Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Разделям нещата ми на три , за да не става и тук много сложно. 😊

 

На 18.09.2020 г. в 11:10, tch каза:

Ебаси, уж скоро инженер ще ставам, тия не съм ги чувал 😄 В кои области намират приложение?

Инженер, но зависи от къде ще излежнеш като инженер (кой университе и каква спецалност).

Това намира приложение в някои части на механиката, в многомерните интеграли (в някой компютри също така), обработка на данни и сигнали (Хаар трансформациите и/или Фурие трансформациите). Примерно, ако решим да запишем един разговор с диктофон се използва някой от тези две трансформациите, но тоза зависи от инженерите как ще го направят и т.н. Но е проложимо без ние да го осъзнаваме. 

Представи си как казват математците или физиците.... за какво ще ти е sin и cos, ами не е точно така, ние го използваме всеки ден, но без да се замисляме, нали? (в електричеството).

 

На 18.09.2020 г. в 11:19, Stryper каза:

Ванка, Честито дипломиране! Пожелавам ти да работиш със същия ентусиазъм и интерес, както си писал тази дипломна работа! Успех в кариерата!

Благодаря ти! 😊 

 

На 18.09.2020 г. в 11:21, Фичо каза:

Мда, и на мен ми звучи като на китайски :grin: , никога не съм обичал висшата математика, аз харесвам елементарната: 2+2=5 :biggrin: 

Честито, Ванка!  

Благодаря ти! Това за 2+2=5 е във висша алгебра. Но тя е пак в часта на висшата матемматика. 

Ето го и доказателството 

image.png.449f637a4bb964cd9c8bd541bb967447.png

Нещо елементарно.... нали 😀

 

На 18.09.2020 г. в 11:42, Дани Магелани каза:

Честито!

Както си набрал скорост, да направиш и докторска дисертация! 

Да, имаш право, умувам все още, но и да не забравям, че имам още една степен за завършване, ще ставам инженер като @tch ако завърша, разбира се. 😇 

Да не ми дойде Еверест изведнъж, от това се притеснявам. 😇 Но друго си е да си доктор, нали @master_of_germs 😊

 

На 18.09.2020 г. в 12:01, oli_mali каза:

 

Поздравления, @Иван Попов - дано наистина намериш приложение на тези неща.

Благодаря ти! Дано намеря. 

 

На 18.09.2020 г. в 15:40, ven62 каза:

Този, Ердьош, е унгарец. (То по името си личи) Наш съвременник - сега видях - умрял в края на 20 век.

Като всеки, истински гениален математик си е бил малко шантав, но изключително работоспособен, освен талантлив. И непрекъснато генерирал нови и нови изследвания, идеи, доказателства, ...

От друга страна, в днешната математика повечето неща се мислят/доразвиват като математиците си помагат един друг или направо си работят заедно по конкретна тема и то с години.

Та Ердьош има много съвместни публикации с най-различни други учени. И по някое време започнали да го бъзикат като дефинирали (или той сам си дефинирал, вече не помня) една променлива. Колкото повече съвместни публикации имаш с Ердьош, толкова твоето число на Ердьош ще е по-малко, защото в тази система самия Ердьош има число 0. Тези с които нещо е писал имат 1 и т.н.

Ние с теб най-вероятно имаме число около 9999999999999999999999999999999999 т.е. почти безкрайност защото никога не сме публикували нещо свързано с Ердьош или с някой негов съавтор или съавтор на тези съавтори и т.н.

И сега потенциалната практическа полза. За нея ми хрумна когато преди няколко години сина ми се занимаваше с оптимизиране на реклами в Интернет. Той тогава ме отразя, че нямало хляб в това, а аз вече не ставам за конкретни действия и работа - бива ме само идеи да давам. :haha:

Та, според мен, практическо приложение на тази теория (ако това е стигнало до теория) би могло да има във FB, LinkedIn и други подобни, където непрекъснато ти се предлагат някакви свързани "приятели", колеги, познати.

 

Съвсем да ме разбереш ще дам 2-3 примера с познати "муцуни"::biggrin:

 

@master_of_germs и @Mistress of Germs  имат число между 0 и 1.:wink:

@mary_shery има число на Master_of_gems = 1 защото почти всеки път му уидисва на ъкъла и ходи по чукарите с него.

На @Zaro също е почти 1 , защото и той си е "Айларипи".:grin:

 

@Иван Попов ще каже повече. А ако му се занимава с моята идея и след време се продаде на google, FB, LinkedIn , много моля да не ме забрави, а да почерпи някое пътешествие или едни Малдиви, поне.:wink:

 

А възможно е, и темата на Ванката да няма нищо общо с тези "отклонения" на Ердьош и магистърската да му е в съвсем друга област.

 

Да ти кажа, че си много прав и благодаря за обобщението, което си направил. Логиката е същата, която си описал за 0 и 1 😊 

"има число на Master_of_gems = 1 защото почти всеки път му уидисва на ъкъла и ходи по чукарите с него" - на това доста се смях! 😂 Как ти дойде на акъла само 😃 

Моята тема има много допирни точки в това, което ти каза, но ние направихме две доказателства, които са по-добро от на "Хелекалек" и неговите съавтори.

Ето го и най-общото доказателство. 2.24 е на Хелекалек, а 2.25 е моето доказателство.  

image.png.4cd5460a281c5a9e50f4e29689c4973f.png

А за дойда до това доказателство, имам около 30 страници само интеграли, логаритми и още хиляди неща за подобрение.

Желаещите, които искат може да им ги изпратя да видят. 

 

А ти за което говориш е това 

image.png.228133fc6f3d9afffaf0a13529734ed2.png

Това се прави на програмата Latex и при мен е разделено на 6 части от 1/6 до 6/6 (или това е 1). Тук идват нещата, които ти си казал по-горе. 😊

На 18.09.2020 г. в 15:40, ven62 каза:

А ако му се занимава с моята идея и след време се продаде на google, FB, LinkedIn , много моля да не ме забрави, а да почерпи някое пътешествие или едни Малдиви, поне

Нямаш никакъв проблем, само да го реализираме. 😊

 

 

На 18.09.2020 г. в 15:48, AlexandraKo каза:

Сега, след твоите обяснения, да не земе и Ванката да се чуди:girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy:

Не не, няма да се чудя 😉 Само като мернах 999999999.... и веднага ми светна лампичката за какво иде реч. 

 

 

На 18.09.2020 г. в 16:42, ven62 каза:

Ами като не си разбрал защо си 0 … ще се видим на поправителната сесия, колега. :wink:

😂 

 

На 18.09.2020 г. в 16:42, ven62 каза:

Ние с AlexandraKo сме много назад във веригата, но все пак аз съм по-напред от AlexandraKo, защото съм ходил на Рилските езера и в планини на 5000 м. надморска височина, а до момента такива факти за @AlexandraKo не са известни. :wink:

Добре го каза, значи от математиката преминаваш към пътешествията. Браво браво! 😊 Ето това е човек след  доста четене нещата да минат през неговата призма и да го прилага навсякъде. 😊

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 19.09.2020 г. в 9:26, patilana каза:

Аз пък мислех:wink:, че Иванчо разбира само от майтапи, скитане по света и смях ?! От днес ще внимавам как разговарям с него, че знанията му са ми напълно неразбираеми :swoon:, пък знаещите ги оценили положително, което значи, че знае !👏

Браво @Иван Попов ! Не знам коя диплома ще избереш за развитието си, но съм сигурна , че ще успееш в него! :victory:

Абе Иванчо иска да е мултифункшън 😂 Пътуване, учене, момичета, дискотеки и какво ли още не. 

Аз знам, че нищо не знам! 😊 Нали помниш кой го е сподел с нас. И аз сикам да съм така, просто нищо да не разбирам и толкова. 

Благодаря ти! 😉

 

На 19.09.2020 г. в 9:43, Goal & Boss каза:

 

Извод: @Иван Попов не го лъжат с рестото!

 

Иване, пожелавам ти след някоя и друга година студентите по света да учат я Полинома на Попов, я Трите теореми на Иван!

Тук си много прав, че не ме лъжат. А пък ако влезна някъде и започнат да ми смятат рестото аз им казвам колко да ми върнат и готово, та няма да ми губят времето я. 😊

Или плащам си с телефона, ако имат (ПОС терминал), за да не смятат и да не ги затруднявам. 😂 Че и да смяташ не е лесно. 

 

 

преди 20 часа, jul каза:

Мале, тук много сложно станало... 😏😆

Малко само 😊

 

преди 11 минути , AlexandraKo каза:

И тъй като, изобщо не сФащам за какво си хортувате, само да отбележа, че не ща, ни да съм 0, ни да съм 1:(((

Искам да съм 10 пъъъъък:))))))))

Хич не  ми обяснявайте, моля, искам да си живея в блажено математическо неведение:give_rose:😔

Ами то в Италия оценяването е до 10 (при нас е до 6 все още), значи ти искаш да имаш 10! Нямаш никакъв проблем!

И на мен като дете не ме интересуваше от никаква математика 😇 , но сега какво стана та знам. 😊

Ако някои ми беше казвал още докато бях ученик, че ще се занимавам с това, щях да му кажа, че не е добре. 

Но сега съм си много доволен от себе си 😊 и си ми харесва много. 😍 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Ванка, много нещо си изписал. очевидно си доста ентусиазиран. С времето ентусиазма ще намалее. Дано не е по експонента.

 

След задълбочен анализ стигнах до извода, че това е най-същественото: :wink:

 

преди 22 часа, Иван Попов каза:

 

На ‎18‎.‎9‎.‎2020‎ г. в 15:40, ven62 каза:

А ако му се занимава с моята идея и след време се продаде на google, FB, LinkedIn , много моля да не ме забрави, а да почерпи някое пътешествие или едни Малдиви, поне

Нямаш никакъв проблем, само да го реализираме. 😊

 

 

И последно:

Единственото по-важно нещо от реализирането е да убедиш една от изброените компании, че точно ти би могъл да го постигнеш и това да продължи поне 5-10 години.

Това ти пожелавам от сърце.

:biggrin:

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 20.09.2020 г. в 14:33, Bore каза:

Браво @Иван Попов ! И аз започнах да харесвам математиката в МЕИ-то, но вятъра ме отвя в друга пососа през годините. Поздравления и смело напред.

Благодаря ти! 

Може би и мен вятърът ще ме отвее в друга посока. 🤔🙂

 

На 21.09.2020 г. в 9:43, ven62 каза:

Ванка, много нещо си изписал. очевидно си доста ентусиазиран.

Позна, че е така. Дано да не намалее във времето моето чувство за работа към тази насока. 

На 21.09.2020 г. в 9:43, ven62 каза:

 

След задълбочен анализ стигнах до извода, че това е най-същественото:

Охо 🤔 Интересно ще е значи. Може би и при мен нещата ще станат така, но да видим. 

На 21.09.2020 г. в 9:43, ven62 каза:

изброените компании, че точно ти би могъл да го постигнеш и това да продължи поне 5-10 години.

Само живи и здрави да сме, ще си пробвам и аз късмета, но нека не избързвам. Едно по едно нещата ще ги карам леко леко. 😉

На 21.09.2020 г. в 9:43, ven62 каза:

Това ти пожелавам от сърце

Сърдечно ти благодаря! 🙏🤩😊

Чул те Господ! 😊🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 20.09.2020 г. в 12:29, Oldkozel каза:

То на Фичо математиката е по-проста: 2 евро + 2 евро през онези сайтове = 5 евро през официален сайт 

На Иванчо математиката ми се види космически сложна, но виж, тази на @Фичоми харесва и си я сФанах тутакси:)))))))

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 20.09.2020 г. в 12:29, Oldkozel каза:

То на Фичо математиката е по-проста: 2 евро + 2 евро през онези сайтове = 5 евро през официален сайт 

Тая формула важи, като купуваш билет, и е на ниво бакалавър.

Магистърска би била формулата за връщане на парите през онези сайтове и през официален сайт, ако стане нещо (примерно пандемийка) 

 

@Фичо @Иван Попов

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 29 минути , домосед каза:

Тая формула важи, като купуваш билет, и е на ниво бакалавър.

Магистърска би била формулата за връщане на парите през онези сайтове и през официален сайт, ако стане нещо (примерно пандемийка) 

 

@Фичо @Иван Попов

@домосед , @Фичо , @Иван Попов,

 

Ще ми е любопитно каква степен заслужавам.  :wink:По мое мнение го докарвам за PhD с наченки на постдокторантура, тък като според мен 2+2=8 :

 

Имах полети София - Сейшелите - София  с emirates, за април 2020, закупени през австралийското gotogate . Всичко се разсъхна.

Успях да договоря директно с emirates билетите да останат отворени.

Междувременно се жалвах и на gotogate.

Вчера видях, че gotogate са ми върнали парите по картата. ОК.

Днес обаче реших да звънна на emirates. Направих се на неориентиран и проверих дали мога да си презаверя билетите за началото на март. Имали сме такова намерение с жена ми, … уж. :wink:. Продиктувах номерата на билетите и девойката след като провери в тяхната система - изчурулика - няма проблем, кажете новите дати.

Измъкнах се, че ще ги конкретизирам с жена ми и ще се обадя пак...

Сега остана най-трудната задача - да навия жена ми за март 2021 година, че на нея и писна от цялото това напрежение (тука има/тука нема - с тест/без тест 72 часа/48 часа, препоръчителна/задължителна карантина и т.н.)

:biggrin:

  • Харесвам 7
  • Браво 5
  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 9 минути , ven62 каза:

 

Сега остана най-трудната задача - да навия жена ми за март 2021 година, че на нея и писна от цялото това напрежение (тука има/тука нема - с тест/без тест 72 часа/48 часа, препоръчителна/задължителна карантина и т.н.)

:biggrin:

Браво!

Излез с номера: Все някоя жена ще се навие. Ще сменим името. 

Ще имаш бърз положителен отговор.

  • Харесвам 1
  • Смея се 14
Връзка към коментар
преди 1 минута , Дани Магелани каза:

Браво!

Излез с номера: Все някоя жена ще се навие. Ще сменим името. 

Ще имаш бърз положителен отговор.

Да бе.

Нито ще е бърз, нито ще е положителен, нито ще е отговор.

Ще получа/изпитам съвсем друго нещо...:punish:

  • Шок 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 23 минути , ven62 каза:

Сега остана най-трудната задача - да навия жена ми за март 2021 година, че на нея и писна от цялото това напрежение (тука има/тука нема - с тест/без тест 72 часа/48 часа, препоръчителна/задължителна карантина и т.н.)

 

Искаш да ми кажеш, че човек с докторантура не може да мотивира жена си да похарчи малко пари? 🤔

  • Харесвам 2
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 10 минути , tch каза:

Искаш да ми кажеш, че човек с докторантура не може да мотивира жена си да похарчи малко пари? 🤔

Не си разбрал.

Положението е още по-тежко. Няма да мога да я навия да се качим през март 2021 на самолет за Сейшелите за без пари.

 

Ама ще опитам … пък нека ви тежа на съвестта.

  • Харесвам 2
  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 1 минута , ven62 каза:

Не си разбрал.

Положението е още по-тежко. Няма да мога да я навия да се качим през март 2021 на самолет за Сейшелите за без пари.

 

Което не става без пари, става с много пари.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

Не си разбрал.

Положението е още по-тежко. Няма да мога да я навия да се качим през март 2021 на самолет за Сейшелите за без пари.

 

Ама ще опитам … пък нека ви тежа на съвестта.

Ми, тогава речИ, че са скъпи билетите:)))

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Фичо каза:

И твоята не е лесна! :grin:

 

преди 3 часа, Дани Магелани каза:

Което не става без пари, става с много пари.

 

преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Ми, тогава речИ, че са скъпи билетите:)))

Не бе хора, явно не съм се изразил правилно.

 

Исках да кажа:

Няма да мога да я навия да се качим през март 2021 на самолет за Сейшелите дори и за без пари

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, ven62 каза:

 

 

Не бе хора, явно не съм се изразил правилно.

 

Исках да кажа:

Няма да мога да я навия да се качим през март 2021 на самолет за Сейшелите дори и за без пари

И аз така разбрах. Даваш и много много сейшелски пари за сейшелските молове и тя  се качва на самолета, за да ги изхарчи.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, ven62 каза:

Няма да мога да я навия да се качим през март 2021 на самолет за Сейшелите дори и за без пари

Ми дай ѝ някой лев на госпожата, не се стискай! :biggrin:

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Дани Магелани каза:

И аз така разбрах. Даваш и много много сейшелски пари за сейшелските молове и тя  се качва на самолета, за да ги изхарчи.

Сетих се.

Минава се транзит през Абу Даби. Там ще увелича престоя … и разходите.:wink:

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, ven62 каза:

 

 

Не бе хора, явно не съм се изразил правилно.

 

Исках да кажа:

Няма да мога да я навия да се качим през март 2021 на самолет за Сейшелите дори и за без пари

можеш да й кажеш, че antea уйде на Златните и в Пловдив, та тя ли няма на Сейшелите....

  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар
На 23.09.2020 г. в 6:00, AlexandraKo каза:

На Иванчо математиката ми се види космически сложна, но виж, тази на @Фичоми харесва и си я сФанах тутакси:)))))))

Айде сега 😇 сложно е било 😄

 

На 23.09.2020 г. в 11:22, ven62 каза:

Не си разбрал.

Положението е още по-тежко. Няма да мога да я навия да се качим през март 2021 на самолет за Сейшелите за без пари.

 

Ама ще опитам … пък нека ви тежа на съвестта.

И аз ти давам докторска степен ама ако я накараш твоята половинка да се качи на самолета за Сейшелите за без пари 😊 А се сега да те видя какъв метод ще използваш 😉

 

На 23.09.2020 г. в 17:12, Фичо каза:

Ми дай ѝ някой лев на госпожата, не се стискай! :biggrin:

Как умна идея само 😊 Прав е Фичо, пробвай с някой лев, за да я заблудиш до Сейшелите. 

Ако не става с много пари, става със страшно много пари..... 

 

 

 

Но като се сетя какви познати имам само, те са стиснати като Петричките кестени 😂 

Направо ме е срам, че ги познавам (ако има начин стотинката на две ще я отсекат, ужас..) 🤑

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 23.09.2020 г. в 14:32, ven62 каза:

 

 

Не бе хора, явно не съм се изразил правилно.

 

Исках да кажа:

Няма да мога да я навия да се качим през март 2021 на самолет за Сейшелите дори и за без пари

Добре де, кажи ѝ, че ще летите за Перник.

 

Да се похваля и аз. Имам сериозен повод.

Ония хубавци от Metro cash & carry облъчили жена ми да участва в някаква игра с награди. А тя от своя страна да вземе да участва милата и да спечели!

100 лева суха пара за харчене в българския Букинг!

И сега - радост голяма! Гледаме се с нея просълзени от щастие и се чудим в кой от четирите хотела, които се предлагат в платформата, да ги похарчим стотях лева!

:beach:

  • Харесвам 7
  • Браво 2
  • Смея се 14
Връзка към коментар

Не знам дали точно тук е мястото, но си е празник на всички във форума. Днес 27 септември е Световния ден на туризма.  Да се похвалим всички, че и в тази трудна за пътуващия човек година, побеждаваме обстоятелствата и си оставаме пътешественици. Влюбени в пътищата, планините, моретата, света. Честит празник на всички! 

  • Харесвам 25
  • Благодаря 3
  • Браво 3
Връзка към коментар

Искам да се похваля, че имам билети 🙂 Нито са супер евтини, нито дестинацията е екзотика, нито ще летя утре, но след няколко месеца суша съм супер щастлива, че изобщо имам план за пътуване. Вярно по работа ще е, ще се явявам на изпит за европейски представител по търговски марки и дизайн, ама друго си е да си по работа в Аликанте 😉

  • Харесвам 13
  • Браво 15
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.