Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

@ven62, честита да е Калина!

Виждаш ли как се нареждат вселенските работи - имаш двама сина и сега получаваш внучка ! 

При мен е същото - три дъщери и за награда си имам внук 😀

Между другото, таткото какво на цвят бикче от Перу има? 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, ven62 каза:

Вчера ни се роди първото внуче.

Мoмиченце - Калина.

 

Няма такова щастие!

 

Здраве,  късмет и дълъг живот на Калина. И дядо много да я слуша 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички за милите поздравления.

преди 13 часа, Цвете каза:

@ven62, честита да е Калина!

….

Между другото, таткото какво на цвят бикче от Перу има? 

 

@Цвете, аз тогава (в твоята тема за Перу) казах, че бикчето, което ни подари големия ни син е зелено  (той беше в Перу, а внучката е дъщеря на малкия ни син). И се шегувах за парите... Чак след няколко дни се загледах в бикчето и се оказа, че е синьо.

Та-а, това което казваш за цветовете може и да е вярно. Който иска вярва, който иска … не.

Аз само излагам фактите!

:yahoo:

 

 

преди 13 часа, Цвете каза:

@ven62, честита да е Калина!

Виждаш ли как се нареждат вселенските работи - имаш двама сина и сега получаваш внучка ! 

При мен е същото - три дъщери и за награда си имам внук 😀

 

Да-а, вселенските работи се подредиха повече от прекрасно:

Баща ми има два сина, аз имам двама сина и брат ми също има двама сина.

Така че, малката Калина е най-чаканата принцеса на света. :dance2:

  • Харесвам 12
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 13 минути , ven62 каза:

 

@Цвете

Така че, малката Калина е най-чаканата принцеса на света. :dance2:

И сега ще падне едно пазаруване за принцесата навсякъде, където пътувате!

От опит казвам - не се увличайте! Сега ние в къщи  имаме дрехи да отгледаме още три принцеси.😀

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Айде честито, ще се разровиш и ти в бебешките теми сега, че не знам дали родителите и са фенове, ама дядо трябва да я разхожда по света 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, ven62 каза:

Вчера ни се роди първото внуче.

Мoмиченце - Калина.

 

Няма такова щастие!

 

Ехаааа, Дядо Коледа ви е донесъл нааааааай-хубавия подарък! Колко ли сте били послушни?

683570972_1_644x461_anne-gedes-novyy-mal

Честито! На малката принцеска, с това хубаво име - много здраве и късмет!

Уф, само аз ли рева, по такива поводи😂

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Дани Магелани каза:

И сега ще падне едно пазаруване за принцесата навсякъде, където пътувате!

От опит казвам - не се увличайте! Сега ние в къщи  имаме дрехи да отгледаме още три принцеси.😀

По темите за Черния петък вече споменах - Жена ми така се развихри. Никакви предразсъдъци (че не се купувало за бебе преди да се роди) не можаха да я спрат.

В момента в къщи изглежда като склад на детски магазин - играчки, дрешки, биберони за … половин Сомалия. А куриери продължават да пращат sms-си и да прииждат с някакви кашони.

Трябваше направо да купя един от магазините Хиполенд, премама, baby.bg, Джъмбо, ...

:biggrin:

преди 5 минути , AlexandraKo каза:

...

Уф, само аз ли рева, по такива поводи😂

Благодаря @AlexandraKo,  не си само ти... 😂 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 17 часа, ven62 каза:

Вчера ни се роди първото внуче.

Мoмиченце - Калина.

 

Честито, дядка! Да е здрава и с хубав късмет, Калина! Айде избери й най-хубавото ЕГН сега 🙂

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, oli_mali каза:

Честито, дядка! Да е здрава и с хубав късмет, Калина! Айде избери й най-хубавото ЕГН сега 🙂

 

:wink:

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По повод бебетата и техния пол да ви кажа в Швеция какъв обичай има. Когато лекарят е сигурен за пола на бебето пита родителите:- Да ви го кажа ли или ще правите торта? При отговор за торта той слага мед.бележка с написан пола в запечатан  плик и го дава на родителите. Те решават кога ще правят тържество с тортата. Отиват и дават запечатания плик в сладкарница и поръчват торта за бебе. В уречения ден се събира родата, отваря се кутията на тортата, тя отгоре е плътно бяла. Но като я разреждат вътре цялата е почти само крем и той е розов или син. Към тортата се дава и бележката на лекаря.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
На 2.12.2018 г. в 17:44, ven62 каза:

Вчера ни се роди първото внуче.

Мoмиченце - Калина.

 

Няма такова щастие!

 

Честита и здрава да ви е и много да ви радва. Щтастиви и правнуци да дочакате и пак да ни се похвалите. 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, akair каза:

Но в САЩ обикновено родителите знаят пола на бебето. Изненадата е само за роднините и приятелите 🙂

Много често тук в СА родителите избират да НЕ знаят пола на бебето и да е изненада и за тях, когато се роди. Това е страшно разпространено, но аз не го разбирам. Идеята да не зная пола на бебето, при положение че има техника и може да ми го кажат, би ме побъркала!

При нас в Канада по закон не могат да ти кажат пола на бебето дори и да го видят, заради китайките и индийките, което в миналото не са искали момиченцата. И с двете ми деца трябваше да си платя за отделен ултразвук, за да ми кажат пола. Странно ми е много, че това се случва в наши дни...

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Според актуалните тенденции съм доста изненадан,  че лекарите все още имат право да определят пола на бебето. Мислех че вече изборът е изцяло негов.  

 

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 14
  • Замислям се 3
Връзка към коментар

@ven62, редовно уж гледах в темата, а съм закъсняла с цял ден за НОВИНАТА. Поздравяваме ви от сърце, споделяме радостта ви, пожелаваме повече срещи с Калина. Да изживеете заедно най-голямото щастие на Света!

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Поздрави за внучето, да Боже и на други да получат такава радост.

 

Моето похвалване може да се напише в няколко теми и не е толкова значимо. За моя голяма изненада Австрийците уважиха претенцията ми за компенсация и ми изпратиха мейл да чакам превода в рамките на три седмици.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 20 часа, stanimir каза:

Според актуалните тенденции съм доста изненадан,  че лекарите все още имат право да определят пола на бебето. Мислех че вече изборът е изцяло негов.  

 

Нищо не разбрах...……..Но, това не е темата, така че може и без отговор.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , Емика каза:

Нищо не разбрах...……..Но, това не е темата, така че може и без отговор.

Явно визира "правото за самоопределение".

Но ние сме далеч от идеите на такива европейски конвенции, нали?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
22 hours ago, Травеолани said:

При нас в Канада по закон не могат да ти кажат пола на бебето дори и да го видят, заради китайките и индийките,

 Oт приятели знам, че и в Германия известно време не казват на родителите - пак по някакви сходни причини май...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.