Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Само да спомена, че предния ден по новините също обясняваха кога и как ще бъде променено движението в центъра на София и препоръчваха при възможност да не се ползват автомобили в зоната.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
В момента, Goal & Boss каза:

Дотук разбрахме, че очакваш всички да се съобразяват с теб, включително организаторите на всякакви събития (били те и безмозъчни, за каквито ти обяви по-горе организаторите на маратона).

Не разбрахме кога (и дали) има ситуация, в която ти си готов да проявиш търпимост към пешеходци и велосипедисти.

 

Извинявай, ама се сетих за тоя:

https://youtu.be/znN6ucGZYU4?t=868  😂

Ох,...

Всеки ден проявявам търпимост към пешеходци, които щъкат като хлебарки - напряко и по диагонал на непозволени за пресичане места (напр. Алабин)

А сега и за велосипедистите. Изключително съм толерантен. Съзнавам, че са неоправдани при сегашната ситуация в София.

Но...

И при тях има една категория (вярно - малцинство са) които се мислят за безсмъртни или единствени на пътя:

- 2-3 пъти ми се е случвало да спася няколко, които пресичат пътното платно на пешеходна пътека но с 30-35 км/ч. Само късмета ни е спасявал да не ги ударя или те да се треснат в мен - странично.

- има и едни, които са си взели колелото от село и си го карат по софийските улици, сякаш си карат на поляната т.е. по средата на улицата и аз не мога да ги изпреваря и си карам с тяхната скорост. Но, да ти кажа, не им бибиткам - няма смисъл.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Е тука вече ..честно, човек, понеже ми се наложи 15 дни да шофирам почти по цял ден в един от големите градове в Холандия.. ако ти се оплачеш от велопедистите тук....Знам, че често си там и именно за това не разбирам от какво точно се оплакваш в момента. 🙈🤣

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, aleksandrina каза:

Догодина пак ще има- да си знаем отсега. 🙂

Маратона го има всяка година от 2006 насам..., че и преди това, ако погледнем в Уикипедия https://bg.wikipedia.org/wiki/Софийски_маратон

Редактирано от Polina
Връзка към коментар
В момента, Тони каза:

Е тука вече ..честно, човек, понеже ми се наложи 15 дни да шофирам почти по цял ден в един от големите градове в Холандия.. ако ти се оплачеш от велопедистите тук....Знам, че често си там и именно за това не разбирам от какво точно се оплакваш в момента. 🙈🤣

Не, не се оплаквам. Точно защото съм шофирал доста в Амстердам.

btw, Там големия проблем ми е десния завой, тъй като велосипедистите, които са ми от дясната страна, но продължават направо са с предимство.

 

Аз и от организацията на маратона ще спра да се оплаквам, …, още малко... :wink:

Два часа принудително в колата - слушаме си музика, говорим си с жена ми, … кеф:wink:

Връзка към коментар
преди 1 минута , ven62 каза:

Аз и от организацията на маратона ще спра да се оплаквам, …, още малко... :wink:

Два часа принудително в колата - слушаме си музика, говорим си с жена ми, … кеф:wink:

Крайно време е.

Кога за последно си си говорил толкова дълго с нея? 😉 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 5 часа, ven62 каза:

Извинявай, но това не го разбирам:

" … ако тичащите се съобразяват с трафика през останалото време."

Има си места за пешеходци, има си шосета за коли, има си подземни тунели за метро. Трябва да съм благодарен, че масово не се тича по улиците или в тунелите ли?

 

Какво излиза в крайна сметка? Аз не мога да потичам по улиците за половин ден в годината, ама ти* можеш да си паркираш таралясника на тротоара или на полянката пред блока в 350+ дни в годината?!?

 

* Не визирам конкретно теб, принципно се обръщам към средностатистическия роден шофьор, дето живее с нагласата, че целият град му е длъжен и всеки трябва да се съобразява с него.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
9 minutes ago, Polina said:

Маратона го има всяка година от 2006 насам..., че и преди това, ако погледнем в Уикипедия https://bg.wikipedia.org/wiki/Софийски_маратон

Така де- за предишните никой не е мрънкал. Да си знае @ven62 отсега. 😉

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Ех, да не смее човек да се оплаче - веднага ще му развалите удоволствието. Аз лично за себе си вече съм зачеркнала тази тема /в смисъл, че не ща да се оплаквам вече тук/.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , aleksandrina каза:

Така де- за предишните никой не е мрънкал. Да си знае @ven62 отсега. 😉

Аз вече го разбирам. Вероятно той мрънка, заради дългия разговор с жена му. Може нещо да е искала, пък да не е могъл да и откаже... Да ти подскажа, че към края на ноември в Мадрид (за там знам, може и на други места да има) имало сериозни разпродажби на H. Boss. 🙂

Време е да пием бира... хайде. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 7 минути , Meidj каза:

Какво излиза в крайна сметка? Аз не мога да потичам по улиците за половин ден в годината, ама ти* можеш да си паркираш таралясника на тротоара или на полянката пред блока в 350+ дни в годината?!?

 

* Не визирам конкретно теб, принципно се обръщам към средностатистическия роден шофьор, дето живее с нагласата, че целият град му е длъжен и всеки трябва да се съобразява с него.

Предлагам ти да замениш "ти" със "някой/някои" - стремя се да не обиждам никого, а и не съм "средностатически роден шофьор"

 

преди 2 минути , lyusi каза:

Ех, да не смее човек да се оплаче - веднага ще му развалите удоволствието. Аз лично за себе си вече съм зачеркнала тази тема /в смисъл, че не ща да се оплаквам вече тук/.

Нали!

Ама са драки. :wink:

 

преди 7 минути , aleksandrina каза:

Така де- за предишните никой не е мрънкал. Да си знае @ven62 отсега. 😉

О-о, знам си. Аз от сега съм си решил - следващия път си се хакваме с жена ми  доброволно в задръстването. Ще си вземем кафе, сандвичи - кво ще даваме пари по ресторанти.

 

В момента, Polina каза:

...

Време е да пием бира... хайде. 

Аз съм толкова сбъркан, че и бира не пия.

Не обичам - горчи ми.

:biggrin:

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
6 minutes ago, ven62 said:

Два часа принудително в колата - слушаме си музика, говорим си с жена ми, … кеф:wink:

Ако това е истинското оплакване, с него трябваше да започнеш 🙂 А не маратони, пък организация, пък задръстване,... 🙂

(моля да бъда извинен, ако шегата е неуместна)

 

56 minutes ago, bibi said:

През февруари т.г. така и не можахме да се качим до Чита Алта в Бергамо с кола, 2 пъти обиколихме града и навсякъде оградено с жълта полицейска лента и полицаи на всеки завой в т.ч. и паркираните пред блоковете автомобили не могат да излязат, ако са в заграденото с лента. Беше обозначено перфектно, което ни най-малко не намали яда ми. Отиваме през септември и сядаме в един ресторант. оказа се ,че сервитьорката е българка. Пита ни за първи път ли сме там и ние и разказвахме перипетиите си от февруари, а тя : ооо, то за резидентите колко страшно беше, разрешителни, адресни регистрации искат месеци преди това, а зоната, забранена за коли е била за всички. Та, медалът винаги има 2 страни.

Ако правилно съм разбрал, е имало санитарна зона около трасето, където също е било забранено движението на автомобили? С други думи, органичение е имало не само за шофиращите в този ден, не само покрай трасето, но е имало и допълнителни ограничения за живеещите по протежение на трасето?

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
На 14.10.2018 г. в 19:27, ven62 каза:

Днес Столична община счупи всички тъпомери.

 

Организацията на движението беше абсурдна (заради маратона). А и направена в пълна конспирация...

След като някой няма мозък да организира нещо за 4000 човека в центъра на София, без да се пречи на няколкостотин хиляди, може следващата година да ги пусне да си тичат по околовръстното.

 

Равносметката:

Днес няколко хиляди тичаха за здраве, а няколко десетки хиляди си влошиха здравето прекарвайки часове в безумни задръствания.

 

 

УизЕър маратона си е едно супер събитие - здравословно, дават ваучери, в чужбина навсякъде карат масово ел.колелета, ел. тротинетки, едноколки, ел. скутери и всякакви подобни - трябва да свикваме да си изкараме 100килограмовия навън и да почнем да вървим пеша и да се научим отново да ходим или с нещо по-с новите тенденции 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 4 часа, akair каза:

Ако правилно съм разбрал, е имало санитарна зона около трасето, където също е било забранено движението на автомобили? С други думи, органичение е имало не само за шофиращите в този ден, не само покрай трасето, но е имало и допълнителни ограничения за живеещите по протежение на трасето?

 

Да. Имаше 2 в 1 маратон + колоездачи.

Връзка към коментар
преди 5 часа, akair каза:

Ако това е истинското оплакване, с него трябваше да започнеш 🙂 А не маратони, пък организация, пък задръстване,... 🙂

(моля да бъда извинен, ако шегата е неуместна)

 

Ако правилно съм разбрал, е имало санитарна зона около трасето, където също е било забранено движението на автомобили? С други думи, органичение е имало не само за шофиращите в този ден, не само покрай трасето, но е имало и допълнителни ограничения за живеещите по протежение на трасето?

 

Ми даааа,добре си се извинил,@ven62Венчо си я обича жената,поради което,ми е пръв любимец.Ми нека се оплаче,дееееее!:)))))Какво го на скочихте вкупом!

Венчо аз ти съчувствам. Щото съм едната, дето нито радио слуша, ни телевизия гледа и хич нямаше да знам, че имало нещо си:)))):

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ама разбира се бе...аз съм сигурна, че ако се обади на организаторите, то те ще го имат предвид и догодина ще го уведомят с писмо или лично по телефона. 🤣🤣🤣🤣

Редактирано от Тони
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Хахаха, ама вие наистина ли си мислите, че Гугъл мапс дава картина в реално време, за да видите дали има коли в градовете?

Разбира се, че трябва да се забранят автомобилите в центъра, особено дизелите и особено по-старите. Но трябва да има и лесно достъпен градски транспорт за това

Връзка към коментар
преди 18 часа, ven62 каза:

Аз съм толкова сбъркан, че и бира не пия.

Не обичам - горчи ми.

:biggrin:

Една черешова или вишнева бира ще ти оправи вкуса и мнението за бирата😉 то така се почва 😝 За по- и най- сигурно заложи само на белгийски бири 😎 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, zon каза:

Една черешова или вишнева бира .... то така се почва

Ъъъъ-ъ-ъ :unsure: ... обикновено човек минава към извращенията чак когато се отегчи от традиционната форма на ... каквото там  - бира, секс или рокендрол, а не започва с тях. :grin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 5 минути , Фичо каза:

Ъъъъ-ъ-ъ :unsure: ... обикновено човек минава към извращенията чак когато се отегчи от традиционната форма на ... каквото там  - бира, секс или рокендрол, а не започва с тях. :grin:

Мммне не е баш така. Пих малинова бира и не беше  никак по-лоша от стандартната кехлибарена течност.  

  • Харесвам 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Като стана дума за бира и за оплакване, та пих една медена в Талин...нещо хич не ми се хареса. Понеже доста хора я опитахме, не всички бяха на това мнение, но на мен ми беше прекалено сладка и някак си обезгазирана. На цвят обаче беше трепач.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , Polina каза:

Мммне не е баш така. Пих малинова бира и не беше  никак по-лоша от стандартната кехлибарена течност.  

Добре де, въпрос на вкус :grin: - за мен всякакви там безалкохолни бири или примеси с разни плодове, зеленчуци и др. подобни, са си извращение :grin:, споделял съм и друг път
 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.