Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Да ви е жив и здрав Мартин и да ви надмине по изминати километри по света!


А, ние вчера се озовахме на междунарoдна украино-испанска сватба. Беше интересно, но нямаше изобщо украинска музика. Аз се сетих за украинския хит на Казка Плакала, който слушах лятото и изнедах булката като казах на ди джея да я пусне. Стана готино.
https://www.youtube.com/watch?v=5Fv19KVVya8
Естествено всички украинци излязоха веднага на дансинга. :grin:

Редактирано от Crazy Horse
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Тази неделя в Атина проведох първия си качествен разговор с непознати за мен французи на френски език. Бях с една приятелка, която знае френски, и според нея (и според мен, също :D) се справих много добре (без да се запъвам).

История за заговарянето на французите е следната: По време на обиколката ни в нациоаналния археологически музей, казах, че миналата година на 5 юни бях пред Версай и видях неговата красота без тълпата от хора, защото тогава беше празник (освен че беше понеделник). Работя във фирма, която има и френски офис, и получаваме известия за техните почивни празници. Обаче не си спомнях празника. Търсихме в нета, но нещо не успяхме да разберем кой е този празник. И в музея имаше много французи (или хора, говорещи френски). Реших, че е надеждено да попитам французин, за да получим отговора. Е, на входа на Акропола отидох до една възрастна двойка и ги заговорих. Те казаха, че не знаят за празник на 5ти юни, а на 6ти юни е Débarquement de Normandie . И аз реших, че съм объркал датата. Но проверих мейла си. Миналата година на 5 юни се е празнувало Lundi de Pentecôte - 50 дни след Великден и заради това всяка година е на различна дата. 

От цялата история съм супер доволен, че успях да се пречупя и се надявам за вбъдеще да поотпускам повече и повече.

  • Харесвам 10
  • Браво 5
Връзка към коментар
8 minutes ago, Граф Вронски said:

50 дни след Великден

Петдесетница се казва. Голям християнски празник е. Той прославя явяването на Светия Дух върху апостолите на 50-я ден след Възкресението (след Великден). На следващия ден (понеделник) е Ден на Светия дух.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 26.09.2018 г. в 9:40, Граф Вронски каза:

Снощи си направих подарък за рожден ми ден (който е следващата година юни месец, но съм си такъв все с бъдещи планове😄 ). Взех си билет за концерт на Céline Dion за един от последните ѝ концерт в Лас Вегас - една от любимите ми изпълнителки. Бил съм на нейн концерт преди 2 години в Белгия. Казах си, че е подходящ подарък за мен за кръглата ми годишнина. 😄 Нямам виза, никога не съм бил в САЩ, като цяло тази държава не ми е в списъка, но сега ще кандидатствам, пък ако станат нещата ще е добре. Ако не - здраве да е. Важното е да опитам.

 

На 26.09.2018 г. в 14:51, AlexandraKo каза:

Закачка и шегичка.:party:

Виждаш едно красиво копче, харесва ти и веднага го купуваш. А после, кроиш планче, как ще си ушиеш палто за това копче. И си ушиваш новото палто, според копчето.

Както ти си направил - купил си си билет, което е най-малкото, предстоят ти големите неща.

Иначе, това е поговорка - " Пришива на копчето балтон. "


Получих американска виза. Започвам да шия балтон. 😄 Надявам се, че ще се получи хубав. 😄

П.с. Започва да ми става любима тази поговорка. И преди съм я прилагал, без да съм я знаел. 😉 

  • Харесвам 17
  • Браво 8
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Граф Вронски каза:

 


Получих американска виза. Започвам да шия балтон. 😄 Надявам се, че ще се получи хубав. 😄

П.с. Започва да ми става любима тази поговорка. И преди съм я прилагал, без да съм я знаел. 😉 

Щом вече имаш копче, другото е лесно:party:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не съм много по хваленето, но тук ще се похваля! 

Вече официално приет и записан магистър! :smile:

Леко леко вървим нагоре..... 😃

  • Харесвам 24
  • Благодаря 1
  • Браво 16
Връзка към коментар
преди 7 минути , Иван Попов каза:

Не съм много по хваленето, но тук ще се похваля! 

Вече официално приет и записан магистър! :smile:

Леко леко вървим нагоре..... 😃

Поздравления!

Сега на път за "Магистър", след някоя година  за "Доктор"!

Редактирано от Дани Магелани
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Иван Попов каза:

Не съм много по хваленето, но тук ще се похваля! 

Вече официално приет и записан магистър! :smile:

Леко леко вървим нагоре..... 😃

Поздравления и от мен!

Бъди здрав, следвай си пътя, умножавай успехите си! Не спирай да пътуваш, да сбъдваш мечтите си! И да се похвалиш,когато завършиш магистратура!

Редактирано от Mary
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Иван Попов каза:

Не съм много по хваленето, но тук ще се похваля! 

Вече официално приет и записан магистър! :smile:

Леко леко вървим нагоре..... 😃

Браво! Успех и нагорееее

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Иван Попов каза:

Не съм много по хваленето, но тук ще се похваля! 

Вече официално приет и записан магистър! :smile:

Леко леко вървим нагоре..... 😃

Браво, наистина да ти е леко изкачването по стълбицата на знанието!😀

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Tedy каза:

Браво, Ванка! 🙂 Успех!

Благодаря ти, Теди! 🙂

преди 9 часа, Дани Магелани каза:

Поздравления!

Сега на път за "Магистър", след някоя година  за "Доктор"!

Чул те Господ! Благодаря ти! 🙂

преди 9 часа, jungfraujoch каза:

Поздравления и от мен!

Бъди здрав, следвай си пътя, умножавай успехите си! Не спирай да пътуваш, да сбъдваш мечтите си! И да се похвалиш,когато завършиш магистратура!

Благодаря ти! 🙂

Задължително ще се похваля, а и се надявам да имам повече свободно време, за да четя форума! 

преди 9 часа, Роми каза:

Браво! Успех и нагорееее

Благодаря ти! 🙂

преди 8 часа, AlexandraKo каза:

Браво, наистина да ти е леко изкачването по стълбицата на знанието!😀

Благодаря ти! 🙂 

Думата "леко" е силно казано при мен, защото съм с бакалавърска степен и магистърска степен едновременно и е много трудно,

поне за мен де! :no:

Ще видим до къде ще я докараме! 

Благодаря на всички! :smile:

Редактирано от Иван Попов
добавяне
  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Озовах се на виртуалните страници на популярен български блог - Ла Мартиния :). Ето линк, ако ви е интересно. Постът е част от рубриката Пътуване с лек багаж:  🙂

 

https://www.lamartinia.com/2018/10/patuvane-s-lek-bagaj-irina-shtereva.html

 

  • Харесвам 9
  • Браво 10
Връзка към коментар

Да се похваля с билет и резервация в ресторант Амадео в Брюксел от мъжа, когото обичам навръх рождения ми ден! Само такива подаръци за всички!

  • Харесвам 11
  • Браво 8
Връзка към коментар
On 10/30/2018 at 6:40 PM, Травеолани said:

Озовах се на виртуалните страници на популярен български блог - Ла Мартиния :). Ето линк, ако ви е интересно. Постът е част от рубриката Пътуване с лек багаж:  🙂

 

https://www.lamartinia.com/2018/10/patuvane-s-lek-bagaj-irina-shtereva.html

 

Предполагам като автор? Честито!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , cumalissa каза:

Да се похваля с билет и резервация в ресторант Амадео в Брюксел от мъжа, когото обичам навръх рождения ми ден

Приятно изкарване, забавлявайте се! Ресторантът е известен 😉 

А и на около има какво да се види.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

1ви ноември ми е една от най-любимите дати в календара за последните 10 години. Много яко звучи като си помисля "другия месец заминавам за Азия" 😋

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 2 часа, akair каза:

Предполагам като автор? Честито!

Участвам в една от рубриките на блога, един вид интервю с мен, отговарям на техните въпроси за пътуване :).

  • Харесвам 5
  • Браво 3
Връзка към коментар
На 1.11.2018 г. в 17:12, Lyubina каза:

Приятно изкарване, забавлявайте се! Ресторантът е известен 😉 

А и на около има какво да се види.

По скоро Брюж, че имам 2 дни време. Малко лодка по каналите, романтика...,а Брюксел последният ден. Ако е рекъл Господ.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Леле... Току-що за цифром и словом 19 лева се сдобих с... я да видим: 3+3 електронни книги от litres.ru, +(1+1) подарък (1 на всеки 3 купени наведнъж) +(1+1) от конкретните промоции, на които се натресох в интернет. Това колко прави - 10 книги за 19 кинта! Людмила Улицкая, Владимир Войнович, Евгений Гуляковский... WOW! :dance3:

  • Харесвам 7
  • Браво 3
Връзка към коментар
1 minute ago, Goal & Boss said:

Леле... Току-що за цифром и словом 19 лева се сдобих с... я да видим: 3+3 електронни книги от litres.ru, +(1+1) подарък (1 на всеки 3 купени наведнъж) +(1+1) от конкретните промоции, на които се натресох в интернет. Това колко прави - 10 книги за 19 кинта! Людмила Улицкая, Владимир Войнович, Евгений Гуляковский... WOW! :dance3:

Нямаше ли ги фри в rulit.me? 😉

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.