Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

На 14.04.2021 г. в 17:40, AlexandraKo каза:

А пък днес, получих най-най-красивите чашки:)))

Ама, да си траете, ще бъдат изненада за Сър Антъни, за Великден. Една девойка ги прави и едвам се вредих, точно за този модел:

 

F6533C3D-2305-489E-930F-C0C3FA7E48D8.jpeg.a1b9c3e26d8f11c311b60ba8e0bc5fdb.jpeg
 

8BF9EFF6-F7BC-4E70-A860-C7B8F99AE0FC.jpeg.3f45336d4495529d637e6d130f04a9f8.jpeg

 

0BADD83E-8D76-41D0-935D-8FCF0EADC1E1.jpeg.e8c84374ea2251220c8aed4186732824.jpeg

Това с полимерна глина ли е? Понеже и аз си  падам по разни стъкларии и посуди, да се похваля, че аз пък се сдобих с един винтидж поднос за сладкиши/ торта от оловен кристал с ръчно рязани орнаменти - рози,  на Микаса - Валтерглас, в изключително добро състояние - няма никакви драскотини, някъде от 70-80 години на миналия век. Валтерглас е немска компания, основана през 1888 от Август Валтер и наречена August Walther & Sohne AG, прозвеждали са голяма гама от посуда и орнаментирано стъкло и са най-известни с арт деко фигурите си и дизайните от 1930. След втората световна война са национализирани и става все по-трудно да изнася в Западна Европа и Англия, където им е основния пазар. Затварят работилниците в Източна Германия и отварят в Западна Германия, като продават под етикета "Микаса" (Mikasa - W. Germany).  Не че на някой друг освен мен в къщи му пука за  подноса 😀. Не мога да направя свястна снимка обаче:

 

DSC03650.JPG.8aea222c31a9566336e84f53c30304da.JPG

 

DSC03654.JPG.bf10c97617dad392ca59587efde69be8.JPG

  • Харесвам 26
Връзка към коментар
преди 10 часа, Бръмбар каза:

Това с полимерна глина ли е? Понеже и аз си  падам по разни стъкларии и посуди, да се похваля, че аз пък се сдобих с един винтидж поднос за сладкиши/ торта от оловен кристал с ръчно рязани орнаменти - рози,  на Микаса - Валтерглас, в изключително добро състояние - няма никакви драскотини, някъде от 70-80 години на миналия век. Валтерглас е немска компания, основана през 1888 от Август Валтер и наречена August Walther & Sohne AG, прозвеждали са голяма гама от посуда и орнаментирано стъкло и са най-известни с арт деко фигурите си и дизайните от 1930. След втората световна война са национализирани и става все по-трудно да изнася в Западна Европа и Англия, където им е основния пазар. Затварят работилниците в Източна Германия и отварят в Западна Германия, като продават под етикета "Микаса" (Mikasa - W. Germany).  Не че на някой друг освен мен в къщи му пука за  подноса 😀. Не мога да направя свястна снимка обаче:

 

DSC03650.JPG.8aea222c31a9566336e84f53c30304da.JPG

 

DSC03654.JPG.bf10c97617dad392ca59587efde69be8.JPG

Ауууу, страхотен ти е подносът! Честито! Такива неща са ми слабост.

Тука има един магазин за разни парцали втора употреба, но продават и разни домакински посуди, чинии, чаши и пр- влачат ги от Германия. И понякога има много големи находки. Там си намерих две кристални чашки за коктейли, две за кафенце от  истински Майсен порцелан, една рисувана чиния и още джунджурийки.

А чашките са с декорация от полимерна глина - страхотни са, ама ще си ги извадя на Великден.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@AlexandraKo, благодаря ти! Чашките ти са много красиви и подходящи за Великденска трапеза. Ще стане много цветна маса! 

По магазините втора употреба могат да се намерят интересни неща наистина. То и е-бей и естси са пълни, но шипинга е много скъп обикновено и не си струва. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 14.03.2021 г. в 21:00, chandni каза:

Орхидеята ми цъфна... :girl_in_love:

 

Пред месец @chandni се похвали с орхидеяТА :wink: си, сега и @patilana

Бях решил да направя (се пробвам) като Chandni с timelapse, но не се получи.

Нищо, догодина на целия ни ред орхидеИ:biggrin:  в къщи.

 

1.jpg.5b5dc65d5e86dd84045a2ba9e85fadb3.jpg

 

4.jpg.50cc521ecc93b6a73e6123e1078c4289.jpg

 

Въпреки, че се шегувам с единсвената й орхидея, chandni-to ми е давала доста идеи и съм научил не малко неща от нея:

- меткането на обекти от google map от лаптопа на телефона, като по този начин обикалянето на забележителности по градове и паланки в целия свят става супер лесно и предварително подготвено.

- Правенето на кюнефе ммммм, добре ми се получи.

- ...

- сега и timelapsa, макар че едно видео на залез в Амстердам като го забързах се беше получило нещо подобно.

Благодаря chandni

Ама да не ти стане много възторжено - ролята ти на модератор много я мразя. Току ми изчезне някое мнение. Понякога, като хванеш голямата секира, даже се чудя, абе аз постнах ли си тази гениална мисъл или не - толкова бързо ги триеш.:grin:

...

Да се върнем на цветята. В офиса освен фикус Бенджамин (задължително!) имам нолина, юка, драцена, още 2-3 вида фикуси и това растение:

3.jpg.18b58d9e0819216b762fbb6acf8ad1b7.jpg

 

4.jpg.8cb4d850b9673164bcf70e30c713b170.jpg

 

Някой знае ли как се казва това "брюкселско зеле" и изобщо някаква информация, ако има за него.

 

1.jpg.2082f50e2ccbf6c7cff33577c81de4e0.jpg

 

Последната снимка е специално за @Gentleman Basta и @Lindt (те ще сетят защо):wink:

 

 

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
  • Браво 9
Връзка към коментар
преди 14 минути , ven62 каза:

Пред месец @chandni се похвали с орхидеяТА :wink: си, сега и @patilana

.......

 

1.jpg.2082f50e2ccbf6c7cff33577c81de4e0.jpg

 

Последната снимка е специално за @Gentleman Basta и @Lindt (те ще сетят защо):wink:

1.jpg.2082f50e2ccbf6c7cff33577c81de4e0.jpg

 

Заради перуанската дама с опит, както вероятно би казал @Фил😉

 

Ами ако ще си хвалим китките, ето едно прясно цветче от мен, заедно с домашното колибри 😄 

 

 

  • Харесвам 5
  • Смея се 9
Връзка към коментар

@ven62, да те подсетя за още нещо, с което Chandni-то ти  помогна- избора на безжични слушалки 🙂

Извинявам се за спама, но хваленето на @chandni 🤩ми идва тъкмо навреме,  защото се чудех, къде точно писахте за слушалките, даже щях да питам някой от двама ви на лични😊

А ролята на модератор хич не е лесна. На мен ми се е случвало Chandni първо да  лайкне, после да изтрие мнението ми. Някак мило ми стана, сетих се за мама - с едната ръка милва, с другата шамаросва 😃

  • Харесвам 5
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 13 минути , Мари Николова каза:

@ven62, да те подсетя за още нещо, с което Chandni-то ти  помогна- избора на безжични слушалки 🙂

Извинявам се за спама, но хваленето на @chandni 🤩ми идва тъкмо навреме,  защото се чудех, къде точно писахте за слушалките, даже щях да питам някой от двама ви на лични😊

А ролята на модератор хич не е лесна. На мен ми се е случвало Chandni първо да  лайкне, после да изтрие мнението ми. Някак мило ми стана, сетих се за мама - с едната ръка милва, с другата шамаросва 😃

Някъде в "искам да попитам" от август-септември 2020 нататък.

Колкото до слушалките:

Според много ревюта, в този ценови клас - 25-30 USD тези били №1:

https://www.aliexpress.com/item/4000928107149.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.33696ceann7Xl9&algo_pvid=b3124990-9c32-4768-865a-6b19ed51f858&algo_expid=b3124990-9c32-4768-865a-6b19ed51f858-2&btsid=0bb0623416106288556695377e5c6c&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , ven62 каза:

 

3.jpg.18b58d9e0819216b762fbb6acf8ad1b7.jpg

 

 

Някой знае ли как се казва това "брюкселско зеле" и изобщо някаква информация, ако има за него.

 

1.jpg.2082f50e2ccbf6c7cff33577c81de4e0.jpg

 

Прилича ми, на някаква бегонийка.

 

Връзка към коментар
В момента, AlexandraKo каза:

 

Прилича ми, на някаква бегонийка.

 

Не, то не цъфти.

Имам го от 7-8 години:

Шматкам се аз по центъра. Влизам в цветарския магазин срещу БСП-то, на Позитано. Преди време той беше по-голям. После го разделиха.

Виждам в единия ъгъл това цвете т.е. малко дърво с някаква безумна цена 200-300 лв. Продавачката, любезна, пита с нещо да помогне. Купувам аз цветя за жена ми и от любопитство питам за това растение, че досега такова не съм виждал. Тя нямаше никаква инфорамция за него. 

- А как ли се захваща/размножава.

- Вероятни като се откъсне малко клонче (2-3 листа) и се сложи във вода. Аз, господине, отивам в другия край на магазина. Ако има още нещо - питайте.

 

Това го разчетох като ясен знак и ... си откъснах една малко клонче, което в последствие пусна корени и така си го захванах.

 

На излизане продавачката се усмихна:

- Довиждане, свършихте си работата, нали?

:biggrin:

 

 

  • Харесвам 6
  • Браво 2
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 24 минути , ven62 каза:

Това го разчетох като ясен знак и ...

Аз този пост го разчитам като ясен знак - Ven, кога ще удобно да намина през вас за едно малко клонче? :grin: 

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

Пред месец @chandni се похвали с орхидеяТА :wink: си, сега и @patilana

Бях решил да направя (се пробвам) като Chandni с timelapse, но не се получи.

Нищо, догодина на целия ни ред орхидеИ:biggrin:  в къщи.

 

1.jpg.5b5dc65d5e86dd84045a2ba9e85fadb3.jpg

 

4.jpg.50cc521ecc93b6a73e6123e1078c4289.jpg

 

Въпреки, че се шегувам с единсвената й орхидея, chandni-to ми е давала доста идеи и съм научил не малко неща от нея:

- меткането на обекти от google map от лаптопа на телефона, като по този начин обикалянето на забележителности по градове и паланки в целия свят става супер лесно и предварително подготвено.

- Правенето на кюнефе ммммм, добре ми се получи.

- ...

- сега и timelapsa, макар че едно видео на залез в Амстердам като го забързах се беше получило нещо подобно.

Благодаря chandni

Ама да не ти стане много възторжено - ролята ти на модератор много я мразя. Току ми изчезне някое мнение. Понякога, като хванеш голямата секира, даже се чудя, абе аз постнах ли си тази гениална мисъл или не - толкова бързо ги триеш.:grin:

...

Да се върнем на цветята. В офиса освен фикус Бенджамин (задължително!) имам нолина, юка, драцена, още 2-3 вида фикуси и това растение:

3.jpg.18b58d9e0819216b762fbb6acf8ad1b7.jpg

 

4.jpg.8cb4d850b9673164bcf70e30c713b170.jpg

 

Някой знае ли как се казва това "брюкселско зеле" и изобщо някаква информация, ако има за него.

 

1.jpg.2082f50e2ccbf6c7cff33577c81de4e0.jpg

 

Последната снимка е специално за @Gentleman Basta и @Lindt (те ще сетят защо):wink:

 

 

Впечатлена съм! Поздрави на съпругата!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Бързо да си признавате, как ги убеждавате тези орхидеи да цъфтят. 

Аз имам три мини-орхидейки в кухнята. Едната цъфти всяка зимо-пролет, а другите две остават дълбоко замислени. 

 

А са на едно и също място, и съответно се грижа (или ги забравям) по един и същи начин. 

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 36 минути , ven62 каза:

Влизам в цветарския магазин срещу БСП-то, на Позитано.

Имаше един виц през соца:

Докато слушах политически вицове, живеех срещу затвора. Когато започнах да разказвам политически вицове, заживях срещу дома... :laugh:

 

Тааа, да те питам... Ти допреди да влезеш в цветарския, 'де беше? :sarcastic:

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 45 минути , ven62 каза:

Това го разчетох като ясен знак и ... си откъснах една малко клонче, което в последствие пусна корени и така си го захванах.

 

На излизане продавачката се усмихна:

- Довиждане, свършихте си работата, нали?

:biggrin:

Върти ми се едно прабабешко поверие - че за да ти се захване цвете, трябва да си го откраднеш. При теб добре се е получило 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да похваля и аз, на традиционния пролетен локдаун преди няколко седмици с детето и тази година сложихме боб. Поникна, разбира се. Днес ще го садим в двора зад блока или градинката отпред. Миналогодишния го уморихме от грижи след засаждането 😉 Надявам се, че сега заминаваме и ще има време да се освести на спокойствие. 🙂

IMG_20210421_122737.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 1 час, ven62 каза:

Пред месец @chandni се похвали с орхидеяТА :wink: си, сега и @patilana

Бях решил да направя (се пробвам) като Chandni с timelapse, но не се получи.

Нищо, догодина на целия ни ред орхидеИ:biggrin:  в къщи.

 

1.jpg.5b5dc65d5e86dd84045a2ba9e85fadb3.jpg

 

4.jpg.50cc521ecc93b6a73e6123e1078c4289.jpg

 

Въпреки, че се шегувам с единсвената й орхидея, chandni-to ми е давала доста идеи и съм научил не малко неща от нея:

- меткането на обекти от google map от лаптопа на телефона, като по този начин обикалянето на забележителности по градове и паланки в целия свят става супер лесно и предварително подготвено.

- Правенето на кюнефе ммммм, добре ми се получи.

- ...

- сега и timelapsa, макар че едно видео на залез в Амстердам като го забързах се беше получило нещо подобно.

Благодаря chandni

Ама да не ти стане много възторжено - ролята ти на модератор много я мразя. Току ми изчезне някое мнение. Понякога, като хванеш голямата секира, даже се чудя, абе аз постнах ли си тази гениална мисъл или не - толкова бързо ги триеш.:grin:

...

Да се върнем на цветята. В офиса освен фикус Бенджамин (задължително!) имам нолина, юка, драцена, още 2-3 вида фикуси и това растение:

3.jpg.18b58d9e0819216b762fbb6acf8ad1b7.jpg

 

4.jpg.8cb4d850b9673164bcf70e30c713b170.jpg

 

Някой знае ли как се казва това "брюкселско зеле" и изобщо някаква информация, ако има за него.

 

1.jpg.2082f50e2ccbf6c7cff33577c81de4e0.jpg

 

Последната снимка е специално за @Gentleman Basta и @Lindt

Не знам дали е разрешено да се постват приложения, но ще го напиша, пък модераторите ако преценят, че не е удачно-ще го изтрият! Казва се plantsnap-теглиш, снимаш растението и ти "казва" какво е! 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 58 минути , Фил каза:

Аз този пост го разчитам като ясен знак - Ven, кога ще удобно да намина през вас за едно малко клонче? :grin: 

"Брюкселското зеле" ми е в офиса. С удоволствие ще ти дам да си отчупиш. 

Аз перманентно чупя, захващам и подарявам.

преди 51 минути , Дани Магелани каза:

Впечатлена съм! Поздрави на съпругата!

 

Вярно, предимно тя се грижи за орхидеите. Аз само ги поливам чат-пат, и то под контрол.

2-3 сме си ги донесли от Амстердам - оригинални :wink:. Спомням си единия път на Схипхол персонала като се развика "блумен, блумен." Жена ми мина като VIP - нито скенер, нито ленти за ръчни багажи и якета. Ескортиха я най-внимателно.

 

преди 51 минути , Lyubina каза:

Бързо да си признавате, как ги убеждавате тези орхидеи да цъфтят. 

Аз имам три мини-орхидейки в кухнята. Едната цъфти всяка зимо-пролет, а другите две остават дълбоко замислени. 

 

А са на едно и също място, и съответно се грижа (или ги забравям) по един и същи начин. 

Ами, ... аз им пея, ... но наум, че пусна ли гласните струни - само саксиите ще останат.:grin:

 

преди 10 минути , crazyhorse каза:

Не знам дали е разрешено да се постват приложения, но ще го напиша, пък модераторите ако преценят, че не е удачно-ще го изтрият! Казва се plantsnap-теглиш, снимаш растението и ти "казва" какво е! 

Мерси. Ще пробвам.

преди 45 минути , chandni каза:

Имаше един виц през соца:

Докато слушах политически вицове, живеех срещу затвора. Когато започнах да разказвам политически вицове, заживях срещу дома... :laugh:

 

Тааа, да те питам... Ти допреди да влезеш в цветарския, 'де беше? :sarcastic:

Следвайки вица бързам да кажа, че в БСП-то не съм бил. Само като се замисля и се изприщвам.

Сега да не ми изтриеш мнението, че имало малко политика. :wink: 

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 15 минути , Фил каза:

Добре де, щом ще си  'фалим офисните китки  :smile3:  (не че личната ми заслуга е особено голяма, де :biggrin:

 

 20210421_121117.jpg.c40da500c5822312975091d2ac01afea.jpg     20210421_121148.jpg.b8d8af8847c22eb3c29cb6d208ec695e.jpg


 20210421_121217.jpg.ca20720cd6d8652edb402806da4082d0.jpg  20210421_121255.jpg.fd81bc522f20d9fe877de5019a40b7df.jpg

@Фил, ако са предимно дело на някоя колежка, да не би да ти намеква нещо с първите две. :wink:

  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 58 минути , chandni каза:

Имаше един виц през соца:

Докато слушах политически вицове, живеех срещу затвора. Когато започнах да разказвам политически вицове, заживях срещу дома... :laugh:

 

Тааа, да те питам... Ти допреди да влезеш в цветарския, 'де беше? :sarcastic:

Еееее, това е на Радой Ралин:

" Преди живеех срещу затвора, сега живея срещу нас".

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 18 минути , ven62 каза:

 само саксиите ще останат.:grin:

 

Сигурен ли си, че ще оцелеят...? :laugh: Да не вземат да се разцепят през средата? :sarcastic:

  • Смея се 2
Връзка към коментар
На 15.04.2021 г. в 21:22, darinamarinova каза:

@funny Абсолютно 🙂 А е била медицинска сестра все пак, уж би трябвало да й е признание, но тя казвала, че "то само болни хора, какво да ти липсва тая работа". 😄 Трябва да се отбележи, че на 94-95 г все още имаше ухажори, които да й носят цветя и да я водят на сладкарница. На въпроса "черпят ли те" - "естествено, да няма харча мои си пари" 

Да е жива и здрава баба ти! Звучи като да е много забавна и съм сигурна, че е удоволствие да се общува с нея. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • nino
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.