Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 3 часа, Брани каза:

Оплаквам се и аз:

Преди 2 седмици си треснах главата в металната дръжка на един отворен шкаф. Реших да не ходя по доктори в тия смутни времена, и освен раната привидно нищо ми нямаше, но след няколко дни започнах да забелязвам леки отмествания и забавяния на вниманието при концентриране, най-вече при работа с компютъра и като че ли леки проблеми с вестибюларния апарат.

Преди години, може би 3 седмици след като катастрофирахме, съпругата полежа известно време в травматологията на Серданг - малайска болница до Путраджая. Още на първите снимки в Индонезия се видя субдурален хематом, но поради множеството други травми, той остана леко на заден план, заедно с първоначалните опасения на невролозите. Та един ден както си лежи в Серданг, тя вика - Защо всички хора около мен са някак си посукани? А ние сме все пак в травматологията, та отговорът ми беше - Не ми се струват особено посукани. Тогава трябваше да се вършат хиляди неща, направих кръгом и тръгнах към поредната задачка, но като се върнах - Теди разказа как като съм направил кръгом видяла трета ръка да стърчи някъде от лопатката на рамото ми. После задействахме един куп нови изследвания (към вече съществуващите), но с времето мозъкът възвърна нормалните си функции. Ще ти мине като на кутре - казваше баба ми... Сънят е добра терапия, а и почне ли мозъкът да си гради странни картини и връзки - като продукт се получават само сънища.

  • Харесвам 3
  • Шок 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Главоболие, гадене, повръщане - такива неща не. Дори в първите 2-3 дни (на 13ти се случи) ми нямаше нищо сякаш и аз си продължих по старому. Около Великден прецених, че не всичко е наред - въпросното леко замайване и много леко звънтене в ушите - и миналата седмица ходих на невролог. С едни хапчета за вестибуларния апарат и едни за периферни нерви се сдобих. На скенера всичко излезе нормално. Днес ми е четвъртия ден, в който гледам да не се напрягам много и почти да не поглеждам лаптоп и телефон, че няма как без хич. Та основно си лежа, разхождам се от прозорец до прозорец, слушам я новините, я Генерала ... 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , Брани каза:

 Та основно си лежа, разхождам се от прозорец до прозорец, слушам я новините, я Генерала ... 🙂

Аероплани не спотваш  ли, колкото и да са намалели? 
 

Айде и  да се оправяш бързо! :good:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Леко сътресение на мозъка. Няма страшно-оцелява се. Но известно време ще трябва да почиваш.

Като деца една съседка я бяха избацали с топка в главата на село, по време на игра на "Народна топка". Ама съвсем по хайдушки. Сутринта на другия ден, като се събудила, питала баща си как се казва, а за брат си питала кое е това момче, дето спи в нейната стая.

  • Шок 1
Връзка към коментар

 

преди 12 часа, домосед каза:

 Примерно "черните туристи вдигат много шум и животните бягат" (впрочем същото важи и за италианците 🙂)

Какво, италианците ли? :ohmy:

 

преди 10 часа, Брани каза:

Главоболие, гадене, повръщане - такива неща не. Дори в първите 2-3 дни (на 13ти се случи) ми нямаше нищо сякаш и аз си продължих по старому. Около Великден прецених, че не всичко е наред - въпросното леко замайване и много леко звънтене в ушите - и миналата седмица ходих на невролог. С едни хапчета за вестибуларния апарат и едни за периферни нерви се сдобих. На скенера всичко излезе нормално. Днес ми е четвъртия ден, в който гледам да не се напрягам много и почти да не поглеждам лаптоп и телефон, че няма как без хич. Та основно си лежа, разхождам се от прозорец до прозорец, слушам я новините, я Генерала ... 🙂

Аз преди много години получих комоцио в комплект със строшена на три ключица. Та освен че не можех да гледам екрани и чета, трябваше и предимно да лежа, на гръб. Един месец.

Сега е моментът да откриеш подкастите (подкастовете?) според мен 🙂 И се възстановявай бързо!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 10 часа, Брани каза:

Главоболие, гадене, повръщане - такива неща не. Дори в първите 2-3 дни (на 13ти се случи) ми нямаше нищо сякаш и аз си продължих по старому. Около Великден прецених, че не всичко е наред - въпросното леко замайване и много леко звънтене в ушите - и миналата седмица ходих на невролог. С едни хапчета за вестибуларния апарат и едни за периферни нерви се сдобих. На скенера всичко излезе нормално. Днес ми е четвъртия ден, в който гледам да не се напрягам много и почти да не поглеждам лаптоп и телефон, че няма как без хич. Та основно си лежа, разхождам се от прозорец до прозорец, слушам я новините, я Генерала ... 🙂

Съжалявам за случката, сигурно си получил мозъчно сътресение (не може да се види на скенер). При различните хора минава за различно време. Аз също си ударих главата края на септември 2019 и 4 месеца ме боля главата. Дори сега още усещам на моменти тази много специфична болка в мозъка. И сънят ми се развали и се будя с главоболие. Мислех да ходя в специализирана клиника за мозъчни сътресения, но ни затвориха вкъщи и евентуално след това, ако не е минало. 
 

Аз бях намалила екранното време, единствено тв гледах от време на време. Та почивай си и спи много, не е шега работа. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 27.04.2020 г. в 12:44, Фичо каза:

Аероплани не спотваш  ли, колкото и да са намалели? 
 

Айде и  да се оправяш бързо! :good:

Мерси 🙂
Ми не мога толкова интензивно да ги следя из флайтрадара. След 2-3 седмици, живот и здраве, пак 🙂

Връзка към коментар
преди 17 часа, Goal & Boss каза:

Аз преди много години получих комоцио в комплект със строшена на три ключица. Та освен че не можех да гледам екрани и чета, трябваше и предимно да лежа, на гръб. Един месец.

 

Блажен е всеки, който с елементарно покашляне и покихване е способен да разбере мъката в логистиката на Ливингстън? А къпането слагам в една лига само с епопеите на Скот и Шекълтън.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

То не че не избягвам гледането на телевизия покрай въздържание от почти всякакви екрани, но поне със звук си разнообразявах монотонното ежедневие. Да ама не - вчера ми изгоря телевизорът - оплаквам се!

  • Шок 7
  • Смея се 1
Връзка към коментар
54 minutes ago, Брани said:

То не че не избягвам гледането на телевизия покрай въздържание от почти всякакви екрани, но поне със звук си разнообразявах монотонното ежедневие. Да ама не - вчера ми изгоря телевизорът - оплаквам се!

Аз познавам едно момче, което може да ти помогне 🙂 с избора на нов ТВ, нищо че се занимава с компютри. 😉 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Брани каза:

То не че не избягвам гледането на телевизия покрай въздържание от почти всякакви екрани, но поне със звук си разнообразявах монотонното ежедневие. Да ама не - вчера ми изгоря телевизорът - оплаквам се!

Изгорял ти е като по поръчка. И съдбата ти показва, че екраните не са за теб сега. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Брани каза:

То не че не избягвам гледането на телевизия покрай въздържание от почти всякакви екрани, но поне със звук си разнообразявах монотонното ежедневие. Да ама не - вчера ми изгоря телевизорът - оплаквам се!

Бранимире, излез вече и легни на някоя поляна. Ако ти се скарат, ще си покажеш медицинското и ще кажеш, че ти е причерняло. 

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Брани каза:

То не че не избягвам гледането на телевизия покрай въздържание от почти всякакви екрани, но поне със звук си разнообразявах монотонното ежедневие. Да ама не - вчера ми изгоря телевизорът - оплаквам се!

А поне по-добре ли се чувстваш? 

И коя марка е тоя боклук, който така лошо те е предал?

  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, aleksandrina каза:

Аз познавам едно момче, което може да ти помогне 🙂 с избора на нов ТВ, нищо че се занимава с компютри. 😉 

А, аз отдавна се каня да си взема някакъв нов, че този кара 12та година. И съм избрал и варианти 🙂

В момента, tch каза:

А поне по-добре ли се чувстваш? 

И коя марка е тоя боклук, който така лошо те е предал?

12-годишно LG, не е чак предателство след толкова години служба 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 минути , Брани каза:

А, забравих да се оплача преди месец как ми изгоря прахосмукачката. Да, извинявам се, че май леко обсебих темата 🙂

Ние когато се върнахме от Борнео,  ни се развали скарата, газовото котле и пералнята. Къпахме се с канчета и се топлехме с радиатор на ток. Така че от време на време къщите просто искат да те изгонят и електроуредите участват в конспирацията.  

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 20 минути , Lindt каза:

Бранимире, излез вече и легни на някоя поляна. Ако ти се скарат, ще си покажеш медицинското и ще кажеш, че ти е причерняло. 

Да изчака до неделя... Тогава отварят парковете за всички, че и маската няма да му трябва... :laugh: Може да си лежи на воля, да слуша как пеят птички, шумолят тревички и Генерала "копче" не мо'е да му каже! :girl_blum:

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 30 минути , Брани каза:

А, забравих да се оплача преди месец как ми изгоря прахосмукачката. Да, извинявам се, че май леко обсебих темата 🙂

Незабавно взимай мерки!  :rolleyes:

  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 42 минути , Брани каза:

А, забравих да се оплача преди месец как ми изгоря прахосмукачката. Да, извинявам се, че май леко обсебих темата 🙂

Адаш,според мен е налице посегателство срещу тъмната ти императорска личност,няма нищо случайно 🤣

Първо удар в главата,сега информационно затъмнение с телевизора,а прахосмукачката предполагам е императорската ти капсула за спасяване,върху която също има посегателство🤣

Пази се,НАСА извади непоказвани снимки на индивиди от други империи🤣

  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар

Вижте какво направи катерицата с хранилката на птиченцата...

 

IMG_20200501_151756.jpg.d7c2d9de1f68d1ffcc91d2af30238d4c.jpg

 

И това е всъщност втората изгризана, а имаме и една пластмасова, която поне не дъвче, но успява да отвори плъзгащия и покрив, това в случай че не успее да я обърне и изтръска на земята всичко 🙄 Имам видео как го прави това последното, издърпва въженцето, на което виси, хваща я за покрива и я тръска...

  • Харесвам 1
  • Шок 3
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 18 минути , searus каза:

🙄 Имам видео как го прави това последното, издърпва въженцето, на което виси, хваща я за покрива и я тръска...

Чакай ... как така имаш видео, а не си го качила все още!?

 

Ето ти анти-катерича хранилка за птици - цък

  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 6 минути , Gentleman Basta каза:

Ето ти анти-катерича хранилка за птици - цък

Ама ще ме обвинят комшиите в жестокост към животните с това нещо 🤣 видео не знам как да кача, а с YouTube определено не ми се занимава...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.