Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 2 часа, darinamarinova каза:

Никого не подценявам. Само чe за какво ще си говорим - не вярвам в църквата, "традиционното семейство (а.к.а не мразя хомосексуални), национализма, конспирациите, Ванга, антиваксърството, чипирането от Бил Гейтс, Путин... то няма едно дума да си кажем. 😄

Ето, @AlexandraKo ти даде идея. Може да ти носи зъби и да си говорите за... кариеси, примерно. 🙂

Сериозно, обаче аз се втрещявам колко са дерайлирали нещата в България в последните 3 месеца. Без да преувеличавам, всеки пост във Facebook написан на Български който ми попадне е по една от гореизброените теми... аз съм в шок, честно... ДАно сега като са отворени нещата там, хората се вземат в ръце и започнат да разсъждават по-трезво и нормално.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 57 минути , Djgeorgie каза:

Ето, @AlexandraKo ти даде идея. Може да ти носи зъби и да си говорите за... кариеси, примерно. 🙂

Сериозно, обаче аз се втрещявам колко са дерайлирали нещата в България в последните 3 месеца. Без да преувеличавам, всеки пост във Facebook написан на Български който ми попадне е по една от гореизброените теми... аз съм в шок, честно... ДАно сега като са отворени нещата там, хората се вземат в ръце и започнат да разсъждават по-трезво и нормално.

 

Хехе, ниЙ, дет  си нямаме Фейс, пък си имаме здрава психика:)))))))

Шегата настрана, но нито телевизия гледаме, ни вестници четем,нито в социални мрежи се мешаме.

 

Всъщност, дойдох да се оплача, дето карантината свърши:(((((

Сигурно ще ми се смеете, но ни един брифинг на т.нар. Щаб не съм гледала и не съм се стресирала по никакъв начин от карантината. Вечер си четем хартиени книги, както обикновено,  имаме си ги в изобилие или гледаме Гибс:)))

Такова  хубаво преживяване ми беше,  че съжалявам, дето свърши.:(((И като се има предвид, че един ден не съм седяла в къщи и през цялото време  съм си работила на пълни обороти. И се справих с какво ли не, много съм доволна от себе си:)))А  през цялото време, бродейки в града, се чувствах, като волна птица - тишина, чистота, спокойствие.

Много  красиви снимки направих, има в темата за Пловдив. Сега ще ви снимам пак -  на спирката фасове, колкото щеш, боклуци,кучешки “мини”- тълпата прегазва всичко:(((Кръчмите и кафенетата пращят, много ми е интересно, ако има втора вълна, какво тогава?

И не, няма да се оправят нещата, @Djgeorgie.Няма да се оправят от само себе си, а ние сме свикнали само да се оплакваме, да съдим и, ако може някой друг да ни оправи...
Но поне, искрено се надявам , че народът разбра - веднъж и завинаги, че трябва да си мие ръцете....

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Таксиджиите какви неща разнасят...Един в Петрич миналата година ме разпитваше няма ли как да караме трева към София, че на място много евтино им я изкупували...

  • Харесвам 2
  • Шок 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 34 минути , santaclash sc каза:

Таксиджиите какви неща разнасят...Един в Петрич миналата година ме разпитваше няма ли как да караме трева към София, че на място много евтино им я изкупували...

Таксиджия=денонощен новинар:))))

Връзка към коментар

Не ми е ясно как точно ви говорят тези таксиджии.

Вярно, аз не ползвам много такси, но когато ми се налага, слагам си темерудстката физиономия и разговорът се ограничава само до адреса и …"Спрете тук".

 

Това, което на мен ми прави впечатление, е че те са едни от най-калпавите шофьори в София. Явно, всеки който е с 8 клас и на село не му стига акъла дори за копаене, идва в София и става таксиджия.

 

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, ven62 каза:

Не ми е ясно как точно ви говорят тези таксиджии.

Вярно, аз не ползвам много такси, но когато ми се налага, слагам си темерудстката физиономия и разговорът се ограничава само до адреса и …"Спрете тук".

 

Това, което на мен ми прави впечатление, е че те са едни от най-калпавите шофьори в София. Явно, всеки който е с 8 клас и на село не му стига акъла дори за копаене, идва в София и става таксиджия.

 

 

На случайно такси не се качваме. От години ползваме, все една и съща фирма. Отделно, си имаме двама доверени и сигурни люде, които мога да ги пратя да ми свършат всякаква работа. Например - да вземат мама, да я заведат на доктор, да я чакат и да си върнат в къщи. Да вземат внуците, да ги водят/довеждат от уроци. Да пратя на пазар със списък, да ми пратят/вземат пратка от куриер и пр. И те си ни познават, та няма как да сме темерути. Ма на мен не ми е досадно, щот научавам последните градски/общински/национални клюки, дето, никога няма да ги чуя/прочета. Освен това, съм свикнала с всякакви хора, та не ми е проблем да ги изслушвам. Ми и те са хора, и те искат внимание.

То, че ги има и много прости, е факт. Но има и доста хора, с образование, които са останали без работа и работят това.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
Граф Вронски

Искам да се оплача от моите другарчета ... не искат да се разхождаме. Забиха се в мола. 😞 толкова време все вкъщи и сега пак на закрито. Аз разбрах , че отиваме за корона (бирата), чудех се през цялото време защо трябва чак до Ring-a да ходим (т.е. с кола) до там. Пак не бях разбрал. Ми, оставих ги и си тръгнах. Реших, че ще се прибера пеша до нас. Живея при ТУ, но реших да мина през Младост и импровизирах ... отивам в другата тема да се похваля къде бях.

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На ‎22‎.‎5‎.‎2020‎ г. в 13:04, AlexandraKo каза:

Но има и доста хора, с образование, които са останали без работа и работят това.

Така е.

Преди няколко години,след магеланска сбирка се запознах с шофьор на такси,който е един от най-готините хора,които познавам.

Димитър освен,че не е досаден с приказките си,е изключително начетен и позитивен човек.Винаги мога да разчитам на него да ме откара от врата до врата.По пътя си говорим за общи неща.И той е пътешественик и също като мен обича книгите и спорта,имаме много общи интереси.Деликатен и с нищо ненатоварващ човек.Когато полетът ми от Лондон закъсня, ме беше чакал два часа на летището.Друг път,изпращайки ме за Великден,ми подари козунак,с пожелание да го споделя с приятелите си и да си изкараме чудесно.Не ме забравя за празник и не само,че взаимно си правим подаръци,а и успяваме винаги да споделим нещо интересно за случващото се покрай нас.

По време на карантината ми се обади да ми каже,че мога да разчитам на него за пазаруване.Случвало се е да няма възможност да ме кара,но веднага изпраща свой колега.

Щастлива съм,че имам такива приятели и познати.Ценя ги и им го казвам.Без значение от тяхната професия,образование и социален статус.Има много хора на високи позиции в обществото,а се държат грубо и просташки.Има таксиметрви шофьори,които са с разностранни интереси и бодър дух.Просто всички сме с различен темперамент и еднакво нужни на света.

  • Харесвам 10
  • Браво 9
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Започвам да се панирам, че ще изгния в България.
Планът беше след 15/6 като отворят Гърция да ходим малко на море. Детето цяла пролет мрънка за и фериботи. Обаче на половинката ми наскоро преди заминаването за тази седмица му дойде ужасномногоработа и си останахме в България. Като четох за епохалните опашки на границите с Гърция на 15.6 бях доволна, че така се получи...
Сега се чудим за другата седмица, но в четвъртък пък аз трябва да се прибера тук за многоважнатаработа.
Всичко щеше да е тип-топ, ако днес:
- Чета новини, че още по-бавно се минава към Гърция, защото преглеждат още повече. Детето е на 2,5 г и часове в кола на границата за няколкото дни ходене, което планирахме, ще ни изнерви брутално.
- Заразените все въртят около 100+ дневно, днес са 132. Страх ме е, че няма да посмеят да върнат Карантината (както стана в Северна Македония), но като нищо ще затворят границите. Тъкмо патриотично от нямане къде да ходим на нашето море... (Аз съм расла на морето и заради това нашето изобщо не ми е присърце)
- Или ще сложат някакви pcr тестове по 200 евро/човек. Тъкмо да изкарат малко пари настрани от туристите. Което някак си за Гърция баш не ми  е оферта. Да не говорим, че не бих искала нито на детето ми, нито на мен да ми бъркат така през носа до центъра на мозъка...

Връзка към коментар
2 minutes ago, miroslava said:

Бъркането в носа изобщо не е страшно, само малко неприятно.  Не се напрягай и за това.

Не, но ние сме 3ма души, ако го въведат по 200 евро са ни 600 евро назад за масрафа уикенд на море с Pcr тест 🙂

ПС: току що половинката ми резервира нещо, плюя си в пазвата да няма 4-5+ часа чакане на границата и утре ще отскочим до Гърция. Но е събота и сигурно ще има... тамън детето скоро не е повръщало в колата...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Coo каза:

Не, но ние сме 3ма души, ако го въведат по 200 евро са ни 600 евро назад за масрафа уикенд на море с Pcr тест 🙂

ПС: току що половинката ми резервира нещо, плюя си в пазвата да няма 4-5+ часа чакане на границата и утре ще отскочим до Гърция. Но е събота и сигурно ще има... тамън детето скоро не е повръщало в колата...

Късмет пожелавам и да се върнете здрави и отпочинали!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В този дух, на моята половинка в крайна сметка не му разрешиха отпуска.

Не че има важна работа да върши, .... не ми се влиза в подробности.

Добре че поне не бяхме потвърдили резервацията си за Гърция, та се разминаваме без финансови загуби.

Така като гледам, ще си дремем в София до края на август (защото пък на мен юли месец ми е абсолютно невъзможно да съм в отпуск).

Връзка към коментар
преди 44 минути , Zara каза:

Отменен е  Sofia Open 2020.  Ръководството било в разговори с  ATP Tour в търсене на по-късна подходяща дата. Билетите важат без презаверка.

Ако отпадне азиатското турне има голям шанс да намерят дати тази година. Токио вече отмениха техния турнир, а той е в началото на октомври.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Оплаквам се - отново, на съпруга ми му отказаха отпуска, без обяснения. Втори път.

Не може да се каже, че има нещо жизнено-важно, което ще се провали при отсъствието му. Аз го интерпретирам като "Няма пък да излезеш в отпуск, когато искаш".

И това, при условие че вчера сутринта шефа му каза "Пускам те, изчезвай"

Има нещо, което не разбирам.

Мда, с това загина и последния ни шанс за море до края на август.

 

  • Шок 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Lyubina каза:

Оплаквам се - отново, на съпруга ми му отказаха отпуска, без обяснения. Втори път.

Не може да се каже, че има нещо жизнено-важно, което ще се провали при отсъствието му. Аз го интерпретирам като "Няма пък да излезеш в отпуск, когато искаш".

И това, при условие че вчера сутринта шефа му каза "Пускам те, изчезвай"

Има нещо, което не разбирам.

Мда, с това загина и последния ни шанс за море до края на август.

 

То сега не е хубаво на морето. Студено, вали, скъпо.....

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

@Lyubina то до август има време за още едно море, затова сега е моментът да се обади на личната си за болничен и да се оплаче от стрес и високо кръвно например, защото "тоя моя шеф много накашля напоследък и никой не пуска да работи от къщи" :)))

  • Браво 2
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Съпругата ми, която е медицински работник  получи от Qatar airways код който намаля цената на полет с 50% ако се закупят билети за двама - до четири човека. Аз дори намерих полети, за които да важи този код Полет София - Сингапур - София ми излезе по около 370€ на човек. 

Сега, сигурно ще кажете -  " Не можем да разберем от какво се оплакваш?" 

Ето от какво:

1 Заради covid 19 В момента нямам нито един ден отпуска.

2 Заради същото от три месеца съм на минимална заплата

3 Съпругата има отпуска и си взема нормална заплата, но няма кой да я пусне да ходи в Сингапур. Пък и тя не гори от желание да ходи на "майната си"

Та кога сиромаха е имал късмет? 

  • Харесвам 8
  • Шок 1
  • Замислям се 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.