Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 14 часа, Граф Вронски каза:

В началото на май си взех свежи/живи подправки: мента, магданоз, босилек, чубрица, мащерка, розмарин, кипърски риган.

Магданозът веднага даде фира (май имаше листни въшки), но другите са  все още ОК.

 

Това са в началото:

20200503_171346.jpg.2229da7448531dfe18eba557dcaec378.jpg

 

 

И имат страхотен аромат. Ментата вече я използвах за домашен сок от бъз. Ей, беше супер. А, риганът така красиво расте:

 

20200609_064701.jpg.26f857087177d7f4305984e82d8cd042.jpg

 

20200609_064714.jpg.1fdd6acebac5425b567cf967ed738079.jpg

 

20200609_064646.jpg.f7d304e0bdce5b9b40e4ddb71683bea0.jpg

 

20200609_064653.jpg.d1ddcff0bc6df1d06538856f77443463.jpg

 

Толкова много им се радвам, че не смея още да ги използвам 😄

 

Взех си сега от Lidl 2 сукулента и 1 кактус. Може би са им малки саксийките, препоръчаха ми ги момичето в магазина:

 

20200612_210459.jpg.43876c7b964c9b4df2c40f4f26ccfc9f.jpg

 

 

Казах аз, че си Мъж-мечта! Жалко, че нямам дъщеря! А за внучката ми си малко големичък.😀

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, Граф Вронски каза:

Взех си сега от Lidl 2 сукулента и 1 кактус. Може би са им малки саксийките, препоръчаха ми ги момичето в магазина:

 

20200612_210459.jpg.43876c7b964c9b4df2c40f4f26ccfc9f.jpg

 

 

А саксийките от къде са ? Дъщеря ми има колекция от ок.40 сукулента и искам да й подменя част от саксиите.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
Граф Вронски
преди 28 минути , bibi каза:

А саксийките от къде са ? Дъщеря ми има колекция от ок.40 сукулента и искам да й подменя част от саксиите.

Взех ги от Mr. Bricolage, Ring Mall. Доста трудно сложих земя, защото растението от  чашката е колкото отвора на саксийката.

 

П.с. Може ли да споделиш снимка на колекцията и?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тия, дето го питаха дали е зает, не сполучиха, обаче @bibi е хитра и завъртя разговора около саксийките на дъщеря си... Графът веднага клъвна!

Внимавай, Графе, внимавай!!!

  • Харесвам 1
  • Смея се 20
Връзка към коментар
преди 23 минути , Goal & Boss каза:

Тия, дето го питаха дали е зает, не сполучиха, обаче @bibi е хитра и завъртя разговора около саксийките на дъщеря си... Графът веднага клъвна!

Внимавай, Графе, внимавай!!!

Те всъщност са 3 дъщери. И трите са малолетни ! Не съм толко  дърта, баси ! 😕  

  • Харесвам 3
  • Смея се 9
Връзка към коментар
Граф Вронски

Не исках да отговарям на въпроса на @MCC, за да не спамя излишно, ама ето отговор в духа на темата. 😛

Въпреки че миналата седмица превъртях брояча с една година и нямам приятелка, съм здрав, адски жив и пълен с енергия и успявам да се радвам на живота. 😛 Станах рано, разходих се в центъра и направих най-красивата си снимка (не че умея) на любимата ми сграда. Хваля се с нея:

IMG_20200608_230215_105.jpg.ca693fd4818200ad0e1ecc91c8586fb0.jpg

  • Харесвам 24
  • Браво 13
Връзка към коментар
преди 10 часа, Граф Вронски каза:

Не исках да отговарям на въпроса на @MCC, за да не спамя излишно, ама ето отговор в духа на темата. 😛

Въпреки че миналата седмица превъртях брояча с една година и нямам приятелка, съм здрав, адски жив и пълен с енергия и успявам да се радвам на живота. 😛 Станах рано, разходих се в центъра и направих най-красивата си снимка (не че умея) на любимата ми сграда. Хваля се с нея:

IMG_20200608_230215_105.jpg.ca693fd4818200ad0e1ecc91c8586fb0.jpg

@Граф ВронскиГрафе, така, както си превъртял брояча, та сигур, си го заковал на 23:)))

Аз лично, много ти се радвам, какъв си подреден, организиран, живичък/ като живака/ и излъчващ  положителна  енергия.

Виждам, че и  за другите е така. 

И всички сме с тайната мислА, добронамерена, да се появи адекватната мома, та за туй подпитваме и се шегувкаме:)))))

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , AlexandraKo каза:

@Граф ВронскиГрафе, така, както си превъртял брояча, та сигур, си го заковал на 23:)))

Аз лично, много ти се радвам, какъв си подреден, организиран, живичък/ като живака/ и излъчващ  положителна  енергия.

Виждам, че и  за другите е така. 

И всички сме с тайната мислА, добронамерена, да се появи адекватната мома, та за туй подпитваме и се шегувкаме:)))))

 

 

И ако е на около 23 защо му е да идва МОМАТА!?!? Сега му е времето да идват момите. Една след друга....повечко. И така поне до 35. Защото, когато един ден дойде МОМАТА, мачът приключва. Е, поне официално  😄

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 14 минути , Pantelej Putnik каза:

И ако е на около 23 защо му е да идва МОМАТА!?!? Сега му е времето да идват момите. Една след друга....повечко. И така поне до 35. Защото, когато един ден дойде МОМАТА, мачът приключва. Е, поне официално  😄

Мъдро! Нека се наиграе на воля момчето!

А ние се закачаме с него само защото много го харесваме! 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
Граф Вронски

Ох, пак съм аз, но адски много им се кефя. Взех си нова доза: мароканска мента, портокалова мента и шарен риган (+ малък бонус, част в него има обикнове) 20200614_144101.jpg.acdd004c205d4b1922957036bde096b6.jpg

  • Харесвам 10
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 4 минути , Граф Вронски каза:

Взех си нова доза: мароканска мента, портокалова мента и шарен риган

Не разбрах, ползваш ли ги вече или още само им се радваш 🙂

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Pantelej Putnik каза:

И ако е на около 23 защо му е да идва МОМАТА!?!? Сега му е времето да идват момите. Една след друга....повечко. И така поне до 35. Защото, когато един ден дойде МОМАТА, мачът приключва. Е, поне официално  😄

Ти май, нещо се оплакваш завоалирано?:)))))))
 

преди 10 минути , Граф Вронски каза:

Ох, пак съм аз, но адски много им се кефя. Взех си нова доза: мароканска мента, портокалова мента и шарен риган (+ малък бонус, част в него има обикнове) 20200614_144101.jpg.acdd004c205d4b1922957036bde096b6.jpg

Да ти кажа, насадила съм си лимонова мента. Хем на мента ухае, хем на лимон.

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Граф Вронски
преди 16 минути , bobole4e каза:

Не разбрах, ползваш ли ги вече или още само им се радваш 🙂

Мента си я ползвам. Днес в обяда си сложих и чубрицата (бъркани яйца), добре се получиха. Сега откъснах и от ригана, с едни приятели ще правим заек, ще го използваме него тази вечер, т.е. сега 😄

преди 12 минути , AlexandraKo каза:

Да ти кажа, насадила съм си лимонова мента. Хем на мента ухае, хем на лимон.

Ха, интересно, ще видя как ще ухаят моите 🙂

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Граф Вронски каза:

Ох, пак съм аз, но адски много им се кефя. Взех си нова доза: мароканска мента, портокалова мента и шарен риган (+ малък бонус, част в него има обикнове) 20200614_144101.jpg.acdd004c205d4b1922957036bde096b6.jpg

Графе, много високо вдигна летвата и създаде комплекси на всички магеланци от мъжки пол.

  • Харесвам 3
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, Граф Вронски каза:

Ох, пак съм аз, но адски много им се кефя. 

Кефи им се сега. После идва Момата и в най-добрия случай ги е опоскала и ги е сготвила. 😆 По-вероятно е обаче да не ги сготви, защото обикновено тя е принцеса и не готви. 😜

 

П.П. Разбира се, че се майтапя. Всяко нещо с времето си. 🙂 Пак ще ти сготвят билките, от теб зависи кога. 😋

  • Смея се 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Childish каза:

Графе, много високо вдигна летвата и създаде комплекси на всички магеланци от мъжки пол.

Това ме подсети една история от детството ми:

Баща ми имаше двама приятели - Графа и Червения. Имена не се използваха.

Та един ден баща ми ме изпраща да извикам Графа да дойде у нас. Той живееше през няколко къщи. Та отивам аз, но установявам, че 1) звънецът не работи и 2) не знам как е името на приятеля на баща ми. И аз какво да правя, започвам да викам: "Чичо Граф, чичо Граф" (да поясня за тези, които не ме познават - не мога да казвам "р"). По едно време се показа майка му и ми каза, че той всъщност се казва ... Сотир. Бях много разочоравана, че графът има толкова прозаично име.

  • Харесвам 3
  • Смея се 26
Връзка към коментар
преди 13 часа, Childish каза:

Това ме подсети една история от детството ми:

Баща ми имаше двама приятели - Графа и Червения. Имена не се използваха.

Та един ден баща ми ме изпраща да извикам Графа да дойде у нас. Той живееше през няколко къщи. Та отивам аз, но установявам, че 1) звънецът не работи и 2) не знам как е името на приятеля на баща ми. И аз какво да правя, започвам да викам: "Чичо Граф, чичо Граф" (да поясня за тези, които не ме познават - не мога да казвам "р"). По едно време се показа майка му и ми каза, че той всъщност се казва ... Сотир. Бях много разочоравана, че графът има толкова прозаично име.

И аз имам история с имена:

 

Мой познат работи във фирма за търговия с парфюми. И ги продава доста по-евтино - без ДДС, тестери, ...

Една колежка разбра за него и ме помоли да й дам телефона.:

ОК. Пиши - 088...…. Хайо се казва.

 

След една седмица се чувам с него за някакъв парфюм и се сетих да го питам изпълнил ли е поръчката на колежката.

Каква колежка, никой не се е обаждал.

 

След кратко разследване се установи, че тя е разбрала, че той се казва ХАйо ама с У … и не й било удобно да се обади.

-----------------------------

 

преди 17 часа, Граф Вронски каза:

Ох, пак съм аз, но адски много им се кефя. Взех си нова доза: мароканска мента, портокалова мента и шарен риган (+ малък бонус, част в него има обикнове) 20200614_144101.jpg.acdd004c205d4b1922957036bde096b6.jpg

За ментата - ясно. А глог и валериана от къде да си набавя … че с тоя здравен министър:

В петък заповед за карантина от Нидерландия, в събота нова заповед - Нидерландия (след задълбочен епидемиологичен анализ :haha:) отпада от заповедта. Иначе правописни и синтактични грешки - същите (copy/paste)

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 9
Връзка към коментар

Искам да се похваля с това, че се завърнах във форума. Благодаря на всички, на които им липсвах!

 

Тези дни се очаква да набера скорост и да превключа на режим full retard. Така и така сега имаме повече време за странични теми, а офтопикът е моята Сила. Реших за зарадвам феновете си със специално изработен от мен десктоп тапет в чест на моето завръщане!

 

 

wall1.jpg.d29c62a5557a7e06f49e1c9ce742a43c.jpg

 

  • Харесвам 7
  • Шок 1
  • Браво 6
  • Смея се 14
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.