Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Днес Столична община счупи всички тъпомери.

 

Организацията на движението беше абсурдна (заради маратона). А и направена в пълна конспирация...

След като някой няма мозък да организира нещо за 4000 човека в центъра на София, без да се пречи на няколкостотин хиляди, може следващата година да ги пусне да си тичат по околовръстното.

 

Равносметката:

Днес няколко хиляди тичаха за здраве, а няколко десетки хиляди си влошиха здравето прекарвайки часове в безумни задръствания.

 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 3
Връзка към коментар
На 6.10.2018 г. в 16:12, Valal каза:

мислих, че така ми е по-лесно

 

Малко офф-топик, но иСкай супер много ме подразниха с една реклама, че предлагали хотел плюс полет на най-ниска цена в света, ако си намерил по-евтино възстановявали...дебела лъжа.

Освен това при формиране цената на билета - тяхната комисионна я пишат като летищни такси половината, което си е за КЗП направо и пак лъжат клиента.Също така забелязах, че комисионната им е  20тина Евро над цената на билета за билет от 20Евро, обаче ако са двама човека става 40Евро на човек си я начисляват - голяма наглост.

На 6.10.2018 г. в 16:09, Фичо каза:

А с каква цел през Esky?:rolleyes:

.

Редактирано от vinidj
Връзка към коментар

Годината не е свършила, много време има още, но... оплаквам се, ама много се оплаквам. Всичките ми планове за пътуване пропадат.

И на всичкото отгоре, като ме е натиснал някакъв вирус (подозирам че е с ирландски произход, че миналата седмица девойката от Дъблин 3 дни киха и кашля насреща ни) - вече втора седмица няма оттърване.

😞 

  • Харесвам 1
  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , Lyubina каза:

 Всичките ми планове за пътуване пропадат.

Ако е за тази година все ще го преглътнеш някакси,но ако е за следваща си е за оплакване!

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
On 10/14/2018 at 12:27 PM, ven62 said:

Равносметката:

Днес няколко хиляди тичаха за здраве, а няколко десетки хиляди си влошиха здравето прекарвайки часове в безумни задръствания.

На доста места маратоните са в централната градска част и това коства определени неудобства за ден на гражданите и гостите на съответния град. Не е някаква характерна особеност на София. Едно от мненията е, че не е лошо да развиваме толерантността си и да приемаме неудобства за ден, ако тичащите се съобразяват с трафика през останалото време.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 12 часа, akair каза:

 Едно от мненията е, че не е лошо да развиваме толерантността си и да приемаме неудобства за ден, ако тичащите се съобразяват с трафика през останалото време.

Точно така - трябва да развиваме толерантността си и затова трябва да спомагат организаторите на подобни събития.

 

Ето два добри примера в тази посока на които аз съм бил свидетел:

- Тази година бях в Баку седмица след организирането на Формула 1 в центъра на града. Все още се усещаше перфектната организация. Имаше неудобства за участниците в движението, но имаше указателни и информационни табели, полицаите/милиционерите помагаха. Дори и чужденци се ориентираха без особени проблеми.  

- Миналата година пък се случи да станем свидетели на голямо международно колоездачно състезание в центъра на Мадрид. Еми, как да се изразя - разликата между организацията в Мадрид и тази в София е …  Не, не, няма да дам определение - искам поста ми да не се цензурира.

 

Естествено, че всеки нормален човек би приел неудобствата за ден … стига да ги знае предварително и да са в разумни граници. (а не да те хакнат във временно затворена централна улица и зад и пред теб да има 40-50-100 коли и така да си принуден да си живееш около час)

 

Извинявай, но това не го разбирам:

" … ако тичащите се съобразяват с трафика през останалото време."

Има си места за пешеходци, има си шосета за коли, има си подземни тунели за метро. Трябва да съм благодарен, че масово не се тича по улиците или в тунелите ли?

 

И един последен пример:

В Амстердам значителна част от улиците са ясно и еднозначно разделени на три части - за коли, за колоездачи и за пешеходци. Всеки участник в движението е толерантен към  останалите. Немислимо е пешеходец (ходейки или тичайки - без значение) да използва друга зона, освен своята.

...

Та за организацията говорех, за организацията... и сега и в предишното си мнение.

И категорично не приемам внушения за толерантността (ми).

 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
3 minutes ago, ven62 said:

Извинявай, но това не го разбирам:

" … ако тичащите се съобразяват с трафика през останалото време."

Има си места за пешеходци, има си шосета за коли, има си подземни тунели за метро. Трябва да съм благодарен, че масово не се тича по улиците или в тунелите ли?

 

Точно така 🙂 Има ясно изразена тенденция в Европа да се ограничава автомобилния трафик, като в вече има градове, където автомобилите де факто са забранени.

 

Европейският град без коли

https://lifestyle.bg/travel/evropeyskiyat-grad-bez-koli.html

 

12 големи града, в които колите скоро ще бъдат забранени

https://profit.bg/klasatsii/12-golemi-grada-v-koito-kolite-skoro-shte-badat-zabraneni-25/

 

Топ 10 градове без автомобили

http://www.peika.bg/statia/Top_10_gradove_bez_avtomobili_l.a_i.76994.html

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Принципно е правилно да сме толерантни, но не трябва да се прекалява и с подобни масови мероприятия в ценровете на големите градове . Аз да споделя пък също скорошен опит, подобен на нашия софийски. В Монреал улучих техния маратон. И то дори мултиплициран - в едната неделя се правеше проба на трасето - разбирай без предварителна обява затворени от полицейски коли централни улици (не знаеше за това никой в хотела и гида, който си остави колата на около 20 минути от хотела, за да дойде да ни вземе) , а в следващата неделя - цирка се повтори и вече се спасявахме чрез метрото. Изобщо - още по-зле и от софийския маратон.   

Връзка към коментар
преди 54 минути , Роми каза:

...

 в едната неделя се правеше проба на трасето - разбирай без предварителна обява затворени от полицейски коли централни улици….

… Изобщо - още по-зле и от софийския маратон.   

 

Не вярвам да е било по-зле. Тук имаше улици, които не бяха затворени, а само изходите от тях т.е. ти си влизаш в улицата, караш си 50-100 м. и … се отзоваваш в улица без изход. Пред теб и след теб има 10-ки коли и така ...

 

преди 54 минути , Topfly каза:

Точно така 🙂 Има ясно изразена тенденция в Европа да се ограничава автомобилния трафик, като в вече има градове, където автомобилите де факто са забранени.

 

Европейският град без коли

https://lifestyle.bg/travel/evropeyskiyat-grad-bez-koli.html

 

12 големи града, в които колите скоро ще бъдат забранени

https://profit.bg/klasatsii/12-golemi-grada-v-koito-kolite-skoro-shte-badat-zabraneni-25/

 

Топ 10 градове без автомобили

http://www.peika.bg/statia/Top_10_gradove_bez_avtomobili_l.a_i.76994.html

 

@Topfly, няма да ти се вържа. :wink:

1. Изобщо няма да споря за това дали трябва да се ограничава или не автомобилното движение. Каквото и да се прави - трябва да се прави с разум. Не случайно дадох пример с Амстердам, където зоните за коли, колоездачи и пешеходци изобщо не са в полза на колите.

2. Прочети си внимателно линковете - за цели градове ли става въпрос или за части от тях? За намерения, тенденции или фактическо състояние. За гръмки заглавия и различна действителност. А накрая може и в google maps да влезеш и да видиш има ли коли в съответния град или не. :wink:

И съвсем накрая - все пак има и удачни примери в твоите линкове - Венеция и онова село от 2500 човека:rofl:

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Topfly каза:

 

Европейският град без коли

https://lifestyle.bg/travel/evropeyskiyat-grad-bez-koli.html

 

Реших да видя що за чудо е този град без коли в Европа и се пуснах на произволно място  г/д в центъра с Гугъл мапс.

 

image.png.b8fe5d6ea77e8dc13f83c6964748289c.png

 

https://goo.gl/maps/UjTXgtMhn7n 

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Е, стига де. Очевидно с тия бусчета зареждат магазинчета или заведения в района, вижда се че ги има. А това вероятно е мястото за обръщане (като по-широчко).  

Връзка към коментар
преди 2 часа, ven62 каза:

Точно така - трябва да развиваме толерантността си и затова трябва да спомагат организаторите на подобни събития.

Какво общо имат организаторите на каквото и да било с твоята толерантност и чувство за принадлежност към обществото? Май ги бъркаш с начални учители.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , Goal & Boss каза:

Какво общо имат организаторите на каквото и да било с твоята толерантност и чувство за принадлежност към обществото? Май ги бъркаш с начални учители.

Разбира се, че имат.

Ако поне един те лайкне - ще ти отговоря и по същество.

 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , Goal & Boss каза:

Какво общо имат организаторите на каквото и да било с твоята толерантност и чувство за принадлежност към обществото? Май ги бъркаш с начални учители.

Е как ще нямат? 🤔

 

На 14.10.2018 г. в 17:27, ven62 каза:

Организацията на движението беше абсурдна (заради маратона). А и направена в пълна конспирация...

 

Първото - трудно е да се изисква при мегаполис, по-точно нямаме погледа да го преценим (виждаме само част от организацията), но ако второто е вярно и няма пълна информация по всички медии, то ядосването ти и стоичковизмите ти са съвсем естествени...  

Връзка към коментар
преди 16 минути , Rainy каза:

Първото - трудно е да се изисква при мегаполис, по-точно нямаме погледа да го преценим (виждаме само част от организацията), но ако второто е вярно и няма пълна информация по всички медии, то ядосването ти и стоичковизмите ти са съвсем естествени...  

По радиото ( чуто поне от 2 различни станции няколко пъти) казваха - правиха реклама ако някой иска да се включи в маратона до кога е срока на записването, че ще има промени в движението за градския транспорт и за останалите ПС и затворен център... 

А инфото го имаше и в нета - http://www.focus-news.net/news/2018/10/12/2577695/sofiya-vavezhda-se-vremenna-organizatsiya-na-dvizhenieto-vav-vrazka-s-provezhdaneto-na-maraton-na-14-oktomvri.html

И в профила на ЦГМ:

CGM.jpg.f5eff1e7cf977e52859b1e696d8551d1.jpg

 

И мен ме хвана в центъра маратона, и ние бяхме с кола... вярно пообиколихме малко повече, но всичко беше в рамките на нормалното. 

 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 22 минути , Polina каза:

По радиото ( чуто поне от 2 различни станции няколко пъти) казваха - правиха реклама ако някой иска да се включи в маратона до кога е срока на записването, че ще има промени в движението за градския транспорт и за останалите ПС и затворен център... 

А инфото го имаше и в нета - http://www.focus-news.net/news/2018/10/12/2577695/sofiya-vavezhda-se-vremenna-organizatsiya-na-dvizhenieto-vav-vrazka-s-provezhdaneto-na-maraton-na-14-oktomvri.html

И в профила на ЦГМ:

CGM.jpg.f5eff1e7cf977e52859b1e696d8551d1.jpg

 

И мен ме хвана в центъра маратона, и ние бяхме с кола... вярно пообиколихме малко повече, но всичко беше в рамките на нормалното. 

 

 

 

Значи @ven62 , нямаш основания за оплакване от организацията - според мен. 

Не, че няма да се ядосаш и от моите думи, ама да си довърша приказката 🙂 

Връзка към коментар

Абе не е само в София това.

И мен винаги ме е било яд - щом видя знака за временно затворени улици, аз вече съм В задръстването. Вместо да сложат 1 км напред, та човек да си прави планове

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , neuromancer каза:

Абе не е само в София това.

И мен винаги ме е било яд - щом видя знака за временно затворени улици, аз вече съм В задръстването. Вместо да сложат 1 км напред, та човек да си прави планове

Обикаляла съм по 50 км. при сходно събитие. Тук като затворят и става мазало... Но винаги, винаги информацията е на ниво. Просто сама си бях виновна тогава. Е, теглих стоичковизми, но най-вече на себе си 🙂 

Връзка към коментар
4 hours ago, ven62 said:

стига да ги знае предварително и да са в разумни граници. (а не да те хакнат във временно затворена централна улица и зад и пред теб да има 40-50-100 коли и така да си принуден да си живееш около час)

Ето това  са 2 очаквания, които са силно субективни... Усещането на различни хора кое е адекватното информиране, за да научат шофьорите, както и кои са "разумните граници" варира в много широк диапазон. Няма как да затворят улиците твърде далеч от трасето, защото така ще ограничат възможностите на живеещите в района да се предвижват с автомобилите си.

4 hours ago, ven62 said:

Има си места за пешеходци, има си шосета за коли, има си подземни тунели за метро. Трябва да съм благодарен, че масово не се тича по улиците или в тунелите ли?

Не е изключено да намериш индивиди, които тичат из София и недоволстват, че заради колите те трябва да стоят по светофарите и да дишат произведените от автомобилите вредни газове.  Дали такива очаквания и претенции са балансирани - отново е въпрос на субективна преценка.

 

Аз си направих труда да погледна трасетата на маратоните в Бостън и Ню Йорк - първото стига до центъра на града. Второто минава по Пето авеню и свършва до Сентрал парк.  Дали съществува организация, която да не породи недоволни шофьори? 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 17 часа, akair каза:

На доста места маратоните са в централната градска част и това коства определени неудобства за ден на гражданите и гостите на съответния град. Не е някаква характерна особеност на София. Едно от мненията е, че не е лошо да развиваме толерантността си и да приемаме неудобства за ден, ако тичащите се съобразяват с трафика през останалото време.

През февруари т.г. така и не можахме да се качим до Чита Алта в Бергамо с кола, 2 пъти обиколихме града и навсякъде оградено с жълта полицейска лента и полицаи на всеки завой в т.ч. и паркираните пред блоковете автомобили не могат да излязат, ако са в заграденото с лента. Беше обозначено перфектно, което ни най-малко не намали яда ми. Отиваме през септември и сядаме в един ресторант. оказа се ,че сервитьорката е българка. Пита ни за първи път ли сме там и ние и разказвахме перипетиите си от февруари, а тя : ооо, то за резидентите колко страшно беше, разрешителни, адресни регистрации искат месеци преди това, а зоната, забранена за коли е била за всички. Та, медалът винаги има 2 страни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ехе-е, хора,  не мога да ви смогна.

Ето фактите:

Между 1 и 4 часа, следобед, неделя, 14.10.2018 – деня на маратона.

Около 13:30 часа

От Лозенец (Happy ресторанта на Богатица и Джеймс Баучер)  към Гоце Делчев т.е по Х. Ибсен т.е. над Южния парк. Около 3 км. нормално се взима за около 5-10 мин.

Време за придвижване над 1 час. – огромно задръстване и в двете посоки.

 

Около 15:00

Гоце Делчев – Happy ресторанта – същия – беше ми изпаднал телефона от задния джоб на стола. :wink:

Викам си -  ще мина „от долу“ т.е. П. Тодоров, Бяла черква, Арсеналски, Богатица.

С леки задръствания до Бяла черква и Витошка (Т-образното на входа на Южния парк). Напряко спряла полицейска кола към Арсеналски демек може само по Витошка.

По Витошка напред, напред, та до 100-на метра пред кръстовището с Пенчо Славейков.

И ТОВА КРЪСТОВИЩЕ ЗАТВОРЕНО в трите посоки – И напред покрай НДК, и наляво и надясно по Пенчо Славейков. (sorry, но дори и да бях прочел обявата на сайта на ЦГМ – това не го пише) а и когато една улица временно се докарва до такава без изход е редно на входа участниците в движението да бъдат информирани.

Там един час, като не можех да обърна посоката на движение, тъй като от всякъде бях затиснат с други коли.

Иначе, всичко беше в границите на нормалното и аз си оставам толерантен.:wink:

Само дето ако Стоичков ме беше чул, щеше да си води записки.:biggrin:

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, ven62 каза:

Разбира се, че имат.

Ако поне един те лайкне - ще ти отговоря и по същество.

 

Дотук разбрахме, че очакваш всички да се съобразяват с теб, включително организаторите на всякакви събития (били те и безмозъчни, за каквито ти обяви по-горе организаторите на маратона).

Не разбрахме кога (и дали) има ситуация, в която ти си готов да проявиш търпимост към пешеходци и велосипедисти.

 

Извинявай, ама се сетих за тоя:

https://youtu.be/znN6ucGZYU4?t=868  😂

 

Все пак ето ти съвет от мен: като попаднеш в някое зверско задръстване, слез от колата, продай я и си купи друга, която е по-напред в колоната 🤣

Редактирано от Goal & Boss
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.