Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Искам да се оплача, че утре е едно от дербитата в италианското волейболно първенство /след онова, на което бяхме преди 20-ина дни/, а аз не мога да ида да го гледам. Чак не съм спала- сънувах как днес на обяд паля колата и заминавам за Тренто и после след мача си идвам....ама няма да го направя...ом...няма да го направя...ом...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искам да се оплача, че утре е едно от дербитата в италианското волейболно първенство /след онова, на което бяхме преди 20-ина дни/, а аз не мога да ида да го гледам. Чак не съм спала- сънувах как днес на обяд паля колата и заминавам за Тренто и после след мача си идвам....ама няма да го направя...ом...няма да го направя...ом...

Защо ми се струва, че вече си тръгнала? ;) ;)

Връзка към коментар

Не мога, за жалост. На работа съм и твърдо пропускам точно този мач.

За това се и оплаквам, иначе щях да пиша в похвалите- поддадох се на спонтанноста си и съм на път за Тренто...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искам да се оплача, не ами да се ОПЛАЧА!!! Как може символът на йуана и йената да са еднакви!!! :angry: Вчера за малко да стане фал - бях намерила едни много евтини билети до Оклънд - само някакви си 23000 йени за всички ни. Точно преди плащането се оказа, че не било йени, а йуани. За пореден път - ако нещо изглежда прекалено хубаво за да е истина - обикновенно не е...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искам да се оплача, не ами да се ОПЛАЧА!!! Как може символът на йуана и йената да са еднакви!!! :angry: Вчера за малко да стане фал - бях намерила едни много евтини билети до Оклънд - само някакви си 23000 йени за всички ни. Точно преди плащането се оказа, че не било йени, а йуани. За пореден път - ако нещо изглежда прекалено хубаво за да е истина - обикновенно не е...

О, с валутните символи трябва да се внимава. ;)

 

Ами то само "$" освен, че е символ на няколко десетки видове долари, като почнеш от по-големите страни като Щатите, Канада и Австралия и стигнеш до разни малки островни държави, също така е символ на още доста валути като мексиканско, аржентинско, чилийско и колумбийско песо, салвадорски колон и др.

Затова най-добре да се гледат трибуквените iso-символи - BGN, EUR, USD и т.н.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

О, с валутните символи трябва да се внимава. ;)

 

Ами то само "$" освен, че е символ на няколко десетки видове долари, като почнеш от по-големите страни като Щатите, Канада и Австралия и стигнеш до разни малки островни държави, също така е символ на още доста валути като мексиканско, аржентинско, чилийско и колумбийско песо, салвадорски колон и др.

Затова най-добре да се гледат трибуквените iso-символи - BGN, EUR, USD и т.н.

Фичооо, как си ги подредил, по степен на важност, нали ;) ;) ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

О, с валутните символи трябва да се внимава. ;)

 

Ами то само "$" освен, че е символ на няколко десетки видове долари, като почнеш от по-големите страни като Щатите, Канада и Австралия и стигнеш до разни малки островни държави, също така е символ на още доста валути като мексиканско, аржентинско, чилийско и колумбийско песо, салвадорски колон и др.

Затова най-добре да се гледат трибуквените iso-символи - BGN, EUR, USD и т.н.

 

Той всъщност тоя знак ($) точно от Южна Америка произлиза, а после са го „заимствали“ в САЩ :) Някой май беше писал тук нещо по въпроса - из аржентинските теми, ако не се лъжа :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искам да се оплача, не ами да се ОПЛАЧА!!! Как може символът на йуана и йената да са еднакви!!!

 

Ми те си значат и едно и също - монета (юан и йена). Само канджитата са им различни :) Така, че или канджитата или трибуквеното латинско изписване.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Той всъщност тоя знак ($) точно от Южна Америка произлиза, а после са го „заимствали“ в САЩ 

 

А в Южна Америка откъде е дошъл?  :)

 

Темпио Малатестиано в Римини е катедралата с много протодолари. Знакът е хералдически символ на фамилия Малатеста: S - Сигизмондо, I - Изота. Църквата е от XV век, в общи линии няколко десетилетия преди експедициите на Колумб. Тук гадая дали има връзка, но времево се навързват. 

 

Възможно е обаче знакът да се среща в средновековието или античността. Богатите фамилии не са особено креативни и те вероятно като другите по веригата от някъде са "почерпили вдъхновение".

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Оплаквам се - снощи на бал, танци-манци, ядене-пиене,  днеска тръгваме за Бари, а съм недоспала и вкисната с ужасен главобол от уж класното червено вино. :blush: :blush: :blush:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Нали тръгваш, това е по-важно!

 

(Off: като се замисля, за мен най-емоционалните моменти от едно пътуване са подготовката и тръгването. От там нататък вече тръпката постепенно затихва ;) )

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Flightradar24 ми иска пари вече. Вярно, че е 2 евро на месец, но аз гледам само синът като пътува. Дали е в моя компютър проблемът ;) ?

Връзка към коментар

Flightradar24 ми иска пари вече. Вярно, че е 2 евро на месец, но аз гледам само синът като пътува. Дали е в моя компютър проблемът ;) ?

 

Това е за платена версия, да не ти изтича, да се махнат рекламите и т.н. Мисля, че стандартният сайт си е безплатен все още, то и трудно ще стане съвсем платен, защото информацията им се предоставя от доброволци, все едно уикипедиа да стане платена. 

Връзка към коментар

Не ми дава да търся. Дава ми съобщение, че е блокирана страницата и ми предлага да платя.

You are seeing this message because you are using ad blocking software.

To view Flightradar24.com without ads, please get a Flightradar24 Premium account

 

flightaware.com - тук поне е безплатно

Връзка към коментар

Не ми дава да търся. Дава ми съобщение, че е блокирана страницата и ми предлага да платя.

You are seeing this message because you are using ad blocking software.

To view Flightradar24.com without ads, please get a Flightradar24 Premium account

 

flightaware.com - тук поне е безплатно

Ползваш ад блокер. Дай disable за flightradar в ад блокера и ще може да ползваш сайта.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Досега упорито обвинявах българските пощи за непристигащите ми картички (едва около 25% успеваемост), които ми изпращат приятели, когато пътуват. Докато тази сутрин нещо (очакването) ме накара да се заровя като клошар в кашона, който стои във входа и където съседите си изхвърлят рекламните брошури и вестници. И там на дъното беше захвърлена една картичка адресирана до мен! Един ден да бях закъсняла и нямаше да я намеря. Знам, че съседите ми са пълно ку-ку, но тука вече прекалиха!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 И там на дъното беше захвърлена една картичка адресирана до мен! Един ден да бях закъсняла и нямаше да я намеря. 

А представяш ли си на мен какво ми беше, когато ДО подобен кашон си намерих плика с 2 билета за фест по 200 евро всеки? 

* германците ще ми докарат инфаркт някоя година, но няма опция да си платиш за препоръчана поща...

Връзка към коментар

А представяш ли си на мен какво ми беше, когато ДО подобен кашон си намерих плика с 2 билета за фест по 200 евро всеки? 

* германците ще ми докарат инфаркт някоя година, но няма опция да си платиш за препоръчана поща...

 

Зависи от организатора на проявата. Аз също за един фестивал в Германия получавам билетите по обикновена поща, а цената е подобна на посочената от теб. За сметка на това обаче ми се е налагало да плащам колосалните 30-40 евро за доставка на билети за концерт в Германия, закупени през тикетинг компания без опция "принт ет хоум" или "пик-ъп ет дъ веню" и тогава съм псувал много яко! Италианците са същата работа по отношение на таксите за доставка и добре, че в последните години все по-често дават възможност за получаване на билетите на място преди самото събитие...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Зависи от организатора на проявата...

Metaltix... За Wacken Open Air никога не е имало и няма да има опция разпечатване вкъщи... Когато преди години си взех първия билет, помислих, че в бързината съм пропуснала да чекна приорити. 80 хиляди билета се изкупуват за до 10 часа и си щастлив ако изобщо се добереш до сайта :)

Просто при тях пощите са нормални, а при нас... отврат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

при нас пощальоните даже не си правят труда да пускат пощата по кутиите, а всичко слагат в общата кутия за реклами! аз се научих и всеки ден си ровя...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.