Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Прогър - това е човек, който е учил за програмист, но не е завършил, поради липса на интерес. Ей го Дюк - жив пример :)

 

Тц  :no2: 

Кептън, не въвеждай хората в заблуждение, моля! 

Прогър е съкратено от профгрупорг, което пък е съкратено от  профсъюзен групов организаторЕй го Дюк - жив пример  :) 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Тц  :no2: 

Кептън, не въвеждай хората в заблуждение, моля! 

Прогър е съкратено от профгрупорг, което пък е съкратено от  профсъюзен групов организаторЕй го Дюк - жив пример  :) 

 

 

Това последното го знам! ;) ;) ;) Добре, че се яви Фичо, да обясни с думи прости, че Кептън и Дюк квото го заусуквахаааааааа, съвсем се омотах. :( :( :(

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ето приказката, която обяснява разликите в жанровете. Навремето като я четох за първи път на прогресив и грайндкор съм се смял с глас.  :lol:

 

Приказки, класифициращи видовете метъл

Героите, драконите и принцесите: 

POWER METAL 
Героят пристига под звука на фанфари на бял еднорог, ловко преодолява дракона, извежда принцесата от замъка и се заемат с любов в дебрите на омагьосания лес. 

THRASH METAL 
Героят се втурва, убива дракона, спасява принцесата и я оправя от раз. 
Бързо, здраво и без излишно разсейване. 

HEAVY METAL 
Героят пристига на "Харли", убива дракона, изпива няколко бири и забива принцесата. 

FOLK METAL 
Героят и веселата му компания от приятели, свирещи на мандолини, цигулки, гайди и прочее странни инструмeнти, устройва концерт. 
Драконът, изтощен от танци, се поваля на земята и заспива безметежно. 
Всички си отиват (без принцесата). 

VIKING METAL 
Героят акостира с боен драккар, убива дракона с могъщия си топор, одира му кожата и го изяжда. 
После насилва принцесата до смърт, задига и скъпоценностите и изгаря замъка, преди да отплава... 

DEATH METAL 
Героят пристига, убива дракона, чука принцесата, убива я и си заминава. 

BLACK METAL 
Героят пристига в мрака в полунощ. 
Убива дракона и го набива на кол пред портите на замъка. 
После содомизира принцесата в тъмен ритуал, изпива й кръвта и й отнема живота. 
После я набива на кол до дракона. 

GORE METAL 
Героят пристига, коли дракона и гo разхвърля на парчета пред замъка, шиба принцесата и я убива. 
После шиба трупа, разпаря корема му и разхвърля вътрешностите. 
После пак шиба трупа, изгаря го, и отново го шиба. 

DOOM METAL 
Героят пристига, вижда колко е огромен драконът и разбира, че делото му е обречено и не би могъл да го победи; 
Изпада в депресия и се самоубива. 
Драконът го изяжда и за десерт поглъща принцесата. 
Край на съдбовната приказка... 

PROGRESSIVE METAL 
Героят пристига с китарата си и изсвирва 26-минутно соло. 
Драконът се самоубива от скука. 
Героят се изкачва до спалнята на принцесата за още едно соло, включвайки целия учебен материал от консерваторията. 
Принцесата побягва да търси герой, яздещ "Харли" и слушащ HEAVY METAL... 

GLAM METAL 
Героят пристига, драконът не може да сдържи смеха си, гледайки външния му вид, и го изпуска в замъка. 
Героят задига всичката козметика на принцесата и боядисва замъка в симпатично розово. 

GRINDCORE 
Героят пристига, вдигайки много шум, и в продължение на две минути размахва ръце и реве нечленоразделно. 
Накрая си тръгва доволен от себе си. 

NU METAL 
Героят пристига с тунингована Honda Civic и се впуска в двубой с дракона, но изгаря, тъй като идиотските му широки панталони прихващат драконовия дъх. 

INDUSTRIAL METAL 
Героят пристига с мръсно омаслено наметало и на фона на фойерверките на дракона започва да му демонстрира асортимент от неприлични жестове. 
Накрая охраната го изнася от приказката в съвсем друг жанр. 

GOTHIC METAL 
Героят пристига в черна карета и излиза, оправяйки грима си. 
Дълго гледа дракона, демонстрирайки ПАТОС. 
Драконът се потриса, изпада в депресия и започва да плаче. 
Героят влиза величествено в замъка, открива покоите на принцесата и разбирайки, че тя не е истинската и единствената, изпада в дълбока депресия. 
Принцесата изпада в депресия от поведението на спасителя си и от трагичния развой на живота й. 
Цялата приказна страна изпадна в мрачно настроение.

  • Харесвам 22
Връзка към коментар

Прогресивът липсва, познайте защо ;)

post-88-0-34766500-1470753455_thumb.jpg

 


Сега сериозно - прогър (progger) е човек, който слуша и се интересува от prog rock. Това название на стила е добро, каквото и да означава, стига само да не значи progressive rock, защото няма нищо прогресивно в самоцелното извиване и усукване на струнни, клавирни, ударни и други сола, водещо до опуси с дължина от по 20-30-40+ минути :P

Чудесно обяснение, само не знам доколко ще е полезно на АлександраКо :D

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Ето приказката, която обяснява разликите в жанровете. Навремето като я четох за първи път на прогресив и грайндкор съм се смял с глас

Ей, на, обясни го човекът с три думи и разбрах:)

Няма да изпадам в депресия,спокооооо! ☺

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

А тръгна от едни ботуши ...

Много полезно :)

Моите любимци бяха Slayer , Sodom , Kreator , Venom , Sepultura , Canibal Corps и сие , брей какво разнообразие.

 

Металика ми бяха доста леки :)

Диско направо.

Ноо винаги съм харесвал и Си Си Кеч ;) !!!

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

сериозно искам да се оплача, че преди около час получих смс от непознат номер, който след превод с гугъл транслейт ме пита дали искам да си продам бебето ... естествено си представяте какво ми мина през главата почти моментално, ако не друго поне няма да спя спокойно тая нощ . Сега се чудя да ходя ли до полицията утре. Номера е от Щатите, между другото ...

Връзка към коментар

Аз имам същия смс и сега като чета веднага теории на конспирацията ме обхванаха. От къде знаят, че имаме малки деца-аз моите във ФБ и други подобни не ги качуля?!

Връзка към коментар

Има поне 2 варианта - или някой търговец на детски стоки е бил хакнат (а може и да е продал) и така са изтекли телефонните ви номера, или някой на случаен принцип праща СМС-и наред. Третата опция е да имате съмнително приложнение в телефона (игра), което да е рипортнало телефонния ви номер на който ви е пратил СМС-ите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

замислих се, че може да е от олх , там продавам бебешки неща , а и друга позната го е получила и също продава там неща ... чудя се дали има смисъл да подавам жалба в полицията  :unsure:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Айде и аз да се оплача. 

 

Днес получих писмо от НОИ, че няма да ми изплатят бащинството 15 дни, защото "според фирмата, в която работите нямате една година стаж". Фирмата ми плаща редовно всички осигуровки, на пълен размер, няма такова нещо. Някой някъде е объркал някоя цифра в бързината и бюрократичната машина ме е сдъвкала и изплюла. Първи ще си го отнесат утре от HR отдела, после и самите държавни бюрократи, защото елементарна проверка в сайта на НОИ си ми показва пълни осигуровки за последните 2 години.

 

Имам опция за възражение в ТП на НОИ, някой правил ли е такова нещо и знае ли как работят тези неща? С колко нерви и свободни дни за висене по опашки да се заредя?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Айде и аз да се оплача. 

 

Днес получих писмо от НОИ, че няма да ми изплатят бащинството 15 дни, защото "според фирмата, в която работите нямате една година стаж". Фирмата ми плаща редовно всички осигуровки, на пълен размер, няма такова нещо. Някой някъде е объркал някоя цифра в бързината и бюрократичната машина ме е сдъвкала и изплюла. Първи ще си го отнесат утре от HR отдела, после и самите държавни бюрократи, защото елементарна проверка в сайта на НОИ си ми показва пълни осигуровки за последните 2 години.

 

Имам опция за възражение в ТП на НОИ, някой правил ли е такова нещо и знае ли как работят тези неща? С колко нерви и свободни дни за висене по опашки да се заредя?

Хайде да се изкажа по болния въпрос - понеже болничните се подават по електронен път и със скролване на мишката се отмята има, няма ли стаж и много лесно се допускат грешки - поне на мен веднъж ми се е случвало с един болничен - бях отбелязала, че лицето няма 6 мес. осигурителен стаж за болничен.

В общи линии това не е фатално - същото писмо има изпратено и във фирмата, ще го корегират има срок за корекция или обжалване и ще ти го изплатят, но малко ще се забави във времето. Успех!

 

П.С. То не се и разправяш ти, а счетоводството или отдел "Човешки ресурси" на фирмата, в която работиш.

Редактирано от Desi75
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз си спомням още едно време ми даваше, че нямам осигурителни права, защото държавата не е плащала, докато съм бил в казармата. После като емигрирах с триста зора се отписах да не ме водят длъжник, ама се наложи да получа едни пари докато бях в чужбина, автоматично са ме вписали и оттогава пак съм в списъка. Имаше някаква "амнистия", бях има писал декларация с електронен подпис, че се отписвам, ама още си ме водят, все едно нищо не е било. Измъкване няма.

Връзка към коментар

Desi75, Niceday - мерси. Че вече се бях насочил към темата с палатките и се чудех каква суха храна да купувам като отворя бивака пред НОИ :)

 

neuromancer - това е сигурно за здравните осигуровки. И аз съм го играл тоя филм, там положението беше като с компенсациите за закъснял полет, знаеш че правото е на твоя страна, но другата или си прави оглушки или умишлено саботира с цел да се откажеш. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз си спомням още едно време ми даваше, че нямам осигурителни права, защото държавата не е плащала, докато съм бил в казармата. После като емигрирах с триста зора се отписах да не ме водят длъжник, ама се наложи да получа едни пари докато бях в чужбина, автоматично са ме вписали и оттогава пак съм в списъка. Имаше някаква "амнистия", бях има писал декларация с електронен подпис, че се отписвам, ама още си ме водят, все едно нищо не е било. Измъкване няма.

И аз съм го играл този филм.

Бях се подписвал по декларации на място, че се отказвам от здравни услуги завинаги, но ми казаха, че не можело завианги, само до 10 години и автоматично пак ще ме заведат длъжник.

Беше отдавна, сега май няма такива проблеми.

Връзка към коментар

Случаят с изгубените ми от Луфтханза рисувани ботуши приключи - получих си обезщетението в пълен размер.

20 дни от загубването, 15 от подаване на жалбата и протокола. 

Пиша тук, защото още ми е мъчно за тях и за сега не намирам в нета бели и малък номер :( 

Връзка към коментар

Случаят с изгубените ми от Луфтханза рисувани ботуши приключи - получих си обезщетението в пълен размер.

20 дни от загубването, 15 от подаване на жалбата и протокола. 

Пиша тук, защото още ми е мъчно за тях и за сега не намирам в нета бели и малък номер :(

Погледнах набръжко, има бели по разни сайтове, но не съм гледала за номер. Например:

 

http://www.hewats.com/prod.php?sec=17&pid=457

 

http://www.bestworkwear.co.uk/safety-footwear/safety-wellingtons.html

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Погледнах набръжко, има бели по разни сайтове, но не съм гледала за номер. Например:

 

http://www.hewats.com/prod.php?sec=17&pid=457

 

http://www.bestworkwear.co.uk/safety-footwear/safety-wellingtons.html

Александра, благодаря много! :) В първия линк има 36 номер, единични бройки сигурно, дано се класирам:) И дано съвпадат номерата, то аз заради това гледах само в БГ сайтове :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Днес направих пореден опит да ми прехвърлят румбо резервацията в профила на еър Азия. След като чаках един час на съпорт чата да ми дойде реда, точно като написах проблема, ме изхвърли заради неактивност??? Днес по-рано с новата промоция купих за приятели директно през сайта по-евтини билети, отколкото с моята румбо отстъпка. Вече за мен съм го решил на 100%, комбинация румбо - еър азия си заслужава само ако ходиш семейно, плащаш за няколко човека и нямаш време да чакаш по-добри промоции. Другото е хабене на нерви и никакво пестене на пари.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Aз исках да се оплача как всеки път като пътувам с човека, по-известен като годеникът със staff билета, той е privilige passenger, а аз вися като сопол на опашката. Става дума за Wizzclub, не знам как така всеки път се случва, че билетите му са със такъв статус, а той дори не си плаща за това. 

Пусто мойта съвест не ми дава да се наредя и аз редом до майките и бабите с бастуни, макар и да съм по-възрастна от него на години. Пък и съм дама, колкото и да е...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Aз исках да се оплача как всеки път като пътувам с човека, по-известен като годеникът със staff билета, той е privilige passenger, а аз вися като сопол на опашката. Става дума за Wizzclub, не знам как така всеки път се случва, че билетите му са със такъв статус, а той дори не си плаща за това. 

Пусто мойта съвест не ми дава да се наредя и аз редом до майките и бабите с бастуни, макар и да съм по-възрастна от него на години. Пък и съм дама, колкото и да е...

А на тебе какво ти пречи да си платиш 16 лева, че да си привилег? :unsure:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.