Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 2 часа, AlexandraKo каза:

внучката, много интересно и сериозно дете, днес е приета в езиковата гимназия, в която искаше:)

Браво на детето! За Английската ли иде реч?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

И аз да се похваля - внучката, много интересно и сериозно дете, днес е приета в езиковата гимназия, в която искаше:)

След като си изкара високи оценки на матурите и сама реши, къде иска да продължи.

Браво!

 

Крушата не пада по-далече от дървото.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 часа, oli_mali каза:

Браво на детето! За Английската ли иде реч?

Не, @oli_mali, в Руската. Тя си има , много прекрасна учителка по английски, ходи си при нея от детската градина и всяка година си взема , съответното ниво на Кеймбридж. С английския, отдавна е на ти:))) Решили сме, че така ще бъде до 12 клас, а като добавка, ще има руски и испански. Вчера  ми рече, че иска и френски:))))

И в Английската може, балът  и е висок, но тя си има планче:))))И не иска там. А семейството се съобразява с нейното желание. 

Тя до сега беше в малката Лиляна , в много силен и  качествен клас, с класен - Даскалов и той се представи блестящо - и като класен, и като литератор.И доста деца от класа, отиват в Руската. Всъщност - освен там, в Английската и МГ.

 

преди 7 часа, ven62 каза:

Браво!

 

Крушата не пада по-далече от дървото.

Благодаря ти! 

  • Харесвам 16
  • Браво 1
Връзка към коментар

Като че ли вчера беше онази  тема за Пътуване за отличници  из балканските страни . Сега гледам - детето пораснало !

 

Браво на внучката ти @AlexandraKo ! Все така да е упорита и всеотдайна в обучението ! Много умен избор ! 

Всички знаем, че чуждият език е прозорец към света !Колкото повече отворени прозорци, толкова повече светлина и чист въздух в ума и душата на човек .

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 час, patilana каза:

Като че ли вчера беше онази  тема за Пътуване за отличници  из балканските страни . Сега гледам - детето пораснало !

 

Браво на внучката ти @AlexandraKo ! Все така да е упорита и всеотдайна в обучението ! Много умен избор ! 

Всички знаем, че чуждият език е прозорец към света !Колкото повече отворени прозорци, толкова повече светлина и чист въздух в ума и душата на човек .

 

Благодаря! Само живи и здрави, другото се нарежда от само себе си.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 часа, AlexandraKo каза:

И аз да се похваля - внучката, много интересно и сериозно дете, днес е приета в езиковата гимназия, в която искаше:)

След като си изкара високи оценки на матурите и сама реши, къде иска да продължи.

Браво, здраве и мното успехи в училище и желая! Ама то с такива баба и дядо, какво друго да очакваш. 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Костов каза:

Браво, здраве и мното успехи в училище и желая! Ама то с такива баба и дядо, какво друго да очакваш. 🙂

Благодаря! Ние нямаме особени засруги, но сме се надули от радост:)))

Да знаете, внуците са много непозната, особена и красива емоция! Дай Боже, на всеки!

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
На 13.07.2021 г. в 20:24, AlexandraKo каза:

И аз да се похваля - внучката, много интересно и сериозно дете, днес е приета в езиковата гимназия, в която искаше:)

След като си изкара високи оценки на матурите и сама реши, къде иска да продължи.

Браво на детето, добър избор! 🙂

Все така да е упорита и всеотдайна в обучението! Успех! 

 

 

преди 21 часа, ven62 каза:

Крушата не пада по-далече от дървото.

Много точно казано! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 13.07.2021 г. в 20:24, AlexandraKo каза:

И аз да се похваля - внучката, много интересно и сериозно дете, днес е приета в езиковата гимназия, в която искаше:)

След като си изкара високи оценки на матурите и сама реши, къде иска да продължи.

Браво на детето! Явно е умна поне колкото баба си!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 минути , Роми каза:

Браво на детето! Явно е умна поне колкото баба си!

Благодаря ти, @Роми!

По-умна е, че може всичко да ме уговори:))))

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 17 часа, AlexandraKo каза:

Не, @oli_mali, в Руската. Тя си има , много прекрасна учителка по английски, ходи си при нея от детската градина и всяка година си взема , съответното ниво на Кеймбридж. С английския, отдавна е на ти:))) Решили сме, че така ще бъде до 12 клас, а като добавка, ще има руски и испански. Вчера  ми рече, че иска и френски:))))

И в Английската може, балът  и е висок, но тя си има планче:))))И не иска там. А семейството се съобразява с нейното желание. 

Тя до сега беше в малката Лиляна , в много силен и  качествен клас, с класен - Даскалов и той се представи блестящо - и като класен, и като литератор.И доста деца от класа, отиват в Руската. Всъщност - освен там, в Английската и МГ.

 

Благодаря ти! 

Браво на детето!

Добър избор!

Като излезе от строя нашето поколение, знаещите руски ще бъдат ценни кадри, каквато и професия да имат.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

...

По-умна е, че може всичко да ме уговори:))))

Моята не е по-умна от мен... засега ... все пак няма още 3 години.

Но и тя може всичко да ме уговори, особено ако майка й баща й не са наблизо.

:biggrin:

  • Харесвам 2
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 5 часа, ven62 каза:

Моята не е по-умна от мен... засега ... все пак няма още 3 години.

Но и тя може всичко да ме уговори, особено ако майка й баща й не са наблизо.

:biggrin:

Натам да видиш какво те чакааааааа!:)))

Момиченцата са хитрушки - ние, цялата родА се въртим на петата, около нея. Пък другите Унуци как ги командва, нали са мъже - да свикват:)))))

Чакаме да излязат резултатите и аз казвам: “ дай ми го тоя номер, да си проверявам, какво става”.

Тя: “ не, бабо, няма да ти го дам.”

Аз се опулих насреща - как така ми отказва:((
Тя, твърдо:”Искам аз да си видя първя и тогава ще ви кажа на всички”.Оказа се, че и на майка си и тате си, не го е дала:(

Оплаквам се на Сър Антъни, пък той се киска , че изпускам командеренето:))))))Вместо да ми съчувства.

  • Смея се 11
Връзка към коментар

Браво, Алекс, на детето! За живеещите в Пловдив знаем, че Руската е най-желаното чуждоезеково училище в нашите ширини. Радвам се и за избраната паралелка, испанския е прекрасен език, много далновидно като знае английски да не си го избере пак, че да спи цяла година. Много успехи и попътен вятър! П. С. И, евала, че сама си е подреждала желанията и проверявала, оправно дете, ако знаеш на колко големи хора се налагаше тези дни да обясняваме какво и как, та умното си е умно. Браво! 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 10 часа, Дани Магелани каза:

Браво на детето!

Добър избор!

Като излезе от строя нашето поколение, знаещите руски ще бъдат ценни кадри, каквато и професия да имат.

В Бургас например в много училища си връщат руския лека- полека като втори език. Никой не пита искат или не искат учениците.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, AlexandraKo каза:

...

Оплаквам се на Сър Антъни, пък той се киска , че изпускам командеренето:))))))Вместо да ми съчувства.

Според мен той 100% е нейн агент и не бива да разчиташ на него в тази посока. :wink:

 

Няма такъв кеф като внуците.

Даже "кеф" е някаква смотана думичка. 

Внуците са изцяло нов път/направление в щастието, ама толкова огромен - нещо като Млечния път.

 

Да са ви живи и здрави и да ви радват!

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

20210715_215701.jpg.a6b3abad8c4441e577c5c4188df060b1.jpg

 

Това е Бързолет (снимката е от интернет) Преди около час две такива птиченца, явно гонени от нещо се напъхаха в тръбата на аспиратора ни. Наложи се да разглобя тръбите, но ги извадихме. Живи и здрави. Прекрасно е да видиш как една птица отново лети след като си дарил свободата и. Нямам снимки на тези наши гости, защото бях зает да ги спасявам, не да снимам. Чувствам се удоволетворен и щастлив! 🙂

  • Харесвам 16
  • Благодаря 2
  • Браво 22
Връзка към коментар
преди 13 минути , Костов каза:

20210715_215701.jpg.a6b3abad8c4441e577c5c4188df060b1.jpg

 

Това е Бързолет (снимката е от интернет) Преди около час две такива птиченца, явно гонени от нещо се напъхаха в тръбата на аспиратора ни. Наложи се да разглобя тръбите, но ги извадихме. Живи и здрави. Прекрасно е да видиш как една птица отново лети след като си дарил свободата и. Нямам снимкина тези наши гости, защото бях зает да ги спасявам, не да снимам. Чувствам се удоволетворен и щастлив! 🙂

Браво! 🙂 

И на мен ми се случи веднъж. Преди няколко години видях едно пиле да виси на едно дърво и да се мъчи да литне. Беше с нещо вързано или оплетено за крака - някаква връзка. Тази връзка беше се заплела в клоните на едно дърво, доста нависоко. Намерих прът и закачих връзката. Бях взел кърпа, защото знам, че пилетата се чувстват по-малко стресирани, като ги покриеш с нещо отгоре. Хванах го, а сърцето му тупаше така, че щеше да хвръкне. Пилето беше в шок и притваряше очи. Отрязах връзката от крака му, отидох на терасата вкъщи и разтворих леко кърпата. То отвори очи, огледа се, видя, че сякаш е свободно да отлети, подскочи и отлетя. Направи 1-2 кръга наоколо и кацна на клон на близко дърво срещу терасата ми, обърна се към мен и кресна нещо. Разбрахме се. И то беше свободно, и аз се чувствах супер, че съм го освободил. След това понякога съм се чудил и дори сякаш се упреквах - "Всъщност кое повече ме накефи, че пилето беше свободно, или че аз освободих пилето". Постигнах баланс със себе си като просто реших, че в крайна сметка има двама доволни, а това е най-важното. 🙂   

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
  • Браво 12
Връзка към коментар
преди 44 минути , Костов каза:

20210715_215701.jpg.a6b3abad8c4441e577c5c4188df060b1.jpg

 

Това е Бързолет (снимката е от интернет) Преди около час две такива птиченца, явно гонени от нещо се напъхаха в тръбата на аспиратора ни. Наложи се да разглобя тръбите, но ги извадихме. Живи и здрави. Прекрасно е да видиш как една птица отново лети след като си дарил свободата и. Нямам снимки на тези наши гости, защото бях зает да ги спасявам, не да снимам. Чувствам се удоволетворен и щастлив! 🙂

О, колко хубаво! Браво за усилията 😍

 

А ние днес дарявахме кръв и този път не се опитваха да ме върнат, защото теглото ми не е достатъчно, ама това май трябва в темата за оплаквания да го напиша 🙃 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Браво 9
Връзка към коментар

Четвъртък късен следобед. Правя сложни бюджети и главата ми пуши. Довършвам следобедното лате и какво да видя - картата на света в чашата ми 😂😂😂

 

Като гледам ме очакват пътувания в Северна Америка и Азия 🙂 (Южна Америка и Европа ще ми се разминат?!). 
 

453916F2-8F8A-432B-81BA-366CB19FA86A.jpeg.8b2548c740913890885bef3514042294.jpeg

  • Харесвам 14
  • Шок 1
  • Смея се 15
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.