Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

В момента, chandni каза:

Гратисен период има при плащане на ПОС. При теглене от АТМ лихвата почва да тече моментално.

Благодаря ти!

Малеее, колко съм назад с материала...Трябва да взема да изчета ОУ на разни банки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Като ви чета ми настръхват косите в каква обстановка живеете. Аз съм си във Виена. Нямам ни маски, ни ръкавици. Оня ден си купих гумени ръкавици цяла кутия и си ги слагам преди да изляза до супера. До вчера никой не ходеше с маски дори в градския транспорт. Хората са спокойни. От вчера във близката била започнаха да раздават маски на всеки, който влезе, за да е с маска вътре, като излязат хората не ги свалят до вкъщи, видях, че се разхождат с тях до вкъщи. Всъщност срока за слагане на маски е задължителен от понеделник. Маските са фрии за клиентите има си служител на вратата, който ти дава маската и ти обяснява как да я сложиш. Хора по улиците няма до обяд, после почват да излизат я да походят, я да покарат колело, я с куче. Няма струпване на повече от двама човека...Индивидуалния спорт се поощрява. Курц призова да се носят маските в магазините, въпреки , че не е в тяхната култура. Няма полиция да циркулира, въпреки че има полицейски пункт  на двеста метра, аз полицай  да спира хората по улиците или дори  в метрото не съм видяла...Всички са спокойни, няма я тази истерия, която цари в бг. Обаждам се на майка ми всеки ден, телевизята я е подлудила, заплашили я че няма да я пуснат в магазина  без маска, а тя няма от къде да си купи... Едви приятели ми казаха, че ако въобще има маски те били по 8 лв. тензухерите, те си купили 2. Е как пенсионерите ще си купят  маски с пенсия от 300 лв. икак ще ги сменят всеки път. И това си е пунта мара, с една маска за отбиване на номера.. После се оказа, че това е отпаднало, ужаст и страх сковавал хората, защото ги плашат от всякъде. Хора по-спокойно бе, четете книги/ аз съм си намятала на  киндъла, та вече книга непрочеетна не остана, не гледайте българска телевизия. Единствения минус на положението, за който пиша в темата за оплаквания е, че  днес се опитах да  се обадя по скайп на приятелка в Германия и ме отряза събощенито:  вашият интернет/връзка/ е много слаб, моля опитйтепо късно....шит😄

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, chandni каза:

Или ако кредитната карта го поддържа (при ДСК поне може) да зададеш лимит за теглене на банкомат 0.

Къде мога да направя тази отметка, че нещо не я откривам в ДСК Директ?

Връзка към коментар
преди 5 минути , Guinness каза:

Къде мога да направя тази отметка, че нещо не я откривам в ДСК Директ?

Аз го направих през приложенето.
В ДСК Директ -> таб Карти -> подтаб Банкови карти. Там вече на всяко поле за карта има иконка за лимити.

п.с. Едновременно с Фичо сме писали.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 3.03.2020 г. в 23:54, AlexandraKo каза:

И аз да се оплача. Днес летяхме София Мадрид, с Уиз. Купила съм, билети  по най - скъпата тарифа - 32 кила багаж, места, приорити и там още, каквото се полага.

Купила съм си места на АИ - на 13 ред, двете пътеки. Без никой да ми каже нищо, ни сменили местата, с такива на 1 ви ред, че и двете средни. Питах защо, “ми били сменили самолета “и нам си кво си. Добре, че една жена, помоли да се сменим, та седяхме заедно - прозорец и средно. Както се вкиснах, веднага им написах оплакване на Уизовете, ама ще  се разправям и по подробно, кат се върнем. Да ги питам, как ще ме обезщетят , за причиненото неудобство.   Ама пък, младежът до нас се случи толкова приятен събеседник, че хич не усетихме, кога пристигнахме, на раздумка с бяло винце и  пеперони. Та малко се откиснах:(.

 

Хехе, ще ида в другата тема да се хваля.

След ожесточена размяна на писма , от моя страна - доста остри, си ми върнаха парите .

И не само това, превели са ми и някаква друга , хубава сумичка, което мисля, че е грешка, щото няма за какво.

Ама, хич не смятам да им обаждам, скъсАха ми нервите, нека им! Друг е въпросът, че не мога да я изхарча веднага.

За което се оплаквам:(((((((

  • Харесвам 6
  • Браво 5
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Привет. Дали може някой препатил колега да ми даде полезен съвет по следния казус? Имах резервация С НЕВЪЗВРЪЩАЕМА СТОЙНОСТ в един хостел в Испания от 3- 6 април. Още в края на март, заради COVID- 19 , с помощта на booking успях да я анулирам безплатно, с право на връщане на сумата. Днес сме 8 април, сумата все още я няма в кредитната ми карта. Сутринта Влязох в чата на booking и описах проблема, и служителят отсреща ми поиска снимка/копие от фактурата за плащане на съответната сума/ имам я/, и  извадка от последните приходни транзакции във формат PDF. Е това не знам знам как да го изпратя, а пък и в интернет- банкирането  те са на български!

Връзка към коментар
преди 1 минута , muchachote каза:

транзакции във формат PDF. Е това не знам знам как да го изпратя, а пък и в интернет- банкирането  те са на български!

Това, че е на български, не би трябвало да е проблем, защото ще гледат кодовете на плащанията. А PDF от електронното банкиране се прави, като избереш Print... и оттам - това: 

 

Capture.JPG.ff1dc32bc79058cba9cb4f19213fd3ac.JPG

Връзка към коментар
преди 14 минути , Goal & Boss каза:

Това, че е на български, не би трябвало да е проблем, защото ще гледат кодовете на плащанията. А PDF от електронното банкиране се прави, като избереш Print... и оттам - това: 

 

Capture.JPG.ff1dc32bc79058cba9cb4f19213fd3ac.JPG

Само че интернет банкирането ми е на само на телефона🙄

Връзка към коментар
В момента, muchachote каза:

Само че интернет банкирането ми е на само на телефона🙄

 

Единият вариант е Screenshot и после на компютър го правиш PDF, другият вариант е да експортираш справката в някакъв формат, например ДСК позволяват да е Excel или Word документ, оттам пак на компютър обръщаш в PDF.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По принцип нямат право да изискват какви постъпления имаш по картата си и откъде. Достатъчно е да заявиш, че не си получил плащане - те могат да проверят тяхната си система. Звънни пак и се надявай да попаднеш на по-добър оператор.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
6 minutes ago, muchachote said:

Само че интернет банкирането ми е на само на телефона🙄

На коя банка е? Ако е на Булбанк, има начин за запазване на транзакциите в pdf. Може и в excel и посл save as pdf.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , aleksandrina каза:

На коя банка е? Ако е на Булбанк, има начин за запазване на транзакциите в pdf. Може и в excel и посл save as pdf.

Да, точно. Уникредит- Булбанк

Връзка към коментар
24 minutes ago, muchachote said:

Да, точно. Уникредит- Булбанк

Тогава спокойно може да влезеш и през компютър- за движенията не ти трябва M-Token
Отиваш на СМЕТКИ, вдясно има "Последни движения" и син голям бутон "Виж движения по всички сметки" . Избираш тип "Приход (КТ)" от последното падащо меню и бутон "ПОКАЖИ". Като излезе списъка, имаш една стрелка (там, където е надпис "Движения") най- вдясно и тя е "Запази като..."

 

Spoiler

 

BB-onl.jpg

 

 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Да се оплача от горещата вода от ТЕЦ. Явно заради вирусът, темперетурата и е над 60 градуса.От няколко дни се горя , но стана и авария 😂 Протече ни тръбата. От много горещата вода, тръбата се огъна и се измъкна от сглобката. От начало само капеше, а след това като гейзер шуртеше 😂

  • Шок 2
Връзка към коментар

Никакъв шанс. Полипропиленът се лепи (всъщност заварява) на 260 градуса и издържа над 100. Т.е. ако при отваряне на крана на чешмата, от там започва да фучи пара, има някакъв шанс да се повредят снадките на тръбите...след няколко години такава експлоатация.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Може и да не е било направено калпаво, а примерно тръбите да са били турски или да е правено преди десетина години и просто да са остарели. И на най-читавите, от десетата година нататък, всеки ден им е подарък.

Водата в инсталацията по наредба трябва да е поне 55 градуса заради легионелата. ТЕЦ-ове, работещи на газ, въртят големи далавери с тая темература и обикновено е точно 55

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Идвам да се оплача:((

 

Направо се депресирах от новината за смъртта на  Милен Цветков, Царство му небесно.

 

https://nova.bg/news/view/2020/04/20/285560/милен-цветков-загина-в-жестока-катастрофа/

 

Добър или лош, много  си го харесвах и съм много тъжна. 

 

Не карам кола , въпреки, че от много години имам книжка. 

Не карам вече, защото, отдавана, съм го установила това - че колкото и да си изряден, колкото и да спазваш правилата, ето, какво се случва...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Оплаквам се и аз:

Преди 2 седмици си треснах главата в металната дръжка на един отворен шкаф. Реших да не ходя по доктори в тия смутни времена, и освен раната привидно нищо ми нямаше, но след няколко дни започнах да забелязвам леки отмествания и забавяния на вниманието при концентриране, най-вече при работа с компютъра и като че ли леки проблеми с вестибюларния апарат. Та в крайна сметка ходих на доктор и сега няколко седмици трябва да се въздържам от въздействие на ярки светлини. Не ми го казаха изрично, ама аз "четох в интернет" и реших да минимизирам времето пред екран, че да си върна по-бързо стопроцентовата форма. Та сега не стига че карантина, пандемия, шок и ужас, ама си седя вкъщи, почти не мога да работя, не мога да си наваксвам със сериалите, не мога да чета, не трябва и да пия кафе и алкохол един месец 😞

 

П.П. Шеги с каската, маската, Силата и т.н. не са ми хич забавни в момента!!!

🙂

 

  • Харесвам 2
  • Шок 9
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 14 минути , Брани каза:

Оплаквам се и аз:

Преди 2 седмици си треснах главата в металната дръжка на един отворен шкаф. Реших да не ходя по доктори в тия смутни времена, и освен раната привидно нищо ми нямаше, но след няколко дни започнах да забелязвам леки отмествания и забавяния на вниманието при концентриране, най-вече при работа с компютъра и като че ли леки проблеми с вестибюларния апарат. Та в крайна сметка ходих на доктор и сега няколко седмици трябва да се въздържам от въздействие на ярки светлини. Не ми го казаха изрично, ама аз "четох в интернет" и реших да минимизирам времето пред екран, че да си върна по-бързо стопроцентовата форма. Та сега не стига че карантина, пандемия, шок и ужас, ама си седя вкъщи, почти не мога да работя, не мога да си наваксвам със сериалите, не мога да чета, не трябва и да пия кафе и алкохол един месец 😞

 

П.П. Шеги с каската, маската, Силата и т.н. не са ми хич забавни в момента!!!

🙂

 

Понякога, от нищо, става нещо. Вероятно, толкова силно си се треснал, че си направил сътресение на мозъка.

Наистина ти трябва малко покой, да не четеш, да не гледаш в екрана. Нищо не пречи, сериалите, само да ги слушаш. Без кафе и алкохол, също се преживява. А главоболие имаш ли?

Пожелавам бързо да мине.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Брани каза:

Оплаквам се и аз:

Преди 2 седмици си треснах главата в металната дръжка на един отворен шкаф. Реших да не ходя по доктори в тия смутни времена, и освен раната привидно нищо ми нямаше, но след няколко дни започнах да забелязвам леки отмествания и забавяния на вниманието при концентриране, най-вече при работа с компютъра и като че ли леки проблеми с вестибюларния апарат. Та в крайна сметка ходих на доктор и сега няколко седмици трябва да се въздържам от въздействие на ярки светлини. Не ми го казаха изрично, ама аз "четох в интернет" и реших да минимизирам времето пред екран, че да си върна по-бързо стопроцентовата форма. Та сега не стига че карантина, пандемия, шок и ужас, ама си седя вкъщи, почти не мога да работя, не мога да си наваксвам със сериалите, не мога да чета, не трябва и да пия кафе и алкохол един месец 😞

 

П.П. Шеги с каската, маската, Силата и т.н. не са ми хич забавни в момента!!!

🙂

 

Бързо оздравяване!

Аз съм надобряла само в слушането на сериали, че не винаги мога да гледам. Работя си нещо на компютъра и слушам телевизия. Раздвоява се вниманието. Трябва да попитам някой психолог, дали в бъдеще няма да ми се отрази.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Брани каза:

Та сега не стига че карантина, пандемия, шок и ужас, ама си седя вкъщи, почти не мога да работя, не мога да си наваксвам със сериалите, не мога да чета, не трябва и да пия кафе и алкохол един месец

Преди година и аз имах сътресение, и слушах аудиокниги. За мен не е същото като четене, но при липса на избор става. 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Миналото лято имах близка среща с мивката в банята и точно като теб - загубих концентрация, взех да се олюлявам. Почивай и за седмица до 10 дни ще ти мине. Но факт, никакви екрани, четене... 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.