Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Да се похваля, че за първи път направих торта Гараш, за рождения ден на дъщеря ми. На вид не е перфектна, но на вкус стана божествена, точно като от едно време. Не съм предполагала, че се прави толкова лесно :). 
 

E76837C4-4A83-4993-B483-FDFF61D1C544.jpeg.63b98ad85b5043311a1ee4c307722d08.jpeg
 

4A6A9E4E-D7E8-4EB9-9527-1698F2CE9297.jpeg.b567fdbe365011c99e33e1abeca49d95.jpeg

 

  • Харесвам 16
  • Браво 10
Връзка към коментар
В момента, Травеолани каза:

Да се похваля, че за първи път направих торта Гараш, за рождения ден на дъщеря ми. На вид не е перфектна, но на вкус стана божествена, точно като от едно време. Не съм предполагала, че се прави толкова лесно :). 
 

E76837C4-4A83-4993-B483-FDFF61D1C544.jpeg.63b98ad85b5043311a1ee4c307722d08.jpeg
 

4A6A9E4E-D7E8-4EB9-9527-1698F2CE9297.jpeg.b567fdbe365011c99e33e1abeca49d95.jpeg

 

Браво, изглежда чудесно!
Слагай я в готварската тема, да прави компания на страхотната торта на @Eva eva.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Най-после ми върнаха  депозита от 500 евро за апартамента  в Антиб. Иначе хоста върна сумата за нощувките на втория ден след анулацията.

За депозита последва писане със съпорта на Homeaway. Триседмични разпрвии с тях- парите били в хоста.

Той пише, че парите за депозита стоят при Homeaway и само ,ако направи клейм му отпускат определена сума от него в зависимост от това какви щети има. 

От сайта казват, че те са в акаунта на хоста  и той явно не знае как да ги отблокира и т.н.

Вчера всичко приключи благополлучно.

Благодарих и на хоста , защото той обеща да се свържи с фенския клон на Homeaway,  а именно Abritel и да ми съдейства.

Сега остана и Раян да  върнат парите за билетите, след като получих имейл от тях, но знам ,че за тях ще мине поне месец.

 Много се надявах да вървя по стъпкитe @ven62 на Лазурния бряг . От темата за Голдкар разбрах , че щеше да ходи през март, но разбираемо явно и той е анулирал всичко.

То и аз щях да съм на католическия великден в Марсилия и после десет дена из Ривиерата , ама Короната обърка всичко.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз да се похваля и тука,че Уизовете си ми върнаха парите за платените места на АИ,пък сменени с други.

След ожесточена кореспонденция,от моя страна и със заплахи,че ще се оплача в КЗП и че, ще раздрънкам случая, по всички социални мрежи ,а както се знае,това е сериозен манипулативен инструмент,в наше време.

Не знам кое натежа,ама,както ми цитираха разни ОУ и че съм нямала право,да си ги искам,в петък пристигна писмо ,че са ми в сметката.

Така е,там са.

Освен това,в сметката ми е пристигнала, още една, немалка сума,която,според мен е грешка. Нямам да получавам нищо.Имах една резервация за Истанбул,за голяма сума ,но я отказах.Освен,да я броят за осъществена.

Но хич не смятам, да им се обаждам,скъсаха ми нервите,създадоха ми неудобство и отрицателни емоции,държаха се непочтено.

Само дето,не мога да ги изхарча тутакси:(((,ама,ще им дойде времето:))))

  • Харесвам 5
  • Браво 5
Връзка към коментар

Тия дни подреждайки библиотеката си ,между страниците на една книжка на руски език,попаднах на красиво писмо от съветското ми другарче Танечка от Москва.

Свързваше ни чудесно детско приятелство от разстояние.Още си пазя стерео календарчетата с Ну Погоди,Маша и мечокът и мечето Миша.

Изпращахме си картинки от дъвки и шоколади,ваденки,лепенки и изрезки от списания.Снимки-и аз и тя с панделки и бели якички.

Най-голямата изненада беше,когато получавахме колети една от друга.Значки и сувенири,голямо мече Миша-специално за олимпиадата в Москва през 1980 година.Самовар и чай,руски бонбони.

Ех,че времена-бяхме деца и всичко беше лесно и красиво.

Така и не се видяхме с Танечка.На едни години сме.

Но на пощенския плик има адрес и ще се опитам да я намеря.Дано да успея.

А Москва ми е мечта и ще бъда щастлива да я посетя.

 

 

92490970_10216569430257131_8443792398403764224_n.jpg

  • Харесвам 12
  • Шок 2
Връзка към коментар

Малеее и аз имах 3 такива другарчета. Беше много миличко. А на мама другарчто, вече голяма жена ни беше дошла на гости едно лято. Сега моята дъщеря ми носи подарените от нея на мама обеци. Какви спомени само. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , EliDion каза:

Малеее и аз имах 3 такива другарчета. Беше много миличко. А на мама другарчто, вече голяма жена ни беше дошла на гости едно лято. Сега моята дъщеря ми носи подарените от нея на мама обеци. Какви спомени само. 

И на моята майка другарчето Фаля от Тамбов я намери преди 20 години.Беше дошла на екскурзия в София и се видяха.Много вълнуваща среща. А през 1966 година е идвала у дома на гости за един месец.Родителите ми са я водили къде ли не-на Витоша,на сватба,на баня дори,защото е искала да види как изглеждат градските бани.Разказват още,че добре се е справяла с водката.😀

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Не мога да не се похваля. И да благодаря на Райфайзен банк, които изключително бързо само за месец и половина и то в извънредното положение успяха да оспорят транзакция и да ми върнат 1600лв., които вече почти бях отписал.

Останалото ще опиша в темата за срокове и процедури за оспорване на транзакции с кредитни и дебитни карти.

 

  • Харесвам 16
  • Браво 3
Връзка към коментар

Спечелих мача с канселиране на полети и резервации без отмяна на нула в моя полза. Търпеливо изчаквах докато компании/хотели обявят сами рефънд/безплатни канселации. С изключение на един мейл до катар еъруейз, не ми се наложи да се занимавам с никой друг съпорт, просто следях развитието и изчаквах сами да предложат алтернатива, която ме устройва. Вече не само, че си върнах парите, ами по стечение на обстоятелствата съм и на плюс, заради курса с екзотичните валути, с който получих повечето рефънд. 🙂

 

Два важни извода:

 

Естествено не съм си променил крайната позиция по отношение на купуването на самолетни билети през посредници. Спестих много време, нерви и пари, защото съм купувал директно от авиокомпаниите. Румбо, бумбо, оТРЕподо, спестиш $5 долара, после ти излязат през носа.

 

За хотелските резервации без отмяна: абсолютно бих резервирал пак при изгодна оферта с две големи НО-та. Зависи за коя част на света говорим и най-вече сериозна проверка какво казват ревютата в интернет и рейтинга за сървиса и мениджмънта на мястото. Естествено, ако е описан случай как някой счупил чаша за 50 цента и после го накарали да я плати все едно е златна, трудно можеш да очакваш такива хора да ти влязат в положение при извънредна ситуация.

 

Въпреки че аз самият рядко пиша ревюта, напълно подкрепям инициативата на някои магеланци за писане на добри ревюта за авиокомпании и хотели, които вместо да са буквояди и да се оправдават, влязоха в положение на хората в кризата. Дори нещо повече, вече съм планирал още по-голям престой в тези хотели в бъдеще и с радост бих ги препоръчал. Какъв по-голям тест за коректност от положението в момента?

 

  • Харесвам 28
Връзка към коментар

Искам да се похваля, по-скоро да похваля Amtrak. Имах закупени от тях билети за този месец, по най-ниска тарифа и без право на рефънд. Ясно е, че пътуването пропадна. Обадих им се без особени надежди, първо ми предложиха ваучер за 1 година за пълната стойност, но видяха, че съм от друга държава и питаха ще мога ли да го ползвам. Казах им "едва ли" и тогава ми отговориха, че ще ми възстановят пълната сума по кредитната карта. Отне ми не повече от 2-3 минути. Вече имам и потвърждение по ел. поща за това. Браво, приятно съм изненадан, не съм очаквал толкова адекватна реакция. 

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към коментар

Да се похваля как непредвидено и доста  бързо се сдобих с три пътеводителя.  След като получих прочувствен  мейл от издателството да ги подкрепя в този тежък момент, се изкуших и се възползвах от предложеното намаление от 50 процента. Точно след две седмици-ето ги при мен. Аз в “мирно” време не съм ги получавала толкова бързо.... Ех, сега поне имам интересно четиво. Пък дано скоро реализирам и тези дестинации 😀81C7F97E-8C6E-4439-8984-08432EE73A5F.thumb.jpeg.c2352319c47813c87a4356ae9afd6300.jpeg

  • Харесвам 15
  • Браво 2
Връзка към коментар

днес, излъчена от семейството, ходих да си направя от бързите тестове с надеждата да сме докопали в туристическата мешавица из Андалусия от IgG антителата, ама ей така без да разберем

тестът излезе отрицателен, струваше "скромно" 45 кинта.... съответно на колкото човека споделих сред приятелите, първата им реплика беше - ееее, ама ти си дала колкото за агнешко! :ohmy: то горе-долу така го бях сметнала и аз, като чух цената, предвид, че навсякъде из магазини се размятат някакви четвъртини агнешки по 3 кила и нещо, които изобщо не ми трябват, щото сме трима човека вкъщи и няма да се давим с агне седмица наред, та си викам - ей го, даже с 6 кила агне ще го отчетем финансово този Великден :mda:

 

обачеее.... отива мъжът ми в Била, обречен да влачи четвъртина, и баш извадили едни сладки малки парченца по кило и двеста 🏆 та избихме цената на теста :grin:

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

А беее, и на мен ми се върти тази идея в главата, че от декември насам три пъти кръстосах Европа на длъж и на шир, че си и покашлях сериозно по НГ (три седмици и половина), но не мога да се накарам да вляза в лаборатория маскирана като космонавт и да чакам да ми дойде реда не знам колко време.

 

Иначе се похвалвам с отпуска по никое време ;) Толкова се изморих последния месец, че като ми казаха, че ми разрешават 4 дни отпуск почти умрях от кеф!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Съботно пазаруване във Фантастико - хората си запасяват все едно ще си разпорят стомасите утре от ядене. Аз взимам само най-важното Фраголино и пуканки. Netflix, here I come 😄

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 16.04.2020 г. в 21:07, Lyubina каза:

А беее, и на мен ми се върти тази идея в главата, че от декември насам три пъти кръстосах Европа на длъж и на шир, че си и покашлях сериозно по НГ (три седмици и половина), но не мога да се накарам да вляза в лаборатория маскирана като космонавт и да чакам да ми дойде реда не знам колко време.

 

Иначе се похвалвам с отпуска по никое време 😉 Толкова се изморих последния месец, че като ми казаха, че ми разрешават 4 дни отпуск почти умрях от кеф!

Да ти кажа, чудесно те разбирам:))

И аз не съм се спряла за минутка и си дадох 4 дни почивка - петък и понеделник+събота-  неделя и съм много хепи.Тези 4 дни не смятам да си покажа и носа навън.Голям кеф било, да се размотаваш из къщи и да не търчиш по цял ден насам- натам.

преди 1 час, darinamarinova каза:

Съботно пазаруване във Фантастико - хората си запасяват все едно ще си разпорят стомасите утре от ядене. Аз взимам само най-важното Фраголино и пуканки. Netflix, here I come 😄

В четвъртък, като се прибирах, пред Лексито / магазин, като Фантастико/, опашката беше от 134578890 души...

Всеки ден минавам оттам, влизам, без да има никакви хора, купувам си хляб и мляко, примерно и си отивам.

Като се зададе празник, не знам, какво им става на хората, че така трескаво грабят.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Сър Антъни непрекъснато ми носи цветя.

Това са снощните,от нашата си градина на село.

1066075702_IMG_20200426_0835062.jpg.ca65759939446083226b7381868b5221.jpg

 

Тази сутрин,като им сменях водата,букетът мирише приятно и познато.

Като се загледах по-внимателно,той сложил и стръкче джоджен:))))

Каза- за разкош:)))))

 

1861234356_IMG_20200426_0829152.jpg.018dd3f11935aad20a24898e73f817b1.jpg

  • Харесвам 26
  • Браво 1
Връзка към коментар

Корона, не корона януари смятам да забягвам към топлите страни. Стига му толкова дотогава на тоя вирус.

 

В тази връзка и поради пет чувала свободно време, почнах сериозен анализ на цени букинг- агода - аирбнб. Никога не съм бил фен  на последното, но вече все повече хотели почнаха завоалирано (а и явно) да пускат стаи през там. Това в комбинация с кризата променя мача сериозно.

 

Топ откритие и резервация на секундата с безплатна анулация:

Чисто нови serviced rooms на пъпа на Сайгон: цена в евро: букинг genius 40, агода vip gold 30, airbnb без никакви мембършипи 11. Познайте кое избрах? 😄

 

Имаше и разни мега намазани апартаменти в комплекси за по 25 с огромни басейни и фитнеси, ама толкова вода за какво ми е. 😄

 

Определено се задават добри цени, после вероятно голям скок ще има пак.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 4 часа, Izabela каза:

Пусни нещо, да си изплакнем очите, ако обичаш  🙂

Ето един, малко "скъпичък" щото е доста централно, иначе има и за под 20. Цените са за януари. Последната снимка е от друг. Една мацка предлага пет апартамента в този стил "Алиса в страната на чудесата". 🙂

Screenshot_20200428-135319.png

Screenshot_20200428-135624.png

Screenshot_20200428-135645.png

Screenshot_20200428-135917.png

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Виетнам точно мисля, че ще е една от страните, които ще се отвори първа. Те вече сериозно взеха да облекчават вътрешните мерки, без един заразен от седем дни. Шансовете за догодина са доста големи за там. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Най-накрая и аз да се похваля с нещо?!?

През този месец снимката на магеланския календар е правена от моя милост.😀 Ще си я гледам и ще си спомням  с кеф за това пътуване! То,май само спомените ни останаха?

 

DSC_0001.jpg.b89e7d2e243d2b22211be7f877581568.jpg

  • Харесвам 19
  • Браво 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.