Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Здравко Ангел

Днес много объркан ден! Сутринта дойде отказът за австралийска виза и на Ангел, след като преди 2 седмици и на мен ми отказаха. Ама ние така или иначе го отписахме това пътуване, та не се впечатлихме особено. После дойдоха да ни сглобят новото легло, щото вчера като разопаковахме всички части преценихме, че все пак сме преводачи и няма какво да се пънем над нещо, което няма да се получи. Те и майсторите днес казаха, че си е доста сложно, и на тях им отне около час. Пък нещо не си бяхме измерили и дължината, щото уж беше 200x140, ама има едни рафтове за книги към задната табла, които не сме сметнали за необходимо да измерим, та сега трябва да поразместим доста... Та след цялата обърквация, гледам в мейла, че катарците имат някаква промоция, бързо разцъквам билетите до Мавриций, които следим и хоп! - 350 кинта надолу на билет. Хайде, бързо покупка! Да, ама не! Стига до плащането и нещо не минава, втори път - пак не минава... Бърза проверка за наличност в картата и се оказва, че има с 30 лева по-малко, щото преди няколко дни телефонът ми умря и си купих нов, ама нещо съм забравил за таз покупка... Ангел тича бързо до банката, внася, ама картата е Diners и парите не могат веднага да се отразят в сметката. Та след час и половина се сдобихме с билети София-Мавриций с по един ден престой на отиване и на връщане в Найроби! Сега билетите ще ни топлят, докато спим на голия матрак, щото днес така и не намерихме време да отскочим да си купим подматрачна рамка.

  • Харесвам 19
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 11 часа, Фичо каза:

image.png.c88981e4586a09a44aac4e396be16c0b.png

Тая снимка не трябваше да я показваш - даже не са измили поповите лъжички и пиявиците от чиниите 😁

@Фичо, не ги разбираш тези работи. Това е модерно плейтване на храна с използване на редукция от първокачествено червено вино (тука има доста такива)

Къде тука - на 3 метра от Porta Reale, Noto.

А представяш ли си, ако "поповите лъжички и пиявиците" бяха бели на цвят. 

 

Ето по твоята част:

 

P1130072.JPG.cedf84b9a0f9df09025099b4964b4ff3.JPG

 

P1130093.JPG.54bae7e399997f46067d7ce3d62bcecc.JPG

 

Резервата Zingaro

Редактирано от ven62
  • Харесвам 17
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
преди 6 часа, ven62 каза:

@Фичо, не ги разбираш тези работи. Това е модерно плейтване на храна с използване на редукция от първокачествено червено вино (тука има доста такива)

 

Ох, Ах, Венчоооо, отдъхнах си! Че все се притеснявах, дали ще ти хареса Сицилия, че  тук има и хора, дето не им харесва. Пък нали аз те запалих за там.

Сега вече знам, че това няма да ти е единственото посещение, ще се върнеш пак.

А колкото до скъпите билети, хич да не ти пука, брой поне един, дето е купил още по-скъпи от твоите. Моя милост - със сигурност.😒

преди 6 часа, Здравко Ангел каза:

Сега билетите ще ни топлят, докато спим на голия матрак, щото днес така и не намерихме време да отскочим да си купим подматрачна рамка.

Уф, тия подматрачни рамки - хубаво ги гледайте. Че ние, последно купихме една, дето лайсните са изпъкнали нагоре. И са закрепени с едни пластмасови елементи към страниците.  Докато поулегнат, беше много неудобно.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Венчоооо, отдъхнах си! Че все се притеснявах, дали ще ти хареса Сицилия

Абе, харесало му ..., с тия скъпи билети, смее ли да каже, че не му харесва. 😁 

Ще си хапва попови лъжички и ще разправя, че са редуциран еликсир 😄

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
  • Смея се 15
Връзка към коментар
Здравко Ангел
преди 1 час, AlexandraKo каза:

Ох, Ах, Венчоооо, отдъхнах си! Че все се притеснявах, дали ще ти хареса Сицилия, че  тук има и хора, дето не им харесва. Пък нали аз те запалих за там.

Сега вече знам, че това няма да ти е единственото посещение, ще се върнеш пак.

А колкото до скъпите билети, хич да не ти пука, брой поне един, дето е купил още по-скъпи от твоите. Моя милост - със сигурност.😒

Уф, тия подматрачни рамки - хубаво ги гледайте. Че ние, последно купихме една, дето лайсните са изпъкнали нагоре. И са закрепени с едни пластмасови елементи към страниците.  Докато поулегнат, беше много неудобно.

А добре, че каза, ще гледаме, изобщо нямаше да се заглеждаме за такива лайсни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, Иван Попов каза:

Айде и аз да се похвал! 😋 Най-накрая, днес си защитих дипломната си работа😎! Много съм щастлив 😊 така, че вече се завръщам отново в пълна сила към форума. Благодаря на МАГЕЛАНЦИ, че пишат в него! 😉😊

Вани,браво!Сбъдвай мечтите си!Успех занапред!

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Фичо каза:

Абе, харесало му ..., с тия скъпи билети, смее ли да каже, че не му харесва. 😁 

Ще си хапва попови лъжички и ще разправя, че са редуциран еликсир 😄

Фичоо, на т,ва му се вика Food design, много си изостанал.Не е хубаво, цялото време да отива  в търсене на евтини билети.😜😜

  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 58 минути , AlexandraKo каза:

Фичоо, на т,ва му се вика Food design, много си изостанал.😜😜

Така е, направо съм спрял 🤨 - редукции, дресинги, поширане, бридиране, карвинг, плейтване ... не ги разбирам аз тез неща 🙄, дай ми на мен шопска салата с троянска сливова и вратни пържоли с пържени картофи и бира ...😁

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 8
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 7 минути , Фичо каза:

Така е, направо съм спрял 🤨 - редукции, дресинги, поширане, бридиране, плейтване ... не ги разбирам аз тез неща 🙄, дай ми на мен шопска салата с троянска сливова и вратни пържоли с пържени картофи и бира ...😁

 

Много прозаично деееее!😀

 

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, Фичо каза:

Така е, направо съм спрял 🤨 - редукции, дресинги, поширане, бридиране, карвинг, плейтване ... не ги разбирам аз тез неща 🙄, дай ми на мен шопска салата с троянска сливова и вратни пържоли с пържени картофи и бира ...😁

 

Виж за пържолите не знам ама не само и гр.Троян имат хубава сливова......, ако НЕ вярваш да повикам и човека, които леко я пробва. 😅

Ще видя как съм със сбирките, за да дойда с някое шише да опитате. 😉

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 22 часа, Иван Попов каза:

Айде и аз да се похвал! 😋 Най-накрая, днес си защитих дипломната си работа😎! Много съм щастлив 😊 така, че вече се завръщам отново в пълна сила към форума. Благодаря на МАГЕЛАНЦИ, че пишат в него! 😉😊

Честито!  Успех във всяко начинание!  🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Дани Магелани

Честито, Иване!

И не забравяй, че се учи цял живот. Работи се почти цял живот. А се живее, когато си млад!

Забавлявай се, пътувай! Трупай прекрасни спомени!

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 3 минути , Rainy каза:

И как е времето при вас? 😁😁😁

 

IMG_5880.jpg.1715af16a3a18a4e941bb903a59b7a8c.jpg

Идеално е, поне според моите разбирания 🙂

 

Вие там си стойте в тропиците 😂

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

Честито, Иване!

И не забравяй, че се учи цял живот. Работи се почти цял живот. А се живее, когато си млад!

Забавлявай се, пътувай! Трупай прекрасни спомени!

 

И сега каквооо? НиЙЙЙ, дет не сме млади, какво да правим?😂

  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 4 минути , Rainy каза:

И аз щях да питам същото... 😂

Отговарям и на двете - бурният живот го оставяме на младите. А ние се радваме на преживяното и на спомените си! И че го е имало!

Защото не при всички се случва.

Но в този форум хора със сиво монотонно ежедневие няма.

Сигурна съм, че и вие сте понатрупали доста спомени!

А това не изключва създаването на нови. 

преди 25 минути , AlexandraKo каза:

И сега каквооо? НиЙЙЙ, дет не сме млади, какво да правим?😂

А ти си ми пример, че не трябва да спирам да мечтая и да гоня мечтите си!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, traveler каза:

Честито!🎇🎆

Между другото като какъв се дипломира,забравил съм ,пък и не можах да открия.Май беше колега.

Тази бакалавърска степен е за социален работник. Почти сме колеги, а ти май беше психология или...., че и аз не помня! 😎 Аз няма да търся ама не беше много отдавна.

преди 3 часа, Дани Магелани каза:

Честито, Иване!

И не забравяй, че се учи цял живот. Работи се почти цял живот. А се живее, когато си млад!

Забавлявай се, пътувай! Трупай прекрасни спомени!

 

Благодаря ти много😊, аа аз си се уча нямам проблем с това. 😊

Ох тази работа и сега работя..... ужас е. Ами живея, но все това пусто време не ми стига да се насладя на всичко около мен. 😢

Ще се пробвам да се забавлявам и пътувам колкото мога! 😉

преди 2 часа, AlexandraKo каза:

И сега каквооо? НиЙЙЙ, дет не сме млади, какво да правим?😂

Аааа как какво да правите и Вие ще се забавлявате, дори и двойнооооо повече от Нас....... 🤨 Та то животът тепърва предстои пред Вас!

 

преди 3 часа, Rainy каза:

И аз щях да питам същото... 😂

Не знам ама от баба ми и дядо ми знам, че колкото по-голям ставаш, толкова повече ти се живее..... Дали е истина не знам! Така, че моля, да живееете поне един век и то без празиците! 😊😉

Така, че мечтайте, пътувайте, забавлявайте се, то това е животът.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, Дани Магелани каза:

Отговарям и на двете - бурният живот го оставяме на младите. А ние се радваме на преживяното и на спомените си! И че го е имало!

Защото не при всички се случва.

Но в този форум хора със сиво монотонно ежедневие няма.

Сигурна съм, че и вие сте понатрупали доста спомени!

А това не изключва създаването на нови. 

А ти си ми пример, че не трябва да спирам да мечтая и да гоня мечтите си!

И като чета това се сещам, дето една баба като била по-млада много обичала да пътува, ходела насам-натам по света, снимала се къде ли не и винаги казвала, че като остарее ще има да си разглежда снимките и ще си споомня, споомняя... Обаче остаряла и... "греда"! Склероза.. 

Редактирано от iaia_mama
  • Смея се 6
Връзка към коментар
4 hours ago, Дани Магелани said:

Но в този форум хора със сиво монотонно ежедневие няма.

Отидеш в офиса, направиш си кафе, отвориш магеланци - да видиш какво е станало, заблееш се по на  @Rainy пътеписа, после някой пуснал промоция на билети - я да видим дали е активна все още, ми то ще трябват хотели, а в ММТ няма нищо, .... и тъкмо сглобиш пъзела, то се окаже, че не ти стигат 20 лв в карта - следва разходка до банката, ....  И промоцията минала...

И на следващия ден упражнението от начало - е това ако не е монотонно и сиво 😁

  • Харесвам 3
  • Смея се 14
Връзка към коментар
преди 1 час, akair каза:

Отидеш в офиса, направиш си кафе, отвориш магеланци - да видиш какво е станало, заблееш се по на  @Rainy пътеписа, после някой пуснал промоция на билети - я да видим дали е активна все още, ми то ще трябват хотели, а в ММТ няма нищо, .... и тъкмо сглобиш пъзела, то се окаже, че не ти стигат 20 лв в карта - следва разходка до банката, ....  И промоцията минала...

И на следващия ден упражнението от начало - е това ако не е монотонно и сиво 😁

и като те питат "какво правиш", а отговорът е "ми, нищо, работя :) " едно такова монотонно и сиво :)

  • Харесвам 2
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.