Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 3 часа, Травеолани каза:

Аз най-рано съм слагала коледна украса в началото на ноември, но от години не го правя вече. Започваме на 1.12 вече 🙂

Още от детството ми у дома се украсяваше на Никулден.Имахме голям Дядо Мраз тогава,нарисуван на картон.И Снежанка.

Голямата жива елха я украсявахме на Бъдни Вечер,който винаги е бил най-хубавия празник за мен.

Сега украсяваме на Никулден и държим до Йордановден.

Моя приятелка от детските години,всяка година ме кани у тях да украсяваме огромната им жива елха.В онези щастливи детски години пак заедно поставихме красивите играчки.Събирахме се 10-тина деца,изключваме осветлението,включваме лампичките и играехме хоро около елхата.

Сега вече не играем хоро,но се забавляваме чудесно и хапваме коледни сладкиши.И пием домашно червено винце.

Създаваме си настроение и уют преди Коледа.Когато у дома е най-хубаво.

 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

По време на пролетното окатанчване при оправянето на двора пресадих една жива коледна елха, която се хвана отлично. Тази Коледа ще имаме украса и на двора. Малко ме гложди да я преместя на по-добро място, ама ще видим.

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
преди 4 часа, jungfraujoch каза:

Още от детството ми у дома се украсяваше на Никулден.Имахме голям Дядо Мраз тогава,нарисуван на картон.И Снежанка.

Голямата жива елха я украсявахме на Бъдни Вечер,който винаги е бил най-хубавия празник за мен.

Сега украсяваме на Никулден и държим до Йордановден.

Моя приятелка от детските години,всяка година ме кани у тях да украсяваме огромната им жива елха.В онези щастливи детски години пак заедно поставихме красивите играчки.Събирахме се 10-тина деца,изключваме осветлението,включваме лампичките и играехме хоро около елхата.

Сега вече не играем хоро,но се забавляваме чудесно и хапваме коледни сладкиши.И пием домашно червено винце.

Създаваме си настроение и уют преди Коледа.Когато у дома е най-хубаво.

 

И аз като бях дете, и ние украсяваме елхата на 24.12 и я държахме до 7.01. Тогава бяха живи дръвчета и така или иначе игличките окапваха. Да, определено се създава настроение с украсата и за мен лично в началото на декември е най-добре :). 

Аз също съм на хелоуийнска вълна в момента и ми е рано за Коледа. Тази събота в нашия комплекс от къщи ще има парад с маскирани деца и родители, музика и индивидуално опаковани пакети с бонбонки за всяко дете. Тази година е малко по различно заради ковид, иначе си обикаляме по къщите от врата на врата.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Тук ще има Хелоуин онлайн от училището по английски, идея си нямам какво ще направят... Иначе наживо досега не беше лошо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Zaro каза:

По време на пролетното окатанчване при оправянето на двора пресадих една жива коледна елха, която се хвана отлично. Тази Коледа ще имаме украса и на двора. Малко ме гложди да я преместя на по-добро място, ама ще видим.

Защо ще местиш тази, посади си още една:))))

На 22.10.2020 г. в 18:49, antea каза:

помня, че наскоро Георги Матеев почете 95-годишнината на баба си, а днес моята любима навърши 90 😍 от 15 години живее сама на вилата, затова поднесох модерно почитанията си по скайп

  Покажи

108469127_.png.124d217faad275b1bc8b1300c9a58881.png

а уикенда ще го направя и лично

най-активния и деен човек, който познавам... спира да хвърчи, само за да пийне кафенце или малко мастичка, даже сега синът ми като се обадил да си поздрави прабабата, ми каза потресен "докато говореше с мен, Бабет пак беше на едно дърво и береше нещо 🙃"

 

дано покрай името й да съм наследила и дълголетния ген :smile:

 

 

Дълголетния и здрав ген:)))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да се похваля, че след 17 дни под карантина утре ми изтича карантината за коронавирус и вече се чувствам напълно добре. 🙂 А утре в 12ч вечерта мисля да танцувам на балкона, че вече мога да излизам и да ходя където си искам (не че има много къде да се ходи, но все пак 🥳🥳🥳 )

  • Харесвам 24
  • Браво 14
Връзка към коментар

@Lyubina Не, повторен PCR тест не  е нужен. След 14 дни си свободен. Лошото е, ако недай Боже все още си болен, какво става... никой не казва. @Eva evaбеше писала за проблемите на нейна приятелка в темата за карантината. Лятото срещу заплащане е можело да дойдат да те тестват вкъщи. Преди 2 седмици чаках 90 мин на студа (12-14 градуса) да ме тестват и един ми кашляше във врата и се беше лепнал плътно зад мен въпреки че го помолих да се дистанцира. В момента се чака по 2-3 ч - няма да си го причиня на студа след като съм била 17 дни вкъщи, та поне да лепна нещо друго или ако нямам антитела, да го лепна наново. 

РЗИ така и не дойдоха на проверка. Ние им се обадихме и те казаха, че няма да дойдат да ни дават предписания. Дадоха ни служебен номер от системата им за болничен. Даже тази по телефона още в четвъртък ми каза "Аз като слушам, вие сте си добре, значи сте свободна". Но все пак си седим вкъщи до когато трябва. Толкова 😄

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

То и ние така чакахме, когато ни казаха че сме контактни. Даже ни казаха "Ако искате, направете си тест". Ами ако не искаме, ако не можем да си го позволим... Добре че имам някаква грамотност, да знам кога да отида, а не на първия ден още... И за щастие се оказахме отрицателни и здрави.... (никой от нас не се разболя). Само аз си ходя с хрема вече втора седмица, от нищо не минава, та съм решила малко анти алергични да пия..... 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

image.thumb.png.8ec0fe91f7304a5316035230af54d126.png

Първо зареждане. Използвах, че паднаха температурите под 15 градуса. И те така. След две седмици ще има песни и танци на народите. 😀. Предстоят нови попълнения.  

  • Харесвам 16
  • Браво 19
Връзка към коментар
Преди 1 час, дядо Пепи каза:

image.thumb.png.8ec0fe91f7304a5316035230af54d126.png

Първо зареждане. Използвах, че паднаха температурите под 15 градуса. И те така. След две седмици ще има песни и танци на народите. 😀. Предстоят нови попълнения.  

Та къде живееше...

  • Харесвам 2
  • Смея се 13
Връзка към коментар
преди 48 минути , chandni каза:

Да няма и на него да му копаеш водкасейн, като на @Георги Матеев:girl_crazy:

Не, ще ходя да му танцувам и пея. Нали това иска.

А аз съм толкова музикален и пластичен, че сам ще си даде филетата, само и само да си тръгна.

  • Харесвам 3
  • Смея се 20
Връзка към коментар

Извинявам се за забавянето на отговора - досега се къпах във водкасейна, жив и здрав да е @ven62!

 

Още ми е леко замаяно от изпаренията, ама някой нещо за филенца ли спомена? :grin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 5 часа, дядо Пепи каза:

image.thumb.png.8ec0fe91f7304a5316035230af54d126.png

Първо зареждане. Използвах, че паднаха температурите под 15 градуса. И те така. След две седмици ще има песни и танци на народите. 😀. Предстоят нови попълнения.  

Ееее, ама тия превъзходни филенца, не им е тук мястото:)))

Сложи ги , моля и в готварската тема - те са си постижение.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 34 минути , AlexandraKo каза:

Сложи ги , моля и в готварската тема - те са си постижение.

Редовно чета кулинарната тема. Но нивото, което показват всички пишещи там е такова, че не мога да си позволя да се сравнявам с всички Вас. Давам го малко по-скромно. Само малко да се похваля. 😀

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Костов каза:

й тука приготвям една вълшебна течност, та си мисля, че можем да направим една комбина с теб.

Моята огнена вода сварих края на август. В момента теше тихата магия на амброзията в бидона. За това започнах и подготовка на мезелъците. Но винаги съм готов за споделяне на опит и домашни произведения. 😀

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, Георги Матеев каза:

Извинявам се за забавянето на отговора - досега се къпах във водкасейна, жив и здрав да е @ven62!

 

Още ми е леко замаяно от изпаренията, ама някой нещо за филенца ли спомена? :grin:

Виж сега - Това мезе ( филенцата ) не е подходящо за твоя басейн. (Ти ... филенцата остави на нас)

На теб ще ти предложа нещо друго - Както ти направих басейна с водка, така ще намина тези дни да ти посадя около него няколко корена с … кисели краставички - на една ръка (хапка) разстояние. Да не ти се налага да излизаш от басейна за мезе.

 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар

И аз да се похваля - сансевиерата ми цъфна пак! Цъфтя ми преди десетина години, но през лятото тогава. Що реши да цъфне сега по студеното не знам, но й се радвам много,  защото това  растение цъфти изключително рядко по нашите ширини и защото ароматът й е направо божествен! Цветето й е дребничко, невзрачно, обаче ухае, та се къса - сякаш някой е

не пръснал, а направо разлял разкошен парфюм.  

Колкото до бялото ми коледниче, което също се кипри до сансевиерата, то си ми е поначало шантаво щото цъфти когато се сети - по Коледа, по Великден, посред лято, насред зима -  цъфти един месец, почива два и айде пак напъпи и цъфне  🙂

20201105_102612.jpg

20201105_102111.jpg

20201105_102123.jpg

  • Харесвам 24
  • Шок 2
  • Браво 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, iaia_mama каза:

И аз да се похваля - сансевиерата ми цъфна пак! Цъфтя ми преди десетина години, но през лятото тогава. Що реши да цъфне сега по студеното не знам, но й се радвам много,  защото това  растение цъфти изключително рядко по нашите ширини и защото ароматът й е направо божествен! Цветето й е дребничко, невзрачно, обаче ухае, та се къса - сякаш някой е

не пръснал, а направо разлял разкошен парфюм.  

Колкото до бялото ми коледниче, което също се кипри до сансевиерата, то си ми е поначало шантаво щото цъфти когато се сети - по Коледа, по Великден, посред лято, насред зима -  цъфти един месец, почива два и айде пак напъпи и цъфне  🙂

20201105_102612.jpg

20201105_102111.jpg

20201105_102123.jpg

И моята сансевиера цъфтя на терасата това лято, но хич не се сетих да помириша цветчето. Май ще трябва да ходя в темата за оплакване с това признание 🤣

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.