Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Айде и аз да се оплача, пък и макар да е от собственото ми недоглеждане. Като излезе преди седмица error fare до Рио, букнах 3 билета, канселираха ги, нейсе. Ама после видях, че върнатите ми пари по картата са с $25 по-малко... Знам, че картата ми има 2% такса за превалутиране, ама сумата беше 4%. Оказа се, че банката ми, въпреки, че няма наказателна такса за refund по картата ми, си слага 2% във всяка посока - и при плащане, и при връщане. Ако от eDreams само мо бяха направили оторизация, без да ми дръпнат парите, таксата ми щеше да е наполовина:/

 

И сега, не стига, че не успях да взема билети на супер тънка цена (щеше да ми е за първи път), ами си платих и близо 50 лв за гяволъка...

Редактирано от water
Връзка към коментар

Айде и аз да се оплача, пък и макар да е от собственото ми недоглеждане. Като излезе преди седмица error fare до Рио, букнах 3 билета, канселираха ги, нейсе. Ама после видях, че върнатите ми пари по картата са с $25 по-малко... Знам, че картата ми има 2% такса за превалутиране, ама сумата беше 4%. Оказа се, че банката ми, въпреки, че няма наказателна такса за refund по картата ми, си слага 2% във всяка посока - и при плащане, и при връщане. Ако от eDreams само мо бяха направили оторизация, без да ми дръпнат парите, таксата ми щеше да е наполовина:/

 

И сега, не стига, че не успях да взема билети на супер тънка цена (щеше да ми е за първи път), ами си платих и близо 50 лв за гяволъка...

 

Кой играй - пичели, кой ни играй - ни пичели. Риск пичели, риск губи, риск патки пасе, знайш. :)

 

А ти похвали банката, похвали я коя е. Добре е да ги знаем кои са тия хубави хора, за да стоим по-далечко от тях.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Оказа се, че банката ми, въпреки, че няма наказателна такса за refund по картата ми, си слага 2% във всяка посока - и при плащане, и при връщане. 

Е това е прекалено, трябва да се избягват такива банки при всички случаи. Как ще ти взима 2% при ПЛАЩАНЕ??? Никъде го няма това

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Банката ми взима  2% при превалутиране, а сметката ми е в лева. Мой проблем, че нямам в долари:( Имам и еврова кредитна, но защо не ползвах нея, нямам никаква идея. Тя също има 2% за превалутиране, но може би сумата при обръщане на евро-долар щеше да е по-различна от лева-долар, не знам.

Пощенска ми е банката, картата е Visa Gold. Като цяло не са лоши и обслужването им е добро, имат и нещо като кешбек програма - My rewards. Обмислям да закрия картата по-нататък, но сега точно не ми е момента - не съм на постоянен договор и едва ли ще мога да си издам нова.

Връзка към коментар

Тъкмо се оправям да тръгвам към летището за полета Дубай-Манила и получих имейл от Cebu Pacific, започващ със следното инфарктно изречение:

 

Dear Georgi Mateev, 
 
Cebu Pacific would like to inform you that your flight from Dubai to Manila has been cancelled due to schedule realignment as there will be VIP movements at Ninoy Aquino International Airport during the APEC Summit
 
1 абзац по-късно обаче обясняват, че мога да се кача на някакъв извънреден техен полет за Манила, който излита само 2 часа по-късно от оригиналния ми полет. Та май минавам метър (казвам май защото като гледам с Cebu Pacific до последно не се знае).
 
Дано съм се препотил напразно...
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Оказа се, че съм на мода: http://www.msn.com/en-au/health/medical/beer-bellies-are-in-biceps-are-out-introducing-the-dad-bod/ar-BBjewl7

 

Нямам си друга работа, ами сега ще трябва да се занимавам и с вдигане на железа и правене на плочки, щото така мразя да съм в мейнстрийма...  :biggrin:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Та май минавам метър (казвам май защото като гледам с Cebu Pacific до последно не се знае).

 

Още един имейл от Cebu Pacific разкри, че все пак няма да е толкова лесно.

 

Вместо на централното летище Ninoy MNL полетът ми ще кацне на Clark CRK. Разстоянието между двете манилски летища е 100 километра, като за щастие имам 11 часа до следващия ми полет от MNL. Някой правил ли е такъв трансфер и кой би бил най-удобния начин за стигане от CRK до MNL?

 

Намирам единствено някакви автобуси на Philtranco, но разписанията са противоречиви.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Още един имейл от Cebu Pacific разкри, че все пак няма да е толкова лесно.

 

Вместо на централното летище Ninoy MNL полетът ми ще кацне на Clark CRK. Разстоянието между двете манилски летища е 100 километра, като за щастие имам 11 часа до следващия ми полет от MNL. Някой правил ли е такъв трансфер и кой би бил най-удобния начин за стигане от CRK до MNL?

 

Намирам единствено някакви автобуси на Philtranco, но разписанията са противоречиви.

На мен ми отмениха полет от Boracay, Caticlan и ни извозиха до Kalibo с техен транспорт и ни нахраниха, че и ваучер за вътрешен, еднопосочен филипински полет дадоха. Натискай ги, макар, че без бой си дават :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не мога да реша - о-в Родригес или о-в Реюнион.

И втора дилема - Мексико или Куба за пролетта.

 

А, да, да уточня (да не ме сгълчи някой, че спамя темата) - оплаквам се, щото хич не са ми лесни точно тези решения. А всъщност ако си следвах първоначалния план да отида в Хонконг за нашата Нова година, а не за тяхната, и в Мексико за Карнавала, който пък на всичкото отгоре взе, че тази година съвпада с китайската нова година, когато обаче вече ще съм в Хонконг, нямаше сега да се оплаквам поне за решението на първата дилема горе.

 

Понякога е трудно, но затова пък после е по-сладко :) ...с това се успокоявам аз.

 

П.П. май пояснението стана по-объркващо, отколкото обяснително :D

Редактирано от wilks
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Не мога да реша - о-в Родригес или о-в Реюнион.

И втора дилема - Мексико или Куба за пролетта.

 

1. Реюнион.

2. Куба.

 

Айде готов си. :)

Това твоето дори не е дилема.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

!. Родригес+Реюнион

2. Мексико, оттам летиш до Куба и после от Куба насам.

Аз, като се колебая мешду две неща, ги купувам и двете и мирясвам. ;)

 

Служител, ти къде се загуби? :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

!. Родригес+Реюнион

2. Мексико, оттам летиш до Куба и после от Куба насам.

Аз, като се колебая мешду две неща, ги купувам и двете и мирясвам. ;)

 

Служител, ти къде се загуби? :)

Щеше да е прекрасно ако парите и времето нямаха значение :)

Малко са тия хора , има ги и пожелавам да сме повече така.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ъпдейт: успях на ръба да си хвана полета за Сидни! Трансферът между двете летища в Манила беше кошмарен, особено когато в града е Обама и половината пътища са затворени. Наложи се да ползвам такси, метро и на финалната права моторче за да се довлека до терминала. Ей тоя мотициклетиста накрая само дето не го разцелувах от радост :)

 

А Cebu Pacific закъсняха с цели 7 часа, като за капак после не дадоха никакво обяснение... и никаква помощ за пътниците. Определено не са ми любимата авиокомпания.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Ъпдейт: успях на ръба да си хвана полета за Сидни! Трансферът между двете летища в Манила беше кошмарен, особено когато в града е Обама и половината пътища са затворени. Наложи се да ползвам такси, метро и на финалната права моторче за да се довлека до терминала. Ей тоя мотициклетиста накрая само дето не го разцелувах от радост :)

 

А аз вече бях убедена, че ползваш само телепорта...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ъпдейт: успях на ръба да си хвана полета за Сидни! Трансферът между двете летища в Манила беше кошмарен, особено когато в града е Обама и половината пътища са затворени. Наложи се да ползвам такси, метро и на финалната права моторче за да се довлека до терминала. Ей тоя мотициклетиста накрая само дето не го разцелувах от радост :)

 

Интересно, че във форума на whitehouse.gov някакъв VIP-потребител B.O. се оплаква, че придвижването му в Манила било ужасно заради някакъв George Mateev.

  • Харесвам 16
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Ууу, фуча от бяс :blush: Купила съм билети до Болоня за януари. С Уизовете, дето не са лилави, ами са ми черни днеска. :blush:

И получавам мейл, че сменят датата на полета за връщане от 29 на 27. Следващ възможен полет е на 31 .Сега си говорих с кол-центъра, те добре, че са много кротки и любезни, та не крещях. А аз съм платила хотел без право на отказване - на 21  и 28  на летището в Болоня. За другия във Виченца ще се плаща на място, та там сигурно ще мога да променя. Ако взема тази промяна. как да постъпя - да се обаждам на Букинга и да рИва да сменя датите - дали ще може?

Моляяя, давайте акъл :blush: :blush: :blush:

Връзка към коментар

Пиши на хотела през букинг, мисля че ще ти го отменят безплатно. Аз така пробвах 2 пъти и стана. Единия път имах 2 резервации за едни и същи дати, но различни хотели. Исках да откажа единия , но му бях изпуснала датата за безплатно канселиране, писах им все пак и те ми казаха ок, нищо не ме таксуваха.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пиши на хотела през букинг, мисля че ще ти го отменят безплатно. Аз така пробвах 2 пъти и стана. Единия път имах 2 резервации за едни и същи дати, но различни хотели. Исках да откажа единия , но му бях изпуснала датата за безплатно канселиране, писах им все пак и те ми казаха ок, нищо не ме таксуваха.

Благодаря ти, утре ще се разправям. Като се посъветвам се с по- разумната ми половинка довечера в къщи  и преспя. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ъпдейт: успях на ръба да си хвана полета за Сидни! Трансферът между двете летища в Манила беше кошмарен, особено когато в града е Обама и половината пътища са затворени. Наложи се да ползвам такси, метро и на финалната права моторче за да се довлека до терминала. Ей тоя мотициклетиста накрая само дето не го разцелувах от радост :)

 

Е, и за го ядох същото дърво, при тръгването ми от Манила за Дубай на 17-ти ноември :lol: - пълен блокаж на града и само слушам по радиото как се окачква да кацнат Обама, Си Дзинпин и още не знам си колко президенти и държавни глави от азиатско-тихоокеанския район...

И добре че тръгнах от хотела 5 часа преди полета! Че като се почна едно обикаляне и всяко следващо кръстовище се оказва блокирано :wacko: . Таксиджията се видя в чудо, няколко пъти питаше полицаите от къде да мине за летището, а някои от тях отговаряха, че летището е затворено. Аз обаче му казах, че не ме интересува какво казват и трябва да се доберем до летището по някакъв (какъвто и да е) начин. :biggrin: 

Накрая намерихме един много обходен маршрут (нещо като от центъра на София да минеш през Чепинци, Кремиковци и Челопечене за Летището), който не беше блокиран заради срещата на АПЕК. Да, обаче пътят беше с по две ленти в посока и много скоро настана почти пълен блокаж и започнахме да се придвижваме с по 5 метра на 10 минути. Аз си гледах на GPS-а колко път ни остава до летището и в един момент почнах да осъзнавам, че с тази скорост на придвижване може да си изпусна самолета. Когато видях, че сме на 4км. от летището, просто слязох от таксито и продължих пеша, за да съм сигурен, че поне ще стигна навреме за полета (ако не бях само с ръчен багаж -раница, не знам как щях да се оправя :rolleyes: ...). 

В крайна сметка се добрах до летището и все пак имах късмет, че не ми е отменен полета, защото на таблото за заминаващи се мъдреха всичко на всичко ... три полета :) - моят и още два. Явно за всички други е имало поголовна сеч.

Имах около час на разположение и се насочих към Sky View Lounge  (благодарности за магеланците и форума, че ме светнахте за Diners-картите :) )

Две черни Джонита по-късно душевното ми и физическо равновесие започнаха постепенно да се възстановяват. :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 18
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.