Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

O, аз грам не държа на тези неща :). Купуваме билетите на една карта така или иначе. Смешно е понякога като се изтъпанчи редом с някой костюмар, голям привилидж, няма-що  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е като не държиш на тези неща какво се оплакваш сега :) :)

Или дай са да изкараш годеника лош :)

 

Ох, така е. Май си тегавея, защото съм на работа днес и утре. Това е по-адекватно опалкване, прави сте :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен пък ми е интересно половинът защо не чака с теб, а ходи при привилегированите? Предполагам, че няма проблем, ако не си ползва привилегията?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 макар и да съм по-възрастна от него на години

Да, да, знаем ги тия номера  :P 

Уж се оплакваш, а всъщност - да се похвалиш с младото га(р)дже - годеник  :P  :biggrin:  :P

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Хаххахахааха, еми аз cougar ли съм или лукова глава?!? 
Понякога на опашка в магазина, ако ми поиска някакви дребни, аз на висок глас обявявам, че е с мен само заради парите ми или намеквам, че е държанка  :P 
Но най-добре се получава, когато на обществени места се разкрещя, че ме бие и почна да бягам или да се дърпам от ръката му. Хората се пулят  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Бях се зарекал не само да не пиша в тази тема, но и да не я чета, ама то не се издържа:

 

Изваждам "Удостоверение за правата и наложениете наказания на водач на МПС" за сина ми в КАТ.

Предварително съм се снабдил с пълномощно.

Отивам в КАТ- София. Само да ви пидсетя - не е до Ал. Невски, а на май-ата си - в Дървеница.

Места за паркиране - о да, имаме - 3лв.

Подреждам се на опашка - 15 мин висене, подавам предварително написано искане, копие и оригинал на пълномощното и очаквам служителката да цъкне 2-3 пъти с мишката и да ми го даде у-нието.

Резулатата е съвсем друг - елате след 7 дни.

 

ОК. Отивам след 7 дни (днес) - паркинг 3 лв.

Подреждам се на 15-минутната опашка. След кратко разяснение - отивам да платя удостоверението на гише на СИ Банк в самата сграда на КАТ. ПОС у-во имате ли. Гледат ме неразбиращо. ОК

Айде още 10 мин опашка пред гишето на банката. Плащам 3 лв. за удостоверението и 1 лв. на банката. Това както и да е. Но като си казах ЕГН-то и на бележката се появиха имената ми ... Питам от къде имат данните ми. Викат - еми ние сме банка. Като не мина този отговор - казаха че са към КАТ. ... Нямам време да се разправям. Бегом обратно към катажийското гише да си взема най-после удостоверението.

Взимам го, сбогувам се с облекчение и така просто от учтивост питам " Това е всичко"

-О-о, не. Сега трябва да отидете в ГДНП (в последствие разбирам че това е "Главна Дирекция Национална Полиция" да заверат това удостоверение.

Мигам неразбиращо. Значи аз да се правя на пощальон между различните звена на МВР и да им нося нещо което те са издали, за да го заверят самите те.

Еми,... нямам избор - потеглям за ГДНП. Ама знаете ли това каде се намира - в полите на Витоша - на 100 метра от околовръстното, в Младост 64.

Отивам там. Давам удостоверението с тайната надежда да бият един печат и да си ходя.

Да бе,...

Отивай сега да платиш нови 4 лв. за заверката и ела след три дни.

Надявам се, че след три дни ще имам заветното удостоверение.

Това е. Родното МВР ни гази, опс, пази.

 

Ако на някой не му е достатъчното горното за да е подходящ поста ми за тази тема - ще добавя - Утре (събота) е работен ден

Редактирано от ven62
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Синът ми живее в Холандия и иска да си извади холандска книжка. От тамошната администрация му го искат. В него пише, че едикои си има права на водач на МПС и няма наказания, възпрепятстващи издаването/преиздаването на шоф. книжка

Връзка към коментар

Ясно.За пръв път чувам за такова ,че има .Интересно ако няма кой да го извади тук и да му го прати,ще трябва да си дойде до България ли

Да, консулите отказват такава услуга.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не, че съм специалист, но КАТ остава може би най-нереформираната откъм обслужване държавна администрация. Последната година пообиколих хич да не е доста регистри, напове, ноита, кадастри и какво ли не, в някои от тях още си ги има частични безумици, но на повечето минах учудващо бързо и без проблеми. Където трябваше да се плаща имаше ПОС на гишето. 

 

Имах работа и в КАТ, успях да намеря едно от малкото безплатни места, но като влезнах и видях 100 човека и неработеща машина за билетчета, обърнах се и си излязох. Преди пистолета да е до слепоочиеето няма да се върна там. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За съжаление това се случва не само в родното МВР, а във всички останали държавни и общински служби. Например като кандидатствахме за българско гражданство на съпруга ми, в НАП и Общината не бяха чували въобще за такива документи, които изискваше от нас Министерство на правосъдието, и очакваха от нас да им кажем как да изглеждат те и какво да пише в тях. Отделно от това, в Министерството нито един път не си вдигнаха телефона, и за всяко нещо, което не беше ясно се налагаше да ходим до София (ние сме от Варна)!!!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Оф, роман мога да напиша за родните чиновници.Скоро си мешахме капите с разни разнообразни от този вид.☺Ако трябва да ходя някъде в държавната администрация направо се стресирам.И където може, упълномощавам семейния адвокат, да ходи и да се разправя.

По този повод половинът ми винаги казва, "че даже и при успех, винаги ти е гадно."Така се държат с тебе.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

По този повод половинът ми винаги казва, "че даже и при успех, винаги ти е гадно."Така се държат с тебе.

 

Абе да ти кажа, изпълва ме едно такова особено чувство, когато най-накрая вземеш заветния документ след 10 подписа, 15 гишета и 20 формуляра. Едно такова на еуфория и победа, все едно си олимпийски шампион :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Абе да ти кажа, изпълва ме едно такова особено чувство, когато най-накрая вземеш заветния документ след 10 подписа, 15 гишета и 20 формуляра. Едно такова на еуфория и победа, все едно си олимпийски шампион :)

Така си е, преборил си се успешно с ламята:))

Връзка към коментар
След кратко разяснение - отивам да платя удостоверението на гише на СИ Банк в самата сграда на КАТ. ПОС у-во имате ли. Гледат ме неразбиращо. ОК

 

Хм... Според мен е трябвало да питаш за ПОС на самото гише на КАТ. Може да звучи невероятно, но тук-там из милици полицията имат и тази супер-дупер-екстра, та не се налага въобще да влизаш в банка или да нареждаш преводи. Преди два месеца си сменях паспорта и за моя най-голяма изненада (въпреки че го пишеше в интернет от много време, просто не вярвах) се оказа, че там на място си имат ПОС.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ами в РПУ-тата имат ПОС-терминал и изобщо не се налага да се ходи до банки и разни техни "гишета", за да се плати такса за лични документи например. Преди няколко месеца си подновявах международния паспорт в районното - никакъв проблем, дори и малко чаках.

 

То това си е направо за темата за похвали, но не го приех като някакво велико постижение. ;)

Връзка към коментар

Ами в РПУ-тата имат ПОС-терминал и изобщо не се налага да се ходи до банки и разни техни "гишета", за да се плати такса за лични документи например. Преди няколко месеца си подновявах международния паспорт в районното - никакъв проблем, дори и малко чаках.

 

То това си е направо за темата за похвали, но не го приех като някакво велико постижение. ;)

Така е, и в КАТ има и наистина трябва да питаш на гишето. Обаче аз като ходих в КАТ ми казаха - не може на ПОС терминал, нещо не ни работят устройствата от няколко дни, ама не се притеснявайте, може да платите на гишето в банката. А в РПУ-то ме убеждаваха, че било много бавно и ако бързам да отида на гишето на банката. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хм... Според мен е трябвало да питаш за ПОС на самото гише на КАТ. Може да звучи невероятно, но тук-там из милици полицията имат и тази супер-дупер-екстра, та не се налага въобще да влизаш в банка или да нареждаш преводи. Преди два месеца си сменях паспорта и за моя най-голяма изненада (въпреки че го пишеше в интернет от много време, просто не вярвах) се оказа, че там на място си имат ПОС.

Знам за ПОС устройствата във всички паспортни гишета. Затова и питах в КАТ. Отговориха ми, че нямат. Аз питах пак и на гишето на Си Банк, макар, че за там бях сигурен в отговора - нямат.

 

Аз, за тия в КАТ мога още много да мрънкам, какъв е салона, как мирише, как няма една свястна табела да те упъти, ... Но това, че техен документ на МВР/КАТ трябваше да им го занеса в Дирекцията "Национална полиция" за да ударят един печат - направо ме разби. А това пък къде е. С или без GPS - все едно - не можеш да го намериш от първия път. А и като те пуснат вътре са едни плацове, стълби в ляво, в дясно - огромен тъпизъм. Просто тия в КАТ си заслужават всичките милиционерски вицове.

 

Колкото до другите държавни администрации - не съм съгласен да ги обобщаваме. Има и доста читави. Особено общински администрации извън София.

За дирекция "Българско гражданство" в МП и всичко свързано с българското гражданство пък е съвсем друга тема. Там има много пари и процеса е нарочно държан в мъгла и тегав, за да може разни пиявици - адвокатчета и посредници да смъкват пари от македонците, араби, евреи, ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абсолютно съм сигурна, че в КАТ има ПОС терминали, поне в основната сграда. В този в София има дори уведомления за това на стената (инфо от края на юли). Проблемът е, че твърдят, че не работят.

Редактирано от Мрън
Връзка към коментар

Абсолютно съм сигурна, че в КАТ има ПОС терминали, поне в основната сграда. В този в София има дори уведомления за това на стената (инфо от края на юли). Проблемът е, че твърдят, че не работят.

Na 15-тo гише - там където се подават искания за нещо си - ПОС НЯМА.

Лично си заврях главата през гишето за да проверя :)

Връзка към коментар

Na 15-тo гише - там където се подават искания за нещо си - ПОС НЯМА.

Лично си заврях главата през гишето за да проверя :)

Може, аз съм сигурна само за основната сграда - където се подават документи за книжки и се плащат глоби.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.