Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Идвам да се оплача. Трябва да преровя цялата ни библиотека, за да намеря “ Декамерон”, ама на книга. Не можело от нета.

Щото, според сър Антъни, сме имали нужда от духа на Бокачо, в това “чумаво “ време.

И аз я препрочетох, като ми изровиха и филма на Пазолини и си припомних класиката. Впрочем бяха още Кентърбърийските разкази на Пазолини, и сета чакам Цветът на хиляда и една нощ, че да завърша трилогията му. То,  освен да си припомняме и допълваме образованието,  няма и какво да се прави друго.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , aleksandrina каза:

Нали се сещаш, че не си само ти. То на полицаите все едно не им е писнало да обясняват едно и също и всеки да им се оправдава, че е седял 2 седмици вкъщи и само днес е решил да излезе. И аз пазарувам някои неща от Кауфланд или ЛИДЛ, но в момента се задоволявам с кварталния ДАР в Младост и не щъкам до другите... Не виня никой, че иска да се разходи, но нали идеята е да не стане като в Италия, Испания...

Също искам да се разходя, да отида до село в Искърското дефиле- там няма съседи на поне 50 метра от нас, но съм вкъщи. 

Мисля, че сме много лигав народ и своенравен. Все едно някой ни е длъжен. А сега поне (за разлика от чумните епидемии) има течаща вода, дезинфектанти, информация... 

Сещам се, че не съм само аз. Не случайно съм написала за кои магазини и улици става въпрос. Когато говорим  за центъра разстоянието е наистина пренебрежимо и се минава за не повече от 15 минути разлика. И за да не звучи като оправдание, мен наистина ме подразни , че всичко това се случи пред снимащ екип на NOVA. Не знам защо, но съм леко скептична относно строгостта на тези мерки в кварталите. И накрая, но не последно място- аз не съм тръгнала да пазарувам в Младост, както научавам, че и ти не пазаруваш в центъра, което намирам, че е похвално и за двете ни. Обобщенията ти какъв народ сме няма да коментирам. 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

Обобщенията са на база многото мрънкане навсякъде, умишленото неспазване на тези, които са под карантина и случаят от вчера на летището, където сънародник, прибиращ се от Швеция през Франкфурт демонстративно не е попълнил декларации и по телефона иронично обяснил какво е "направил" и май май никакъв контрол из кварталите- това, в което и ти се съмняваш. 

Колко строги ще са мерките, зависи изключително от нас. Доколкото разбирам в Гърция пускаш sms къде ще ходиш, колко врме и на какво разстояние от дома. Ако се получи отговор- тогава се излиза. Ще ми се да не ни затягат толкова. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 31 минути , aleksandrina каза:

Нали се сещаш, че не си само ти. То на полицаите все едно не им е писнало да обясняват едно и също и всеки да им се оправдава, че е седял 2 седмици вкъщи и само днес е решил да излезе. И аз пазарувам някои неща от Кауфланд или ЛИДЛ, но в момента се задоволявам с кварталния ДАР в Младост и не щъкам до другите... Не виня никой, че иска да се разходи, но нали идеята е да не стане като в Италия, Испания...

 

Аз ли нещо съм пропуснал или няма подобна заповед да се пазарува в най-близкия магазин?

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
В момента, stebal каза:

Мислех да питам дали и в кварталите  са толкова стриктни

Днес времето е приятно и доста хора наизлязоха.Нашата опустяла тези дни улица е като магистрала от народ - родители с деца,с колички,без колички,хора тръгнали да пазаруват.Пък в центъра традиционно има струпване на хора и полицията гледа да вземе мерки навреме.Е,екипа на Нова също е стимулирал служителя да използва строгостта на закона 🙂

Все пак,все още при нас не действат строгите мерки,ама и от нас си зависи.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
1 minute ago, tch said:

Аз ли нещо съм пропуснал или няма подобна заповед да се пазарува в най-близкия магазин?

Разбира се, че няма- за някои е 200 м, за някои е 5 км. За друго става въпрос.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Детенцето ми може да излиза само с декларация с дата и час, за макс. 1 час на макс . 1км. От вкъщи за да разходи кучето, ако има такова, да типа, до най-близкия магазин или на работа, ако работи. Та вчера ми прати по мейл документите, които трябва да разпечата и изпрати по пощата. Няма принтер, нито поща толкова близо и мама трябваше да ги разпечата, попълни и утре да ги изпрати по пощата.

А иначе от 16-ти не в мърдала.

А пък ходих вчера до кварталната била за да установя,че няма нищо от по-евтините продукти, вече втора седмица не ги били зареждали с такива и вътре имаше 30 човека поне и касиерката неистово се опитваше да се докопа до картата ми въпреки че 100 пъти и казах че е безконтактна и няма да и я дам и да не пипа. 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , stebal каза:

Сещам се, че не съм само аз. Не случайно съм написала за кои магазини и улици става въпрос. Когато говорим  за центъра разстоянието е наистина пренебрежимо и се минава за не повече от 15 минути разлика. И за да не звучи като оправдание, мен наистина ме подразни , че всичко това се случи пред снимащ екип на NOVA. Не знам защо, но съм леко скептична относно строгостта на тези мерки в кварталите. И накрая, но не последно място- аз не съм тръгнала да пазарувам в Младост, както научавам, че и ти не пазаруваш в центъра, което намирам, че е похвално и за двете ни. Обобщенията ти какъв народ сме няма да коментирам. 

Тц, ние днес тичахме по Борис. После ходих да търся пръст за цветята в Кауфланд. Сега направихме 3 часа обиколка на кварталите наоколо - Княжево,  Павлово,  Карпузица. Никой не ни е спирал и не виждам причина - навън сме, не сме се бутали с други хора, спазваме дистанция. 

По повод това на кои държави искаме да приличаме и каква там безотговорност демонстрираме, продължавам да се чудя и при  световна пандемия и призив за дезинфекциране на всеки стопански обект ли няма да измием улиците в София. 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

А в нашия квартал е спокойно. Хора минават на рядко. Измиха ни булеварда с дезинфектант и в двете посоки. А аз кротко ги наблюдавах от балкона, докато си разговаряхме с комшийката през балконите. 🙂

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 2 минути , Polina каза:

А в нашия квартал е спокойно. Хора минават на рядко. Измиха ни булеварда с дезинфектант и в двете посоки. А аз кротко ги наблюдавах от балкона, докато си разговаряхме с комшийката през балконите. 🙂

Аха, значи ние просто сме си в ничия земя, след околовръстното. Всъщност и в Младост 4 не съм виждала почистващи дейности за двете седмици на работа, ако се случи, дайте снимки 😀

Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Да,само в един.Ама и на Четвъртък пазара, миналата седмица, беше 14 лева.

Изкупуват го от ЛИДЛ и Кауфланд за 6-7 лева и го продават за 15-16 лв. Това не е спекула, а наглост и безочие.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз да се оплача - утре пак съм на работа. Само че живеем в Италия, Емилия - Романя. Оборудвани сме с маски и т.н., преди смяна се мери температурата на всички, но.. .Много е тягостно усещането само при мисълта, че работя с около 300 човека и всеки би могъл да е потенциален вирусоносител. Но пък от друга страна няма как, ако всички се седнем в къщи, само защото ни е страх, какво ще стане?! А и сигурно съвсем ще се побъркам от притеснение. Така че само си мрънкам, но утре пак съм на линия 🙂

  • Харесвам 8
  • Браво 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Константин Величков, Стамболийски, Житница са в кал също, поизбутали са я към бордюра някога, но си стои на булевардите...а трамваите ако наистина ги дезинфекцират с тая мръсотия вътре...без коментар

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , aleks_s каза:

И аз да се оплача - утре пак съм на работа. Само че живеем в Италия, Емилия - Романя. Оборудвани сме с маски и т.н., преди смяна се мери температурата на всички, но.. .Много е тягостно усещането само при мисълта, че работя с около 300 човека и всеки би могъл да е потенциален вирусоносител. Но пък от друга страна няма как, ако всички се седнем в къщи, само защото ни е страх, какво ще стане?! А и сигурно съвсем ще се побъркам от притеснение. Така че само си мрънкам, но утре пак съм на линия 🙂

Няма как да ти кажа, че разбирам как се чувстваш. За съжаление вероятно почти всеки човек ще разбере това до лятото. Но ще ти стискаме палци всичко да е наред. И най-вероятно ще бъде 😚. Може би е по-добре да се чувстваш полезен и да се занимаваш с нещо точно в момента. 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 39 минути , Фичо каза:

Това коя страна е? 

Във Франция са такива ограниченията, знам от една приятелка в Париж. В Израел доколкото чух позволяват до 1 километър от дома.

 

Връзка към коментар

Преди снега точно, като беше топло времето в София, се опитах да си стигна до офиса с колелото, но ме спряха куки и сума време трябваше да им обяснявам къде отивам. По едно време ми светна да отворя Търговския регистър на телефона и да им покажа на кой адрес е регистрирана фирмата. Пуснаха ме.

Тия неща ги има само в София, при това в центъра. В квартала за да дойде полиция за нещо, трябва да е станало поне убийство.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, wiliko каза:

Ммм да, а мен питаш ли ме като станах в 5 часа по новото време, а половин час не моем да зацепим...това ли беше правилния час ли съм подранила... Малките ми лудости за снимане на изгреви... 😂 

Боже, какво съвпадение!!! :D :D 😄

  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

В София, около центъра ми казаха, че борбата при излизане е да не настъпиш по тротоарите някое кучешко л@йно. Добре че има малко коли та се вървяло по улиците. Нито дизинфекция, нито дори миене на улиците !

Та мен ако питате, не само човек не трябва да си стои в къщи, а  при тази ситуация е нужно да се излезе и "измете" цялата управа на София !

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 7 минути , rip каза:

В София, около центъра ми казаха, че борбата при излизане е да не настъпиш по тротоарите някое кучешко л@йно. Добре че има малко коли та се вървяло по улиците. Нито дизинфекция, нито дори миене на улиците !

Та мен ако питате, не само човек не трабва да си стои в къщи, а  при тази ситуация е нужно да се излезе и "измете" цялата управа на София !

А, тоя проблем с "мините" го има и в Пловдив.

Толкова много, че е ужасно. Хайде, денем, си гледам в краката, ама, като се прибирам по тъмно, ми иде да се събуя пред блока.

Ми, хубаво си разхождат домашните любимци, ама нека чистят след тях.

Връзка към коментар
преди 20 часа, Мари Николова каза:

Днес времето е приятно и доста хора наизлязоха.Нашата опустяла тези дни улица е като магистрала от народ - родители с деца,с колички,без колички,хора тръгнали да пазаруват.Пък в центъра традиционно има струпване на хора и полицията гледа да вземе мерки навреме.Е,екипа на Нова също е стимулирал служителя да използва строгостта на закона 🙂

Все пак,все още при нас не действат строгите мерки,ама и от нас си зависи.

 

При нас е пусто, хората излизат сами или на семейни групи. Стълкновението е в магазина

За мен това е полицейщина, гоним самотните плъхове по улицата , а те рано или късно ще умрат

 

Масово тинейджърите, които са наясно, не мърдат от вратата на апартаментите си, вече 3 седмици

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз днес се натъкнах на прекрасната ситуация, в която фирмата по озеленяване в Русе косеше зелените площи в центъра, няма лошо, НО чичковци с духалки раздухваха целия пепеляк, който заедно с окосената трева се издигаше на облаци около минаващите.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар

Относно кучешките...съседа няколко пъти вече слиза да мие на сина си колелото с водоструйката преди да го качи у тях. Малкият не го слуша и все минава с колелото през някоя "зелена площ". А там е Олелеее...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.