя - Лондон и Барселона. Колкото пъти досега съм си правил планове да замина до някоя от тях, винаги са се проваляли - за тази година имахме планове и за двете. В Лондон трябваше да пристигнем вторник сутринта, а в Барселона - август месец.

 

И нека споделя нещо относно социалното дистанциране и проблемите покрай него. Започнах политика на видеоразговори с приятели - редовно си правим видеочат, за да полафим и да се посмеем. Когато не съм на работа, с жена ми си накупихме няколко онлайн курса и в момента в свободното си време се уча да работя с фотошоп. След това ще захвана друг онлайн курс, който да запълва свободното ми време и да държи вниманието ми насочено към него.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 10 минути , Raybeez каза:

Аз искам да се оплача, че има две дестинации, които явно не ми е писано да видя - Лондон и Барселона. Колкото пъти досега съм си правил планове да замина до някоя от тях, винаги са се проваляли - за тази година имахме планове и за двете. В Лондон трябваше да пристигнем вторник сутринта, а в Барселона - август месец.

 

И нека споделя нещо относно социалното дистанциране и проблемите покрай него. Започнах политика на видеоразговори с приятели - редовно си правим видеочат, за да полафим и да се посмеем. Когато не съм на работа, с жена ми си накупихме няколко онлайн курса и в момента в свободното си време се уча да работя с фотошоп. След това ще захвана друг онлайн курс, който да запълва свободното ми време и да държи вниманието ми насочено към него.

Не ти се приема оплакването!

Ще важи,ако Лондон и Барселона ги закрият:)))))😀

  • Харесвам 7
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 54 минути , Raybeez каза:

има две дестинации, които явно не ми е писано да видя - Лондон и Барселона.

Писано е,но не сега.И със сигурност ще бъде много готино!

Права е @AlexandraKo,тези градове ще ги има!

Поздравления за видеоразговорите с приятели и онлайн курсовете! И аз ги практикувам успешно вкъщи.Упражнявам се по английски.Скука няма!

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

А бе, аз не знам дали ракията ми няма да свърши преди да свърши карантината, те седнали да ми се психясват тука. Ама ха!!! 😉🤣🤣

Хора, усмихвайте се повече бе. Радвайте се на малките неща. И вярвайте - Че няма да е все така! И ще прегърнем близките си. И ще се срещаме с приятели. И пак ще пътуваме.

Обичам ви!

  • Харесвам 14
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

И аз да се оплача пък!

Всички говорят как сега имали свободно време, четат книги, онлайн курсове, почиват си...

Ние с мъжът ми работим на пълен работен ден и двамата, от вкъщи.

Освен това трябва и да се готви, чисти и всякави други битовизми. Аз се опитвам и някакви спорт-подобни движения чат пат да правя, че се срастнах с дивана.

Голямото дете учи, ама истински учи - сутрин в 8ч. сяда пред компютъра и има часове до 12:30, вкл. физическо, като по време на часа им пускат видеа с разни упражнения и учителката държи да са им пуснати камерите, за да ги вижда, че наистина спортуват! След обяд има 2 часа английски. После пише домашни!

Малкото дете... пречи 🙂 и играе много на таблета 😞  И иска внимание, че му се събраха до тук месец и половина, откакто не е ходил на детска градина.

 

И аз искам да чета книга, пък! И да си чопля китките. И да гледам онлайн курсове.

Пуснах си отпуска за понеделник

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , Емилия каза:

Всички говорят как сега имали свободно време, четат книги, онлайн курсове, почиват си...

Ние с мъжът ми работим на пълен работен ден и двамата, от вкъщи.

Имайте предвид, че това оплакване може в един момент да се превърне в хвалба, защото днес не знаем до кога ще продължи всичко това и до кога ще имаме работа. 😉

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 17 минути , Pantelej Putnik каза:

Имайте предвид, че това оплакване може в един момент да се превърне в хвалба, защото днес не знаем до кога ще продължи всичко това и до кога ще имаме работа. 😉

Така е, прав си! И аз много добре го знам, но ми се искаше някъде и мойта мъка да изплача 🙂 колкото и незначителна да е на фона на всеобщата гадост.

Просто на моменти се чувствам наистина изморена...

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 11 минути , Емилия каза:

Така е, прав си! И аз много добре го знам, но ми се искаше някъде и мойта мъка да изплача 🙂 колкото и незначителна да е на фона на всеобщата гадост.

Просто на моменти се чувствам наистина изморена...

Разбира се, че тук му е мястото да се изплаче мъката. Ние сме тук, за да сме заедно, защото, когато сме заедно, всяко зло е по-малко зло. 🙂

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 27.03.2020 г. в 20:00, Костов каза:

А бе, аз не знам дали ракията ми няма да свърши преди да свърши карантината, те седнали да ми се психясват тука. Ама ха!!! 😉🤣🤣

Което ме подсеща за оня виц, дето Манго се кара на Айшето:

"Оно ракия нема, она 'леб че ми купува!" 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Фичо каза:

Което ме подсеща за оня виц, дето Манго се кара на Айшето:

"Оно ракия нема, она 'леб че ми купува!" 

 

Еми, щото, като нема леб, не е беда. Кат свърши ракията, тогава е страшно:))

Хехе, да се оплача и аз.

У нас много потребяваме джинджифил. И както си няма ниииикаква спекула, цената му, от 5-6-7 , станала 16.

И вчера бях пред огромната дилема и аз. Какво да купя - кило джинджи ли, за 16 лева или, кило Узо Пломари, за 17. Накрая, купих кило Перно и оставих на Сър Антъни, да решава прозата, с джинджифила.

 

П.П. Викам кило, ама за Узо-то и за Перно-то, да се разбира литър.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 2 минути , AlexandraKo каза:

Еми, щото, като нема леб, не е беда. Кат свърши ракията, тогава е страшно:))

 

Като свърши хляба, ще ядат пасти... Ама като свърши ракията какво ще пият...? 🙂 Че то и спирт по аптеките няма... Скоро и одеколоните сигурно ще изчезнат... :girl_crazy:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
В момента, chandni каза:

Като свърши хляба, ще ядат пасти... Ама като свърши ракията какво ще пият...? 🙂 Че то и спирт по аптеките няма... Скоро и одеколоните сигурно ще изчезнат... :girl_crazy:

Значи, в аптеките няма, но тука, в супера има, колкото искаш. 

Имаме един  голям магазин Лекси, ходя в него, че ми е на път.

Всичко има - спирт, дезинфектанти за миене на ръце , в малки шишенца, , хипохлорид, дезинфектанти за пръскане на повърхности, има и маски от плат, за ходене по улицата. 

Цените са отделна тема. Но има, колкото щеш.

Може би, щото тука си имаме Роза Импекс , Био Фреш и Рефан - те, явно са се мобилизирали в тази посока, тези дни. 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

Идвам да се оплача. Трябва да преровя цялата ни библиотека, за да намеря “ Декамерон”, ама на книга. Не можело от нета.

Щото, според сър Антъни, сме имали нужда от духа на Бокачо, в това “чумаво “ време.

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към коментар

А на мен ми поискаха да изровя "Щамът Андромеда". А аз съм го купувала и чела миналия век. 

 

Втората задача беше по-лесна. Ще се сглобяват столчета и масичка за балкона. Но това вече е за темата за карантината. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

У нас много потребяваме джинджифил. И както си няма ниииикаква спекула, цената му, от 5-6-7 , станала 16.

Сигурно пазараваш само в определен магазин. Онзи ден си купих от Кауфланд за 6.99, при това хубав, не някакъв спаружен.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, AlexandraKo каза:

Идвам да се оплача. Трябва да преровя цялата ни библиотека, за да намеря “ Декамерон”, ама на книга. Не можело от нета.

Щото, според сър Антъни, сме имали нужда от духа на Бокачо, в това “чумаво “ време.

Много ме развесели. Тъкмо препрочитам Декамерон, поради същата асоциация. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ставам сутринта, гледам часовника на стената - 8ч., поглеждам телефона - 9ч. :sad: 
Оплаквам се - някой ми е откраднал 1 час! :ireful1: 

( майтапът настрана - противно на преобладаващото мрънкане, аз съм голям фен на лятното часово време!  ) 

  • Харесвам 10
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Ммм да, а мен питаш ли ме като станах в 5 часа по новото време, а половин час не моем да зацепим...това ли беше правилния час ли съм подранила... Малките ми лудости за снимане на изгреви... 😂 

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Фичо каза:

Сигурно пазараваш само в определен магазин. Онзи ден си купих от Кауфланд за 6.99, при това хубав, не някакъв спаружен.

Във Фантастико е 13.00лв. много хубав. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Фичо каза:

Сигурно пазараваш само в определен магазин. Онзи ден си купих от Кауфланд за 6.99, при това хубав, не някакъв спаружен.

Да,само в един.Ама и на Четвъртък пазара, миналата седмица, беше 14 лева.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , Фичо каза:

Ставам сутринта, гледам часовника на стената - 8ч., поглеждам телефона - 9ч. :sad: 
Оплаквам се - някой ми е откраднал 1 час! :ireful1: 

( майтапът настрана - противно на преобладаващото мрънкане, аз съм голям фен на лятното часово време!  ) 

Tук от миналата година не го сменят

И лятото вместо в 6, децата ме събуждат в 5. А в 6 слънцето вече пече като че ли е обед.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз досега в тази тема не съм писала, ама днес цялата истерия около коронавируса наистина ми идва в повече. Живея в София . Решавам , че хладилника е празен и е време  да пазарувам , бодро тръгвам към “Billa “на “Раковски”.  На “Витоша “ ме спира полиция и категорично ми казва, че “Billa”  на “Пиротска “ е по близо до моя адрес и ме връща обратно. Дори леко ми повишават тон, че съм имала “Лидл “ още по наблизо. Та сега се питам как може да съм толкова глупава и безотговорна  да искам да походя 200 метра повече след 2 седмици спазване на забрана и седене у дома? Мислех да питам дали и в кварталите  са толкова стриктни или само на централния булевард пред телевизионните камери, но едно момче, което го разпитваха до мен ме изпревари. Така и не разбрахме отговора освен отправената заплаха за глоба от 5000 лв... Вече не знам кое е за добро и кое минава разумните граници. 

  • Харесвам 1
  • Шок 5
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Фичо каза:

Сигурно пазараваш само в определен магазин. Онзи ден си купих от Кауфланд за 6.99, при това хубав, не някакъв спаружен.

И аз снощи като видях в "партньора за професионалисти" 15.99 лв за килограм и се облещих... :blink: 

  • Шок 1
Връзка към коментар
11 minutes ago, stebal said:

Та сега се питам как може да съм толкова глупава и безотговорна  да искам да походя 200 метра повече след 2 седмици спазване на забрана и седене у дома?

Нали се сещаш, че не си само ти. То на полицаите все едно не им е писнало да обясняват едно и също и всеки да им се оправдава, че е седял 2 седмици вкъщи и само днес е решил да излезе. И аз пазарувам някои неща от Кауфланд или ЛИДЛ, но в момента се задоволявам с кварталния ДАР в Младост и не щъкам до другите... Не виня никой, че иска да се разходи, но нали идеята е да не стане като в Италия, Испания...

Също искам да се разходя, да отида до село в Искърското дефиле- там няма съседи на поне 50 метра от нас, но съм вкъщи. 

Мисля, че сме много лигав народ и своенравен. Все едно някой ни е длъжен. А сега поне (за разлика от чумните епидемии) има течаща вода, дезинфектанти, информация... 

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.