Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

19 minutes ago, logist13 said:

 

По сегашните им тарифи за издаване на 1-ва карта към разпл. сметка не трябва да искат пари. За втора и следващи карти се плаща. Обаче вече взимат и пари за преиздаване на основна карта поради изтичане на срока на предишната. Явно за Виза електрон това го е имало и преди, но за останалите дебитни и кредитни карти го нямаше. И взимат пари хем за поддръжка на сметка, хем годишна такса (за кредитните карти), хем и пари за преиздаване на същите тези карти. Малко множко идва.

Пак не си прав. Моята е дебитна маестро. Първа, единствена, основна и винаги е било така.

За кредитни не знам как е било.

Редактирано от Victoria
Връзка към коментар
преди 19 часа, Фичо каза:

Значи от ПИБ ей така, без да ме уведомят по никакъв начин, са подновили картата и са си дръпнали таксата. Аз, разбира се, погледнах условията и установих, че наистина там има клауза за "автоматично подновяване", ако в месеца преди изтичането не заявиш, че се отказваш  ....

Ако ти се занимава, може да го пуснеш това към институциите. Имаше подобни случаи отсъдени в полза на клиента - автоматичното подновяване на договорите на мобилните оператори и последната изцепка на Мтел с телевизията ми идват наум. Не са точно 1:1 случаи, но има доста прилики. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 16.07.2018 г. в 21:45, vinidj каза:

А аз искам да се оплача от продажба в Пейпал.

Маркова дреха за 50Паунда за Южна Африка изпратена с БгПощи - след месец човека се оплаква, че я няма и Пейпал му връщат парите с тяхната протекция плюс разноските 60Паунда.

Аз проверявам в местните Африкански пощи и там пише, че няма такъв проследяващ номер да им пиша на имейл те да дадат.

Месец още няма резултат - подадох оплакване сега чрез БгПощи за загубена пратка да видим с номера.

В Англия 2-3 пъти са ми ги губили и РоялМейл си плащат винаги.

Да видим в Африка дали има сигурност или ще зачеркна тоя континент за пращане.

След 3 месеца получих имейл, че чак сега е пристигнала в Южна Африка.

ИБей обаче са премахнали продукта и срока за оплакавне от 30 дена мина.

Връзка към коментар
преди 6 минути , vinidj каза:

След 3 месеца получих имейл, че чак сега е пристигнала в Южна Африка.

ИБей обаче са премахнали продукта и срока за оплакавне от 30 дена мина.

оплачи се директно на Пейпал

Връзка към коментар
преди 7 минути , vinidj каза:

След 3 месеца получих имейл, че чак сега е пристигнала в Южна Африка.

ИБей обаче са премахнали продукта и срока за оплакавне от 30 дена мина.

Не пречи да се свържеш с ebay и да си подадеш възраженията. Добре е да им изпратиш сканирано копие на пощенската разписка от получаването на пратката.

Връзка към коментар

Застраховка имаш ли? Нещо от пощите отговориха ли ти?

Иначе и при мен всичко стига за 3-6 месеца, въобще не се и оплаквам, просто си знам. То затова сума народ не праща до Бразилия. Отписваш Южна Африка и готово.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, cybersimo каза:

оплачи се директно на Пейпал

Да, ще го направя, че по-бързо отговарят от ИБей, но дали ще има ефект.

преди 2 часа, neuromancer каза:

Застраховка имаш ли? Нещо от пощите отговориха ли ти?

Иначе и при мен всичко стига за 3-6 месеца, въобще не се и оплаквам, просто си знам. То затова сума народ не праща до Бразилия. Отписваш Южна Африка и готово.

Отписах цяла Африка 🙂 Няма застраховка, пощите ще отговорят скоро, че е получена.До Бразилия идват до месец, там е добре работата.

преди 4 часа, Goal & Boss каза:

Не пречи да се свържеш с ebay и да си подадеш възраженията. Добре е да им изпратиш сканирано копие на пощенската разписка от получаването на пратката.

Свързах се директно с клиента и му казах да праща в Пейпала парите, показах му номера, че е доставена или ще има проблеми , ама не вярвам да ги плати.

Редактирано от vinidj
Връзка към коментар

Живея в нова кооперация пред която има една стара къща, където не знам как живеят така да се изразя 'бели цигани' с две деца уж културни. В двора им има вързано куче от вече 2г., което е като това от Бетовен огромно и лае доста често през деня /това се преживява нали сме на работа/ и вечер като няма вечер без да лае винаги към 2,4,6 часа понякога по/през 30мин и не се спи. Това куче не е на тези 'цигани' / не знам те как спят/ явно и къщата не е тяхна не знам под наем ли са ,но редовно идва човек и храни кучето и си прави някакви неща в двора. Веднъж му направих забележка да вземе мерки ако ли не ние от кооперациите наоколо и той ми каза, че имота бил негов и може да прави каквото си иска. Говорих с полицай познат жалба ли да пусна към общината той ми каза, че няма да помогне по-скоро към природозащитници, но трябвало да им кажа че кучето един вид живее в мъки и е изтезавано, че да направят нещо,а то седи само вързано изобщо нито го пускат нито някой да го разкарва...

Едва ли съм първия случай с такъв проблем, но ако някой се е сблъсквал и най-вече решавал нека сподели какво да се направи.

Връзка към коментар

Проблемите ти не са с кучето, а със собственика.

 

Мнения, които проповядват и дават съвети за насилие и тормоз над животни ще бъдат премахвани. 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 9 минути , Ivko каза:

 Ами аз посред нощ излизам и му викам 'мълчи' и спира ама после пак почва. Иначе снощи не издържах и към 5 му метнах кори от диня и спря, а на сутринта гледам хората метат там в двора ама няма как 😁. Иначе и аз съм мятал пиратки ама то млъква ама събуждам квартала

Все едно да лекуваш алергия от месо, с вратни пържоли.

Ако някой замени лая на куче с гърмене на пиратки в два през ноща има шанс да влезе в много сериозен конфликт с всичките си съседи, па макар и  целите му да са чисто добронамерени.

Редактирано от Щастливеца
Връзка към коментар
преди 1 час, Ivko каза:

Едва ли съм първия случай с такъв проблем, но ако някой се е сблъсквал и най-вече решавал нека сподели какво да се направи.

По-малко часове ще ти коства да се изнесеш 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Ivko каза:

Ако бях под наем ок ама съм го купил това жилище и не мисля да остъпвам 😊

И ние имаме същия проблем, досега отговор не сме намерили, ама нашите кучетата, 2 на брой са на политика, дето си прави каквото си иска, така, че аз не съм база за сравнение. При това не са в къща, а в заградена кочина пред блока. 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , slujitel каза:

 При това не са в къща, а в заградена кочина пред блока. 

🤣🤣🤣

преди 23 минути , Ivko каза:

Ако бях под наем ок ама съм го купил това жилище и не мисля да остъпвам 😊

Тогава реално си за палците. Ако кучето не е регистрирано, не се плаща данък за него, не е с имунизации и т.н. може да поченеш да го тормозиш с институциите, които са отговорни за това, ама нали знаеш в България колко се впечатляват от подобни неща.

Друг вариант са "Четири лапи", но те ще свършат работа, ако се отнасят зле с кучето. А щом го хранят и евентуално му чистят, предполагам ще е трудно да могат да изведат кучето.

Редактирано от tch
Връзка към коментар

Тъй като имам куче (разбира се в къщи, а не на двор), мисля че проблема с лая е вина на стопанина, вързал бедното животно, а кучето е жертвата. Но имам и друг въпрос- кой първи е бил там- вие или кучето? Защото ако сте купили жилище след като кучето и постройката му са били там , проблема вече е друг. Все пак сте видели бараката пред входа ви. А да си отмъщавате на животното не е добро решение!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ясно е какво няма да помогне - Зоо Полиция - Господарите вече няколко пъти показаха как тази институция не работи на практика.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Ivko каза:

Ако бях под наем ок ама съм го купил това жилище и не мисля да остъпвам 😊

Ако друго не помогне, предлагам тапи за уши. И съвсем сериозно го казвам. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Днес се наложи да ходя с кола до центъра и трябваше да се паркира, ама това не е лесна работа явно и влязох в приключение.

Понеже телефона ми е с предплатени планове, няма как да изпратя СМС с номера на колата и да ми вземат пари автоматично. На всички табелки има указание, че може да се плати със СМС или с талони. На теория звучи супер, за такива като мен и за хора нямащи български сим карти при това  на договор. 

Спрях и започнах да разпитвам къде се продават талони, никой не беше чувал за тях, един таксиметров шофьор ме изпрати да търся по реповете за вестници и след като питах на 3 места се отказах, те също не бяха чували.

Извода е, нямаш ли бг сим карта с договор няма паркиране или чакаш глоба. Все още се чудя как е възможно това да се случва, но явно може.

 

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Alexander каза:

Днес се наложи да ходя с кола до центъра и трябваше да се паркира, ама това не е лесна работа явно и влязох в приключение.

Понеже телефона ми е с предплатени планове, няма как да изпратя СМС с номера на колата и да ми вземат пари автоматично. На всички табелки има указание, че може да се плати със СМС или с талони. На теория звучи супер, за такива като мен и за хора нямащи български сим карти при това  на договор. 

Спрях и започнах да разпитвам къде се продават талони, никой не беше чувал за тях, един таксиметров шофьор ме изпрати да търся по реповете за вестници и след като питах на 3 места се отказах, те също не бяха чували.

Извода е, нямаш ли бг сим карта с договор няма паркиране или чакаш глоба. Все още се чудя как е възможно това да се случва, но явно може.

 

какъв е този план и сим-карта, която не може да изпраща смс?

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.