Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 25 минути , Masmiya каза:

Аз ще се похваля с късмета ми днес. Докато бутах количката с 2-месечната ми дъщеря в нея по тротоара на немски жилищен квартал, чух нещо да шумоли над нас. След секунди отромен клон се отчупи от едно дърво и падна на 4-5 метра зад нас. Не искам да си помисля какво можеше да се случи, ако бяхме само няколко секунди по-бавни и под дървото по време на падането на клона. 

 

Спомних си за наскоро прочетен пътепис на @Crazy Horse за подобна случка с жена му в България, така че да има предвид и да изключи и Германия от плануваните за посещение страни.

Радвам се, че сте се разминали! 

И честито ново попълнение в семейството! Да е здрава и винаги с късмета си дъщеричката!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 59 минути , Masmiya каза:

Спомних си за наскоро прочетен пътепис на @Crazy Horse за подобна случка с жена му в България, така че да има предвид и да изключи и Германия от плануваните за посещение страни.

 

😄

  • Харесвам 6
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Masmiya каза:

Аз ще се похваля с късмета ми днес. Докато бутах количката с 2-месечната ми дъщеря в нея по тротоара на немски жилищен квартал, чух нещо да шумоли над нас. След секунди отромен клон се отчупи от едно дърво и падна на 4-5 метра зад нас. Не искам да си помисля какво можеше да се случи, ако бяхме само няколко секунди по-бавни и под дървото по време на падането на клона. 

 

Спомних си за наскоро прочетен пътепис на @Crazy Horse за подобна случка с жена му в България, така че да има предвид и да изключи и Германия от плануваните за посещение страни.

Радвам се, че не сте пострадали. Но не разбирам защо е този сарказъм в коментара ти. Не ми е ясно защо когато аз или който да е каже, че му се е случило нещо лошо в България, някои хора скачате да я браните като че ли това ви е патриотичен дълг, все едно не знаем, че в България има проблеми и то доста повече отколкото в Западна Европа. И дума не може да става за сравнение между България и Германия, просто защото Германия е на светлинни години от България, вкл. и в поддържането на дървета и паркове. Да не говорим, че конкретно във Варна, това не е изолиран инцидент точно на тази алея, а по-скоро традиция. Там дори и човек умря преди 2 години. Най-после този септември се сетиха да се погрижат за дърветата. Но, както и да е, щом ти е кеф, мисли си, че Германия е на нивото на България.  
Да отговоря и аз в твой стил - благодаря за съвета, но съм бил много пъти в Германия и пак планирам да я посетя.

  • Браво 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

И аз да се похваля днес. Тъкмо приключих конференцията в Прага и си поговорих с канадския режисьор на документали филми Кърт Спенрат след речта му. Той ще лети до Истанбул следващата седмица и ме пита дали си струва да посети и България, освен Турция. Аз му казах, че няма да е лошо да отскочи поне до Несебър, Пловдив и Рилския манастир, за който той беше вече слушал. Каза ми, че ще ме послуша. Опитвам се да рекламирам България бе излишен националистичен патос.

  • Харесвам 12
  • Браво 3
Връзка към коментар
На 17.09.2018 г. в 9:41, akair каза:

На техните учители мога да пожелая да бъдат любимите пътеводителите в това интересно пътешествие!

На родителите се пада нелеката задача да контролират това пътешествие, за да не се превърне в свободно падане. 🙂

@Krum4ov  май е от пътеводителите...

Признавам си със закъснение, да. Аз съм един от учителите във форума. Успешна година на всички деца, родители и колеги и много сили през учебно време и пътешествия ваканциите!

  • Харесвам 15
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 40 минути , Krum4ov каза:

Признавам си със закъснение, да. Аз съм един от учителите във форума. Успешна година на всички деца, родители и колеги и много сили през учебно време и пътешествия ваканциите!

Тия дни се бях сетила за теб, къде се загуби?

На внучката  ми тази година се паднал класен - млад човек,свестен и сериозен. Децата са във възторг. Та направих аналогия с теб.:))'

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искам да се похваля,че току що успях да завърша започнатия преди няколко дни пътепис за почивката ни в Австрия. Приятно четене!!!

  • Харесвам 10
  • Браво 6
Връзка към коментар
преди 7 минути , krasen_denev каза:

Искам да се похваля,че току що успях да завърша започнатия преди няколко дни пътепис за почивката ни в Австрия. Приятно четене!!!

Браво! На мене ми отнема обикновено месеци, докато завърша пътепис 😄 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , master_of_germs каза:

Браво! На мене ми отнема обикновено месеци, докато завърша пътепис 😄 

Може и месеци да ти отнема,ама рано или късно ги завършваш.Пътеписите,които ти пишеш са огромни по обем и напълно разбираемо е да ти отнеме много време.Аз бях на гребена на вълната от видяното и буквално не можех да спя докато не го завърша.Лошото е,че съм на работа и през седмицата не ми спореше писането,но тези три дни буквално се размазах. Мисля,че се получи добре.Сега очаквам одобрение от модераторите.:wink:

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Да похваля Pockit+a, бебешката количка за пътуване, която се оказа най-добрата ми покупка. Като я взех не очаквах, че толкова ще търкаляме през влакове, кораби, самолети, пясъци, скали и поляни с малкия, който междувременно проходи и вече си го бута сам. В кошарата си толкова не е спал общо до сега, колкото в количката.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искам да се похваля с Магеланската група в Бали.

Тази вечер на събитието, организирано от хотела ни, спечелихме не само Първо, но и Второ място от общо трите възможни, благодарение на танца на @Light и още една (все още) немагеланка.

Enjoy:

 

 

  • Харесвам 18
  • Браво 13
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 45 минути , cybersimo каза:

Искам да се похваля с Магеланската група в Бали.

Тази вечер на събитието, организирано от хотела ни, спечелихме не само Първо, но и Второ място от общо трите възможни, благодарение на танца на @Light и още една (все още) немагеланка.

Enjoy:

 

 

Light е пластичен - знаем, ами ти...? Тия зелено-жо(ъ)лти еликсири не ти ли дадоха смелост за танц? 😄 😄

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Снощи си направих подарък за рожден ми ден (който е следващата година юни месец, но съм си такъв все с бъдещи планове😄 ). Взех си билет за концерт на Céline Dion за един от последните ѝ концерт в Лас Вегас - една от любимите ми изпълнителки. Бил съм на нейн концерт преди 2 години в Белгия. Казах си, че е подходящ подарък за мен за кръглата ми годишнина. 😄 Нямам виза, никога не съм бил в САЩ, като цяло тази държава не ми е в списъка, но сега ще кандидатствам, пък ако станат нещата ще е добре. Ако не - здраве да е. Важното е да опитам.

  • Харесвам 19
  • Браво 8
Връзка към коментар
преди 50 минути , Граф Вронски каза:

Снощи си направих подарък за рожден ми ден (който е следващата година юни месец, но съм си такъв все с бъдещи планове😄 ). Взех си билет за концерт на Céline Dion за един от последните ѝ концерт в Лас Вегас - една от любимите ми изпълнителки. Бил съм на нейн концерт преди 2 години в Белгия. Казах си, че е подходящ подарък за мен за кръглата ми годишнина. 😄 Нямам виза, никога не съм бил в САЩ, като цяло тази държава не ми е в списъка, но сега ще кандидатствам, пък ако станат нещата ще е добре. Ако не - здраве да е. Важното е да опитам.

Един от последните? Да не би да спира да пее? Аз също съм й голям фен, но никога не съм я гледала на живо. Ако все пак има някой концерт в Европа, бих се пробвала да наместя допълнително пътуване сред вече планираните, но в САЩ за съжаление ми е непосилно да отида. Дано всичко е наред при теб с визата! Ако имаш познати там, могат да ти пратят и покана, така ще е по-лесно. Успех! 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Хайде да се похваля, след като порядъчно се бях оплакала в другата тема 🙂

След като ми "хакнаха" кредитната карта (Юли месец) с доста порядъчна сума. Вчера благополучно от ПИБ ми се обадиха, че са ми възстановили парите по картата. Сега остава да сметна всички разходи и приходи и да видя дали са възстановили всичко.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 43 минути , mary_shery каза:

Един от последните? Да не би да спира да пее? Аз също съм й голям фен, но никога не съм я гледала на живо. Ако все пак има някой концерт в Европа, бих се пробвала да наместя допълнително пътуване сред вече планираните, но в САЩ за съжаление ми е непосилно да отида. Дано всичко е наред при теб с визата! Ако имаш познати там, могат да ти пратят и покана, така ще е по-лесно. Успех! 🙂

@mary_shery, не, не спира да пее. Мисля, че от около 15 години изнася концерти в Лас Вегас в The Colosseum at Caesars Palace и вече ще приключва там (освен ако отново не се договорят да продължи). И заради това казах, че е един от последните там във Вегас. През 2016 направи концерти (няколко в Париж и два в Антерпен) в Европа и тогава отидох в Белгия на един от двата. След това през 2017 имаше в няколко европейски града. Тази година направи турне из Азия, Австралия и май и Нова Зенландия. Така че нищо чудно догодина лятото 2019 (след Лас Вегас) пак да отскочи до Европа. Аз съм се абонирал за мейли от официалния сайт, и така разбрах преди за Белгия през 2016. Сега вече я следя и в Instagram и FB, така че не си спомням от къде разбрах първо за тези концерти.

Иначе нямам познати в щатите, нито роднини.

Редактирано от Граф Вронски
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, Граф Вронски каза:

Снощи си направих подарък за рожден ми ден (който е следващата година юни месец, но съм си такъв все с бъдещи планове😄 ). Взех си билет за концерт на Céline Dion за един от последните ѝ концерт в Лас Вегас - една от любимите ми изпълнителки. Бил съм на нейн концерт преди 2 години в Белгия. Казах си, че е подходящ подарък за мен за кръглата ми годишнина. 😄 Нямам виза, никога не съм бил в САЩ, като цяло тази държава не ми е в списъка, но сега ще кандидатствам, пък ако станат нещата ще е добре. Ако не - здраве да е. Важното е да опитам.

Не знам защо повечето хора се смеят на "... копчето и палтото...".

 

Браво!

Аз също съм прилагал тази идея … с променлив резултат. :wink:

 

:good: 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , ven62 каза:

Не знам защо повечето хора се смеят на "... копчето и палтото...".

 

Съжалявам, но не разбирам тази част от коментара. Какъв е този израз/сравнение за "копчето и палтото"? 😄 стана ми любопитно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , Граф Вронски каза:

Съжалявам, но не разбирам тази част от коментара. Какъв е този израз/сравнение за "копчето и палтото"? 😄 стана ми любопитно.

Закачка и шегичка.:party:

Виждаш едно красиво копче, харесва ти и веднага го купуваш. А после, кроиш планче, как ще си ушиеш палто за това копче. И си ушиваш новото палто, според копчето.

Както ти си направил - купил си си билет, което е най-малкото, предстоят ти големите неща.

Иначе, това е поговорка - " Пришива на копчето балтон. "

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

С тази фантазия се върнах от ранчото тази вечер след работа. Не зная дали ще има още - зелени има, ама слънце - Божа работа. Краят на септември е 🙂 И да, това лято не купувах домати. Акъл ми не стига как ще трябва да консумирам дървените английски подобия на зеленчуци...

 

IMG_1972.thumb.jpg.a69a7a2f2a108a8efb8f94f741f4226f.jpg

Връзка към коментар
преди 14 часа, Rainy каза:

С тази фантазия се върнах от ранчото тази вечер след работа. Не зная дали ще има още - зелени има, ама слънце - Божа работа. Краят на септември е 🙂 И да, това лято не купувах домати. Акъл ми не стига как ще трябва да консумирам дървените английски подобия на зеленчуци...

 

IMG_1972.thumb.jpg.a69a7a2f2a108a8efb8f94f741f4226f.jpg

Ти не се притеснявай, ако се развали времето и започне да вали, си ги обери, нищо, че са зелени.

Аз си ги подреждам в тава на терасата, каквото стане червено, си ги го изяждаме на салата, ситните зелени си ги правя на туршийка.:)

От домашните доматки си изяждаме всичко, до шушка.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, stanislavpp каза:

Малкият магеланчо Мартин вече е на седем месеца , да ни е все така усмихнат !B7692162-4310-4BD7-9740-860E72B6AF80.jpeg.00736698e5a6aff34defa6a18f43b054.jpeg

37772106-8308-4706-AAB9-0EC2AE478C6E.jpeg

D4D94EA8-66BC-45EF-9232-4FAB6E45960C.jpeg

174C0DFA-4452-4BDC-831E-8EECD26B78A6.jpeg

72CC5E8A-E5CF-4223-9FC3-54B41AF520C8.jpeg

5E8EBD44-C409-445D-A00D-E2CC04611CD7.jpeg

Ух, че е сладурчо!

Да ви е жив и здрав Веселушко!

Как бързо лети времето, кога се роди, кога стана на 7, след малко ще ни показваш снимки как тича.:)))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.