Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

На 16.09.2018 г. в 19:25, домосед каза:

Миналата седмица забих три нови карфици на картата си с посетени селища: Провадия, Наумбург и Лайпциг 😎 

Което ми напомня, че преди години имах интересен работен уикенд: петък в Полски Тръмбеш и събота в Александрия 😀

преди 8 минути , Rainy каза:

Не си купих нито един билет от днешната промоция на НикиЛауда-Раян и прочие едно-еврови-каквито там авиокомпании... Устоях! :grin:

Мазохистка! При следващата подобна промоция ще те черпя с един билет за спорта, поне да не си капо... 😂

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 1 минута , Георги Матеев каза:

Мазохистка! При следващата подобна промоция ще те черпя с един билет за спорта, поне да не си капо... 😂

Демек, ще ме черпиш с копче, а аз ще трябва да си купя визоново палто 😂 Щедъъъър...

Ще те черпя едно от твоите питиета на някои от твоите партита за идеята! :grin:

Връзка към коментар
преди 13 часа, akair каза:

Не знам как никой още не се е похвалил още, че има първокласник/чка днес.

Използвам случая да пожелая на всички малки и по-големи магеланчета едно изпълнено с щастие и успехи пътуване в света на науката и познанието през настоящата учебна година! Нека се вдъхновяват и обогатяват, за да станат още по-добри граждани на света.

На техните учители мога да пожелая да бъдат любимите пътеводителите в това интересно пътешествие!

На родителите се пада нелеката задача да контролират това пътешествие, за да не се превърне в свободно падане. 🙂

@Krum4ov  май е от пътеводителите...

Похвалвам се! Днес внукът ми е първокласник, а най- малката ми дъщеря има своя последен първи учебен ден. Успех на всички ученици’!

  • Харесвам 21
  • Шок 1
  • Браво 11
Връзка към коментар

Аз съм с първокласник, шестокласник и последна подготвителна група, но по-скоро бих се оплакала, отколкото обратното. Може да се похваля само с това, че догодина ще е по-зле. Успех на всички първолаци и други ученици! 

  • Харесвам 14
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

На добър час на всички. И аз съм с последен първи учебен ден. По ми се иска да се похваля напролет с успешен прием в желан университет, което пожелавам и на всички с дванайсетокласници.

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Е, като сте почнали - имам второкласничка и две осмокласнички. Дотук с хваленето  - другото е за оплакване от сумите за учебници, помагала и канцелария за да изпратиш 3 деца на у- ще. Ако някой отвори приказка пред мен за безплатно образование, ще остане без предни зъби !

Редактирано от bibi
  • Харесвам 13
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, bibi каза:

Е, като сте почнали - имам второкласничка и две осмокласнички. Дотук с хваленето  - другото е за оплакване от сумите за учебници, помагала и канцелария за да изпратиш 3 деца на у- ще. Ако някой отвори приказка пред мен за безплатно образование, ще остане без предни зъби !

Колко струва сега да се изпрати едно дете на първия учебен ден, по мое време беше 150-200лв. и то ако се купуват само нови учебници?

Редактирано от tch
Връзка към коментар
преди 1 час, tch каза:

Колко струва сега да се изпрати едно дете на първия учебен ден, по мое време беше 150-200лв. и то ако се купуват само нови учебници?

off topic:

Малката е в Шилер - 100 кинта за учебници по немски и помагала по др. предмети. Предполагам на първата р.с. ще има и още 100 за касата на класа - тържества, почерпки, общи букети за празници, театър.

Каките са в СМГ - 2 чифта учебници 280 лв. с отстъпкат 10-15 %.

Едната учебник + помагала по немски -220 лв. Другата - учебник по английски - 50 лв., но е само първа част.

Тетрадки, подвързии, бележници, снимки, канцелария, една нова раница и прочее - 220 лв.

Това е програма минимум. Не слагам пожелателните - дрехи, обувки, прически, джобни, букети, дарения за каузи, продължаващо обучение по език на курсове, спорт....

  • Харесвам 2
  • Шок 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, aikula3d каза:

D068F29C-2BB8-4FCB-BFEB-9389B5CB2907.jpeg

Еее,  браво! Ама, това го сложи  и в другата тема  - за Магеланци в медиите.

То си е и за хвалене, цяла страница, но и там да го има.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 43 минути , ven62 каза:

Да се похваля:

Синът ми стана доктор на науките.

 

Темата му е "Performance models for analysis and control of IT systems"

В областта на математиката, компютърните науки, статистиката, системотехника, … С две думи - Data science.

 

Много сме горди с майка му. Имаше много тържествена и в същото време много сериозна защита в един от университетите в Амстердам. Комисия от водещи професори и учени в тази област, представители на тяхната академия на науките, университетските среди, големите компании, банките (ING). Фракове, тоги, шапки, ...

А аз бях като едно стокилограмово дронче - от гордост и щастие не стъпвах по земята - кръжах си на половин, един метър над пода.

 

P1140341.JPG.5825d85668e753cb139f87525aa04e76.JPG

 

Вече и официално, е по-умен от баща си. :smile:

 

 

@ven62 Ми, слез, за малко от небесата и  тУри тука нещо за почерпка, де, поне виртуално, :yahoo:за сега.

Пък, на следващата среща, ще почерпиш и реално.

Честито, да сте живи и здрави цялото семейство, задружни и още много, много успешни!:give_rose::give_rose::give_rose:

 

Сега си така, а пък, да видиш после  какво ееееееее, като и внуците се окажат способни.:party:

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, ven62 каза:

Да се похваля:

Синът ми стана доктор на науките

Много сме горди с майка му. 

А аз бях като едно стокилограмово дронче - от гордост и щастие не стъпвах по земята - кръжах си на половин, един метър над пода.

 

P1140341.JPG.5825d85668e753cb139f87525aa04e76.JPG

 

Вече и официално, е по-умен от баща си. :smile:

 

 

Поздравления за голямото постижение!

Вен, родителите са най-щастливи, когато децата ги надминават в успехите!

Ще чакаме да се похвалиш и с успехите на внуците!😄

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

 

Преодолях една от последните психологически бариери на съзнанието, наследени от соца. Доброволно си закрих стационарната телефонна линия.

А като помня, като се кандидатстваше, какво тръпнене беше след колко години ще прокарат кабел или ще се освободи място в кутията или кой съсед ще ти се падне дуплекс ...

  • Харесвам 13
  • Браво 2
  • Смея се 24
Връзка към коментар
преди 52 минути , домосед каза:

 

Преодолях една от последните психологически бариери на съзнанието, наследени от соца. Доброволно си закрих стационарната телефонна линия.

А като помня, като се кандидатстваше, какво тръпнене беше след колко години ще прокарат кабел или ще се освободи място в кутията или кой съсед ще ти се падне дуплекс ...

Да разбирам ли, че още не си си продал ладата. :wink:

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 2 минути , ven62 каза:

Да разбирам ли, че още не си си продал ладата. :wink:

Искаш ли я? Трудно ще ми се откъсне от сърцето, но за магеланец в нужда - винаги! 🙂😁😂

На 20.09.2018 г. в 13:39, ven62 каза:

С две думи - Data science

Браво на младежа! Но ... сигурен ли си, че точно тия две думи са на място. Data Science от много (десетки) години не се употребява като синоним на Computer Science. И заглавието на темата ми звучи малко встрани от Data Science. Освен ако в някои университети се следват други традиции

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
3 minutes ago, домосед said:

Браво на младежа! Но ... сигурен ли си, че точно тия две думи са на място. Data Science от много (десетки) години не се употребява като синоним на Computer Science. И заглавието на темата ми звучи малко встрани от Data Science. Освен ако в някои университети се следват други традиции

И за това се чудех, но реших да не съм първият, който задава такива въпроси 🙂

От прочетеното, оставам с впечатление, че темата е по-скоро в посока на  modeling, benchmarking и може би vulnerability analysis + self-tuning / self-healing / self-driving?

Връзка към коментар

Еее, всички, дет не сме толкоз учени, разбрахме, че има повод за радост, без да се задълбочаваме.

А вие, дет сте неприлично учени, не сте доразбрали!:girl_sigh:

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Не знам дали специалността е точна, но постижението е достатъчно високо.

Така че - поздравления, @ven62, да е жив и здрав синът ти и още по-блестящи успехи да постига във всяко начинание!

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз ще се похваля с късмета ми днес. Докато бутах количката с 2-месечната ми дъщеря в нея по тротоара на немски жилищен квартал, чух нещо да шумоли над нас. След секунди отромен клон се отчупи от едно дърво и падна на 4-5 метра зад нас. Не искам да си помисля какво можеше да се случи, ако бяхме само няколко секунди по-бавни и под дървото по време на падането на клона. 

 

Спомних си за наскоро прочетен пътепис на @Crazy Horse за подобна случка с жена му в България, така че да има предвид и да изключи и Германия от плануваните за посещение страни.

  • Харесвам 19
  • Шок 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.