Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 8 минути , bad kid каза:

Прането ми от сряда май днес вече ще изсъхне...

колко му трябва на човек...

Прибирай го бързо, че след малко пак ще вали.😉

  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Аз да питам (макар, че въпросът ми няма отношение към темата, но има към последните отговори, понеже сте дали и примери)- какво ще е чувството на тези, които купуват скъпи (условно казано) билети, за да нямате главоболия и в същото време има същите проблеми като тези, които купуват билети от сайтовете с намаление (за един и същ полет)?

Т.е. ако си купите билети директно от АК някак по- застраховани от проблеми ли се чувствате?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , aleksandrina каза:

Аз да питам (макар, че въпросът ми няма отношение към темата, но има към последните отговори, понеже сте дали и примери)- какво ще е чувството на тези, които купуват скъпи (условно казано) билети, за да нямате главоболия и в същото време има същите проблеми като тези, които купуват билети от сайтовете с намаление (за един и същ полет)?

Т.е. ако си купите билети директно от АК някак по- застраховани от проблеми ли се чувствате?

Нека ти дам моето мнение. Преди години така се чувствах. С времето нещата се промениха - промени се и пазара, както и моите знания. Обаче - зависи много от посредника! И от дестинацията. Има кошмарни посредници - и никога не бих си купила с тях какъвто и да било полет, да не говорим за презокеански (пример Kiwi). Има и точно обратното (Travel-up).

И да, ако се наложи да се решава проблем, да се комуникира директно с компанията е несравнимо по-ефективно и удобно.

Всичко е до човека...

Връзка към коментар
преди 8 минути , aleksandrina каза:

Аз да питам (макар, че въпросът ми няма отношение към темата, но има към последните отговори, понеже сте дали и примери)- какво ще е чувството на тези, които купуват скъпи (условно казано) билети, за да нямате главоболия и в същото време има същите проблеми като тези, които купуват билети от сайтовете с намаление (за един и същ полет)?

Т.е. ако си купите билети директно от АК някак по- застраховани от проблеми ли се чувствате?

Понякога купуването през посредници може да е доста трудно, бавно и досадно, докато прехвърлиш 6-7 сайта с 6-7 карти и за всеки по 2-3 IP адреса 🙂

Може да е по-лесно да си платиш 20 евро повече и да не се занимаваш. Кой както иска.

И както Рейни е казала, зависи си от посредника също.

А последните примери са по-скоро на майтап

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 14 минути , aleksandrina каза:

Т.е. ако си купите билети директно от АК някак по- застраховани от проблеми ли се чувствате?

Хората, които не пътуват честно нямат всичкият набор от карти, които дават отстъпки и не им се занимава да ги вадят само заради 1-2 пътувания.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз нямам всичкия набор от карти (имам само 3 вида), понякога нямам време да "обърна" всички сайтове, но почти всички от тук пазарувате през колумбийски, аржентински и т.н. jetcost-и и  изведнъж директните покупки станаха "ПО-". 🙂

Пазарувайте както ви е удобно, но някак в едната тема се търсят отстъпките, а в съседната- "ами аз си пазарувам по- скъпо, за да съм по- спокоен"... 

Не търся внимание или заяждане (в никакъв случай), както и оправдание за питането си- просто ми стана интересно. 🙂

Самата аз купувам според настроението си и цената, според вътрешно усещане, ако щете... 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 43 минути , aleksandrina каза:

... но някак в едната тема се търсят отстъпките, а в съседната- "ами аз си пазарувам по- скъпо, за да съм по- спокоен"... 

Не търся внимание или заяждане (в никакъв случай), както и оправдание за питането си- просто ми стана интересно.

Ама така е - ако полетът се канселира или се наложат промени, по-спокойно е. По-точно по-удобно, което е равнозначно.

 

Аз бях залитнала сериозно в търсене на намаления, докато не си дадох сметка какво време троша - и нерви, разбира се. В един момент изгубих смисъл да го правя... Спестявам 10 евро и съм изгубила ... емнайсет часа в дебнене. Беше ми забавно, вече не е. Много често за мен ето това е валидно:

преди 51 минути , neuromancer каза:

Може да е по-лесно да си платиш 20 евро повече и да не се занимаваш. Кой както иска.

Когато иде реч за презокеански полети, ми се е случвало Travel-up да ми дава с по £50 по-добри цени и не се замислям, но те са мега човешка и сигурна агенция. 

 

До човек си е, пак да кажа 🙂 

Връзка към коментар
Преди 1 час, aleksandrina каза:

Аз да питам (макар, че въпросът ми няма отношение към темата, но има към последните отговори, понеже сте дали и примери)- какво ще е чувството на тези, които купуват скъпи (условно казано) билети, за да нямате главоболия и в същото време има същите проблеми като тези, които купуват билети от сайтовете с намаление (за един и същ полет)?

Т.е. ако си купите билети директно от АК някак по- застраховани от проблеми ли се чувствате?

Явно ще трябва да обясня, очевидно не съм била разбрана. Аз обичам да купувам  билети на добри цени, пътувам сравнително често и имам няколко типа карти. Но в последно време избягвам опции, в които се пътува по-евтино например до Карибите 20-30 часа, а не 12-16 часа . Е по-евтини билети, но с доста разходи на летището, умора, отегчение и време. А отпуските не са да висиш по терминалите, поне при мен са ограничени ...  И ако разликата е до 10-15 евро за презокеански полети предпочитам сайта на АК , това се касае в случаите, когато има много време до полета. Особено ако има смяна на сезона почти винаги има промени в часовете, а ако си купил от АК е по-лесно да променяш. Изобщо не коментирах за билетите на лоу коста, там си е въпроос на спорт наистина. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 минути , Роми каза:

Явно ще трябва да обясня, очевидно не съм била разбрана. Аз обичам да купувам  билети на добри цени, пътувам сравнително често и имам няколко типа карти. Но в последно време избягвам опции, в които се пътува по-евтино например до Карибите 20-30 часа, а не 12-16 часа . Е по-евтини билети, но с доста разходи на летището, умора, отегчение и време. А отпуските не са да висиш по терминалите, поне при мен са ограничени ...  И ако разликата е до 10-15 евро за презокеански полети предпочитам сайта на АК , това се касае в случаите, когато има много време до полета. Особено ако има смяна на сезона почти винаги има промени в часовете, а ако си купил от АК е по-лесно да променяш. Изобщо не коментирах за билетите на лоу коста, там си е въпроос на спорт наистина. 

На същото мнение. Едно към едно. 

Връзка към коментар

@Роми, аз не визирах теб, дори никой конкретно. Едно е да вземеш билет от 15€ на 2€, едно е да  вземеш от 310€ на 300€. Тогава разбирам. Но исках да си обясня как така веднъж е ОК и как не е. Отделно за 20-30 часови пътувания и без посредниците е по- евтино- тогава си преценяваш времето или парите. 

Не случайно написах и за вътрешното усещане (което пък може и да подведе 😛 ).

 

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз обясних в предишното ми мнение, че не си играя да изпилявам самолетни билети, но мога да ти кажа например защо понякога си играя да изпилявам  хотели. Посещавам обикновено Югоизточна Азия - в Тайланд, Камбоджа, Виетнам има десетки уникално готини и евтини хотели. Там няма какво да му мисля, пет минути и съм резервирал през агода. Изведнъж идват на дневен ред в пъти по-бедните от Тайланд Филипини и ми предлагат коптори на цени на тайландски топ ресорти. Еми, няма как да стане! Скъсвам им шортите примерно през дебнене на ммт и си взимам реалната според мен цена.  Поради същата причина не мога да се пречупя да направя сафари в Африка. В страни където умират от глад да трябва да предвидя минимален бюджет от $100 на ден за основни разходи дразни много!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Сега НЕ аз да се хваля, а да похваля @AlexandraKo, която я отрих в нета без да искам, просто по някаква случайност.

Пиша в "google" търсачката думата "Izrael" след което избирам изображения и след около 40 реда.... виждам

опаа 😮

1862023220_Izrael323.jpg.db30bbb17d899b87f786bd7a9edaef62.jpg

Някои познавате ли на смиката? .... Браво @AlexandraKo и това НЕ го очаквах.... 🙂 😉 

Току-виж и някои друг Магеланец/нка открия така! 😀

Моля, ако постът НЕ е за тук, модераторите да го премахнат, благодаря! 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
В момента, AlexandraKo каза:

Аууу, как ни заловиии!

В Тел Авив сме с една тумба приятели на тази снимка.

Ти съмняваш ли се.... 

Там от къде не очакваш, оттам излизам. 😎

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Снимката НЕ правена в момента, но вече щом като сме официално завършили 😉 може да си пусна една снимка от абсолвентския бал. 😎

Photo-0141.jpg.2fb4846dbf4b608d8b6f676347ec9ec1.jpg

 

И с двете най-готини........ 

Photo-0637.jpg.6cff8280b985853d3b1a0e025b39c363.jpg

 

И цялата група с малко изключения. 😃

Photo-0575.jpg.52a6e8f6965727616193320d7dffe675.jpg

 

Photo-0143.jpg.df5dd04694c04410f6f31180691f8278.jpg

 

 

Редактирано от Иван Попов
  • Харесвам 32
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 52 минути , Иван Попов каза:

Снимката НЕ правена в момента, но вече щом като сме официално завършили 😉 може да си пусна една снимка от абсолвентския бал. 😎

Photo-0141.jpg.2fb4846dbf4b608d8b6f676347ec9ec1.jpg

 

И с двете най-готини........ 

Photo-0637.jpg.6cff8280b985853d3b1a0e025b39c363.jpg

 

И цялата група с малко изключения. 😃

Photo-0575.jpg.52a6e8f6965727616193320d7dffe675.jpg

 

Photo-0143.jpg.df5dd04694c04410f6f31180691f8278.jpg

 

 

Браво! Красиви млади хора!

Само не разбрах, коя девойка е нашата.😉

  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Браво! Красиви млади хора!

Само не разбрах, коя девойка е нашата.😉

Благодаря, но и Вие сте млади! 😊

Еее са... колебая се (снимката, която сме 3-мата), 😉 май-повече към дясното девойче, натам се ориентирам! А на теб харесва ли ти, я кажи сега пред форума 😃😎? Чакай, че и Фичо да не види снимката, че и той ще почне да ме базика. 🤣

Редактирано от Иван Попов
добавяне
  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
преди 15 минути , Иван Попов каза:

Благодаря, но и Вие сте млади! 😊

Еее са... колебая се (снимката, която сме 3-мата), 😉 май-повече към дясното девойче, натам се ориентирам! А на теб харесва ли ти, я кажи сега пред форума 😃😎? Чакай, че и Фичо да не види снимката, че и той ще почне да ме базика. 🤣

На мен ми харесват и двете девойки. Важното е коя ще избереш ти.

Пожелавам ти, която и да избереш, да е взаимно и споделено.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 51 минути , AlexandraKo каза:

Пожелавам ти, която и да избереш, да е взаимно и споделено.

Много много благодаря! Има време за всичко, то ще покаже на къде вървят нещата (времето e най-добрият учител)!. 😋 

 

Благодаря ти @iaia_mama😊 много мило. Така е ама на живо НЕ сАм толкова убав. 😅😄🙃

Дано да има много радост във всеко едно живо същество! Ще се пробвам твойте желания да станат реалност! Още веднъж благодаря! 😊

 

Ето за това съм част от този як форум, защото има много готини хора! 😊

 

Редактирано от Иван Попов
добавяне
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ш'ма прощаваш, ама ти си по-убав от двете 🙂  Но пък не винаги човек изглежда на снимка по-добре, отколкото наживо. Т.е. ти си знаеш най-добре!

От мен: ЧЕСТИТО и живот, изпълнен с много радост и удовлетворение!  🙂

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Иван Попов каза:

Еее са... колебая се (снимката, която сме 3-мата), 😉 май-повече към дясното девойче, натам се ориентирам! А на теб харесва ли ти, я кажи сега пред форума 😃😎? Чакай, че и Фичо да не види снимката, че и той ще почне да ме базика. 🤣

Не, няма да се шегувам 😉,  в този случай ще ти кажа нещо извън шегите. 
Ако приемеш личното ми мнение - не е много гот така да се обсъждат публично момичетата, особено ако не си ги предупредил, че ще пускаш снимката с тях в някакъв интернет-форум и не са дали съгласие. 🙄 
И не са много ОК коментари като "Коя е по хубава? Тази е по-хубава от другата..." - представи се как ще се почувства другото момиче, ако случайно прочете ... 🤔
Това между другото. 😉
...
Иначе да ти честитя отново! 🙂 Да сте все така свежи и усмихнати и да имаш  много късмет, успехи и сбъднати мечти! 🙂

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 8
  • Браво 10
Връзка към коментар

Ванка, честито! 

Хайде, поемай смело по пътя на живота и много късмет!

И слушай батко си Фичо, защото е прав! Да си джентълмен е нещо, което жените оценяват, нищо че не ни личи много.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 час, bulpa каза:

И трите, дядо попе :))))))))

 

Честито дипломиране, Ванка!

Благодаря ти! 😊

 

Преди 1 час, Фичо каза:

Не, няма да се шегувам 😉,  в този случай ще ти кажа нещо извън шегите. 
Ако приемеш личното ми мнение - не е много гот така да се обсъждат публично момичетата, особено ако не си ги предупредил, че ще пускаш снимката с тях в някакъв интернет-форум и не са дали съгласие. 🙄 
И не са много ОК коментари като "Коя е по хубава? Тази е по-хубава от другата..." - представи се как ще се почувства другото момиче, ако случайно прочете ... 🤔
Това между другото. 😉
...
Иначе да ти честитя отново! 🙂 Да сте все така свежи и усмихнати и да имаш  много късмет, успехи и сбъднати мечти! 🙂

Те знаят, аз съм им казах 😎, но дали ще го прочетат НЕ знам. Така, че не се притеснявам от това, че са постнати тук. Те си знаят, че и двете са много готини, просто се базикам 😀

Винаги съм бил джентълмен и искам да бъда такъв, НЕ само с тях, а с всяко едно срещнато момиче. 😉 Ако знаете колко смях е паднало с тези момичета през последните няколко години, всичко ми върви като на шега и то само, ако се погледнем..... без да си говорим доста се смееехме. 😅

Благодаря ти отново @Фичо! Много готини пожелания, дано се въщат тройно. Чакам с нетърпение да се видим на някоя сбирка, все пак трябва да пиЕме по бира! 😉 И благодаря за урока, хем си мислех, че нещо подобно щеше да отговориш на написаното ни отгоре. 🙂

преди 4 минути , mililia каза:

Ванка, честито! 

Хайде, поемай смело по пътя на живота и много късмет!

И слушай батко си Фичо, защото е прав! Да си джентълмен е нещо, което жените оценяват, нищо че не ни личи много.

Благодаря ти! 🙂

Дано съм по правилния път!

Да, винаги го слушам @Фичо и НЕ само него от форума, така е прав е, но аз съм се подготвил с това, което ми написа той!

Пробвам се да бъда такъв, а всъщност НЕ знам дали ми се получа! 🙂😉

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 3 часа, Фичо каза:

Не, няма да се шегувам 😉,  в този случай ще ти кажа нещо извън шегите. 
Ако приемеш личното ми мнение - не е много гот така да се обсъждат публично момичетата, особено ако не си ги предупредил, че ще пускаш снимката с тях в някакъв интернет-форум и не са дали съгласие. 🙄 
И не са много ОК коментари като "Коя е по хубава? Тази е по-хубава от другата..." - представи се как ще се почувства другото момиче, ако случайно прочете ... 🤔
Това между другото. 😉
...
Иначе да ти честитя отново! 🙂 Да сте все така свежи и усмихнати и да имаш  много късмет, успехи и сбъднати мечти! 🙂

Браво, Фичо, класик си и истински кавалер.

Изказването ти ми напомня за велика реплика на велик актьор в страхотен български филм, а именно: "Никоя жена не трябва да чува, че друга е била по-обичана от нея. "

 

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.