Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Ох, ако знаеш само как ми се ходи до Бали, но точно по това време трябва да тръгна за плануваното преди няколко месеца шматкане из Белгия, Германия, и Словения (Австрия ще я минем за по-малко от ден, само по магистрали). Що не е по друго време тази оферта. :(

Ами, как ти изглежда 18-27 октомври? И после 3 дни в Рим?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

Ами, как ти изглежда 18-27 октомври? И после 3 дни в Рим?

 

  •  

 

Изглежда ми като комбинация от мечтано пътуване и финансова катастрофа (но това второто е друга тема, макар и за тази тема ;) )

Докато изучим девойките ... (къде е емитокинът "блъскам си главата в стена")

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искам да се оплача от....румънските граничари на Дунав мост! Не знам защо съм се объркала, че таксата за преминаване на Дунав мост посока Гюргево-Русе е 6 леи, а не 6 лева (13 леи). Стигаме до граничарката и подаваме през прозореца на колата 6 леи, а тя ги гледа подозрително и пита какво е това. Половинката й обяснява старателно на английски, че са за таксата. Тя се удра по челото и казва (явно окрилена от незнанието ни), че таксата е 26 леи. Ние започнахме да спорим, но накрая подадохме парите, а тя се прави на луда и не ни дава бележка. Ние старателно я изчакахме и какво да видим - вътре пише 13, ама ябълки ли, круши ли, не пише. Понеже стана голяма опашка потеглихме и решихме да питаме полицаите в следващата кабинка каква е таксата, а те отговарят 6. Ама какво 6 питаме ние, а те - "Ами евро". Леко успокоени, че 6 евро са си 26 леи преминахме моста. Но все нещо ме гложди. На българска територия пускам нета и какво да видя - 13 леи, хората са си го написали черно на бяло. Половинката се разфуча, ама късно вече, ние минахме...Цялата смяна явно са в играта. Ама то ние сме си виновни... омотани от път, бързайки да се прибираме, че времето напредна...

Та искам да попитам, случвало ли се е на някой друг да попадне в такава схема или ние сме били най-големите балъци?

Все си мисля, че на полицаите поне можеш да разчиташ.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искам да се оплача от....румънските граничари на Дунав мост! Не знам защо съм се объркала, че таксата за преминаване на Дунав мост посока Гюргево-Русе е 6 леи, а не 6 лева (13 леи). Стигаме до граничарката и подаваме през прозореца на колата 6 леи, а тя ги гледа подозрително и пита какво е това. Половинката й обяснява старателно на английски, че са за таксата. Тя се удра по челото и казва (явно окрилена от незнанието ни), че таксата е 26 леи. Ние започнахме да спорим, но накрая подадохме парите, а тя се прави на луда и не ни дава бележка. Ние старателно я изчакахме и какво да видим - вътре пише 13, ама ябълки ли, круши ли, не пише. Понеже стана голяма опашка потеглихме и решихме да питаме полицаите в следващата кабинка каква е таксата, а те отговарят 6. Ама какво 6 питаме ние, а те - "Ами евро". Леко успокоени, че 6 евро са си 26 леи преминахме моста. Но все нещо ме гложди. На българска територия пускам нета и какво да видя - 13 леи, хората са си го написали черно на бяло. Половинката се разфуча, ама късно вече, ние минахме...Цялата смяна явно са в играта. Ама то ние сме си виновни... омотани от път, бързайки да се прибираме, че времето напредна...

Та искам да попитам, случвало ли се е на някой друг да попадне в такава схема или ние сме били най-големите балъци?

Все си мисля, че на полицаите поне можеш да разчиташ.

 

Ние платихме в левове преди 2 седмици, тъй като нямахме вече леи. Взеха ни 10 лв. Спестихме 2-3 лв. :D

Връзка към коментар

Ние платихме в левове преди 2 седмици, тъй като нямахме вече леи. Взеха ни 10 лв. Спестихме 2-3 лв. 

 

Надсмивай се ти на хорските неволи...Явно са имали да си избиват твоите 2-3 лева  :P

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Ние платихме в левове преди 2 седмици, тъй като нямахме вече леи. Взеха ни 10 лв. Спестихме 2-3 лв. :D

13 леи са грубо 6 лева, така че сте вътре 4 лева и въобще не сте спестили

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

 Искам да се оплача аз, че тази година май няма да го бъде с пътуванията.

Нямам си компания. Партьонърт ми няма никаква възможност да пътува даже с преспиване от 1 вечер (поради причини, независещи от него.) А приятели, толкова несериозни. Хем им се ходи, хем, като кажа, "ама сега ли", "че то далече, че много път и т.н." Много несериозни.

Така съм зажадняла за пътуване някъде, където и да е, със самолет. Направо психически ми действа това да имам време и да мога да си платя екскурзия, а пък да не мога да пътувам.  :wacko:  :(

А съм и тип човек, който сама няма да се емна...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 Искам да се оплача аз, че тази година май няма да го бъде с пътуванията.

Нямам си компания. Партьонърт ми няма никаква възможност да пътува даже с преспиване от 1 вечер (поради причини, независещи от него.) А приятели, толкова несериозни. Хем им се ходи, хем, като кажа, "ама сега ли", "че то далече, че много път и т.н." Много несериозни.

Така съм зажадняла за пътуване някъде, където и да е, със самолет. Направо психически ми действа това да имам време и да мога да си платя екскурзия, а пък да не мога да пътувам.  :wacko:  :(

А съм и тип човек, който сама няма да се емна...

 

Виж там, питай дали няма да те приемат в агитката последователки на @Dian :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

  А приятели, толкова несериозни. Хем им се ходи, хем, като кажа, "ама сега ли", "че то далече, че много път и т.н.

 

По тази причина ми пропаднаха вече три пътувания тази година....Отсега се приготвям психически като  тръгна да ги събирам за Йордания догодина какво ще стане...И всички, които са се отказали искат да отидат след като се върнем останалите...Обаче все пак съм оптимист - три пътувания пропаднаха, но три осъществих и борбата продължава:)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да се оплача от японските железници.И това ни се случи в Япония.Шинкансенът ни от Каназава до Киото тази сутрин закъсня с 16 мин.Спира на две места по пътя в нищото и в крайна сметка пристигна с 16 мин. по-късно в Киото.

Тази вечер пък от Киото към Нара се оказа,че има инцидент на JR линията и ни преместиха на някакъв Кинетцу лимитед експрес.Стигнахме до Нара,но не на JR гарата,където е хотелът ни,а на другата гара,която е на м...та си.

Като сложа от другата страна на везната видяното и усетено днес в Киото,може би постът ми трябваше да бъде в "Искам да се похваля".

post-1326-0-03113100-1463749142_thumb.jpeg

Поне японските макаци не са надолу с главите.

Да се оплача и от интернета в Япония в лицето на docomo.Не мога да влизам във форума.Влизам само вечер от хотелите с WI-FI.

Редактирано от Emil Chakalov
  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Emil, от Каназава до Киото шинкансен няма. Има обикновен влак.

 

Ех да имах твоя късмет, моя хотел беше на 2 минути от Кинетцу гарата и JR гарата е на майната си ;) .

 

Явно си извадил късмет. При мен досега са били точни до секундата (или там някъде). Дори междуселските влакове :).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ми що не се съберете...

То човек като иска да пътува намира вариант, въпросът е как така искаш да пътуваш, пък ти е далеко, пък ще е топло, пък ще е изморително,  пък има атентати в Истанбул, но за Париж нямаш проблеми, как не ти с ходи в Мароко, но като видиш снимките на другите почва да ти се ходи...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз пък да се оплача от сайтовете, които дават намаления с разни карти и по специално с Маестро. Не ми дава да си купя билета и това си е, а не съм ползвала картата повече от три месеца. Имам чувството, че лимита е на човек, а не на вид карта, защото наскоро купувах с Дайнерс. Пробвах откъде ли не, но все изписва да си проверя данните, че имало грешка.

 

Ужасна работа!

Връзка към коментар

...Шинкансенът ни от Каназава до Киото тази сутрин закъсня с 16 мин.Спира на две места по пътя в нищото и в крайна сметка пристигна с 16 мин. по-късно в Киото.

Съобщиха ли вечерта по новините, че шефът на японските железници си е направил сепуко?  :rolleyes:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.