Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 3 часа, Иван Попов каза:

Неравенство на Ердьош-Туран-Коксма в термините на Хаар функциите, конструирани в Канторови системи.

 

Ебаси, уж скоро инженер ще ставам, тия не съм ги чувал 😄 В кои области намират приложение?

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , Фичо каза:

аз харесвам елементарната: 2+2=5

Зависи дали купуваш или продаваш 😉 

 

Поздравления, @Иван Попов - дано наистина намериш приложение на тези неща.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, ven62 каза:

Поздравления @Иван Попов.

 

@AlexandraKo, като за магистърска работа в 2020 в БГ - наистина е много сложно. Иван Попов явно не се щади.

--------

Ама я една задачка-закачка:

Ванка, би ли определил кой има най-малко число на @AlexandraKo (Ердьош) в този форум.

(Оставям на теб избора при подмяната на съавторство) 

:wink:

Венчоооо, ма ти бил много учен, беее!

Само ти разбра за какво иде реч и зададе въпрос, дето никой не го разбра:)))))):girl_crazy::give_rose::girl_crazy::give_rose::girl_crazy:

Я, да обясниш накратко , моля!

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Проекта е мой, като съм взаимствал идей от интернет. Изпълнението е на професионални мебелисти. Трябва си машини и опит за да стане добре. Всичко се демонтира много бързо и става на нормална кола.

  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Венчоооо, ма ти бил много учен, беее!

Само ти разбра за какво иде реч и зададе въпрос, дето никой не го разбра:)))))):girl_crazy::give_rose::girl_crazy::give_rose::girl_crazy:

Я, да обясниш накратко , моля!

Този, Ердьош, е унгарец. (То по името си личи) Наш съвременник - сега видях - умрял в края на 20 век.

Като всеки, истински гениален математик си е бил малко шантав, но изключително работоспособен, освен талантлив. И непрекъснато генерирал нови и нови изследвания, идеи, доказателства, ...

От друга страна, в днешната математика повечето неща се мислят/доразвиват като математиците си помагат един друг или направо си работят заедно по конкретна тема и то с години.

Та Ердьош има много съвместни публикации с най-различни други учени. И по някое време започнали да го бъзикат като дефинирали (или той сам си дефинирал, вече не помня) една променлива. Колкото повече съвместни публикации имаш с Ердьош, толкова твоето число на Ердьош ще е по-малко, защото в тази система самия Ердьош има число 0. Тези с които нещо е писал имат 1 и т.н.

Ние с теб най-вероятно имаме число около 9999999999999999999999999999999999 т.е. почти безкрайност защото никога не сме публикували нещо свързано с Ердьош или с някой негов съавтор или съавтор на тези съавтори и т.н.

И сега потенциалната практическа полза. За нея ми хрумна когато преди няколко години сина ми се занимаваше с оптимизиране на реклами в Интернет. Той тогава ме отразя, че нямало хляб в това, а аз вече не ставам за конкретни действия и работа - бива ме само идеи да давам. :haha:

Та, според мен, практическо приложение на тази теория (ако това е стигнало до теория) би могло да има във FB, LinkedIn и други подобни, където непрекъснато ти се предлагат някакви свързани "приятели", колеги, познати.

 

Съвсем да ме разбереш ще дам 2-3 примера с познати "муцуни"::biggrin:

 

@master_of_germs и @Mistress of Germs  имат число между 0 и 1.:wink:

@mary_shery има число на Master_of_gems = 1 защото почти всеки път му уидисва на ъкъла и ходи по чукарите с него.

На @Zaro също е почти 1 , защото и той си е "Айларипи".:grin:

 

@Иван Попов ще каже повече. А ако му се занимава с моята идея и след време се продаде на google, FB, LinkedIn , много моля да не ме забрави, а да почерпи някое пътешествие или едни Малдиви, поне.:wink:

 

А възможно е, и темата на Ванката да няма нищо общо с тези "отклонения" на Ердьош и магистърската да му е в съвсем друга област.

 

  • Харесвам 5
  • Шок 2
  • Браво 6
Връзка към коментар
преди 5 минути , ven62 каза:

Този, Ердьош, е унгарец. (То по името си личи) Наш съвременник - сега видях - умрял в края на 20 век.

Като всеки, истински гениален математик си е бил малко шантав, но изключително работоспособен, освен талантлив. И непрекъснато генерирал нови и нови изследвания, идеи, доказателства, ...

От друга страна, в днешната математика повечето неща се мислят/доразвиват като математиците си помагат един друг или направо си работят заедно по конкретна тема и то с години.

Та Ердьош има много съвместни публикации с най-различни други учени. И по някое време започнали да го бъзикат като дефинирали (или той сам си дефинирал, вече не помня) една променлива. Колкото повече съвместни публикации имаш с Ердьош, толкова твоето число на Ердьош ще е по-малко, защото в тази система самия Ердьош има число 0. Тези с които нещо е писал имат 1 и т.н.

Ние с теб най-вероятно имаме число около 9999999999999999999999999999999999 т.е. почти безкрайност защото никога не сме публикували нещо свързано с Ердьош или с някой негов съавтор или съавтор на тези съавтори и т.н.

И сега потенциалната практическа полза. За нея ми хрумна когато преди няколко години сина ми се занимаваше с оптимизиране на реклами в Интернет. Той тогава ме отразя, че нямало хляб в това, а аз вече не ставам за конкретни действия и работа - бива ме само идеи да давам. :haha:

Та, според мен, практическо приложение на тази теория (ако това е стигнало до теория) би могло да има във FB, LinkedIn и други подобни, където непрекъснато ти се предлагат някакви свързани "приятели", колеги, познати.

 

Съвсем да ме разбереш ще дам 2-3 примера с познати "муцуни"::biggrin:

 

@master_of_germs и @Mistress of Germs  имат число между 0 и 1.:wink:

@mary_shery има число на Master_of_gems = 1 защото почти всеки път му уидисва на ъкъла и ходи по чукарите с него.

На @Zaro също е почти 1 , защото и той си е "Айларипи".:grin:

 

@Иван Попов ще каже повече. А ако му се занимава с моята идея и след време се продаде на google, FB, LinkedIn , много моля да не ме забрави, а да почерпи някое пътешествие или едни Малдиви, поне.:wink:

 

А възможно е, и темата на Ванката да няма нищо общо с тези "отклонения" на Ердьош и магистърската да му е в съвсем друга област.

 

Сега, след твоите обяснения, да не земе и Ванката да се чуди:girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy:

  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

@ven62, ако аз съм с нулата (това не ми стана съвсем ясно), то Ванката има доволно ниско число на Мастър ("микробно число" звучи по-добре, ама значи съвсем друго 😉), за общи "публикации", защото сме пътували веднъж заедно в чужбина, а и още два пъти сме имали закупени билети заедно, но веднъж Ванката сам се изключи от авторския колектив, а другия път рецензентът -(короновирусът, тоест) отхвърли публикацията поради несъответствия с изискванията на журнала 👻😜

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 30 минути , master_of_germs каза:

@ven62, ако аз съм с нулата (това не ми стана съвсем ясно), то Ванката има доволно ниско число на Мастър ("микробно число" звучи по-добре, ама значи съвсем друго 😉), за общи "публикации", защото сме пътували веднъж заедно в чужбина, а и още два пъти сме имали закупени билети заедно, но веднъж Ванката сам се изключи от авторския колектив, а другия път рецензентът -(короновирусът, тоест) отхвърли публикацията поради несъответствия с изискванията на журнала 👻😜

Ами като не си разбрал защо си 0 … ще се видим на поправителната сесия, колега. :wink:

 

--------------------------

 

Точно така. Ванката има "микробно число" спрямо теб. Е, не е по-"микробно" от това на @mary_shery и още по-малко от това @Mistress of Germs т.е.

За числото на Master-a (Чм) може да се каже :

 

0=(Чм на Master_of_germs)  < (Чм на mistress_of_Germs) < (Чм на mary_shery) < (Чм на Ванката) < … < … <  (Чм на Заро) < ………………………………………………. <

………………………………………………………. < (Чм на Ven62) < …………. < (Чм на AlexandraKo)

 

Ние с AlexandraKo сме много назад във веригата, но все пак аз съм по-напред от AlexandraKo, защото съм ходил на Рилските езера и в планини на 5000 м. надморска височина, а до момента такива факти за @AlexandraKo не са известни. :wink:

-----------

Ти си с число на Master_of_germs = 0 защото ти си си ти.

Всеки за неговото  си число е 0.

 

  • Харесвам 1
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, ven62 каза:

Ами като не си разбрал защо си 0 … ще се видим на поправителната сесия, колега. :wink:

 

--------------------------

 

Точно така. Ванката има "микробно число" спрямо теб. Е, не е по-"микробно" от това на @mary_shery и още по-малко от това @Mistress of Germs т.е.

За числото на Master-a (Чм) може да се каже :

 

0=(Чм на Master_of_germs)  < (Чм на mistress_of_Germs) < (Чм на mary_shery) < (Чм на Ванката) < … < … <  (Чм на Заро) < ………………………………………………. <

………………………………………………………. < (Чм на Ven62) < …………. < (Чм на AlexandraKo)

 

Ние с AlexandraKo сме много назад във веригата, но все пак аз съм по-напред от AlexandraKo, защото съм ходил на Рилските езера и в планини на 5000 м. надморска височина, а до момента такива факти за @AlexandraKo не са известни. :wink:

-----------

Ти си с число на Master_of_germs = 0 защото ти си си ти.

Всеки за неговото  си число е 0.

 

Ма как да не са - качила съм се и на Пиц Наир, и на Дяволеца, дет са по 3000 и кусур.

Е, с лифта, ама имам ли снимка горе - имаааааам:))))

  • Браво 3
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 41 минути , AlexandraKo каза:

Ма как да не са - качила съм се и на Пиц Наир, и на Дяволеца, дет са по 3000 и кусур.

Е, с лифта, ама имам ли снимка горе - имаааааам:))))

Дяволеца не е 😉 Качи снимки в другата тема, че да не спамим тук. Ако смогна, и аз ще кача до вторник 🙂 Тъкмо сега снимките оттам си ги сортирам във влака 🙂🚝

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Ма как да не са - качила съм се и на Пиц Наир, и на Дяволеца, дет са по 3000 и кусур.

Е, с лифта, ама имам ли снимка горе - имаааааам:))))

Е, добре де … на опашката съм. 😢

Коригирам се:

 

0=(Чм на Master_of_germs)  < (Чм на mistress_of_Germs) < (Чм на mary_shery) < (Чм на Ванката) < … < … <  (Чм на Заро) < ………………………………………………. <

………………………………………………………. < (Чм на AlexandraKo) < …………. < (Чм на Ven62)<+безкрайност.

 

:biggrin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 1 час, master_of_germs каза:

Дяволеца не е 😉 Качи снимки в другата тема, че да не спамим тук. Ако смогна, и аз ще кача до вторник 🙂 Тъкмо сега снимките оттам си ги сортирам във влака 🙂🚝

Па ти па, кат земеш да издребняваш, за някой друг метАр:)))))))Добре че не съм ти студент:(

2973, слънгосала съм с 27 метра, ауууууу, срам, срам😔Двойка!

  • Благодаря 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Аз пък мислех:wink:, че Иванчо разбира само от майтапи, скитане по света и смях ?! От днес ще внимавам как разговарям с него, че знанията му са ми напълно неразбираеми :swoon:, пък знаещите ги оценили положително, което значи, че знае !👏

Браво @Иван Попов ! Не знам коя диплома ще избереш за развитието си, но съм сигурна , че ще успееш в него! :victory:

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 18.09.2020 г. в 7:45, Иван Попов каза:

Благодаря ти! 😊

Тезата ми беше следната:

Screenshot_20200918-074117_Word.jpg.3a581d69183a35fe0af454cc8b2c40b8.jpg

🤔


😊

 

Извод: @Иван Попов не го лъжат с рестото!

 

Иване, пожелавам ти след някоя и друга година студентите по света да учат я Полинома на Попов, я Трите теореми на Иван!

  • Харесвам 5
  • Смея се 4
Връзка към коментар
На 18.09.2020 г. в 9:17, AlexandraKo каза:

Малеее, на мен, като на един образцов лаик-математик, ви се види, космически сложно!

Да ти кажа наистина е доста сложна тази материя. 😇 И определено не е за всеки.....

 

На 18.09.2020 г. в 9:44, bulpa каза:

Това изречение не съм сигурна дали изобщо мога да го запомня 😜

Честито, Ванка!

Благодаря ти! Ами запомня се, то запомнянето е най-малкият проблем. 😊

 

На 18.09.2020 г. в 9:46, ven62 каза:

Поздравления @Иван Попов.

Благодаря ти! 😊

 

На 18.09.2020 г. в 9:46, ven62 каза:

като за магистърска работа в 2020 в БГ - наистина е много сложно. Иван Попов явно не се щади.

Тук си много прав! То цялата катедра математика бяха като гръмнати, просто като ми видяха тезата и всички шах с пешката направо. Защото тези неща не се правят в магистърските степени, а в докторските тези, но с по-лесни теми пак всеки иска да мине. Но това е друга тема на разговор 😉 Просто реших да е сложно и така и стана, но съм много благодарен на моя научен ръководител, защото без него помощ нямаше да се справя. 

 

На 18.09.2020 г. в 9:46, ven62 каза:

Ванка, би ли определил кой има най-малко число на @AlexandraKo (Ердьош) в този форум.

(Оставям на теб избора при подмяната на съавторство) 

Това е ясно, че ще е 0 😊 но може и да е 1 😉  

 

На 18.09.2020 г. в 9:55, Роми каза:

Далеч надминава скромните ми възможности твоята теза!

Браво и много бъдещи успехи!

Благодаря ти! 😊

 

На 18.09.2020 г. в 10:42, Lyubina каза:

Направо нищо не разбрах 🤣

и не се срамувам де, признавам си.

То това е най-разбраното от нея, защото ако отвориш някой дипломната работа, там е все едни на Китайски написано. Човекът ако не е специалист (математик, но със задълбочени знания) в тази област, нищо няма да разбере. 😊

На 18.09.2020 г. в 10:42, Lyubina каза:

Направо нищо не разбрах

Не се притеснявай, то това е нормално. 😉

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 33 минути , Иван Попов каза:

Да ти кажа наистина е доста сложна тази материя. 😇 И определено не е за всеки.....

 

Благодаря ти! Ами запомня се, то запомнянето е най-малкият проблем. 😊

 

Благодаря ти! 😊

 

Тук си много прав! То цялата катедра математика бяха като гръмнати, просто като ми видяха тезата и всички шах с пешката направо. Защото тези неща не се правят в магистърските степени, а в докторските тези, но с по-лесни теми пак всеки иска да мине. Но това е друга тема на разговор 😉 Просто реших да е сложно и така и стана, но съм много благодарен на моя научен ръководител, защото без него помощ нямаше да се справя. 

 

Това е ясно, че ще е 0 😊 но може и да е 1 😉  

 

Благодаря ти! 😊

 

То това е най-разбраното от нея, защото ако отвориш някой дипломната работа, там е все едни на Китайски написано. Човекът ако не е специалист (математик, но със задълбочени знания) в тази област, нищо няма да разбере. 😊

Не се притеснявай, то това е нормално. 😉

И тъй като, изобщо не сФащам за какво си хортувате, само да отбележа, че не ща, ни да съм 0, ни да съм 1:(((

Искам да съм 10 пъъъъък:))))))))

Хич не  ми обяснявайте, моля, искам да си живея в блажено математическо неведение:give_rose:😔

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.