Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 36 минути , slujitel каза:

Искам да се оплача, ама много да се оплача. Комшията е политик, и си прави каквото си иска. Гледа кучета пред блока, точно пред прозорците ни и си спира колата така, че запушва останалите. От дума не разбира, много пъти сме се опитвали, не става. Тази сутрин отново ме беше запушил и заради него закъснях за работа. На всичкото отгоре без малко да ме набие, че съм го събудила. Налага се да думкам по вратата му, защото няма звънец, то и апартамента не е негов, а на брата на жена му, който живее в Бургас и не се интересува от този апартамент. Полицаите бяха пред блока, защото срещу нас има училище и те всяка сутрин са там, дори и през ваканцията и като видяха, че не мога да мина, запалиха колата и изченаха. Познават го, а колата, която кара е партийна и с надписи. Отделно кучетата лаят и вият денонощно, а не им и чисти и вони. И се пери, че бил политик и нищо не можем да му направим. Отделно скача да се бие при всяка разправия. Сутринта си премести колата и аз тръгвам, а той слиза и ми вика, да сляза да се разправяме, аз естествено изобщо не спрях. Та, чудя се мога ли изобщо нещо да направя, имайки впредвид, че е леко ненормален и като нищо ще ми смачка колата или ще ми счупи главата, особено ако няма какво да губи.

 

Господари на ефира

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Lyubina Не можеш ли да си поръчаш на някого да ти докара кола от чужбина? Преди години имаше хора, които извършваха такава услуга - правиш си заявката каква кола искаш - марка, модел, че дори и цвят, километраж и т.н. - той заминава навън и ти я докарва. Не излизаше по-скъпо, отколкото да си я купиш от тукашна автокъща.

Връзка към коментар
преди 1 минута , Goal & Boss каза:

@Lyubina Не можеш ли да си поръчаш на някого да ти докара кола от чужбина? Преди години имаше хора, които извършваха такава услуга - правиш си заявката каква кола искаш - марка, модел, че дори и цвят, километраж и т.н. - той заминава навън и ти я докарва. Не излизаше по-скъпо, отколкото да си я купиш от тукашна автокъща.

Във връзка с тази услуга съм слушал и разни истории как ти прекарваш тонове време в проучване по сайтовете, избираш си, казваш им "ей тая кола искам" и те после ти казват, че колата е продадена преди да отидеш до там. После я виждаш цъфнала в mobile.bg. Един вид те ползват да им вършиш проучването, и ако намериш нещо читаво, просто ти го взимат. 

 

Може и да е легенда, но е много крив бизнес това. Трябва си личен семеен приятел, който директно се занимава с вноса, всичко друго носи риск. А и предполагам, че за малка кола, цената на услугата ще оскъпи автомобила, колкото горе-долу е оскъпяването на тези върнати от лизинг и с история тук. 

 

Просто се бях шокирал от една фотоистория как смачкана тотална щета, я бяха изправили, излъскали и пуснали за обява тук като перфектно запазена. Същата кола беше. Естествено на класическите 140 000км, видя ли 140 000, все едно пише "незнайно колко км". 

 

Аз за това за себе си реших следващата задължително нова, пък кога ще съберем пари за нея, никой не знае. 

преди 44 минути , slujitel каза:

Искам да се оплача, ама много да се оплача. Комшията е политик, и си прави каквото си иска. Гледа кучета пред блока, точно пред прозорците ни и си спира колата така, че запушва останалите. От дума не разбира, много пъти сме се опитвали, не става. Тази сутрин отново ме беше запушил и заради него закъснях за работа. На всичкото отгоре без малко да ме набие, че съм го събудила. Налага се да думкам по вратата му, защото няма звънец, то и апартамента не е негов, а на брата на жена му, който живее в Бургас и не се интересува от този апартамент. Полицаите бяха пред блока, защото срещу нас има училище и те всяка сутрин са там, дори и през ваканцията и като видяха, че не мога да мина, запалиха колата и изченаха. Познават го, а колата, която кара е партийна и с надписи. Отделно кучетата лаят и вият денонощно, а не им и чисти и вони. И се пери, че бил политик и нищо не можем да му направим. Отделно скача да се бие при всяка разправия. Сутринта си премести колата и аз тръгвам, а той слиза и ми вика, да сляза да се разправяме, аз естествено изобщо не спрях. Та, чудя се мога ли изобщо нещо да направя, имайки впредвид, че е леко ненормален и като нищо ще ми смачка колата или ще ми счупи главата, особено ако няма какво да губи.

 

Според мен си дръж телефона под ръка, дори да не можеш да пуснеш видео бързо, направи се че снимаш. Поне за твоята безопасност, мисля че доста бабаити се кротват като изкараш телефона. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Новата кола е добра опция, но все още не съм "преглътнала" мисълта за пропускане на други възможности заради една кола 😉 

 

За поръчване на даден автомобил и доставка, имам една истинска история на мой съсед, който преди доста години (повече от 10) получи форд без двигател 😉 И това при условие, че сам си го е избрал, платил на място и натоварил на автовоз.

  • Харесвам 1
  • Шок 4
Връзка към коментар
преди 5 минути , Lyubina каза:

Новата кола е добра опция, но все още не съм "преглътнала" мисълта за пропускане на други възможности заради една кола 😉 

 

За поръчване на даден автомобил и доставка, имам една истинска история на мой съсед, който преди доста години (повече от 10) получи форд без двигател 😉 И това при условие, че сам си го е избрал, платил на място и натоварил на автовоз.

Съжалявам, че не съм на континентална Европа, с удоволствие бих ти я купила - по твой избор - и докарала 🙂 Може би имаш приятел, на който да разчиташ - макар че това не е лесна услуга... 

 

Иначе покупка , от частно лице - аз и тук не си го позволявам. Има много издънки и после няма как да се оплачеш. Само от автосалон - освен ако човек не е автомобилен експерт. Не и непознат човек, обаче. По-горните истории напълно ги вярвам. 

Връзка към коментар
преди 32 минути , Rainy каза:

Иначе покупка , от частно лице - аз и тук не си го позволявам. Има много издънки и после няма как да се оплачеш. Само от автосалон - освен ако човек не е автомобилен експерт. Не и непознат човек, обаче. По-горните истории напълно ги вярвам. 

И частното лице и търговеца са непознати. До колкото разбирам покупката на колата ще става в България, така че търговецът не е законово задължен по никакъв начин да дава гаранция. Още повече голяма част от колите при търговците нямат рег. номера и за това не ги дават да се карат. Така че от частно лице си е за предпочитане. И без значение от къде се купува кола задължително на сервиз.

преди 45 минути , Lyubina каза:

За поръчване на даден автомобил и доставка, имам една истинска история на мой съсед, който преди доста години (повече от 10) получи форд без двигател 😉 И това при условие, че сам си го е избрал, платил на място и натоварил на автовоз.

И кога са му махнали двигателя докато е на автовоза ли?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , tch каза:

И кога са му махнали двигателя докато е на автовоза ли?

От къде да знам, да не съм била с него. Просто разказвам история на мой познат и съсед.

Връзка към коментар
преди 5 минути , tch каза:

И частното лице и търговеца са непознати. До колкото разбирам покупката на колата ще става в България, така че търговецът не е законово задължен по никакъв начин да дава гаранция. Още повече голяма част от колите при търговците нямат рег. номера и за това не ги дават да се карат. Така че от частно лице си е за предпочитане. И без значение от къде се купува кола задължително на сервиз.

Не зная как е в континентална Европа, но в UK има огромна разлика дали купуваш от частно лице или от гараж за продажба на автомобили. При вторите има по-голяма гаранция за качеството на автомобила - тоест, да съответства на декларираните данни, както и формална гаранция (не мога да кажа сега каква е, защото съм купувала колата си много отдавна).

Разбира се, цената от гараж е завишена, затова всеки решава дали е компетентен за самостоятелна покупка. Аз не разбирам от автомобили и бих си купила само от гараж. 

Връзка към коментар

Имам няколко прости правила, които спазвам при покупката на кола втора ръка и не бих си помислил да направя компромис с тях.

 

- Задължително сервизна книжка с пълна история на всяко влизане в сервиз.

- Ако цената е значително по-ниска от на останалите модели със сходни екстри - подминавам, със сигурност има причина.

- Задължително преди покупка - тест драйв и пълна диагностика за моя сметка в сервиз по мой избор, най-често официалния представител на марката за България. Ако продавачът не е съгласен - отпада.

 

 

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 минута , Rainy каза:

Не зная как е в континентална Европа, но в UK има огромна разлика дали купуваш от частно лице или от гараж за продажба на автомобили. При вторите има по-голяма гаранция за качеството на автомобила - тоест, да съответства на декларираните данни, както и формална гаранция (не мога да кажа сега каква е, защото съм купувала колата си много отдавна).

 

В повечето страни от Европа, когато продавачът е търговец имаш право на 6 месеца гаранция или 10-хиляди километра. Но както преди написах, до колкото разбрах, покупката ще става в България, така че тази гаранция я пиши бегала. Иначе дори и в Европа се предполага, че около 1/3 от колите са с превъртян километраж, така че 100% гаранция никъде няма.

преди 2 минути , П.Кръстев каза:

- Задължително сервизна книжка с пълна история на всяко влизане в сервиз.

 

Колата, която се търси е преди 2010 година, това със сервизната книжка е неприложимо в случая.

Връзка към коментар

@Lyubina, а защо не помислиш за лизинг? Не, че Дачия например е хубава кола, но скоро проигравах варианти заради свекър ми (те накрая купиха Тойота, де, то винаги така става) и за малкия модел с 4000 първоначална вноска, ежемесечно беше по 139 лв, което е почти нищо на фона да караш нова кола. Форд също имат хубави лизинги, в момента лихвите са ниски и си заслужава. Обмисли го, в дългосрочен план се спестяват пари, а и няма да се лишиш от екскурзии (че от това боли). Късмет, дано намериш нещо свястно. 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Чудя се дали е за оплакване или за хвалене. Частта с оплакване: ПИБ са въвели такса за преиздаване на дебитни карти поради изтичане на валидността на старите. Днес видях, че са ми дръпнали 10 лева, разбира се без да питат трябва ли ми нова карта или не. Не знам дали и някоя друга измекярска банка го имат това, погледнах набързо да речем ДСК - няма. Та понеже са решили да са много лакоми, ПИБ ще имат да взимат, вече ги уведомих, че закривам всичко при тях (това е графата за хвалене), то май освен доброто обслужване нищо друго не им остана конкурентно. ПИБ да си смятат колко таксички и комисионни ще загубят заради пуста лакомия 🙂

  • Харесвам 9
  • Браво 2
Връзка към коментар

хм, благодаря, че сподели, сега отворих тарифата и наистина - за Мастъркард - 10 лв, за Виза - 5 лв (дебитни), а за всякакви кредитни - 20 лв, доста странни такси и прекомерно високи според мен, предвид на това, че преиздаването не е по желание на клиента /загуба или подобно/, за да бъде "наказан", а нормално изтичане на валидността и на практика се сменя само една пластика с друга

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
40 minutes ago, logist13 said:

Чудя се дали е за оплакване или за хвалене. Частта с оплакване: ПИБ са въвели такса за преиздаване на дебитни карти поради изтичане на валидността на старите. Днес видях, че са ми дръпнали 10 лева, разбира се без да питат трябва ли ми нова карта или не. Не знам дали и някоя друга измекярска банка го имат това, погледнах набързо да речем ДСК - няма. Та понеже са решили да са много лакоми, ПИБ ще имат да взимат, вече ги уведомих, че закривам всичко при тях (това е графата за хвалене), то май освен доброто обслужване нищо друго не им остана конкурентно. ПИБ да си смятат колко таксички и комисионни ще загубят заради пуста лакомия 🙂

Тая такса я има от много, много години.

Беше 5 лева, доколкото помня, може би са я увеличили, но със сигурност не е новост.

 

5 hours ago, Георги said:

Просто се бях шокирал от една фотоистория как смачкана тотална щета, я бяха изправили, излъскали и пуснали за обява тук като перфектно запазена. Същата кола беше. Естествено на класическите 140 000км, видя ли 140 000, все едно пише "незнайно колко км".

Въобще каквото и да пише, не се взема на доверие и се гледа в какво реално състояние е колата.

Старата ми кола беше по километраж на 275000 км като я взех, служи ми вярно пет години/55000 километра без някакви сериозни драми.

Бях чела за човек, който си беше продал колата, след някоя година я гледа в мобиле.бг на по-малко километри, отколкото като е била негова. ..

 

Според мен подходящ автомобил все ще излезе, трябва търпение, внимателно следене на обявите (аз на предната ми кола първоначално ѝ бях подминала обявата, после баща ми ми я прати и после се случиха нещата), бих казала да се забравят изисквания за цвят, ако има такива (или най-много да се ограничат до - не искам да е черна, примерно), да се иде с майстор/човек, който разбира, да се провери в сервиз и да не се ограничава човек до коли само в неговия град/област, а да е готов да бие малко повече път (ако може предварително някой живеещ наблизо да ѝ хвърли едно око най-добре).

Дали ще е от човек или автокъща.... тук има доволно много нелоялни автокъщи, с човек също имаш риск да я продава, щото има някакъв проблем, тъй че все тая.

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Victoria каза:

Тая такса я има от много, много години.

Беше 5 лева, доколкото помня, може би са я увеличили, но със сигурност не е новост.

 

Нямам идея от колко време е, като дългогодишен клиент на ПИБ такава такса досега не са ми взимали. Последен път са ми преиздавали картите преди 3 години, т.е. би трябвало оттогава насам да е въведена (изрично си гледах и банкирането отпреди 3 години). Да са живи и здрави, за последно им беше.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, luba_rizova каза:

Обмисли го, в дългосрочен план се спестяват пари, а и няма да се лишиш от екскурзии (че от това боли). Късмет, дано намериш нещо свястно. 

С покупката на по-скъп пасив, какъв е колата, няма как да се спестят пари. Може парите за ремонти да са сходни, но след като я изплатиш ще си загубил от стойността на колата половината (едни 7-8-хиляди лева)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , logist13 каза:

Нямам идея от колко време е, като дългогодишен клиент на ПИБ такава такса досега не са ми взимали.

 На мен също до сега не са ми вземали никаква такса за преиздаване на карта 🙄 

 

P.S. Май верно тази банка нещо вече никак не са условията добри. Преди не харесвах ДСК, но сега покрай кредитната им карта на Уиз почват да ме печелят конкретно с такива такси. Дразни ме това, че при ПИБ си плащаш смс-те независимо дали е дебитна или кредитна карта.

Редактирано от Ivko
Връзка към коментар
8 minutes ago, logist13 said:

Нямам идея от колко време е, като дългогодишен клиент на ПИБ такава такса досега не са ми взимали. Последен път са ми преиздавали картите преди 3 години, т.е. би трябвало оттогава насам да е въведена (изрично си гледах и банкирането отпреди 3 години). Да са живи и здрави, за последно им беше.

Ами аз си проверих банкирането от ноември 2016-та, когато последно са ми преиздавали карта и си излиза.

Аз също съм им дългогодишен клиент и тая такса я имат откак се помня.

Връзка към коментар
преди 19 минути , Victoria каза:

Ами аз си проверих банкирането от ноември 2016-та, когато последно са ми преиздавали карта и си излиза.

Аз също съм им дългогодишен клиент и тая такса я имат откак се помня.

И аз винаги съм имала такса 5 лева за преиздаване на Виза Електрон.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

да, така е, и аз прегледах назад - за Виза е имало доста отдавна 5 лв такса преиздаване, но това за Мастъркард дебит - 10 лв, както и за кредитните карти - 20 лв, е ново със сигурност

Връзка към коментар
преди 2 часа, logist13 каза:

 Частта с оплакване: ПИБ са въвели такса за преиздаване на дебитни карти поради изтичане на валидността на старите. Днес видях, че са ми дръпнали 10 лева, разбира се без да питат трябва ли ми нова карта или не. Не знам дали и някоя друга измекярска банка го имат това, погледнах набързо да речем ДСК - ням🙂

 

Преди 1 час, antea каза:

хм, благодаря, че сподели, сега отворих тарифата и наистина - за Мастъркард - 10 лв, за Виза - 5 лв (дебитни), а за всякакви кредитни - 20 лв, доста странни такси и прекомерно високи според мен, предвид на това, че преиздаването не е по желание на клиента /загуба или подобно/, за да бъде "наказан", а нормално изтичане на валидността и на практика се сменя само една пластика с друга

 


Неотдавна точно същото  установих и аз и силно се издразних.  
Аз не съм "стар клиент" - извадих си две карти Maestro преди 3 години, когато започна офанзивата с намаленията през румбо , джеткост и пр.  Та като сравнително нов клиент не знам как е било преди, но това определено ме подразни и като ми остане време ще опитам да се разправям с тях. 
Значи от ПИБ ей така, без да ме уведомят по никакъв начин, са подновили картата и са си дръпнали таксата. Аз, разбира се, погледнах условията и установих, че наистина там има клауза за "автоматично подновяване", ако в месеца преди изтичането не заявиш, че се отказваш  ....
Да, обаче според мен това не е подновяване на картата, по две причини:
1. Старата карта е Мaesrto, а новата е Маstercard debit
2. Старата карата Маestro нямаше месечна такса, а новата 
Маstercard debit има месечна такса 1лв. 
Та някак си ми се струва нагло без да ме уведомят да ми набутват друг вид карта, с други, по-лоши за мен, условия (месечната такса)  

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Маестро от ПИБ извадихме 2 броя преди около 2 години - малко след началото на грешната любов между Rumbo и Maestro. Та тогава в офиса на ПИБ ни обясниха, че таксата за издаване на нова карта към съществуващата вече сметка тъкмо се вдигнала от 1 на 5 лв и преиздаването на всяка карта след основната също е 5 лв. Та сега внимателно следим датата на изтичане на допълнителните карти, защото така или иначе не се ползват, ами да не ни ги преиздадат.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , chandni каза:

Маестро от ПИБ извадихме 2 броя преди около 2 години - малко след началото на грешната любов между Rumbo и Maestro. Та тогава в офиса на ПИБ ни обясниха, че таксата за издаване на нова карта към съществуващата вече сметка тъкмо се вдигнала от 1 на 5 лв и преиздаването на всяка карта след основната също е 5 лв. Та сега внимателно следим датата на изтичане на допълнителните карти, защото така или иначе не се ползват, ами да не ни ги преиздадат.

 

По сегашните им тарифи за издаване на 1-ва карта към разпл. сметка не трябва да искат пари. За втора и следващи карти се плаща. Обаче вече взимат и пари за преиздаване на основна карта поради изтичане на срока на предишната. Явно за Виза електрон това го е имало и преди, но за останалите дебитни и кредитни карти го нямаше. И взимат пари хем за поддръжка на сметка, хем годишна такса (за кредитните карти), хем и пари за преиздаване на същите тези карти. Малко множко идва.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.