Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 3 часа, Rainy каза:

Освен това си е гавра 😁 Лондон -Мадрид, разходка нежелана, после Мадрид -Лондон - Буенос Айрес.. На връщане същата ръченица: ще мина през Хийтроу, ще сляза окончателно в Мадрид - и обратно към Хийтроу.

Колко е разликата? Около 300€?  Приеми го все едно някой (BA) ти плаща 300€ да опънеш един тегел  Лондон-Мадрид-Лондон. :grin:  Не е много голям хонорар, ама и работата не е толкова тежка. :grin:

Редактирано от Фичо
  • Смея се 5
Връзка към коментар

хаха 

и ако пропуснеш последния полет какво излиза - те ти платили, а ти не си свършил работатаааа 😀

не се бях сетил за тая гледна точка 😆

  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 4 часа, neuromancer каза:

хаха 

и ако пропуснеш последния полет какво излиза - те ти платили, а ти не си свършил работатаааа 😀

не се бях сетил за тая гледна точка 😆

Много смешно 😄

 

преди 4 часа, Фичо каза:

Колко е разликата? Около 300€?  Приеми го все едно някой (BA) ти плаща 300€ да опънеш един тегел  Лондон-Мадрид-Лондон. :grin:  Не е много голям хонорар, ама и работата не е толкова тежка. :grin:

Ами... Има-няма 536 евро. А полетът ми е перфектен - и на други дати е бил много приличен. Ма не, сега йок 😞 

 

image.png.2b535aa1938b88f2a42a04619a074ed3.png

 

и другият, заради който се тръшнах - и използва същите отсечки, дееб... упс, язък!. 😞 

 

image.png.43c2b7b0b9c398f3fd77103d530c6402.png

 

image.png.94f997f0fb606317007f3d529a551177.png

Връзка към коментар

И като ги ползваш непрекъснато реши че ще те съдят?  

 

Случаят "Луфтханза" при това касае полет в бизнес класа,  а там в много по-голяма степен се опитват да предотвратят подобни практики. 

Пък и ако "виновникът"   не се беше възпротивил вероятно щеше да заплати единствено разликата в цената. 

 

Гледам,  че полета на отиване е в събога,  но ако събота ти е работен ден явно няма как да си позволиш ходенето до Мадрид.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , stanimir каза:

И като ги ползваш непрекъснато реши че ще те съдят?  

 

Случаят "Луфтханза" при това касае полет в бизнес класа,  а там в много по-голяма степен се опитват да предотвратят подобни практики. 

Пък и ако "виновникът"   не се беше възпротивил вероятно щеше да заплати единствено разликата в цената. 

 

Гледам,  че полета на отиване е в събога,  но ако събота ти е работен ден явно няма как да си позволиш ходенето до Мадрид.

Просто се пошегувах за съденето 🙂 Но не искам да си ритам атовете с Бритиш. 

 

Отиването е петък, работен ден, 24-януари. Мога късен следобяд, мога вечер, ама съвсем през просото - от сутринта, малко не бива. Просто... нямам отпуск излишен. Нито един ден 😞 И мога да помисля за едно отиване до Мадрид, ама... 

Обаче връщането е в понеделник сутринта - и хептен не става, щото директно на работа. Няма да е за пръв път. Ама ако ме стоварят в Мадрид - забрави. 

 

Изобщо - голям рев пада 🙂 

 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
18 minutes ago, Rainy said:

и другият, заради който се тръшнах - и използва същите отсечки, дееб... упс, язък!. 😞 

Погледни го от добрата страна - ще натрупаш мили за ъпгрейди и безплатни билети с тези разходки напред-назад из Европа. 🙂

И другото е сметни кое е по-евтино - да си платиш разликата или 1 ден неплатен отпуск  + цената на допълнителния билет. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , akair каза:

Погледни го от добрата страна - ще натрупаш мили за ъпгрейди и безплатни билети с тези разходки напред-назад из Европа. 🙂

И другото е сметни кое е по-евтино - да си платиш разликата или 1 ден неплатен отпуск  + цената на допълнителния билет. 🙂

Два дни неплатена. 😞 Първо, ще ме обесят и няма да ми дадат. Някой може да се смее, ама понякога е така - при проекти.

Второ, не питай по-добре за загубите... 

 

П.П. Гледам Норвежците... грррр... ама да помрънкам.

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
2 minutes ago, Rainy said:

Първо, ще ме обесят и няма да ми дадат. Някой може да се смее, ама понякога е така - при проекти.

Ако поискаш 2 дни повече да те няма, без значение платени или не, някой проджект менидър ще ходи да търси темата за оплаквания на британските магеланци - да се оплаче от "ресурсите"... 🙂

 

  • Смея се 6
Връзка към коментар

според мен от един път няма какво да се притесняваш. Още повече икономична класа. Мръдни датите...

Бе за оплакване си е, с фиксирани дати, петък - неделя, и като случайно се появи някакъв трик го отхвърляш...

 

 

Връзка към коментар
преди 1 минута , akair каза:

Ако поискаш 2 дни повече да те няма, без значение платени или не, някой проджект менидър ще ходи да търси темата за оплаквания на британските магеланци - да се оплаче от "ресурсите"... 🙂

 

Ужасен изкусител си 😄 Ще купя билета и после теб ще те топя... ахахахаххахахахахахахааа... За петък ще го наглася, ама понеделник - зор... А и нямам топки да се измъкна на Хийтроу 😄 Ще мисля!

преди 1 минута , neuromancer каза:

според мен от един път няма какво да се притесняваш. Още повече икономична класа. Мръдни датите...

Бе за оплакване си е, с фиксирани дати, петък - неделя, и като случайно се появи някакъв трик го отхвърляш...

Всички цени около тези дати са скъпи на Бритиш... Не мога да мърдам много. Алтернативата - не лоша - са Норвежците. Още се мисля.

Връзка към коментар

пак ти казвам, за връщането нямаш проблем, както си с ръчен багаж (предполагам), и ти е за първи път...

отиването към Мадрид предполагам, че може да го нагласиш направо със същия самолет, с който е връщането, за да не губиш време, може да провериш във Flyertalk дали летището е удобно

сега, аз такова нещо сега не мога да направя с деца, че ще ме изтормозят, ама сам човек...

Връзка към коментар
преди 4 минути , neuromancer каза:

пак ти казвам, за връщането нямаш проблем, както си с ръчен багаж (предполагам), и ти е за първи път...

отиването към Мадрид предполагам, че може да го нагласиш направо със същия самолет, с който е връщането, за да не губиш време, може да провериш във Flyertalk дали летището е удобно

сега, аз такова нещо сега не мога да направя с деца, че ще ме изтормозят, ама сам човек...

Абсолютно само с ръчен багаж ще съм, много ясно. На Бритиш е огромен, почти като чекиран...

Ох... Направо ми замътихте мозъка 🙂  Това със същия самолет е уникално 😄 

Ще мисля много сериозно! Благодаря! Да, не съм скипвала друг път.

 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Тоя полет само от Лондон е скъп,  отмъщават си за Фолкландската война. 

 

Дори от България е 700€ със същите прекачвания на Хийтроу. 

Ако Мадрид не те изкушава може да го хванеш от София. 

 

Е иначе пък негласно печелиш награда от фирмата :

"Служител на първо тримесечие 2020"  или нещо подобно. 

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , stanimir каза:

Тоя полет само от Лондон е скъп,  отмъщават си за Фолкландската война. 

 

Дори от България е 700€ със същите прекачвания на Хийтроу. 

Ако Мадрид не те изкушава може да го хванеш от София. 

 

Е иначе пък негласно печелиш награда от фирмата :

"Служител на първо тримесечие 2020"  или нещо подобно. 

🙂 Всички полети от Лондон са по-скъпи, отколкото от континента. Принципно... Аз съм им свикнала, но този го приех лично... хаха... Иначе има приличен с милион прехвърляния с KLM, ама стана реч за отпуските. В дълбок размисъл съм... 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Rainy каза:

Изобщо - голям рев пада

Хвани бика за рогата! Вземи тая картинка с разликата в цените, иди при твоя шеф и му я покажи. Той ако е човек - веднага ще ти даде двата дни.

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 25 минути , Goal & Boss каза:

Хвани бика за рогата! Вземи тая картинка с разликата в цените, иди при твоя шеф и му я покажи. Той ако е човек - веднага ще ти даде двата дни.

Ам не е точно така 😄  Трудовият пазар тук е леко особен, ако не си на постоянен трудов договор със съответния работодател.

 

Компанията плаща на агенция за моя труд една много сочна сума и ще ми кажат: супер си, много те ценим, ама... нали...  😄 

А агенцията - където съм консултант и имам постоянен договор - ще каже: супер си и много те ценим, ама имаш 22 дни отпуск. Точка. 

 

Капитализъм 🙂 От който не се оплаквам, освен в такива моменти...

Всъщност, шефовете са много разбрани хора и обикновено правя залитания, стига да не прекаляваш. Понеделник ще е прекаляване.

Връзка към коментар

От чисто любопитство питам: не можеш ли тия два дни да ги наваксаш в друг момент, когато има нужда от повечко напрягане, така че да се реваншираш?

Аз също считам, че има много шефове, които са разбрани хора и човек трябва просто да ги попита, когато има нужда.

В България ако доброволно дариш кръв, получаваш два дни на секундата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Goal & Boss каза:

От чисто любопитство питам: не можеш ли тия два дни да ги наваксаш в друг момент, когато има нужда от повечко напрягане, така че да се реваншираш?

Аз също считам, че има много шефове, които са разбрани хора и човек трябва просто да ги попита, когато има нужда.

В България ако доброволно дариш кръв, получаваш два дни на секундата.

Принципно мога... Но половин ден, да кажем. Два дни - крива история. А и не взимам никакви служебни лаптопи да претендирам, че работя от вкъщи. 

Както и не знам в каква фаза ще е проекта тогава. Тоест знам - кръв и кожа ще е 🙂 

Аз мога да се направя на перде, но не ми е в стила - ако ме разбираш. И цедя всяка възможност до секунда - включително с  помощта на този форум 🙂 

Времето е много, много скъпо и е голям проблем. Иначе нали се сещаш, че не бих ревала за глупости. 

Когато летях за Бразилия преди време, си взех назаем един ден от следващата година - защото един ден разликата беше £100, а аз нямах дни. И си го взеха! 🙂 

Иначе ето - идват Банк Холидейс, ще се изнеса по обяд и никой копче няма да ми каже. Планирала съм го. Ама два дни... 

Извинявам се, ако досадих с моите домашни драми 🙂 

Връзка към коментар
преди 1 минута , stanimir каза:

Надявам се в извънработно време ? 

Естествено! В работно време работя изключително работно! 🙂

 

Иначе специално питах продавачите дали ще зареждат пак такива, но казаха че в близко бъдеще няма. Та ще трябва да си ходя и в двата магазина.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар
1 hour ago, Брани said:

Във Фантастико не продават яйчни гофрети и трябва да ходя чак до Билла. 

Тея не са хора! Предлагам всички дружно да почнем да им се оплакваме в социалните медии и те покажем солидарността на магеланците. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, neuromancer каза:

пак ти казвам, за връщането нямаш проблем, както си с ръчен багаж (предполагам), и ти е за първи път...

отиването към Мадрид предполагам, че може да го нагласиш направо със същия самолет, с който е връщането, за да не губиш време, може да провериш във Flyertalk дали летището е удобно

 

преди 4 часа, Goal & Boss каза:

Хвани бика за рогата! Вземи тая картинка с разликата в цените, иди при твоя шеф и му я покажи. Той ако е човек - веднага ще ти даде двата дни.

 

преди 5 часа, akair каза:

Погледни го от добрата страна - ще натрупаш мили за ъпгрейди и безплатни билети с тези разходки напред-назад из Европа. 🙂
🙂

Купих го билета 😄  € 472.30  През Skyscanner цената се покачи, но директно през сайта на British мина... 

 

Такова мислене му ударих, че аксоните ми още играят тарантела - зарязах и сън, и чудо 🙂 

На отиване ще се оправя някак, петък - ден на майстора... Абе ще изврънкам. 

На връщане часовият диапазон от 1 час при прехвърлянето от Лондон към Мадрид ми дадоха идея за импровизации относно оставането на Хийтроу, а и нали за пръв път...

 

Много ви благодаря, момчета! :wub:  🍻 Това е прекрасна цена за мен. Их, Патагония...  

И каквато съм консерва и бъзла за нарушения, нямаше да се осмеля сама, без да ме убедите!      

Ще гледам нататък подходящ билет за Мадрид - като пуснат Бритиш намаление.

 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Тази година, много невървежна, откъм познати места, на които почиваме.

Хотелът, дето от няколко години ползваме на Сицилия,тази година отказа пакети за българи, а хотелчето, дето от 10 години ползваме на Тасос, са го продали и още няма цени за сезона.

На Сицилия букнах и платих къща на брега, в Пунта Сека, на един дувар с къщата на Комисаре Монталбано.

От терасата и си на пясъка.

За Тасос още го умувам. Има една хубаво място, ама, цената ми излиза, като да си взема Мелия Салинас на Лансароте.

Тука е удобно, че си ходим с колата и не гоним самолети.

В чудене съм, голямо.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Rainy каза:

Купих го билета 😄  € 472.30  

Ти сега оплакваш ли се...? :laugh: Аззз.... такова... щото нали... темата за оплаквания... :girl_haha:

  • Харесвам 2
  • Смея се 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • MCC
    • Kosta Grudov
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.