Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Защо не отидеш при и друг оператор, да им кажеш, че искаш при тях, но си в МТЕЛ, аз така направих преди време с 4карти и от Глобул(тогава) се разбраха с МТЕЛ, какво са си плащали незнам, аз само подписах и толкова. Неустойката за прехвърляне беше около 200лв. А с първите всеки месец скандали и писма. Неиздадени фактури, все някакви проблеми със софтуер....

Сега подобна сага имах с ДСК за wizz картата.  

Редактирано от EliDion
Връзка към коментар

Опитай по друг начин - кажи на търговеца в магазина да прекрати договора. Като го направи и разпише всичко, му кажи, че сега ще се оплачеш от него персонално и ще опишеш как той е причината да прекратиш тази една сим карта и как Вива/Теленор ти дават по-добри условия и не са за 80лв. След това го и направи, ако магазинерите не са направили нещо през това време.

Стандартната процедура гласи, че най-големи бонуси те (магазинерите) получават за подписани нови договори. Затова те това и гонят. "Обаждането до горни нива" също е част от процедурата - правят се, че наистина се обаждат на някого и си водят смислен разговор с този някой... Последното цели да убеди клиента, че наистина нищо не може да се направи за клиента, макар искреното желание на магазинера...

Като си прекратиш договора и му обясниш как ще се и оплачеш от него, ще го/я вкара в сериозен размисъл. Търговската дирекция следи за такива неща и наказва / уволнява, което повечето магазинери не искат да им се случи...

Ако ти се обади някой от ретеншън, им кажи да ти се обадят отново след 5 минути, за да можеш да запишеш разговора...

 

Или наистина ще решат казуза в твоя полза, или наистина не ценят парите ти. Последното е чудесен повод да ги смениш!

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

изобщо не ми беше хрумнало, че може да са някакви сценки това с разговорите на по-високо ниво.... така или иначе, най-вероятно автоматично биха ми начислили въпросната неустойка от 200 лв, за която после да ми отидат дни в разправии, и то ако евентуално проблемът се реши в моя полза, наистина въпросът е принципен, но понякога разход/време не се оправдава

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има и още един проблем. Неквалифициран и незаинтересован персонал. Аз имах следната случка с А1. Клиент съм от 2000 г. Предложиха ми при преподновяване на договор да закупя телефон с 200 лв. отстъпка.  Реших да се възползвам, но когато отидох на следващия ден попаднах на един отегчен служител, който се опита да ми продаде искания телефон без отстъпката. Обясних търпеливо за офертата, която съм получила, а той отговори: "Ми не знам, колегата е на обяд. Елате по-късно и се разберете с него."  Разбира се след обяд купих телефона и преподнових договора при първия служител за 5 минути, а с другия загубих половин час да се обяснявам. Така, че от значение е на кого ще попаднете.  Напишете жалба, мисля, че ще има резултат.  

Връзка към коментар

Преди две години като преподписвах ми обърнаха внимание, че нямат право да ми вземат повече от три месечни такси при прекратяване на договора от моя страна. Какви са тия 200лв за които говорите, какъв е тоя план?

Връзка към коментар

Имаше някаква оферта (юни месец, ако не се лъжа) при преподписване можеше да се закупи телефон с отстъпка. В магазина ми го казаха, тъй като търсех да закупя телефон. А плана не съм променяла, само преподписах.

Връзка към коментар

Просто от А1 спряха да си ценят клиентите, затова и след няколко месеца ще сменям оператора след 18 години при тях. А и качеството на услугата вече е доста занижено.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

4 дни преди да тръгнем на море и малко повече от две седмици преди дълго пребиваване в Лондон, мъжа ми май е болен от лаймска болест ! Направо ми се реве ... Явно гадинката е ухапала преди две седмици, тогава забелязахме някаква червенина, но нищо друго. Намаза се той с алергозан и червеното изчезна, само че снощи забеляза характерния мишеновиден обрив - търчане в Инфекциозна болница, там казаха, че май е лаймска болест и сега чакаме да додйе време да ходим на някаква си лекарка, която да го прегледа и да каже какво да правим ...

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , mu_ry каза:

4 дни преди да тръгнем на море и малко повече от две седмици преди дълго пребиваване в Лондон, мъжа ми май е болен от лаймска болест ! Направо ми се реве ... Явно гадинката е ухапала преди две седмици, тогава забелязахме някаква червенина, но нищо друго. Намаза се той с алергозан и червеното изчезна, само че снощи забеляза характерния мишеновиден обрив - търчане в Инфекциозна болница, там казаха, че май е лаймска болест и сега чакаме да додйе време да ходим на някаква си лекарка, която да го прегледа и да каже какво да правим ...

Ужасно е да си болен, обаче го погледни от положителната му страна - поне има типичния обрив, с чиято помощ може да се идентифицира. Не мисля, че се появява на всеки... А като има диагноза, се лекува сравнително лесно в начален стадий, няма страшно! Бързо оздравяване желая

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , searus каза:

Ужасно е да си болен, обаче го погледни от положителната му страна - поне има типичния обрив, с чиято помощ може да се идентифицира. Не мисля, че се появява на всеки... А като има диагноза, се лекува сравнително лесно в начален стадий, няма страшно! Бързо оздравяване желая

мерси, и ние на това се надавяме - бързо да се излекува 🙂

Връзка към коментар

Добре де, а кърлежът нямаше ли го? Че обикновено седи там.Много неприятна работа. Около мен имам ловци, дето често донасят кърлежи. Махам кърлежа, обработвам мястото, слагам ваксина против тетанус и давам антибиотик Зимакс.

Ама, ако не е имало кърлеж, как да предположи човек, че е виновният причинител?

Сега има нови тестове за ранно диагностициране. @master_of_germs ще знае повече по въпроса. Да се яви, моля, да го изпитаме.

Но си намерете лекар, който не е обикновен инфекционист, ами, специалист по лаймска болест.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

минахме преглед, докторката каза, че още в ранна фаза би трябвало да няма проблеми с лекуването ... сега 15 дена първоначално, после ще видим дали ще се наложи още. Поуспокоихме се малко и двамата, че много страшна тая лаймска болест 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Оплаквам се....от системата за подмяна/издаване на лични документи.

Това не може да се случва в 21 век, пък било то и в България.

Тясно пространство, вътре повече от 30 човека, които чинно се редят последователно на три опашки. Междувременно попълваш за 150-ти пореден път данни като "ръст", "цвят на очите", родители... Да не би МВР да си мисли, че през изминалите 10 години съм се смалила (все пак има известна вероятност), пораснала, сменила съм си цвета на очите или пък родителите. Или нямат всичките ми данни в масивите си.  😡

 

Иначе си говорим за електронно правителство.

Това упражнение ми отне три часа днес! Да не говоря за работното им време, което съвпада (естествено) с работното време на всички други офиси, институции и каквото и да е там.

 

Следователно, за да си поднови човек личните документи трябва да си вземе един ден отпуск (поне).

 

Отделно, не ми върви търсенето на нов автомобил и това е. Няма малки коли, няма предлагане, да не говорим, че няма бензинови изобщо. Или се предлагат само някакви таралясници на космически цени.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар

И тук няма, ако ще ти подейства успокояващо, даже и малки коли няма. Да не говоримза бензин след 2005. Търся почти година. Направо се отказах вече.

Но пък в нашето МВР става сравнително бързо,пишеш на едно място и плащаш там, само снимките се бавят.

Редактирано от EliDion
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Lyubina каза:

Отделно, не ми върви търсенето на нов автомобил и това е. Няма малки коли, няма предлагане, да не говорим, че няма бензинови изобщо. Или се предлагат само някакви таралясници на космически цени.

За автоможилите може евентуално да следиш форумите на съответните марки. Част от колите се търгуват там и тъй като част от хората се познават лично вероятността някой да пусне напудрена гробница е по-малка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не знам дали е правилното място....но преди около 2 седмици при полет София/Варна, Wizz закъсня с около 3,5 часа. 
Много ме ядосаха .... Още ме държи...ама се чудя дали ми дължят някакво обезщетение за вътрешен полет....  

Връзка към коментар
преди 1 час, EliDion каза:

даже и малки коли няма. Да не говоримза бензин след 2005. Търся почти година

Никак не звучи обнадеждаващо. Принципно ми е ясна причината.

Ама..... Ще трябва да събирам пари да си купувам нова очевидно, а имах други планове.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Lyubina каза:

Оплаквам се....от системата за подмяна/издаване на лични документи.

Това не може да се случва в 21 век, пък било то и в България.

Тясно пространство, вътре повече от 30 човека, които чинно се редят последователно на три опашки. Междувременно попълваш за 150-ти пореден път данни като "ръст", "цвят на очите", родители... Да не би МВР да си мисли, че през изминалите 10 години съм се смалила (все пак има известна вероятност), пораснала, сменила съм си цвета на очите или пък родителите. Или нямат всичките ми данни в масивите си.  😡

 

Иначе си говорим за електронно правителство.

Това упражнение ми отне три часа днес! Да не говоря за работното им време, което съвпада (естествено) с работното време на всички други офиси, институции и каквото и да е там.

 

Следователно, за да си поднови човек личните документи трябва да си вземе един ден отпуск (поне).

 

Отделно, не ми върви търсенето на нов автомобил и това е. Няма малки коли, няма предлагане, да не говорим, че няма бензинови изобщо. Или се предлагат само някакви таралясници на космически цени.

Зависи за кой град и коя община (ако за София) - аз преди 2 седмици си вадих нова лична карта. Отидох рано сутринта, преди да отворят и бях 2-ра на опашката. Отвориха в 08:30 и до към 08:45 бях готова. Но, пък за КАТ нямам думи 🙂 Не бях разбрала, че отварят в 07:30 и като отидох към 08:00 вече бях 46 на опашката за нова шофьорска книжка. Изчаках 1 час, но минаха само 7 човека и си тръгнах - няма как и на работа трябва да се ходи 😞

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , Nati каза:

Зависи за кой град и коя община (ако за София) - аз преди 2 седмици си вадих нова лична карта. Отидох рано сутринта, преди да отворят и бях 2-ра на опашката. Отвориха в 08:30 и до към 08:45 бях готова. Но, пък за КАТ нямам думи 🙂 Не бях разбрала, че отварят в 07:30 и като отидох към 08:00 вече бях 46 на опашката за нова шофьорска книжка. Изчаках 1 час, но минаха само 7 човека и си тръгнах - няма как и на работа трябва да се ходи 😞

В КАТ може и друг да ти подаде документите.

Ама, получаването е само лично.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз наскоро сменях лична карта и паспорт и също както Nati отидох по-рано и за подаването на документите и за взимането им. Не се бавих повече от 30 минути и двата пъти. Дори мога да кажа, че жената беше супер отзивчива. Редих се само на една опашка, вътре на място попълнихме набързо формуляра, платих с ПОС терминал и ме снимаха. (община Слатина)

 

В КАТ ходих 2 пъти по 2 отделни причини - преиздаване талон на автомобил и подмяна на книжка. И двата пъти пристигнах когато отваряха (мисля, че беше 07:00 дори) и минах сравнително бързо. Но трябва да се отбележи, че колата ми беше регистрирана вече и нямаше нужда да сменям номерата, това е най-тежкото там...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@П.Кръстев, аз бях там в 8.00 сутринта, при условие че отварят в 8,30. Пред мен вече имаше поне 30 човека. И няма мърдане - 3 гишета. Другият вариант беше: гише 1: регистрират те и ти дават формуляра. Евентуално плащаш на гише 2.

След това си отиваш, попълваш си данните когато можеш и на следващия ден в ранни зори се строяваш пред гише 3 за подаване и снимка.

Аз обаче се чудя, защо е необходимо всеки път да пиша данни за ръст, цвят на очи, родители, съпруг, пък неговото ЕГН.... нямат ли връзка с ЕСГРАОН службите?

Днес може да съм омъжена, утре да съм (пази Боже) вдовица, или разведена. Това е информация, която е нормално да си получат от където трябва. Добре че поне не ни искат удостоверение на раждане, за брак или съдебно решение за развод 😁

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Lyubina каза:

Никак не звучи обнадеждаващо. Принципно ми е ясна причината.

Ама..... Ще трябва да събирам пари да си купувам нова очевидно, а имах други планове.

Да не казвам голяма дума, но си мисля, че не е толкова трудно да се намери подобна кола. До колкото се сещам, трябваше да е нещо японско.

Ето тук върнати от лизинг и проверени коли от Тойота. Предполагам и други марки ще го имат 🙂

https://www.toyota.bg/used-cars/index.json

преди 3 часа, Rositsa88 каза:

Не знам дали е правилното място....но преди около 2 седмици при полет София/Варна, Wizz закъсня с около 3,5 часа. 
Много ме ядосаха .... Още ме държи...ама се чудя дали ми дължят някакво обезщетение за вътрешен полет....  

Ако е кацнал над 3 часа след обявения час и не е било поради някакво обстоятелство извън обхваната на компанията (буря, удар с птица), имаш право. Пиши на Уиз, както и на "гражданска въздохоплавателна администрация" и ще се разплете чорапа. Ако не ти се занимава през Аероиск и получаваш 70% от дължимата сума, остнаалото е тяхната такса.

Редактирано от tch
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , tch каза:

казвам голяма дума, но си мисля, че не е толкова трудно да се намери подобна кола. До колкото се сещам, трябваше да е нещо японско.

Ето тук върнати от лизинг и проверени коли от Тойота. Предполагам и други марки ще го имат 🙂

https://www.toyota.bg/used-cars/index.json

 

Да, знам. Въпросът е, че не съм предвидила бюджет толкова сериозен, колкото се изисква за такава кола. Затова казах, че ще трябва да си преработя плановете, да преглътна няколко провалени пътувания и пак не се знае дали ще успея да се справя финансово със задачата. Но това е тема за друг разговор на друго място 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 40 минути , Lyubina каза:

Да, знам. Въпросът е, че не съм предвидила бюджет толкова сериозен, колкото се изисква за такава кола. Затова казах, че ще трябва да си преработя плановете, да преглътна няколко провалени пътувания и пак не се знае дали ще успея да се справя финансово със задачата. Но това е тема за друг разговор на друго място 🙂 

Тогава хвърляй някое око по форумите на избраните марки, знае ли човек....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искам да се оплача, ама много да се оплача. Комшията е политик, и си прави каквото си иска. Гледа кучета пред блока, точно пред прозорците ни и си спира колата така, че запушва останалите. От дума не разбира, много пъти сме се опитвали, не става. Тази сутрин отново ме беше запушил и заради него закъснях за работа. На всичкото отгоре без малко да ме набие, че съм го събудила. Налага се да думкам по вратата му, защото няма звънец, то и апартамента не е негов, а на брата на жена му, който живее в Бургас и не се интересува от този апартамент. Полицаите бяха пред блока, защото срещу нас има училище и те всяка сутрин са там, дори и през ваканцията и като видяха, че не мога да мина, запалиха колата и изченаха. Познават го, а колата, която кара е партийна и с надписи. Отделно кучетата лаят и вият денонощно, а не им и чисти и вони. И се пери, че бил политик и нищо не можем да му направим. Отделно скача да се бие при всяка разправия. Сутринта си премести колата и аз тръгвам, а той слиза и ми вика, да сляза да се разправяме, аз естествено изобщо не спрях. Та, чудя се мога ли изобщо нещо да направя, имайки впредвид, че е леко ненормален и като нищо ще ми смачка колата или ще ми счупи главата, особено ако няма какво да губи.

 

  • Харесвам 1
  • Шок 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.