Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Такааа, след епопеята с банята веселбата продължава... ;)

Да взема да разкажа за банята, а :) 

Всичко купено от един магазин, плочки, смесители, мебели, паравани, тавани... всичко.

По техен проект и сметки... Финалния етап,след като срутих всичко до тухла... нейде по Великденските празници... Звънят от вкъщи, единият модел плочки ( от 3 ) свършили...Е*аси! Не стигат две плочи 70х25см. Звъня в магазина, учтиво моля да развалят мострата :) И те учтиво ми отказват :)

Намериха ми една бройка с чукнат ръб, и аз имах една чукната леко, вградиха ги в ъглите под другите, еле стана работата.

Вдигнаха стените, викам за Великден шИ са къпя в МОЯТА баня...

На другия ден милото пак звъни - тоя път теракотените свършили :O

Звъня в магазина, не толкова учтиво ги моля да трошат мострата като им напомням колко добре сме се разбирали досега, ама все пак всички сметки и допълнителните % фира те си ги смятаха... Обещаха след празниците да поръчат и доставят... освен за плочки ще се харча и за нов телефон...

5 минути по-късно звънят...

НАМЕРИХА ! ... 3 бройки ! Размина се...

След мебели, гърнета, бидета и т.н. дойде ред на стъкларията... Отварям кашона... сложили две леви странични греди за паравана :girlwerewolf:

Звъня в магазина, вече ме познават по номера :) Направо ми дадоха номера на вносителя. Почва се едно звънене/писане/снимане .... и в неговите са по два леви, праща ми стария модел страници ( там няма леви/десни, универсални са ) ... те пък са с 5см по-дълги, ще ми се веят стъклата... Пишат на производителя, междувременно докато чакаме отговор разопаковат всички кашони в склада на вносителя... ЕВРИКА! В последния има и лява, и дясна странични греди... Камък ми падна от сърцето...

Чакайки се позабавлявах с коридора, що да не му ударим един нов теракот... ма то, сега нивото се вдигна.... айде и врати..и те така... 4 седмици.

А ни убеждаваха, сите "майсторите" , че за седмица и половина, максимум две и - "ще се къпеш в нова баня"

 

Тъй... днес уговорка за 9,30 за монтаж на дограма... Започваме Етап2...  терасата голяма, половината влиза в новата кухня/трапезария... за утре следва къртене на стената със стария вратопрозорец и по ред на номерата - ел.инсталация, боядисване, ламинат, кухнята е със срок на доставка, мебелите и те... абе, срокове гоним... Реномирана фирма, качествени( $$$ ) профили, и както се оказа доста масивен стъклопакет...

В 10++ звъни монтажната група - "ЪЪЪЪЪ, ний на вас ЩЯХМЕ да ви монтираме дограмата днес, нали ?!  много съжаляваме, ама СЧУПИХМЕ СТЪКЛАТА !?!?!?!"

Изсипали стъклопакета и ми обяснява къде точно, все едно ще ходя да го събирам. Дишах дълбоко... и дълго... Преди да избухме вселената успях учтиво да помоля да се обади в централния им офис за да ми звъннат оттам...

Следващите стъкла ще са готови в края на другата седмица и ако пак не ги счупят ще съм изостанал "само" със 7 дни....

Поисках и да ми пратят друга монтажна група, тия не могат да ги вържат като хората, пък как ще ги монтират, страх ме е да си помисля....

 

... to be continued ;)

 

  • Харесвам 3
  • Шок 13
  • Смея се 6
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 17 минути , baiKolio каза:

Такааа, след епопеята с банята веселбата продължава... ;)

Да взема да разкажа за банята, а :) 

Всичко купено от един магазин, плочки, смесители, мебели, паравани, тавани... всичко.

По техен проект и сметки... Финалния етап,след като срутих всичко до тухла... нейде по Великденските празници... Звънят от вкъщи, единият модел плочки ( от 3 ) свършили...Е*аси! Не стигат две плочи 70х25см. Звъня в магазина, учтиво моля да развалят мострата :) И те учтиво ми отказват :)

Намериха ми една бройка с чукнат ръб, и аз имах една чукната леко, вградиха ги в ъглите под другите, еле стана работата.

Вдигнаха стените, викам за Великден шИ са къпя в МОЯТА баня...

На другия ден милото пак звъни - тоя път теракотените свършили :O

Звъня в магазина, не толкова учтиво ги моля да трошат мострата като им напомням колко добре сме се разбирали досега, ама все пак всички сметки и допълнителните % фира те си ги смятаха... Обещаха след празниците да поръчат и доставят... освен за плочки ще се харча и за нов телефон...

5 минути по-късно звънят...

НАМЕРИХА ! ... 3 бройки ! Размина се...

След мебели, гърнета, бидета и т.н. дойде ред на стъкларията... Отварям кашона... сложили две леви странични греди за паравана :girlwerewolf:

Звъня в магазина, вече ме познават по номера :) Направо ми дадоха номера на вносителя. Почва се едно звънене/писане/снимане .... и в неговите са по два леви, праща ми стария модел страници ( там няма леви/десни, универсални са ) ... те пък са с 5см по-дълги, ще ми се веят стъклата... Пишат на производителя, междувременно докато чакаме отговор разопаковат всички кашони в склада на вносителя... ЕВРИКА! В последния има и лява, и дясна странични греди... Камък ми падна от сърцето...

Чакайки се позабавлявах с коридора, що да не му ударим един нов теракот... ма то, сега нивото се вдигна.... айде и врати..и те така... 4 седмици.

А ни убеждаваха, сите "майсторите" , че за седмица и половина, максимум две и - "ще се къпеш в нова баня"

 

Тъй... днес уговорка за 9,30 за монтаж на дограма... Започваме Етап2...  терасата голяма, половината влиза в новата кухня/трапезария... за утре следва къртене на стената със стария вратопрозорец и по ред на номерата - ел.инсталация, боядисване, ламинат, кухнята е със срок на доставка, мебелите и те... абе, срокове гоним... Реномирана фирма, качествени( $$$ ) профили, и както се оказа доста масивен стъклопакет...

В 10++ звъни монтажната група - "ЪЪЪЪЪ, ний на вас ЩЯХМЕ да ви монтираме дограмата днес, нали ?!  много съжаляваме, ама СЧУПИХМЕ СТЪКЛАТА !?!?!?!"

Изсипали стъклопакета и ми обяснява къде точно, все едно ще ходя да го събирам. Дишах дълбоко... и дълго... Преди да избухме вселената успях учтиво да помоля да се обади в централния им офис за да ми звъннат оттам...

Следващите стъкла ще са готови в края на другата седмица и ако пак не ги счупят ще съм изостанал "само" със 7 дни....

Поисках и да ми пратят друга монтажна група, тия не могат да ги вържат като хората, пък как ще ги монтират, страх ме е да си помисля....

 

... to be continued ;)

 

Дали нямаше да ти е по-евтино и спокойно да купиш нов завършен дом, а старото жилище да продадеш?

Нали знаеш, че най-тежката клетва е "да ти влезе майстор в къщата". Знам го от опит. Три пъти довършвах нови апартаменти с майстори.

Но да ремонтирам жилище, не бих посмяла.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, baiKolio каза:

СЧУПИХМЕ СТЪКЛАТА

хе-хе , най-изтъркания номер.. подготви се за " ами стъкларите имат много работа край това саниране и още не са го произвели" (дано не съм пророк) А и  един троен стъклопакет много трудно може да се разпадне, можеха да го монтират пукнат за да не объркват графика на всички...

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Дани Магелани

Думи на майстор, в отговор на моя забележка, че не е свършена добре работата:

Ти какво искаш, нали трябва да има работа и за следващият майстор!

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 37 минути , stefanrusev каза:

хе-хе , най-изтъркания номер.. подготви се за " ами стъкларите имат много работа край това саниране и още не са го произвели" (дано не съм пророк) А и  един троен стъклопакет много трудно може да се разпадне, можеха да го монтират пукнат за да не объркват графика на всички...

Тия сигурно държат на щат един от драматичния театър :)

Искрено потресен звучеше, ама много ... Все едно ще ги плаща от джоба си, а може и да ги.

Идея нямам... може и постановка да е, ама чак да ми каже и къде точно са ги изсипали... И да, пакета е троен, две от стъклата са 1,90х0,90 почти два квадрата... идея си нямам колко може да тежи та да скъса с квото там са го вързали...

-------

А фирмата е голяма, официален представител на немски производител на профили. Със все одитите и там контролите от немците. Мисля, че и пакета си произвеждат. Абе, ще видим. Поотмина ми и сега вече даже ми е смешно :) 

При нас е весело :);)

Редактирано от baiKolio
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 52 минути , Дани Магелани каза:

Думи на майстор, в отговор на моя забележка, че не е свършена добре работата:

Ти какво искаш, нали трябва да има работа и за следващият майстор!

Сега се смеем, но тогава хич не ми беше до смях. Три пъти правиха пода на банята и наклонът все към вратата, а не към сифона. И водата в коридора.

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, Дани Магелани каза:

Дали нямаше да ти е по-евтино и спокойно да купиш нов завършен дом, а старото жилище да продадеш?

 

Хммм, аз не познавам българин, който да хареса всичко в един готов, завършен дом! :nea:

Винаги има идеи за някои козметични промени -  да бутне 2-3 ..5 стени, да премести мокрото на мястото на банята, банята на мястото на килера, килерът на мястото на кухненския бокс, кухненският бокс да се изнесе на остъклената тераса, трапезарията да стане детска стая, кабинетът да стане спалня, другата спалня да стане кабинет, коридорът да се стесни малко, антрето да се скъси, вграденият гардероб да се отваря от другата страна, външната врата да се отваря наобратно, радиаторите да се преместят, бидето и тоалетната чиния да се разменят, гранитогресът да е малко по тъмен, а фаянсът - малко по-светъл и да е подреден под друг ъгъл .... и още няколко подобни, съвсем дребни корекцийки ... 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 9
  • Смея се 21
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 44 минути , Фичо каза:

Хммм, аз не познавам българин, който да хареса всичко в един готов, завършен дом! :nea:

Винаги има идеи за някои козметични промени -  да бутне 2-3 ..5 стени, да премести мокрото на мястото на банята, банята на мястото на килера, килерът на мястото на кухненския бокс, кухненският бокс да се изнесе на остъклената тераса, трапезарията да стане детска стая, кабинетът да стане спалня, другата спалня да стане кабинет, коридорът да се стесни малко, антрето да се скъси, вграденият гардероб да се отваря от другата страна, външната врата да се отваря наобратно, радиаторите да се преместят, бидето и тоалетната чиния да се разменят, гранитогресът да е малко по тъмен, а фаянсът - малко по-светъл и да е подреден под друг ъгъл .... и още няколко подобни, съвсем дребни корекцийки ... 

Като мине през няколко майстора, ще дойде до моята идея.:lol:

Май трябва да направим тема "Да си намериш майстора":lol:

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 6 часа, baiKolio каза:

Такааа, след епопеята с банята веселбата продължава... ;)

Да взема да разкажа за банята, а :) 

Всичко купено от един магазин, плочки, смесители, мебели, паравани, тавани... всичко.

По техен проект и сметки... Финалния етап,след като срутих всичко до тухла... нейде по Великденските празници... Звънят от вкъщи, единият модел плочки ( от 3 ) свършили...Е*аси! Не стигат две плочи 70х25см. Звъня в магазина, учтиво моля да развалят мострата :) И те учтиво ми отказват :)

Намериха ми една бройка с чукнат ръб, и аз имах една чукната леко, вградиха ги в ъглите под другите, еле стана работата.

Вдигнаха стените, викам за Великден шИ са къпя в МОЯТА баня...

На другия ден милото пак звъни - тоя път теракотените свършили :O

Звъня в магазина, не толкова учтиво ги моля да трошат мострата като им напомням колко добре сме се разбирали досега, ама все пак всички сметки и допълнителните % фира те си ги смятаха... Обещаха след празниците да поръчат и доставят... освен за плочки ще се харча и за нов телефон...

5 минути по-късно звънят...

НАМЕРИХА ! ... 3 бройки ! Размина се...

След мебели, гърнета, бидета и т.н. дойде ред на стъкларията... Отварям кашона... сложили две леви странични греди за паравана :girlwerewolf:

Звъня в магазина, вече ме познават по номера :) Направо ми дадоха номера на вносителя. Почва се едно звънене/писане/снимане .... и в неговите са по два леви, праща ми стария модел страници ( там няма леви/десни, универсални са ) ... те пък са с 5см по-дълги, ще ми се веят стъклата... Пишат на производителя, междувременно докато чакаме отговор разопаковат всички кашони в склада на вносителя... ЕВРИКА! В последния има и лява, и дясна странични греди... Камък ми падна от сърцето...

Чакайки се позабавлявах с коридора, що да не му ударим един нов теракот... ма то, сега нивото се вдигна.... айде и врати..и те така... 4 седмици.

А ни убеждаваха, сите "майсторите" , че за седмица и половина, максимум две и - "ще се къпеш в нова баня"

 

Тъй... днес уговорка за 9,30 за монтаж на дограма... Започваме Етап2...  терасата голяма, половината влиза в новата кухня/трапезария... за утре следва къртене на стената със стария вратопрозорец и по ред на номерата - ел.инсталация, боядисване, ламинат, кухнята е със срок на доставка, мебелите и те... абе, срокове гоним... Реномирана фирма, качествени( $$$ ) профили, и както се оказа доста масивен стъклопакет...

В 10++ звъни монтажната група - "ЪЪЪЪЪ, ний на вас ЩЯХМЕ да ви монтираме дограмата днес, нали ?!  много съжаляваме, ама СЧУПИХМЕ СТЪКЛАТА !?!?!?!"

Изсипали стъклопакета и ми обяснява къде точно, все едно ще ходя да го събирам. Дишах дълбоко... и дълго... Преди да избухме вселената успях учтиво да помоля да се обади в централния им офис за да ми звъннат оттам...

Следващите стъкла ще са готови в края на другата седмица и ако пак не ги счупят ще съм изостанал "само" със 7 дни....

Поисках и да ми пратят друга монтажна група, тия не могат да ги вържат като хората, пък как ще ги монтират, страх ме е да си помисля....

 

... to be continued ;)

 

Ооо направо сте супер ... 4 седмици и готова баня. Миналата есен и аз уж бях за седмица - две, пък се изнесох от вкъщи за 2,5 месеца. Заради счупено душ корито, плочки и баш майстор....  беше истинска епопея. Добре , че нямаше жертви .... :lol:

Редактирано от liliya
  • Харесвам 1
  • Шок 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Аз си обзавеждам нов апартамент в който има само кухня- пътьом го боядисах с нова боя, старата не ми харесваше, смених всички полилеи, сега наред е да сменям гранитогреса в коридора, всичко ремонтиано преди  5 години.

Но върхът на всичко е колко време чакам за обзавеждането: 9 седимци за диван, 8 за легло, 6 за матрак, 9 за гардероб, 5 за  маса и 3 стола/ единият рекламиран  в момента на доставката, вече върнат и доставен нов, още не съм го виждала/, 2 седмици за надуваемо легло...да има къде да седне все пак ....:) шият се нови пердета, въобще радост, любимо занимание...обичам да творя:)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Е хайде и аз да се оплача . След 10 години безметежно съществуване и празнуване на петък /а днес и на абитуриентка от блока/ в далечен столичен квартал,  днес се намери недоволен от живота комшия, който ни изпрати полиция. Два пъти. При това след първия път беше поканен на купона. 

  • Харесвам 1
  • Шок 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искам да се оплача, че в България всеки може да открадне снимките ти и думите ти, да ги промени както му харесва и да ги публикува където си иска и няма закон, който да го накаже. След като послушах съвета на @Таньо и се консултирах с адвокат за проблема с интервютата се оказа, че единственото, което мога да направя е да заведа граждански иск за нематериални щети. И да не си помислите, че от това ще спечеля пари за едно пътуване, има няма 300, 400 лв. в най добрия случай, което е твърде вероятно и да не стане. 

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 1 час, slujitel каза:

Искам да се оплача, че в България всеки може да открадне снимките ти и думите ти, да ги промени както му харесва и да ги публикува където си иска и няма закон, който да го накаже. След като послушах съвета на @Таньо и се консултирах с адвокат за проблема с интервютата се оказа, че единственото, което мога да направя е да заведа граждански иск за нематериални щети. И да не си помислите, че от това ще спечеля пари за едно пътуване, има няма 300, 400 лв. в най добрия случай, което е твърде вероятно и да не стане. 

А парите и нервите, дето ще ги потрОшиш?

Обица на ухото - друг път - никакви интервюта. Мен са ме канили няколко пъти от местната ТВ, от два сайта - любезно отказвам. Че преди пишех и из разни други сайтове за пътувания. Сега - само в Магеланци.

Щото, както вика мъжът ми - " пуснеш го перо, то излезе патица".

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
2 hours ago, slujitel said:

Искам да се оплача, че в България всеки може да открадне снимките ти и думите ти, да ги промени както му харесва и да ги публикува където си иска и няма закон, който да го накаже.

Поне махнаха ли интервюто?

Връзка към коментар
преди 2 часа, slujitel каза:

Искам да се оплача, че в България всеки може да открадне снимките ти и думите ти, да ги промени както му харесва и да ги публикува където си иска и няма закон, който да го накаже. След като послушах съвета на @Таньо и се консултирах с адвокат за проблема с интервютата се оказа, че единственото, което мога да направя е да заведа граждански иск за нематериални щети. И да не си помислите, че от това ще спечеля пари за едно пътуване, има няма 300, 400 лв. в най добрия случай, което е твърде вероятно и да не стане. 

Опитай да се свържеш с Венета Захариева / известна и като  lukcheto/, адвокат е и има опит с подобни случаи. Ако не можеш да откриеш координати, ще ти дам. Да видим тя какво ще каже. 

Тук във форума има фотограф, водил преди години дело за авторски права, и доколкото имам спомен, решението на съда беше в негова полза.

Връзка към коментар
преди 3 часа, slujitel каза:

Искам да се оплача, че в България всеки може да открадне снимките ти и думите ти, да ги промени както му харесва и да ги публикува 

......

Не само в България, навсякъде по света се случва. Моя позната в Гърция, намирайки си снимките в  гръцки сайтове, изкара няколко хонорара без  да се стига до съд. 

Добре е да имаш нотариално заверена разпечатка на публикацията, защото неправомерният ползвател, като види дебелия край, маха материала и ходи доказвай какво е направил.

Редактирано от Ann
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, slujitel каза:

Искам да се оплача, че в България всеки може да открадне снимките ти и думите ти, да ги промени както му харесва и да ги публикува където си иска и няма закон, който да го накаже. След като послушах съвета на @Таньо и се консултирах с адвокат за проблема с интервютата се оказа, че единственото, което мога да направя е да заведа граждански иск за нематериални щети. И да не си помислите, че от това ще спечеля пари за едно пътуване, има няма 300, 400 лв. в най добрия случай, което е твърде вероятно и да не стане. 

Въпрос на личен избор и вътрешно усещане е воденето на дело.

Поствам линк за спечелено дело с подобен казус и нематериални щети оценени на  50 000 лева, т.е. и за теб и за приятели и за @Таньо ще има пари за пътуване.  🤤  http://www.apelsad-pd.bg/protocoli/RG00078_13_040613.html

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И в "Господари на ефира" имаше такъв материал за една фотографка, която в крайна сметка  е спечелила делото. Снимката е нейн автопортрет и в случая интересното беше, че съда на 1-ва инстанция бил "установил", че това не е тя...

  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , Таньо каза:

Поствам линк за спечелено дело с подобен казус и нематериални щети оценени на  50 000 лева, т.е. и за теб и за приятели и за @Таньо ще има пари за пътуване.  🤤 Въпрос на личен избор и вътрешно усещане.

http://www.apelsad-pd.bg/protocoli/RG00078_13_040613.html

Има , обаче съвсееееем мъъъничка различка - в това дело ищецът е съдия....😑

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.