Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Материалът е махнат още оня ден след обаждане от моя страна, но имаме разпечатка. Консултирах се с трима независими адвокати, отговора е един и същ. 

Редактирано от Георги
премахнат цитат
Връзка към коментар

Отидох в Тайланд да видя новия бар на един приятел. Такова забавяне на откриването имаше, че откриха бара в деня, когато си тръгнах. На всичкото отгоре така се напили на откриването, че си резервирал билет до Чикаго, точно когато ще отида следващия път. Първо видях него без бара, следващият път ще видя бара без него. 😂

  • Харесвам 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Пак ще се оплаквам от Близу-то, дето вече не знам Близу ли е, М-тел ли е, А едно ли е или какво.

Имаме си чудна поговорчица по този повод : " облякъл се Илия ..."

Миналия месец получавам две фактури. За едно и също време, на различна цена. Излишната е за къде 10 лева. Пиша гневно писмо, отговарят ми: " Аууу, извинете, станала грешка, махаме я, ама вече сте я платили, ще имате кредит за следващото плащане." Добре, имах кредит, отрази се в сегашно-месечната фактура, платих само разликата .

Понеже имам договори на 4 места, на единия от другите три, гледам, този месец начислени 1,99 за услугата Макс спорт, която ни съм чула, ни съм видяла, камо ли, да я поискам и заявя.И не е въпрос зо двата лева, въпрос е , че си правят какнвото си искат, без да ме питат.

Ей сега, пак писах гневно писмо и се чудя дали да не се оплача и в КЗПП, че вече ми писна от тия.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, AlexandraKo каза:

 

Понеже имам договори на 4 места, на единия от другите три, гледам, този месец начислени 1,99 за услугата Макс спорт, която ни съм чула, ни съм видяла, камо ли, да я поискам и заявя.

 

Провери си договора, в моят договор с МТел, тези 1,99лв за Макс спорт влизат задължително без опция искам или не (преди година такава им беше офертата) Нещо като бонус били, но на цена от 1,99лв и нямаш право на отказ. 

Редактирано от EliNik
Връзка към коментар
В момента, EliNik каза:

Провери си договора, в моят договор с МТел, тези 1,99лв за Макс спорт влизат задължително без опция искам или не. Нещо като бонус били, но на цена от 1,99лв и нямаш право на отказ. 

Проверила съм го, няма такова нещо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Понеже имам договори на 4 места, на единия от другите три, гледам, този месец начислени 1,99 за услугата Макс спорт, която ни съм чула, ни съм видяла, камо ли, да я поискам и заявя.И не е въпрос зо двата лева, въпрос е , че си правят какнвото си искат, без да ме питат.

Ей сега, пак писах гневно писмо и се чудя дали да не се оплача и в КЗПП, че вече ми писна от тия.

И аз имах същия случай. Оказа се, че са пращали  смс за услугата, ако не искам каналите да им се обадя, но аз такива неща трия, без да чета и в последствие докато се усетя няколко месеца си бях абонирана. 

Обади се на безплатните им тел. и се свържи с оператор. Той ще ти спре веднага услугата, естествено след като се пробва как ли не да те убеди, че имаш огромна нужда точно от тези канали. 😀 При мен беше, мачовете на Гришо после първенството на Бербатов и накрая така ме изнервиха, че аз наруших добрия тон и им казах или го спират веднага или си прекратявам целия договор с тях. Оказа се работа за минути.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Обадих се по телефона, не можело да го махнат, трябвало да ида в офис.

Викам - как можа , да ми го прикачите без мен, пък сега, трябва да се разкарвам.

И се оказа, че и аз го плащам от няколко месца, без да видя.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Лелеееее, само да видите какво стана😲😲

Нали вчера пак писах писма, по повод на спортния канал, дето са ми го закачили, без да ме питат. Оказа се, че това е от миналата година, проспала съм сума ти време, докато почна да пищя.

 

Отговорът:

 

Здравейте г-жо АлександраКо,

 

Във  връзка с изложеното от Вас бих желала да Ви информирам, че направихме детайлна проверка. Пакет Max Sport  е активиран на 01.04.2017г.  с цел да се запознаете с предлаганата новост и ако тя представлява интерес от Ваша страна да продължите да я ползвате. От този имейл разбирам, че информацията не е достигнала до Вас, затова спряхме допълнителния Max Sport пакет от 01.06.2018г. и кредитирахме всички издадени до момента фактури за него. От дата 01.04.2017г до 01.06.2018г. включително. Общата сума по кредитирането е 30.00лв с ДДС. Бихте могли да я ползвате при следващите плащания на месечните сметки или да заявите в А1 магазин изтеглянето им като предоставите банкова сметка, по която да бъдат преведени.

Извиняваме се за причиненото неудобство!

 

С уважение,   
Теодора Дамянова  
“Обслужване на клиенти“   

 

 

 

  • Харесвам 7
  • Шок 2
  • Браво 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, aleksandrina каза:

Можело значи! Самоактивирали я, пък после, ако представлявала интерес... Ай честито!

Благодаря! Да бе, а вчера една по телефона ми обяснява, как трябвало да ида лично. Всичко може, ама все по трудния начин с хабене на нерви.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

то в бантуту всичко става с нерви, ако въобще стане. И най-дребните въпроси за уреждане, първото нещо което ти отговарят е " не може...", не знам от манталитет ли е или от мързел, или от глупост, или от мениджмът...каквото и да е все тая

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@AlexandraKo, недей мисли че е от супер любезност. До колкото знам КЗП им светна глоба точно по тоя повод, че нямат право да ти набутват непоискани платени услуги. 

 

https://kzp.bg/novini/potrebitelite-mogat-da-nastoyavat-za-vazstanovyavane-na-mesechnite-taksi-za-sportnite-kanali-sport-1-mtel-sport-2-i-edgesport-ako-ne-sa-zayavili-poluchavaneto-im

 

И понеже са много тарикати, такива други, които са проспали да се откажат като теб, могат да продължат да си гледат спортните канали свободно, като просто плащат по 2лв на месец до момента, в който решат да скръцнат на Мтел и те да им ги върнат като кредит. До колкото виждам решението на КЗП няма давност. 

 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 минути , Георги каза:

@AlexandraKo, недей мисли че е от супер любезност. До колкото знам КЗП им светна глоба точно по тоя повод, че нямат право да ти набутват непоискани платени услуги. 

 

https://kzp.bg/novini/potrebitelite-mogat-da-nastoyavat-za-vazstanovyavane-na-mesechnite-taksi-za-sportnite-kanali-sport-1-mtel-sport-2-i-edgesport-ako-ne-sa-zayavili-poluchavaneto-im

 

И понеже са много тарикати, такива други, които са проспали да се откажат като теб, могат да продължат да си гледат спортните канали свободно, като просто плащат по 2лв на месец до момента, в който решат да скръцнат на Мтел и те да им ги върнат като кредит. До колкото виждам решението на КЗП няма давност. 

 

Аз това не го знаех, ама, по принцип, винаги ги плаша, че, ако не решат въпроса, ще препратя кореспонденцията на КЗП. Та, може би, за това реагираха спешно.

Ама, верно са големи тарикати. Миналия месец имах две фактури. Пак се разправях, сега пък с това. Нали плащам през My Diners накуп, та хич и не съм видяла, че цяла година плащам повече. Ама, понеже е за едно жилище, което давам под наем, няма как да видя, че имало и спортен канал.

Сега трябва два месеца да не плащам. Ще видим.

Връзка към коментар

Един шмaткa в люлинското OMV до тунелa зaредил догоре бензин вместо дизел в "белия лебед"  на @mary_shery. Слушаме сирените в кола на пътна помощ. 

Началото на плaнинaрския сезон се отлага.

😞

 

IMG_20180602_111819.jpg.881f90a8d2360fe5bc6249ade290c7c7.jpg

  • Шок 12
Връзка към коментар
преди 1 минута , master_of_germs каза:

Един шмaткa в люлинското OMV до тунелa зaредил догоре бензин вместо дизел в "белия лебед"  на @mary_shery. Слушаме сирените в кола на пътна помощ. 

Началото на плaнинaрския сезон се отлага.

😞

IMG_20180602_111819.jpg.881f90a8d2360fe5bc6249ade290c7c7.jpg

Леле, съчувствия! Винаги си представям този кошмар, осемнайсет пъти се дзверя, когато зареждам (сама). 

Връзка към коментар
преди 14 минути , Rainy каза:

Леле, съчувствия! Винаги си представям този кошмар, осемнайсет пъти се дзверя, когато зареждам (сама). 

Ох, тоя кошмар все ми се привижда, като сме с рент-а-кар и по сто пъти проверявам.

Връзка към коментар

Колата е служебна, това е тъпото. Но от бензиностанцията се съгласиха, че ще поемат всички разходи по ремонта. Вчера са имали същия случай. Та, който зарежда там, да има едно наум. Явно са разсеяни доста.

А се очертаваше чудна сбирка на хижа Македония. Щяхме да се видим горе с една дружка, която работи по Германията и сега се е прибрала за малко. И с още хора. Като щяхме да се съберем горе на хижата, а да се качваме по различни маршрути. 😕

Връзка към коментар
преди 56 минути , AlexandraKo каза:

Ох, тоя кошмар все ми се привижда, като сме с рент-а-кар и по сто пъти проверявам.

Именно! 

преди 56 минути , master_of_germs каза:

Колата е служебна, това е тъпото. Но от бензиностанцията се съгласиха, че ще поемат всички разходи по ремонта. Вчера са имали същия случай. Та, който зарежда там, да има едно наум. Явно са разсеяни доста.

А се очертаваше чудна сбирка на хижа Македония. Щяхме да се видим горе с една дружка, която работи по Германията и сега се е прибрала за малко. И с още хора. Като щяхме да се съберем горе на хижата, а да се качваме по различни маршрути. 😕

А хубавото е, че сте живи и здрави, колкото и да е тъпо 🙂

Връзка към коментар
преди 37 минути , Rainy каза:

 

А хубавото е, че сте живи и здрави, колкото и да е тъпо 🙂

Живи, здрaви, че и инати! "Белият лебед" е в сервиз; ние намерихме с друга кола да пътуваме. А горе около хижата май ни чака гръмотевична буря 😄

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, master_of_germs каза:

Живи, здрaви, че и инати! "Белият лебед" е в сервиз; ние намерихме с друга кола да пътуваме. А горе около хижата май ни чака гръмотевична буря 😄

Мииии, начи, времето е пивко😜

Идеално за другарска среща.

Имате ли си достатъчно “смески” , дето вика мъж ми?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

И значи, искам официално да си посипя главата с пепел... Повече никога няма да се оплача от бебета! Те са цветенца в сравнение със спътник, в който се нанасям като тяло поне три пъти - а аз не съм 50 кг), ухаещ просто потресаващо-изумително-неповторимо! Помня думите на @samuraika в отговор на изродчета като мен, които все мрънкат за шум. И спомена точно такива спътници като спътника ми. Ами права беше! Време е за официално извинение към горките бебенца. Носих си огромни слушалки  - за пръв път, чудно си беше за шум, но нямах противогаз и още половин седалка поне... аргггххххх... 

 

И този прекрасен самолет (Boeing Jumbo Jet) - как може да има толкова гадна икономическа класа или low cost British Airways го имат от хиляда години? Моля познаващите авиоиндустрията да ме просветлят, защото аз имах усещане, че пътувам в най-тясната седалка по кратък европейски маршрут, а не 7-часов презокеански полет. Моите спомени от A380 са за едни огромни седалки, а тук просто се пресовах... Млъквам 😃

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.