Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 19 минути , stanimir каза:

Възрастта не е оправдание. Какви стегнати баби и дядковци се срещат в планината,  бягат,  планинско колоездене и т. н. 

И кво?

Ще живеят 100 години, а ще им се виждат като 200... Мъка...

  • Харесвам 1
  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 1 час, ven62 каза:

И кво?

Ще живеят 100 години, а ще им се виждат като 200... Мъка...

Хехе,ние си живеем,вече къде стотина години,без търчане:))))Не съм чула и хър Маджести да търчи или да хайкува:)):bb:

  • Харесвам 1
  • Браво 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Здрав дух - здраво тяло и обратното както са казали хората. Никой не е казал да се гонят рекорди, но ако човек е във форма по всяко време ей така ако му щукне да може да врътне едно полумаратонче значи всичко е наред. Аз това и на Боби казвам, че трябва по всяко време да може да изтича 21 км, значи е супер. Тичането ми е доста скучно като цяло, но пък е необходимо зло и най-лесния начин да си поддържа формата човек, не се изисква нито много време, нито кой знае каква екипировка. От @домосед и аз и Боби сме много впечатление, снощи като му казах се учуди, определено ни изненада. 21 км се тичат сравнително лесно, без болки, удървяне на краката и т.н. Боби преди полумаратона си беше тичал най-много 13 км, като седмицата преди старта направи една 16-ка.  Проблемите се появяват между 28 и 35-ти км, тогава разбираш какво имаш всъщност в краката под кожата, усещаш всяка една жилка, мускулче, връзка, сухожилие, вена и т.н. стават като кокили и в повечето случай има доста силна болка от одървянето. Може и да крампираш и да не можеш да стоиш прав и се случва също така на добре подготвени бегачи. Също има голяма разлика между шосеен и планински маратон, при планинските е значително по-добре от към одървяне, тъй като стъпваш на по-мек терен, а и често се налага да ходиш по баирите, ако си мислите, че и Дизела тича навсякъде сте в грешка, бързо ходене може, но никой не тича навсякъде при планински ултри, дори и най-добрите. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 50 минути , Tonyco каза:

Здрав дух - здраво тяло .

Въпреки, че максимата идва от поет, сатирик. А поетите не са много наясно с практическия живот, все пак, напълно съм съгласен с теб, … но само до тук.

:biggrin:

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Обадиха ми се от Свидетелите на Йехова да си говорим за депресия и проблеми, а точно преди това си свалих книга на Christopher Hitchens против религията. Явно са усетили. 🤭

  • Харесвам 1
  • Шок 2
  • Смея се 11
Връзка към коментар

Не знам дали са баш секти, но са плъзнали напоследък някакви религиозни общности. Тук две седмици огласяха града с песни за Бог, раздаваха книжки. 

Гледат покрай ковид пандемията да използват страховете на хората и да причислят съмишленици. Баси, наистита ли се връщаме към Средновековието😛

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, darinamarinova каза:

Обадиха ми се от Свидетелите на Йехова да си говорим за депресия и проблеми, а точно преди това си свалих книга на Christopher Hitchens против религията. Явно са усетили. 🤭

Ми и те дебнат из нетЯ:))))

  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 13.10.2020 г. в 14:07, Tonyco каза:

Здрав дух - здраво тяло и обратното както са казали хората. Никой не е казал да се гонят рекорди, но ако човек е във форма по всяко време ей така ако му щукне да може да врътне едно полумаратонче значи всичко е наред. Аз това и на Боби казвам, че трябва по всяко време да може да изтича 21 км, значи е супер. Тичането ми е доста скучно като цяло, но пък е необходимо зло и най-лесния начин да си поддържа формата човек, не се изисква нито много време, нито кой знае каква екипировка. От @домосед и аз и Боби сме много впечатление, снощи като му казах се учуди, определено ни изненада. 21 км се тичат сравнително лесно, без болки, удървяне на краката и т.н. Боби преди полумаратона си беше тичал най-много 13 км, като седмицата преди старта направи една 16-ка.  Проблемите се появяват между 28 и 35-ти км, тогава разбираш какво имаш всъщност в краката под кожата, усещаш всяка една жилка, мускулче, връзка, сухожилие, вена и т.н. стават като кокили и в повечето случай има доста силна болка от одървянето. Може и да крампираш и да не можеш да стоиш прав и се случва също така на добре подготвени бегачи. Също има голяма разлика между шосеен и планински маратон, при планинските е значително по-добре от към одървяне, тъй като стъпваш на по-мек терен, а и често се налага да ходиш по баирите, ако си мислите, че и Дизела тича навсякъде сте в грешка, бързо ходене може, но никой не тича навсякъде при планински ултри, дори и най-добрите. 

Има една латинска  максима:

 

“Adprime in vita esse utile, ut ne quid nimis “

 

Което преведено, буквално е:

 

“Главното правило в живота: нищо свръх  мярката.”

 

Щом всичко е с мярка, значи е прекрасно. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

След 7 месеца и 100 мейла Уиз най- сетни ми върнаха парите за една анулирана резервация до Барселона от март месец 🤣 Естествено повече тази грешка да плащам на Уиз с кеш не съм я допускал.

  • Харесвам 9
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 29 минути , Capitan Morgan каза:

След 7 месеца и 100 мейла Уиз най- сетни ми върнаха парите за една анулирана резервация до Барселона от март месец 🤣 Естествено повече тази грешка да плащам на Уиз с кеш не съм я допускал.

На кредитните милионери им е широко около врата 😄 Иначе какво предлагаха, 120% като кредит?

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
36 minutes ago, Capitan Morgan said:

 🤣 Естествено повече тази грешка да плащам на Уиз с кеш не съм я допускал.

 

6 minutes ago, tch said:

На кредитните милионери им е широко около врата

Еее, то не е бездънна яма. Даже и залежите от петрол все някога се изчерпват😆

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вчера успях да намеря най-екстремния геокеш до този момент. Намира се във Врачанския балкан при един изоставен седалков лифт към Леденика.

 

20201020_113603.jpg.8bc7a89be6f3429f4588b52fc1b129b2.jpg

 

Кеша се намира на върха на стълб номер 25:

 

20201020_111234.jpg.6e6e3da0b78b416ad3abe4ee1a85ceb2.jpg

 

Стигането до него обаче изобщо не е лесно, тръгва се по урвата от първата снимка надолу. Терена е каменист сипей доста стръмен с много бодящи храсти, та чисто новите ми дънки вече имат раздърпано тук таме. На долната снимка се вижда стълб номер 26, който е по-високо от 25.

 

20201020_112540.jpg.1c3007d3489b31512afafb59f44fba5b.jpg

 

За щастие имаше един оптичен кабел по сипея и, където беше възможно го използвах като въже и се спусках назад. Ето го и стълб 25 в храсталака напред:

 

20201020_112547.jpg.3135f5c95d37a658012baca9df7ffdc8.jpg

 

След като се спуснах проправяйки си път се изкатерих по стълбата между храстите, които са се опитали да го превземат. Горе имаше хубава гледка:

 

20201020_112250.jpg.19272c40adc390db739be47efba37e8d.jpg20201020_112258.jpg.893294a9cbae47d3e5af28b4fe67c713.jpg

 

Кеш тук, кеш там, всичко ръждясало и перилата на площадките се клатеха и хич не ми бяха сигурни за държане. Няма го кеша, отварям пак снимките да видя, къде трябва да е, гледам правоъгълна метална ниша, да ама отгоре няма такова. Спуснах се малко надолу по стълбата и видях отвори под горната носеща греда на ролките, видимост няма, но бръкнах в единия - нищо, бръкнах в другия и воаля, кеша е там с магнити закрепен за вътрешната стена. Качих го горе за да се запиша. 20201020_112038.jpg.494e33d26543c20487faba9c24ba417b.jpg

 

Добра изработка на кутията, с два магнита мощни, няма начин да изпуснат. Ето и моя милост на върха:

 

20201020_111958.jpg.753d364950ebd0c0869bfffcd85ab9c7.jpg20201020_111552.jpg.f0ef6d17ec999766b3b2246587a58598.jpg20201020_112043.jpg.5e2ffebcf9d857caaba0a59f800caf82.jpg20201020_112252.jpg.f3fcccc48e34eba96fa12b5b4318dc1e.jpg

 

После обратно надолу по стълбата и през храсталаците и оптичния кабел нагоре по сипея, така да го наречем "По жицата" 🤣😂😆

Определено доста адреналин директно в сърцето, бая се разтреперих на стълба отгоре, не от страх ами от прилива, хахаха. Тези моменти те поддържат жив и щастлив някак си. 😀😎

  • Харесвам 11
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Tonyco каза:

Вчера успях да намеря най-екстремния геокеш до този момент. Намира се във Врачанския балкан при един изоставен седалков лифт към Леденика.

😀😎

Извинявай @Tonyco но нищо не разбрах.

Тука има и простосмъртни.

:wink:

  • Харесвам 6
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , ven62 каза:

Извинявай @Tonyco но нищо не разбрах.

Тука има и простосмъртни.

:wink:

Това е една игра, има скрити контейнерчета с лист за записване и ги търсиш. Има насочващи координати за мястото, снимки и обяснение. Готиното на тази игра е, че те води на интересни места и за всяко има по някой друг ред написан. Използва се приложение на телефона с което се играе играта, водите и се записваш като си намерил кеша. Доста интересно за пътуващи хора, не всички са толкова екстремни, има и нормални до които достъпа е с кола или малко вървене пеша. Повече инфо тук: https://www.geocaching.com/

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , ven62 каза:

Извинявай @Tonyco но нищо не разбрах.

Тука има и простосмъртни.

:wink:

Еее, ти пък!
Даже аз знам, какво е геокеш - от гео - земя и кеш - тайник, това е игра, по целия свят се играе.Скриват нещо си и по координатите, трябва да го  намериш. Понякога е закопано, друг път е нависоко, като в нашия случай.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

помня, че наскоро Георги Матеев почете 95-годишнината на баба си, а днес моята любима навърши 90 😍 от 15 години живее сама на вилата, затова поднесох модерно почитанията си по скайп

Спойлер

108469127_.png.124d217faad275b1bc8b1300c9a58881.png

а уикенда ще го направя и лично

най-активния и деен човек, който познавам... спира да хвърчи, само за да пийне кафенце или малко мастичка, даже сега синът ми като се обадил да си поздрави прабабата, ми каза потресен "докато говореше с мен, Бабет пак беше на едно дърво и береше нещо 🙃"

 

дано покрай името й да съм наследила и дълголетния ген :smile:

 

 

  • Харесвам 19
  • Браво 28
Връзка към коментар

Дойде ред да се похваля за изплатено обезщетение от България Ер. След  15-16 месеца, но все пак са си изпълнили задължението. Ще почна да ги уважавам малко повече. 

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към коментар

Алекс, много си пъргава, браво! 🙂 Ние засега само с Хелоунската сме се заели и тя е много постна - закачихме един гирлянд от тикви в кухнята и правихме прилепи от кори за яйца, които не приличат много на прилепи (но да кажем, че заниманието беше терапевтично:-)) 

DSC03134.JPG.0f18f190dd107cc71091810e109cbd83.JPG

 

DSC03142.JPG.ce04557b6f1cfcdf2ce9835cb8ef4ee2.JPG

 

DSC03156.JPG.6d0217b4ac0d551d49c5c7f5809bcf9e.JPG

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Бръмбар каза:

Алекс, много си пъргава, браво! 🙂 Ние засега само с Хелоунската сме се заели и тя е много постна - закачихме един гирлянд от тикви в кухнята и правихме прилепи от кори за яйца, които не приличат много на прилепи (но да кажем, че заниманието беше терапевтично:-)) 

DSC03134.JPG.0f18f190dd107cc71091810e109cbd83.JPG

 

DSC03142.JPG.ce04557b6f1cfcdf2ce9835cb8ef4ee2.JPG

 

DSC03156.JPG.6d0217b4ac0d551d49c5c7f5809bcf9e.JPG

Ми, нали рекоха, че Хелоуин се отлага, та направо преминах натам.😀😀😀

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 6 часа, Бръмбар каза:

е приличат много на прилепи (но да кажем, че заниманието беше терапевтично:-)) 

На паяци го докарват чудесно, пак върши работа 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, AlexandraKo каза:

Ми, нали рекоха, че Хелоуин се отлага, та направо преминах натам.😀😀😀

Аз най-рано съм слагала коледна украса в началото на ноември, но от години не го правя вече. Започваме на 1.12 вече 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 18.10.2020 г. в 11:01, AlexandraKo каза:

 

Щом всичко е с мярка, значи е прекрасно. 

Ама най-трудно е да уцелиш мярката. Там е майсторлъкът. Май само Буда го е правил.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   6 магеланци

    • Kalina0109
    • Граф Вронски
    • Ninkata17
    • Stefanovam
    • Kristian Desev
    • Боян Димитров
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.