Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

В моят конкретен случай, необходимост от свикване няма - малкият постоянно иска да играе с други дечица и е много общителен. С няколко експерти (доктори) разговарях през последните две години и всеки един от тях ми каза, че децата до две - три годишна възраст нямат необходимост от детска градина и социализация, а от любовта на родителите си.

 При нас процеса започна пред около два месеца, малкият започна непрекъснато да търси компанията на други дечица и ако на съответна детска площадка няма дечица, искаше да отиваме на друга . 
По отношение на режима, има такъв от съвсем малко бебе и е като часовник ( хранене, събуждане, следобедно спане и т.н.). Естествено супер много помогна , че от тримесечен спи самостоятелно в самостоятелна стая.

С две думи, изчаквахме да дойде най-подходящият момент за започване на детска градина ( за него ), за нас е друга история при много високите седмични такси (330$) и липса изобщо на свободни места в детските градини... Досега любимите му две думи бяха плаж и парк , а отскоро вече са плейграунд и киндъргартен...

  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 23 часа, ДиянаВ каза:

Поначало момчетата са по-ревливи от момичетата 😉 ... за ясли и детски градини даже се тръшкат. Нежният пол сигурно сме по-социални от малки 🙂

Ох, не знам, но моята малката дъщеря всеки път реве, като ходи на градина.


Във вторник започна отново след 5 месечно прекъсване. Първия ден беше много радостна, но на следващия ден като взе да се тръшка и да крещи още от къщи, добре че сега не бързаме както обикновено да хващаме транспорт. А ходи на градина от както беше на 1г. и 5 месеца, не е да кажеш, че не е свикнала. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 18 минути , VASILEV каза:

Добър вечер!

Майне съм се хвалил до сега🙂 въпреки, че съм имал поводи. Малкият ми син днес си получи сертификата за завършване на един от престижните Лондонски университети. 
Направи ни горди родители и искаме да му пожелаем успех за в бъдеще. 

48DABAA1-CA08-42D7-A23B-7B6CE7DB10A2.jpeg

Уф, само аз ли се просълзявам от такива  хубави новини:) Или, щото съм на 100 години:(((И вече лесно си рева:(

Браво на детето, браво и на  вас,  наистина трябва да сте горди, че сте го  отгледали и възпитали!

А на него - много късмет, много успехи и здраве.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
7 minutes ago, Брани said:

Имам си нова ютия!

Има позабравена покрай готвенето тема за гладенето😆. Очакваме демонстрационно включване.

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 3
  • Смея се 4
Връзка към коментар
7 minutes ago, AlexandraKo said:

Уф, само аз ли се просълзявам от такива  хубави новини:) Или, щото съм на 100 години:(((И вече лесно си рева:(

Браво на детето, браво и на  вас,  наистина трябва да сте горди, че сте го  отгледали и възпитали!

А на него - много късмет, много успехи и здраве.

Благодаря Алекс.

Винаги съм твърдял, че ние българите сме добър, трудолюбив и възпитан народ. В този ред на мисли смятам, че и аз не правя изключение. Създадохме дом и семейство, дадохме нужното възпитание на децата си, показахме правилният път и сега е ред на нашите деца да докажат преди всичко пред самите себе си, че са стойностни хора. 

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , VASILEV каза:

Благодаря Алекс.

Винаги съм твърдял, че ние българите сме добър, трудолюбив и възпитан народ. В този ред на мисли смятам, че и аз не правя изключение. Създадохме дом и семейство, дадохме нужното възпитание на децата си, показахме правилният път и сега е ред на нашите деца да докажат преди всичко пред самите себе си, че са стойностни хора. 

Така е, моето лично мнение е, че това, което ти дава хубавото, сплотеното, доброто и правилното семейство, не можеш да го получиш отникъде. Колкото и да си образован, нямаш ли си го това, то ти личи - и в постъпките, и в отношененито към другите - във всичко!
Така че - браво на вас!

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 2 часа, VASILEV каза:

Направи ни горди родители и искаме да му пожелаем успех за в бъдеще

Браво за постижението! Само напред и нагоре! 

 

преди 2 часа, VASILEV каза:

Направи ни горди родители и искаме да му пожелаем успех за в бъдеще

Пожелавам му успешна реализация!

 

преди 1 час, Брани каза:

Имам си нова ютия!

Ами ще чакаме включване, за да видим как действа новата ютията 😇

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, VASILEV каза:

Винаги съм твърдял, че ние българите сме добър, трудолюбив и възпитан народ. В този ред на мисли смятам, че и аз не правя изключение. Създадохме дом и семейство, дадохме нужното възпитание на децата си, показахме правилният път и сега е ред на нашите деца да докажат преди всичко пред самите себе си, че са стойностни хора. 

Пожелавам здраве и успехи на цялото семейство!Имахте прекрасен и запомнящ се юбилей!Нека децата ви са здрави и успешни,да сбъдват мечтите си!

преди 9 часа, AlexandraKo каза:

това, което ти дава хубавото, сплотеното, доброто и правилното семейство, не можеш да го получиш отникъде. Колкото и да си образован, нямаш ли си го това, то ти личи - и в постъпките, и в отношененито към другите - във всичко!
 

Точно!Материално състояние,статус в обществото,професия,пътешествия и т.н.са нищо,ако нямаш семейството,което те подкрепя и обича.

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 12 часа, Иван Попов каза:

Ами ще чакаме включване, за да видим как действа новата ютията 😇

Успешно изгладих първата тениска с нея.

  • Харесвам 1
  • Браво 7
  • Смея се 2
Връзка към коментар
6 hours ago, jungfraujoch said:

Пожелавам здраве и успехи на цялото семейство!Имахте прекрасен и запомнящ се юбилей!Нека децата ви са здрави и успешни,да сбъдват мечтите си!

Точно!Материално състояние,статус в обществото,професия,пътешествия и т.н.са нищо,ако нямаш семейството,което те подкрепя и обича.

 

@jungfraujoch Искрено ти благодаря за пожеланията.
Живота е като плодно дърво. Грижиш ли се за него, гледаш ли го добре, то се отблагодарява с плодове🙂

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 16 часа, VASILEV каза:

Малкият ми син днес си получи сертификата за завършване на един от престижните Лондонски университети. 

Направи ни горди родители и искаме да му пожелаем успех за в бъдеще. 

48DABAA1-CA08-42D7-A23B-7B6CE7DB10A2.jpeg

Чудесно е, че сподели радостта си с нас. Поздравления за вас, като родители и за "виновника" за тази заслужена гордост. 

Нека успехът да е винаги с него!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 16 часа, VASILEV каза:

Благодаря Алекс.

Винаги съм твърдял, че ние българите сме добър, трудолюбив и възпитан народ. В този ред на мисли смятам, че и аз не правя изключение. Създадохме дом и семейство, дадохме нужното възпитание на децата си, показахме правилният път и сега е ред на нашите деца да докажат преди всичко пред самите себе си, че са стойностни хора. 

Поздравления за  младежа! Много бъдещи успехи, които да радват гордите родители!

Успехите на децата ни радват повече от нашите, а на внуците- вероятно повече и от на децата ни!

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
20 minutes ago, Вероника said:

Чудесно е, че сподели радостта си с нас. Поздравления за вас, като родители и за "виновника" за тази заслужена гордост. 

Нека успехът да е винаги с него!

Благодаря Вероника🙂

2 minutes ago, Дани Магелани said:

Поздравления за  младежа! Много бъдещи успехи, които да радват гордите родители!

Успехите на децата ни радват повече от нашите, а на внуците- вероятно повече и от на децата ни!

 

Благодаря Дани. Когато човек се научи да се радва и да оценява малките неща от живота, тогава изпитва истинска радост.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 17 часа, Брани каза:

Имам си нова ютия!

 

преди 3 часа, Брани каза:

Успешно изгладих първата тениска с нея.

 

Брани, честно брат, ти си единственият човек тук, дето може да ме комплексира с направо непоносимо великите си постижения и то ежедневно, ти не си човек за мене... така де, купчина ламарини си. :grin:

 

Иначе аз тоя проблем по друг начин го реших преди време, намерих си кой да ме глади и си я "наех" за постоянно така да се каже или поне засега. Лошото е само, че сме с горе-долу подобни характери и инат (нали не било добре така), но пък като се сдърпаме аз обикновено тръгвам да си излизам негладен, хем защото не ми пука, хем защото знам, че тя няма да ме пусне... Така един път обаче след кратка схватка я изнесох през вратата и и двамата отидохме някъде си негладени, но там (за мой късмет) беше и баба и, която като ни видя със средно строг тон каза "Едно време..(дълга пауза за ефект)... колосвахме, гладехме... не знам какво си правихме... (дълга въздишка)... чаршафите трябваше да са идеални! (мислех си аз като летище сигурно).. а сега поне на вас ви е лесно... мода". Та от тогава поне имам кой да цитирам и с кого да се оправдавам, когато се наложи.

 

Което ми напомня и за друг случай, с един колега от Азия бяхме заедно в командировка за няколко дни по един проект и аз първо надменно се бях подиграл на обноските му, понеже и друг си бях имал взимане даване с тази фирма и хората и от този край, а той ми цъфна с куфар два пъти по-голям и тежък от него, хем си е от там, за което получи още подигравки, аз само с ръчен багаж понеже нали за няколко дни в района пък и дрехи се продават навсякъде, ако се наложи ще си купя. Само че нещо стана с хотела в последния момент и ни пратиха в някакви апартаменти, там, разбира се, ютии нямаше, време също, а ние имахме важна среща с клиенти... взех си аз бялата и хубаво измачкана в малкия куфар ризка и тръгнахме, а онзи, който ми търпеше ироничните подигравки от първият ден, изтупан, изгладен като от снимка... нищо викам, аз съм си бил малко (или повече) хулиган винаги,  мода, стил, начин на живот... тръгваме и ония като каза не, така не може! Можех и него да го изнеса и направо да го набия, два пъти по-дребен от жена ми беше, но пък ми стана интересно какво ще направи... еее, какво... естествено извади една ютия от огромния си куфар, докато аз гледах с интерес, че в куфара има дрехи и обувки за няколко вида балове...

 

Та никога не късно да станеш за резил, както се твърди в клишето, за което не е нужно да ти пука, но въпреки това те съветвам да си поиграеш с тази ютия няколко дни щом ти е интересно и да я върнеш там от където е дошла... освен ако не е джедайски трик за впечатляване на принцеси от форума... :cool:

 

P.S. Някога като си пиша автобиографията това ще е в глава "аз и ютиите"... кратка глава ще да е, защото е толкова. :nea:

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
15 minutes ago, Adventurer said:

 

 

но въпреки това те съветвам да си поиграеш с тази ютия няколко дни щом ти е интересно и да я върнеш там от където е дошла... освен ако не е джедайски трик за впечатляване на принцеси от форума... :cool:

 

Няма трик, няма измама. И връщане назад няма 😀

Кой мислиш е автор на тази лекция по гладене?

On 3/8/2020 at 10:29 AM, Брани said:

Да, ето още няколко съвета за гладене:

 

1. Най-важното правило – проверете етикета на дрехата преди да започнете да я гладите!

2. Дъската за гладене трябва да е на височината на кръста – така ще виждате по-добре дрехите. Мястото, където ще я поставите, трябва да е добре осветено.

3. Пресушените дрехи се гладят доста трудно, затова е добре да ги гладите леко влажни, или ги напръскайте с малко вода преди това.

4. Ако са се натрупали цял куп дрехи, разделете ги по материи, тъй като определени материи изискват по-специално гладене.

5. Както споменахме, определени материи се гладят по-внимателно от други и ето малко насоки:

– Светлата коприна се глади от лицевата страна, а тъмната – от опаковата. Тази материя се глади през тензух с ютия на ниска температура. Дрехите от изкусвена коприна се гладят със средно гореща ютия, винаги от опаковата страна.

– Вълнените дрехи се гладят още влажни, за да се вдига пара, и през тензух.

– Плетените дрехи и тези от трико се гладят сухи и от опаковата страна.

– Дрехите от кадифе се гладят във въздуха, само с пара.

6. Гладете по дължината на дрехите, а не по ширината им, за да избегнете разтягането. 

7. Ризите, полите, роклите, официалните панталони се окачват на закачалки веднага след като се изгладят и не се прибират, докато не изстине плата. Не забравяйте, че ризите се гладят от опаковата страна и започнете от яката.

8. Цветните дрехи се гладят от опаковата страна, за да не останат по-светли линии от ютията. 

9. Дрехи с апликации, мъниста, бродерии, дантели се гладят през тензух. Ако не разполагате с такъв, дрехата се глади от опаковата страна.

10. Не е добре да гладите саката си вкъщи, тъй като е по-вероятно да променят силуета си. 

 

 

Хаха. Сега видях, че даже е писана на 8 март 😁

Браво @Брани

Редактирано от ДиянаВ
  • Шок 3
  • Браво 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 54 минути , Adventurer каза:

 

 

Брани, честно брат, ти си единственият човек тук, дето може да ме комплексира с направо непоносимо великите си постижения и то ежедневно, ти не си човек за мене... така де, купчина ламарини си. :grin:

 

Иначе аз тоя проблем по друг начин го реших преди време, намерих си кой да ме глади и си я "наех" за постоянно така да се каже или поне засега. Лошото е само, че сме с горе-долу подобни характери и инат (нали не било добре така), но пък като се сдърпаме аз обикновено тръгвам да си излизам негладен, хем защото не ми пука, хем защото знам, че тя няма да ме пусне... Така един път обаче след кратка схватка я изнесох през вратата и и двамата отидохме някъде си негладени, но там (за мой късмет) беше и баба и, която като ни видя със средно строг тон каза "Едно време..(дълга пауза за ефект)... колосвахме, гладехме... не знам какво си правихме... (дълга въздишка)... чаршафите трябваше да са идеални! (мислех си аз като летище сигурно).. а сега поне на вас ви е лесно... мода". Та от тогава поне имам кой да цитирам и с кого да се оправдавам, когато се наложи.

 

Което ми напомня и за друг случай, с един колега от Азия бяхме заедно в командировка за няколко дни по един проект и аз първо надменно се бях подиграл на обноските му, понеже и друг си бях имал взимане даване с тази фирма и хората и от този край, а той ми цъфна с куфар два пъти по-голям и тежък от него, хем си е от там, за което получи още подигравки, аз само с ръчен багаж понеже нали за няколко дни в района пък и дрехи се продават навсякъде, ако се наложи ще си купя. Само че нещо стана с хотела в последния момент и ни пратиха в някакви апартаменти, там, разбира се, ютии нямаше, време също, а ние имахме важна среща с клиенти... взех си аз бялата и хубаво измачкана в малкия куфар ризка и тръгнахме, а онзи, който ми търпеше ироничните подигравки от първият ден, изтупан, изгладен като от снимка... нищо викам, аз съм си бил малко (или повече) хулиган винаги,  мода, стил, начин на живот... тръгваме и ония като каза не, така не може! Можех и него да го изнеса и направо да го набия, два пъти по-дребен от жена ми беше, но пък ми стана интересно какво ще направи... еее, какво... естествено извади една ютия от огромния си куфар, докато аз гледах с интерес, че в куфара има дрехи и обувки за няколко вида балове...

 

Та никога не късно да станеш за резил, както се твърди в клишето, за което не е нужно да ти пука, но въпреки това те съветвам да си поиграеш с тази ютия няколко дни щом ти е интересно и да я върнеш там от където е дошла... освен ако не е джедайски трик за впечатляване на принцеси от форума... :cool:

 

P.S. Някога като си пиша автобиографията това ще е в глава "аз и ютиите"... кратка глава ще да е, защото е толкова. :nea:

 

Преди темата за готвенето, един сладур отвори тема за гладене. Дали и доколко гладят съпругите. Май не получи отговорите, на които се надяваше.

Може да я погледнеш. Доста ценни изводи ще направиш.😉

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Adventurer каза:

 

Брани, честно брат, ти си единственият човек тук, дето може да ме комплексира с направо непоносимо великите си постижения и то ежедневно, ти не си човек за мене... така де, купчина ламарини си.

 

Да, обичам да си поставям високи цели и да ги постигам!

  • Браво 2
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 9 минути , Цвете каза:

Купихме голяма картина - пейзаж, по която мъжът ми припадна, от Севернокорейски!!! художник от изложба в Орешака. Фук!😃

Снимка?

Връзка към коментар
преди 2 часа, Дани Магелани каза:

Преди темата за готвенето, един сладур отвори тема за гладене. Дали и доколко гладят съпругите. Май не получи отговорите, на които се надяваше.

Може да я погледнеш. Доста ценни изводи ще направиш.😉

Така, така, сега само някой да не си помисли, че съм привърженик на някакви първобитни разделения на труда в семейството... нищо подобно, просто не гладя и не готвя и сигурно и други неща не правя, ако и жена ми нямаше желание да го прави вероятно някакво друго решение щяхме да търсим... 

 

При всички положения, извън шегата, никой нищо насила не бих карал да прави и, разбира се, всичко, което може да се прави с уред, се прави даже с два или три, то за това сме накупили де що има боклук. Пералнята например има 16 програми само за различни видове петна, които са с различна скорост на ротация, температура, продължителност и последователност на действията, за което, разбира се, имаше и научна публикация, че как иначе ще я купя... 

 

А в хотелите нали знаете, че има такива услуги като пране на един чорап 5$, комбо-оферта пране + гладене на 2 чорапа - 7$... горе-долу де и така.

 

Аре стига битовизми.   :cool: 


 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 5.03.2015 г. в 17:39, AlexandraKo каза:

Като има оплаквателна тема, се полага и такава, дето човек да се похвали с нещо ;)

 

Започвам с една притча на Учителя Дънов:

Отишъл при него един човек, дето искал да се учи и попитал колко време трябва, за да се изучи и да стане като Учителя. Той казал - " 6 години".

На човека му се видяло много и рекъл - " Учителю, не можеш ли да ме изучиш за 6 месеца?"

Отговорът бил този:

" Когато човек иска да създаде нещо трайно, отглежда дъб, Когато иска да създаде нещо нетрайно - отглежда тиква."

 

Преди 5 години с разрешението на градинаря в Царско село си откопах две новопоникнали дъбчета от градината на двореца. Не питайте как съм ги пренесла, но оцеляха и си ги посадих. Много време боледуваха. Похвалвам се, че вече са добре и растат. Ама наистина е много бавно - овошките, дето ги насадихме по същото време, вече дават плод. Учителят излезе прав... :)

Това е първият ми пост в тази тема.

Идвам да се похваля, че нашите дъбчета, станаха вече на 10 години.

И те, като децата, растат различно, при едни и същи условия, от един и същи родител:)))

Едното вече си има стъбло, като на дърво и е по-високо от другите дървета в градината.

Другото е мъничко, тъничко, до оня ден си мислехме, че няма да оцелее. Но полека-лека и то се съвзе.

 

Баткото:

1251975236_IMG_20200823_1358412.jpg.a564a349af3f5312e3c71a1d53c0b2a0.jpg

 

Мъничето:

1420427276_IMG_20200823_1359193.jpg.5d6fb498fd7dce3ae50b8d48af8ebec3.jpg

  • Харесвам 16
  • Браво 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.