Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

8 minutes ago, ruwenzogy said:

Искам да  се оплача, че още средата на януари поръчах и платих онлайн 5 пътеводителя на Лоунли Планет и още ги няма , при срок на доставка от две седмици. А няма и да ги има. Това ми се случва за втори път / да не ги получа/ и мисля, че ги крадат  в централна поща при разпределението.

Имате ли идея къде да се оплача официално.

😕

Рядко поръчвам от чужбина и все пак веднъж и при мен не дойде поръчана пратка. Писах на сайта, от който поръчах, пратиха ми ги втори път, този път с тракинг и дойдоха...

А пратката ми не ми се струва да беше апетитна за крадене, та не знам открадната ли е била, някой мързяло ли го е да се свърши работата и да са я върнали обратно в Англия...

Връзка към коментар
преди 19 минути , ruwenzogy каза:

Искам да  се оплача, че още средата на януари поръчах и платих онлайн 5 пътеводителя на Лоунли Планет и още ги няма , при срок на доставка от две седмици. А няма и да ги има. Това ми се случва за втори път / да не ги получа/ и мисля, че ги крадат  в централна поща при разпределението.

Даа, най ме е яд за една картичка с печат, която пратих на дъщеря ми от пощата "на края на света" в Ушуая и така и не пристигна...  😞

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 47 минути , Rumiana каза:

Даа, най ме е яд за една картичка с печат, която пратих на дъщеря ми от пощата "на края на света" в Ушуая и така и не пристигна...  😞

Аз си изпращам картички от всяко посетено място по света. Имам стотина, но и десетина непристигнали. Едни от най-странните недошли са от Кипър /все пак Европейски съюз/. Две години пращам, и двете не пристигат. А от Северен Кипър например - дойде...

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

И аз да се оплача... сутринта в Пловдив, нямаше от прословутите пирожки на Халите. А аз дори ги сънувах! 

Трябвало да чакам поне 20 минути, а аз нямах време за чакане! Бива ли такова нещо... 😞

Културната столица, моля Ви не се оставяйте така! 

И тая двойка (или друго) на Чифте баня, за какво сте я сложили там? Обозначавате си културните точки ли, така? 🙂

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, ruwenzogy каза:

Искам да  се оплача, че още средата на януари поръчах и платих онлайн 5 пътеводителя на Лоунли Планет и още ги няма , при срок на доставка от две седмици. А няма и да ги има. Това ми се случва за втори път / да не ги получа/ и мисля, че ги крадат  в централна поща при разпределението.

Имате ли идея къде да се оплача официално.

Пратката няма ли номер за проследяване да видиш къде спират? Много е неприятно това.

Връзка към коментар
преди 37 минути , Polina каза:

И тая двойка (или друго) на Чифте баня, за какво сте я сложили там? Обозначавате си културните точки ли, така?

Това е въпросителна 🙂

Цитат

Огромен червен въпросителен знак привлича погледите пред „Баня Старинна“ за предстоящата Седмица на съвременното изкуство. Препинателният знак е една от творбите в събитието, по идея на австрийския артист Ханс Шабус. Виенският художник прави своеобразен отговор към огромния червен билборд върху блока зад „Баня Старинна“ – „Dr. E!”, който е реклама на прочутия пластичен хирург доктор Енчев. Шабус е кръстил творбата си „Слънцето осветява липсата у всеки“, която е една от трите творби, които ще излязат извън пространствата на „Баня Старинна“ по време на Седмицата.

 

Връзка към коментар

И аз да се оплача от мен си какъв съм разсеян. :dash1:
Имам да купувам доста атракции за мен и за други спътници за три пътувания и с купона -40% на Expedia всичко се нареждаше много добре и щяха да се спестят доста пари, обаче кой знае защо бях решил, че срокът на купона е до 28.02 и вчера като тръгнах да резервирам - ядец :huh: , срокът  бил до 27.02. :unsure:

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, ruwenzogy каза:

Искам да  се оплача, че още средата на януари поръчах и платих онлайн 5 пътеводителя на Лоунли Планет и още ги няма , при срок на доставка от две седмици. А няма и да ги има. Това ми се случва за втори път / да не ги получа/ и мисля, че ги крадат  в централна поща при разпределението.

Имате ли идея къде да се оплача официално.

Ако са от щатски магазин, в момента митниците са затрупани по някаква причина. Иначе трябва да се оплачеш на сайта, от който са купени. Те трябва да си поемат риска да гарантират доставката, а ако минават метър без да има проследяване не е твой проблем. В такъв случай силно вероятно да ти пуснат поръчката пак и в някой хубав момент да ги получиш и двете. Случвало ми се е с bookdepository. Става малко по-криво, ако предлагат няколко вида доставка и ти си се съгласил да няма проследяване и че поемаш риска. 

Връзка към коментар
преди 16 минути , Фичо каза:

кой знае защо бях решил, че срокът на купона е до 28.02 и вчера като тръгнах да резервирам - ядец :huh: , срокът  бил до 27.02. :unsure:

 

Решил си, защото така пишеше в условията на купона, но на 28-ми вече не работеше.

Връзка към коментар
преди 11 минути , Фичо каза:

Абе 27-ми си пише, ама кой да чете внимателно ... 

Прав си. И аз се бях объркал по същия начин, но поне си купих 8 пъти и само веднъж увиснах 🙂

https://www.expedia.co.uk/g/rf/40offlxuk?AFFCID=UK.network.affiliatewindow.78888.0.55007X1313873Xa0f2692a6cac5e55418d1cd634301732.3456_1551449598_ccb63c4fc0672b9de2feeba98e28d22c&awc=3456_1551449598_ccb63c4fc0672b9de2feeba98e28d22c&clickref=1101l62WG5EA&src=phg

Редактирано от koliob
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Много се чудя дали за оплакване е това или за хвалене. Но по-скоро е първото.
Живял съм в пълна заблуда и мъчение относно check-in процеса. Обикновено пътуваме група приятели, аз правя резервациите, после аз им искам данните от ЛК/паспорт, попълвам и проверявам с огромно внимание, защото бъркам числата/пропускам нули и т.н. Всеки път така и с надеждата да не съм объркал поне номера на ЛК. 😫 Миналата седмица се чудих защо няма накакъв начин другите хора да си въвеждат данните, защо все човекът, който е направил резервацията, трябва да се грижи за такива неща. Днес ми го показаха едни приятели този друг начин ... открих топлата вода. Направо ме е яд на себе си, че не съм го знаел по-рано това.

Става дума за Wizz, но предполагам и при други АК има тази опция.

Редактирано от Граф Вронски
Връзка към коментар

Сега остава и да го споделиш с нас, че и аз съм в същата ситуация, че и на импулсния тел. съм звъняла да оправям валидност на л.к., щото в 2 последователни чужди л.к. имаше 2 дати от типа 28.07.2022 и 27.08.2022. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
21 minutes ago, bibi said:

Сега остава и да го споделиш с нас, че и аз съм в същата ситуация, че и на импулсния тел. съм звъняла да оправям валидност на л.к., щото в 2 последователни чужди л.к. имаше 2 дати от типа 28.07.2022 и 27.08.2022. 🙂

От менюто: ЧЕКИРАНЕ И РЕЗЕРВАЦИИ -> отваря се прозорец и се въвеждат PNR и фамилията на пътника и може да се чекира без да е влязъл в профила.

Ако са повече пътници, избира него си само.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , bibi каза:

Сега остава и да го споделиш с нас, че и аз съм в същата ситуация, че и на импулсния тел. съм звъняла да оправям валидност на л.к., щото в 2 последователни чужди л.к. имаше 2 дати от типа 28.07.2022 и 27.08.2022. 🙂

преди 2 минути , aleksandrina каза:

От менюто: ЧЕКИРАНЕ И РЕЗЕРВАЦИИ -> отваря се прозорец и се въвеждат PNR и фамилията на пътника и може да се чекира без да е влязъл в профила.

Ако са повече пътници, избира него си само.

Ето и с картинки:

1975089128_OfficialWizzAirwebsiteBookdirectforthebestprices-GoogleChrome_2.jpg.6715172c1db15b76ecd6423aa319fe8f.jpg1852422975_OfficialWizzAirwebsiteBookdirectforthebestprices-GoogleChrome_3.jpg.c5d6041f291ba0ec65d1486e05b76adc.jpg

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Оплаквам се вече втора година от едно и също... всеки план за пътуване (освен служебните, които не ги броя, защото са свързани с работа и липса на време) през последните две години се проваля с гръм и трясък. Черната серия продължава. :dash1:

По независещи от нас причини.

Вече започвам да си мисля за ходя на врачка, гледачка, и т.н. да ми развалят магия 😉 

Добре че поне по друга линия ми се случват хубави неща, та леко балансирам..

 

ПП: току що ме сполетя поредният битовизъм, нещо се случи с микровълновата ми фурна. Не че ми е много необходима, но от време навреме има полезни приложения.

Редактирано от Lyubina
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , Lyubina каза:

Оплаквам се вече втора година от едно и също... всеки план за пътуване (освен служебните, които не ги броя, защото са свързани с работа и липса на време) през последните две години се проваля с гръм и трясък. Черната серия продължава. :dash1:

По независещи от нас причини.

Вече започвам да си мисля за ходя на врачка, гледачка, и т.н. да ми развалят магия 😉 

Добре че поне по друга линия ми се случват хубави неща, та леко балансирам..

Ееее, стига де! На туй ли му викаш черна серия?

Какви по- страшни работи се случват, от това, да ти се обърка планчето.

Нали сте живи и здрави, няма болести, другото ще се оправи. Светът няма да избяга, тука ще си е и в следващите години, така че, недей се ядосва. :)))

Ето ти цветенца, преди три дни ги снимах, истински са,да ти мине ядосаното:)))

4BFA2B61-9FB2-431E-B9E5-950C8A560D9B.thumb.jpeg.da0058167b981c20862b5e72550badff.jpeg

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 23 минути , Rainy каза:

Полетът, който съм си харесала с Бритиш до Буенос Айрес и ми е мега удобен, е точно двойно по-евтин от Мадрид 😞 

2 в 1, к'во му мислиш 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , aleksandrina каза:

Малко Мадрид, после много Буенос Айрес и това е. Ей го де е Мадрид. 😉

Ама какъв Мадрид 😞 Нямам нито един ден отпуск излишен... Освен това си е гавра 😁 Лондон -Мадрид, разходка нежелана, после Мадрид -Лондон - Буенос Айрес.. На връщане същата ръченица: ще мина през Хийтроу, ще сляза окончателно в Мадрид - и обратно към Хийтроу. Ама това е жив Мазохизъм 😞 Плюс че ползвам непрекъснато Бритиш и не мога да сляза на междинката... Че да не ме съдят като Луфтханза 😁

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 1 минута , aleksandrina каза:

Ахааа- полета е от Мадрид на половин цена, спирка- Лондон и после Буенос Айрес... Аз помислих директен Мадрид- Буенос Айрес...

Дааа! Ами с Бритиш - минава през Лондон 🙂 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.