Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

На 1.05.2020 г. в 18:36, Брани каза:

А, забравих да се оплача преди месец как ми изгоря прахосмукачката. Да, извинявам се, че май леко обсебих темата 🙂

Всъщност имаш повод за оптимизъм. Както знаем, нещата идват по три, а след комоциото и двата изгорели уреда можеш да считаш, че лошото вече е отминало и те очакват три добри случки 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Oldkozel каза:

Получих фиш от кочан от малкия ...

93AA85F9-2BEA-4769-8FEA-3E11AB1B58A9.jpeg.7184aefb70b5d6bf0ee4beb80f804120.jpeg

А аз само си слушах музика на телефона! Малка КАТ надежда!

Има потенциал  у това дете:))))

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар

И аз да се оплача най- накрая.......от времето. Точно днес бях решил да отскоча до Черепишкия манастир, като това щеше да е първото ми "излизане" някъде от НАЧАЛОТО на....... годината. То пък, взе че заваля!!!!😪 Промених си веднага плана- за резиденция Врана. То пък, тя още затворена. Е дано поне за 6 май нещо някъде е отворено. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
4 hours ago, muchachote said:

И аз да се оплача най- накрая.......от времето. Точно днес бях решил да отскоча до Черепишкия манастир, като това щеше да е първото ми "излизане" някъде от НАЧАЛОТО на....... годината. То пък, взе че заваля!!!!😪 Промених си веднага плана- за резиденция Врана. То пък, тя още затворена. Е дано поне за 6 май нещо някъде е отворено. 

Понеже спря да вали- може да си спретнеш една разходка до Германския манастир и да си напълниш водица. 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не е точно оплакване, а желание да изкажа гнева си за безумията към природата и хората, които се стремят да я опазят. Не знам как съм пропуснала убийството на 12 рейнджъри в парка Вурунга на 24.04.2020. Хората са пазили планинските горили, грижили са се да останат за следващото поколение, а са убити от "революционна " кохорта, която е създадена от хората, предизвикали геноцида в Руанда.  И толкова години по-късно продължават да са живи (според мен за такива и смъртна присъда е малко) и да са на свобода . И да избиват едно от малкото неща, които Конго прави за света. В такива моменти не разбираам защо се дават толкова средства на международни организации, които уж помагат за установяване на правила!

  • Харесвам 5
  • Шок 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

При всичките ни разходки за снимане на птици, кашляне и пневмонии на колеги, по-тежки алергии, пътуване в началото на март и срещи с майка ми, която обслужва хора в куриерска фирма, ние нямаме антитела и инфекция и не сме карали никакъв Covid-19. 

Ta.. ами малко съм разочарована. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , Lindt каза:

При всичките ни разходки за снимане на птици, кашляне и пневмонии на колеги, по-тежки алергии, пътуване в началото на март и срещи с майка ми, която обслужва хора в куриерска фирма, ние нямаме антитела и инфекция и не сме карали никакъв Covid-19. 

Ta.. ами малко съм разочарована. 

@Lindt, не се разтройвай! Аз минах баш през Бергамо в разгара на кризата и май също си нямам антитела, ама не ги и искам нито тях, нито причинителя им. Дай Боже да сме здрави, пък дали със или без антитела, на кого му пука. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
54 minutes ago, Lindt said:

При всичките ни разходки за снимане на птици, кашляне и пневмонии на колеги, по-тежки алергии, пътуване в началото на март и срещи с майка ми, която обслужва хора в куриерска фирма, ние нямаме антитела и инфекция и не сме карали никакъв Covid-19. 

Ta.. ами малко съм разочарована. 

Със снимане на птички явно не става. Насочете се към по-екзотични места и махали, където и журналистите не се навират. 

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Ам, както вече казах, бързите тестове не са достатъчно чувствителни (първо) и второ - така като гледам наличието на антитела май не е задължително при хора, имали среща с вируса.

Аз още не съм се наканила да мина през съседната лаборатория, че сутрин там има такова струпване на хора, че нямам нерви да чакам на опашка.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Lyubina каза:

Ам, както вече казах, бързите тестове не са достатъчно чувствителни (първо) и второ - така като гледам наличието на антитела май не е задължително при хора, имали среща с вируса.

Аз още не съм се наканила да мина през съседната лаборатория, че сутрин там има такова струпване на хора, че нямам нерви да чакам на опашка.

 

Аз съм пропуснала когато си го казвала, но аналитичната чувствителност на теста ми е:

1,84 S / CO за IgM

1.57 S / CO за IgG

А точността му е:

- Преди 5-тия ден: много ниско

- След 5-ия ден: 50 ~ 81% за IgM, 81 ~ 100% за IgG

 

Като добавя това, че си го правя в офиса, около други хора с отрицателни резултати, мисля, че сме в относителна безопасност и изобщо не бих минавала покрай никаква лаборатория.

Недостатъците са, че не може всеки да се тества сам, но поне медицинският персонал има възможност да провери, ако така ще е спокоен за себе си и близките си. И тези тестове едва ли ще влязат в някаква статистика.

Мисля си, че и доста фирми имат желание да осигурят подобна възможност на служителите си, преди края на извънредното положение.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 33 минути , ven62 каза:

Китайците вече наложиха маските. 

Пак ли се разщъкаха по Холандия, или тия са некви местни китайчета? :rolleyes: 
 

Цитат

ще се гръмна

Ти пък, гръмни ги тях! :biggrin:

  • Харесвам 5
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Хванах Спиди в лъжа за 4.00 лв. при месечната фактура. 4то поколение зъл византиец 😃 Реших да хвърля един поглед и на фактурите от минали периоди, които ги гледах отгоре-отгоре, системата им в профилактика. То цял уикенд идва. До понеделник ще натрупаме май жалбите 🤭

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, Фичо каза:

Пак ли се разщъкаха по Холандия, или тия са некви местни китайчета? :rolleyes: 

...

Бяха на летището.

 

преди 22 часа, Фичо каза:

Ти пък, гръмни ги тях! :biggrin:

Мина ми през акъла, но се отказах … ще ги пишат по причина Коронавирус.

:biggrin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

След работен ден, започнал в 8:30 и ангажименти до 12ч вечерта, се возих на такси за първи път от 3 месеца. По целия път ми обясни за всички конспирации, в които вярва и после 5 мин пред вкъщи обяснения за чипа, дето ще ни сложат с ваксината за коронавирус. Е, няма такъв ден 😄🙄

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 49 минути , darinamarinova каза:

След работен ден, започнал в 8:30 и ангажименти до 12ч вечерта, се возих на такси за първи път от 3 месеца. По целия път ми обясни за всички конспирации, в които вярва и после 5 мин пред вкъщи обяснения за чипа, дето ще ни сложат с ваксината за коронавирус. Е, няма такъв ден 😄🙄

Важното, е че таксиджията не се е оказал същият, който спомена в темата за хвалене 😉 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , tch каза:

Важното, е че таксиджията не се е оказал същият, който спомена в темата за хвалене 😉 

Няма как да стане. Все пак интелектуалният потенциал е на първо място 😄 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, darinamarinova каза:

Няма как да стане. Все пак интелектуалният потенциал е на първо място 😄 

Да де, ама, като видях, че се оплакваш и аз се притесних:( Да не е по ОНЗИ въпрос:))))

А пък таксиджиите  всичко знаят. Ние имаме един, дет разнася зъби, няма нужда  да гледам новини= всичко зв национален мащаб+локалните клюки, ми се снася на готово:)))))

 

Връзка към коментар
преди 3 минути , AlexandraKo каза:

Да де, ама, като видях, че се оплакваш и аз се притесних:( Да не е по ОНЗИ въпрос:))))

А пък таксиджиите  всичко знаят. Ние имаме един, дет разнася зъби, няма нужда  да гледам новини= всичко зв национален мащаб+локалните клюки, ми се снася на готово:)))))

 

Разнася зъби??? Какви зъби? 

То в случая не клюки, а простотии. По ОНЗИ въпрос няма ниищо общо. Малко снобарско, ама с таксиджия не се виждам по никакъв начин.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , darinamarinova каза:

Разнася зъби??? Какви зъби? 

 

Истински:))))

Осъществява връзката с лабораторията и носи напред--назад отпечатъците и готовите конструкции:)))

 

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 6 часа, darinamarinova каза:

.... Малко снобарско, ама с таксиджия не се виждам по никакъв начин.

:biggrin:

 

Сещам се за вица с шофьора и инженера. … "...Е-е-е, ти за 5 лева шофьор ли искаш"

Та, … в известен смисъл, … не ги подценявай.:grin:

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, ven62 каза:

:biggrin:

 

Сещам се за вица с шофьора и инженера. … "...Е-е-е, ти за 5 лева шофьор ли искаш"

Та, … в известен смисъл, … не ги подценявай.:grin:

Никого не подценявам. Само чe за какво ще си говорим - не вярвам в църквата, "традиционното семейство (а.к.а не мразя хомосексуални), национализма, конспирациите, Ванга, антиваксърството, чипирането от Бил Гейтс, Путин... то няма едно дума да си кажем. 😄

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.