Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Съгласна съм с @funny, всичките са дърво.

Аз избрах по критерий най-близък офис.

 

Иначе най-евтиния е на StampIT.

 

Който и да вземеш за 3 години е най на сметка.

 

Освен духовни йога практики помогна да гледам в конзолата на браузъра за да разбера какво иска.

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , funny каза:

Който и да е , все е "дърво". 

Ако не си с windows компютър - голямо дърво. ( Опита с МАК и ел.подпис май го бях описвала в темата за оплаквания)

Ако пък ползваш подписа за държаавни и общински институции.... си трябват духовни йога практики за самоконтрол преди това.

 

ПП. Аз съм с Борика , за статисктиката.

Това ни спираше до сега, и чакаме въпроса да се реши с лични карти с чип. Но за кога отлагат въвеждането им вече им загубих дирите. Уж беше за миналата година, конкурса за обществената поръчко беше приключил и какво стана, спряха да говорят. Доставчиците на КЕП ли са причината, не знам. Иначе сме с windows. Смятаме се за грамотни но не сме с вашето образование.

Връзка към коментар
В момента, rdd каза:

Това ни спираше до сега, и чакаме въпроса да се реши с лични карти с чип. Но за кога отлагат въвеждането им вече им загубих дирите. Уж беше за миналата година, конкурса за обществената поръчко беше приключил и какво стана, спряха да говорят. Доставчиците на КЕП ли са причината, не знам. Иначе сме с windows. Смятаме се за грамотни но не сме с вашето образование.

Не  са само доставчиците на КЕП. Много променливи участват в уравнението.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз явно съм единственият доволен от услугата Електронен подпис. Водя счетоводството на няколко фирми , с различни доставчици на електронен подпис и не съм имал (почти) никакви проблеми , даже днес за 2 часа успях да получа историята на една фирма от НСИ. Миналата година по време на тоталният локдаун една от фирмите кандидатсваше по една програма на принципа " най-бързият печели" . Аз съм готов с проекта , но не мога да го запиша във формата който се изисква . Звъня на фирмата с електронен подпис и човека за 5 минути оправи проблема с Team Viewer. По едно време се усетих , че не съм звъннал на точният доставчик , а на конкуренцията!?! Човека също се усети , но ми направи съпорта абсолютно безплатно...... После даже ни одобриха за проекта !

  • Харесвам 6
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , rdd каза:

Това ни спираше до сега, и чакаме въпроса да се реши с лични карти с чип. Но за кога отлагат въвеждането им вече им загубих дирите. Уж беше за миналата година, конкурса за обществената поръчко беше приключил и какво стана, спряха да говорят. Доставчиците на КЕП ли са причината, не знам. Иначе сме с windows. Смятаме се за грамотни но не сме с вашето образование.

Това с грамотността и образованието няма нищо общо в случая ( не се броя за много образована ама с пълен офис софтуеристи съм) . Идиотията идва не точно от самия подпис ( почти де) ами от опита да го приложиш по предназначение по институциите. 

Там вече става пълна боза . Едни искат тоя браузер, другите другия, всеки си има още една камара сертификати за инсталиране, безумни като последователност стъпки и.. ей такива неща.

 

Пример  ( един от многото)

 

Агенция митници  има 3 стъпки за регистрация :

 

"Регистрацията протича на три стъпки:

Стъпка 1: Създаване на потребителски акаунт

Стъпка 2: Асоциация на електронен подпис към създадения в стъпка 1 потребител

Стъпка 3: Регистрация на лицето (икономически оператор) – след успешно преминаване на стъпка 1 и стъпка 2"

 

Логично като си създадеш потребителски акаунт ( стъпка 1) да се опиташ да влезеш в него за да си асоциираш подписа ( стъпка 2). Е да ама не. Така блокираш акаунта и трябва да звъниш да го отблокират. Та ... умната им идея е , че след стъпка 1 , рестартираш и отиваш на регистрация пак, но регистрация стъпка 2 , пак рестарт и пак регистрация , ама регистрация стъпка 3 .  След като влезеш каква идиотия е .. не ми се говори даже.  И ... ей такива неща

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, rdd каза:

Днес и в нашето семейство назря идеята за КЕП. Бихти ли препоръчали доставчик, ако не е против правилата на форума. Благодаря!

Както са ти отговорили вече, най-евтиният вариант е на StampIT - 12 лв за 3 години или 4 лв на година. Аз съм с подпис на Борика Банксервиз от много години. Цената е 12 лв на година. Подновявам си го ежегодно, като не бих ги сменила с друг подпис за момента, тъй като при подновяването не се налага да ходя по офисите - всичко става онлайн. Изпращат ми имейл месец преди изтичането. В мейла има линк - цъкаш, пускаш заявка за подновяване за една година, плащаш си онлайн таксата с карта и в деня, в който изтече старият подпис, получаваш нов мейл от Борика с линк за презаписване на сертификата с новия. 

 

Не знам как е при другите фирми и дали по същия начин се подновява, но дори и да е така, за да си сменя издателя на подписа трябва поне веднъж да отида в офиса им с лична карта и да подпиша нов договор. Времето ми е по-ценно от 8 лв на година.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искам да се похваля, че смених квартирата. Основните плюсове са , че вече имам стабилна голяма кухня, имам печка, имам котлони и абсорбaтор. 😄 (в старата реално нямах). Към този момент е много спокойно и тихо, съседите почти не се чуват - та, си възстановям съня. Намирам се близо до Ловния парк и той изглежда супер за разходки, тичане и тренировки, въпреки че не е така уреден както другите (не че и другите са много, но) - няма толкова народ там. Има голяма поляна (може да събере 500+ магеланци 😄 ). Голям кеф е. 😄 

  • Харесвам 25
  • Браво 15
Връзка към коментар

Като сте заговорили за КЕП, декември ми изтече StampIt. Някой тук беше писал, че evrotrust имат с 3 безплатни подписвания/логвания. Реших да го пробвам и ако ми допада, да си платя пакет. Еми не мога да го подкарам! Приложение на телефона, пък синхронизирах с компютъра и накрая - нъцки от двете устройства! Ако някой знае повече по темата, моля да ме инструктира на лични 😊

Връзка към коментар
преди 15 минути , jul каза:

Като сте заговорили за КЕП, декември ми изтече StampIt. Някой тук беше писал, че evrotrust имат с 3 безплатни подписвания/логвания. Реших да го пробвам и ако ми допада, да си платя пакет. Еми не мога да го подкарам! Приложение на телефона, пък синхронизирах с компютъра и накрая - нъцки от двете устройства! Ако някой знае повече по темата, моля да ме инструктира на лични 😊

Ооо, честито!

Толкова е хубаво, да си в нова къща:)

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Дани Магелани

Още 3-4 дни с малките удоволствия в живота! Да изпиеш едно капучино като бял човек, а не на улицата на крак!

Колко малко ни трябва, за да е пълно щастието - работещи кафета, летящи самолети, достъпни континенти, липса на здравни рестрикции! Е ако можи и ... тюркоазаните води на Малдиви!

Размечтах се!

 

20210317_154748.jpg

  • Харесвам 16
Връзка към коментар
преди 7 часа, jul каза:

Като сте заговорили за КЕП, декември ми изтече StampIt. Някой тук беше писал, че evrotrust имат с 3 безплатни подписвания/логвания. Реших да го пробвам и ако ми допада, да си платя пакет. Еми не мога да го подкарам! Приложение на телефона, пък синхронизирах с компютъра и накрая - нъцки от двете устройства! Ако някой знае повече по темата, моля да ме инструктира на лични 😊

Аз инсталирах на андроид миналата година, не помня да съм имал проблеми

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хваля се с това, че приятелката ми Лили стана най-бързата жена на градския Ултра Маратон Spring 360, който се проведе в неделя 21.03.2021 г. в Южния парк в столицата. Въпреки ужасните условия за 12 ч. успя да навърти 126 обиколки и 108 км и грабна златния медал при жените. 🥇 Последните часове битката беше оспорвана, като от двете жени на тази дистанция ту едната, ту другата водеше, но в крайна сметка на финала успя да затвори конкуренцията с 3 обиколки ! 💪  Спринг 360 е състезание за издръжливост, като бегачите се въртят в кръг с дължина 648.2 м. Има 2 дистанции, 6 часа и 12 часа, както и щафетно бягане на 6-те часа. Имахме честта да се запознаем и да потичаме с Гергана Станилова, която държи националния рекорд при жените за най-много километри за 24 часа бягане на градски Ултра маратон поставен през Януари 2020 г. в Атина, тогава Гери избяга 186 км за 24 часа. Тази година и двете са се записали за подобно 24 часово начинание в Прага през Юли, но да видим дали ще се състои с тази пандемия. Надявам се скоро да я направя и Магеланец 😁 Специално за първата дама сглобих и кратко филмче "Как се случи", във видеото я има и Гери, която бяга като подкрепа на Лили няколко обиколки, ще я познаете по дългата, къдрава, руса коса. 🙂 Аз бях основно подкрепителен пункт, но се включвах и да побягам чат-пат като за тези 12 ч сумарно направих само 25 км. 😁

 

 

  • Харесвам 17
  • Шок 2
  • Браво 20
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Tonyco каза:

Хваля се с това, че приятелката ми Лили стана най-бързата жена на градския Ултра Маратон Spring 360, който се проведе в неделя 21.03.2021 г. в Южния парк в столицата. Въпреки ужасните условия за 12 ч. успя да навърти 126 обиколки и 108 км и грабна златния медал при жените. 🥇 Последните часове битката беше оспорвана, като от двете жени на тази дистанция ту едната, ту другата водеше, но в крайна сметка на финала успя да затвори конкуренцията с 3 обиколки ! 💪  Спринг 360 е състезание за издръжливост, като бегачите се въртят в кръг с дължина 648.2 м. Има 2 дистанции, 6 часа и 12 часа, както и щафетно бягане на 6-те часа. Имахме честта да се запознаем и да потичаме с Гергана Станилова, която държи националния рекорд при жените за най-много километри за 24 часа бягане на градски Ултра маратон поставен през Януари 2020 г. в Атина, тогава Гери избяга 186 км за 24 часа. Тази година и двете са се записали за подобно 24 часово начинание в Прага през Юли, но да видим дали ще се състои с тази пандемия. Надявам се скоро да я направя и Магеланец 😁 Специално за първата дама сглобих и кратко филмче "Как се случи", във видеото я има и Гери, която бяга като подкрепа на Лили няколко обиколки, ще я познаете по дългата, къдрава, руса коса. 🙂 Аз бях основно подкрепителен пункт, но се включвах и да побягам чат-пат като за тези 12 ч сумарно направих само 25 км. 😁

 

 

Браво на Лили!

А през тия 12 часа, непрекъснато ли тичаше? Има ли поспиране, почивки или е забранено?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , AlexandraKo каза:

Браво на Лили!

А през тия 12 часа, непрекъснато ли тичаше? Има ли поспиране, почивки или е забранено?

Благодаря, спираше само за хапване и до тоалетна за по няколко минути. Вече последните часове се налагаше и да похожда по-малко, примерно 300 - 400 м ходене после тичане и така в зависимост как се чувства. През около 1 час я захранвах, на мускули тези неща не се получават, трябва си тактика за да успееш, а и храненето е много важно.

  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, Tonyco каза:

Хваля се с това, че приятелката ми Лили стана най-бързата жена на градския Ултра Маратон Spring 360, който се проведе в неделя 21.03.2021 г. в Южния парк в столицата. Въпреки ужасните условия за 12 ч. успя да навърти 126 обиколки и 108 км и грабна златния медал при жените. 🥇 Последните часове битката беше оспорвана, като от двете жени на тази дистанция ту едната, ту другата водеше, но в крайна сметка на финала успя да затвори конкуренцията с 3 обиколки ! 💪  Спринг 360 е състезание за издръжливост, като бегачите се въртят в кръг с дължина 648.2 м. Има 2 дистанции, 6 часа и 12 часа, както и щафетно бягане на 6-те часа. Имахме честта да се запознаем и да потичаме с Гергана Станилова, която държи националния рекорд при жените за най-много километри за 24 часа бягане на градски Ултра маратон поставен през Януари 2020 г. в Атина, тогава Гери избяга 186 км за 24 часа. Тази година и двете са се записали за подобно 24 часово начинание в Прага през Юли, но да видим дали ще се състои с тази пандемия. Надявам се скоро да я направя и Магеланец 😁 Специално за първата дама сглобих и кратко филмче "Как се случи", във видеото я има и Гери, която бяга като подкрепа на Лили няколко обиколки, ще я познаете по дългата, къдрава, руса коса. 🙂 Аз бях основно подкрепителен пункт, но се включвах и да побягам чат-пат като за тези 12 ч сумарно направих само 25 км. 😁

 

 

Браво!

@Tonyco, очевидно си на ти с маратоните и маратонците.

Имам една молба - да говориш с организаторите на софийския маратон (този на wizz). Ако може да го преместят и него в Южния парк, защото така както е сега - пречи на колите.

:wink:

  • Харесвам 2
  • Смея се 16
Връзка към коментар
преди 5 часа, Tonyco каза:

Хваля се с това, че приятелката ми Лили стана най-бързата жена

То не е за хвалба!

Сега и да искаш, не можеш ѝ избяга! :grin:

Освен... Железото да ѝ подлага крак.

  • Смея се 13
Връзка към коментар
преди 5 часа, ven62 каза:

Браво!

@Tonyco, очевидно си на ти с маратоните и маратонците.

Имам една молба - да говориш с организаторите на софийския маратон (този на wizz). Ако може да го преместят и него в Южния парк, защото така както е сега - пречи на колите.

:wink:

@ven62 Никакъв шанс !!! 🤣😂

преди 4 часа, Goal & Boss каза:

То не е за хвалба!

Сега и да искаш, не можеш ѝ избяга! :grin:

Освен... Железото да ѝ подлага крак.

@Goal & Boss Верно, баси 😬 Последните 5 км бягах с нея и след като навлязохме в последната обиколка като даде една газ... и то за около 600 м с пейс около 4:15 мин/км, което е около 14 км/ч ... аз толкова бързо не бях тичал през живота си и това след 12 ч търчане, изкара ми въздуха направо. 🤪 Като спряхме, не мога да оправя дишането сигурно пулса излетя над 190, добре, че не хвърлих топа. 😂🤣

  • Харесвам 1
  • Смея се 10
Връзка към коментар

Аз така, като Ви чета си мисля, че е хубаво жената да е бърза, но не и издръжлива. Еле пък 12 часа...

...

Ъъъъ, ... исках да кажа, че за предпочитане са шампионки на 100 м. даже на 60м., а не маратонки (маратонистки).:grin:

  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 11 часа, Tonyco каза:

@ven62 Никакъв шанс !!! 🤣😂

@Goal & Boss Верно, баси 😬 Последните 5 км бягах с нея и след като навлязохме в последната обиколка като даде една газ... и то за около 600 м с пейс около 4:15 мин/км, което е около 14 км/ч ... аз толкова бързо не бях тичал през живота си и това след 12 ч търчане, изкара ми въздуха направо. 🤪 Като спряхме, не мога да оправя дишането сигурно пулса излетя над 190, добре, че не хвърлих топа. 😂🤣

Да видиш как е тичането след жена😀

Но си мисля, че точно Лили е твоят „заек”, нищо, че ти си бил в тая роля в случая.

Успех в успоредното тичане😜

  • Харесвам 3
  • Браво 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, ven62 каза:

Аз така, като Ви чета си мисля, че е хубаво жената да е бърза, но не и издръжлива. Еле пък 12 часа...

...

Ъъъъ, ... исках да кажа, че за предпочитане са шампионки на 100 м. даже на 60м., а не маратонки (маратонистки).:grin:

Е защо бе Вен, не е ли добре да мое да носи жената... в смисъл на кото се сетиш да мое да носи... 😁😂🤣

преди 5 часа, Zara каза:

Да видиш как е тичането след жена😀

Но си мисля, че точно Лили е твоят „заек”, нищо, че ти си бил в тая роля в случая.

Успех в успоредното тичане😜

АААА, не, аз след никой не тичам. 😋 Важно е да започнем успоредно да караме колела 😁 Благодаря !!! 😊

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Днес направих 15 км ходене за един ден!

 

Не че едно време не съм правил и повече ама последната година беше леко диванна и се радвам, че отново започнах да влизам в обичайната си велика форма ...

  • Харесвам 13
  • Браво 11
Връзка към коментар
преди 6 часа, Брани каза:

Днес направих 15 км ходене за един ден!

 

Не че едно време не съм правил и повече ама последната година беше леко диванна и се радвам, че отново започнах да влизам в обичайната си велика форма ...

Хехе, докат стигнеш по великост @Tonycoи Лили, бая трябва да потърчиш!😜

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 12 часа, Брани каза:

Днес направих 15 км ходене за един ден!

 

Не че едно време не съм правил и повече ама последната година беше леко диванна и се радвам, че отново започнах да влизам в обичайната си велика форма ...

Ти пък, що се мъчиш да ходиш. Нали можеш да летиш.

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 5 минути , ven62 каза:

Ти пък, що се мъчиш да ходиш. Нали можеш да летиш.

Май ме бъркаш с онзи, дето си обува боксерките над панталона ...

https://www.twilight-zone.nl/WebRoot/Pins/Shops/Twilightzone/5DE8/E6F3/69C3/3EF7/AB76/0A0C/05BA/7B19/SS100224_0_ml.jpg

  • Смея се 15
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.