Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Честито и от мен, @Иван Попов

Получил си добра основа и от теб зависи колко и докъде ще надграждаш! Защото убедил си се , сигурен съм, че: 

"If There's One Constant In Engineering, It's Change" 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 27.07.2021 г. в 9:11, Pantelej Putnik каза:

Браво! Браво! Браво! Това наистина е нещо голямо и хубаво! Упоритостта да за захванеш с нещо и да го довършиш докрай показва много за един човек. Пожелавам ти много успехи в бъдеще и най-важното - да си намериш хубава работа по специалността, където да те ценят и ти да се чувстваш добре. 🙂 

Благодаря ти от сърце, @Pantelei Patnik😊

Дано всичко да е наред и нещата да се получат. 😊

 

На 27.07.2021 г. в 9:29, Coo каза:

@Иван Попов Честитооо! 🍾 Ако правите дни на отворените врати или участвате в някакви панаири на науката с роботите, пиши, ще дойдем с малкия, той много се зарибява на такива, а и ние покрай него 🙂 Work hard, play harder! 🤩

Благодаря ти, @Coo😊

Ще пиша задължително, то иначе има такъв ден в университета, по спомен мисля, че беше април месец. 

Но сега заради пандемията тази година не се прави. 

 

На 27.07.2021 г. в 9:49, jungfraujoch каза:

Честито!

Постоянството винаги печели!

Чудесно е,че изказваш благодарност към всички,които са те научили и са ти помогнали по пътя към успеха.

Пожелавам ти много здраве,нека работата ти доставя удоволствие и ти даде много нови възможности за реализация!

Късмет,любов и сбъднати мечтани пътешествия!

Благодаря ти, @jungfraujoch😊

Дай Боже всички ни! 

 

На 27.07.2021 г. в 10:07, crazyhorse каза:

Честито!Поздрсавления!Само напред и нагоре!

Благодаря ти, @crazyhorse😊

Разбрах за гр. Благоевград, че една голяма фирма е имала интерес да прави голям завод за електроника. Дано да се осъществи и нашият район да се развива още.

 

преди 23 часа, Роми каза:

БРАВО! Още по-големи успехи в бъдеще. Избрал си правилната специалност.

 Благодаря ти, @Роми😊

 

преди 23 часа, Брани каза:

 

Браво и честито!

 

Иначе аз от кога чакам да разработите истински терминатори на тази планета! Разчитам на теб! 🙂

Благодаря ти, @Брани😊

Ау 🙃 ти искаш теминатори 😉 

 

преди 23 часа, Светославов каза:

Честито и от мен, @Иван Попов

Получил си добра основа и от теб зависи колко и докъде ще надграждаш! Защото убедил си се , сигурен съм, че: 

"If There's One Constant In Engineering, It's Change" 

Благодаря ти, @Светославов😊

Ще се опитам да я надградя дълбоко във водите, но нека я карам стъпка по стъпка "step by step". Сега магистър, а после доктор и така по стъпалата. 😉

Играта тeпърва ми предстои 🙂 

Редактирано от Иван Попов
Добавяне на информация
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 26.07.2021 г. в 22:55, Иван Попов каза:

 

Безкрайно съм щастлив, че достигнах до този етап от живота ми, защото не беше изобщо лесно да се завърши това, което аз избрах. To be continued……

И едно клипче 😉 Може би скоро ще направя нещо по квалитетно клипче. 😊

 

 

Леле, как съм го пропуснала това!

Браво, честито, за успеха!

Много добре знам, колко са трудни инженерните науки, с инженера до мен:)))

Пожелавам ти още много успехи!

Но съм убедена, че човек, като е сериозен, упорит и се труди - няма как да не е успешен.

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 26.07.2021 г. в 22:55, Иван Попов каза:

Официално от днес съм с професионална квалификация „Инженер по автоматика“

Браво Ванка! :clapping:Честито! 
Инженери винаги ще се търсят, а инженерното мислене винаги е от полза!
Даже да стане някакъв световен катаклизъм и да се върнем в някакво първобитно общество, пак ще е добре да знаеш как да ползваш например лост от първи/втори род и да преместеш някой голям камък пред пещерата, за да не влезе през нощта саблезъб тигър и да те излапа докато спиш. :biggrin:

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 6 часа, AlexandraKo каза:

Леле, как съм го пропуснала това!

Браво, честито, за успеха!

Много добре знам, колко са трудни инженерните науки, с инженера до мен:)))

Пожелавам ти още много успехи!

Но съм убедена, че човек, като е сериозен, упорит и се труди - няма как да не е успешен.

 

 

Не си го пропуснала 😉 

Благодаря ти от сърце, @AlexandraKo😊

Щом имаш инж. до теб, наистина знаеш как е.... 

 

преди 1 час, Фил каза:

Браво Ванка! :clapping:Честито! 
Инженери винаги ще се търсят, а инженерното мислене винаги е от полза!
Даже да стане някакъв световен катаклизъм и да се върнем в някакво първобитно общество, пак ще е добре да знаеш как да ползваш например лост от първи/втори род и да преместеш някой голям камък пред пещерата, за да не влезе през нощта саблезъб тигър и да те излапа докато спиш. :biggrin:

 

Сърдечно ти благодаря, @Фил😊

преди 1 час, Фил каза:

а инженерното мислене винаги е от полза!

Много правилно и точно си го написал. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, vladimira74 каза:

Искам да се похваля .че спечелих ваучер на стойност 100 евро от DSK -WIzz air.

Изобщо не съм очаквала.

Как? Някаква игра ли? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Level ми върнаха парите за билетите, които купих ноември 2019 г. 🙂 Общо за 2 билета - 570 лв.

Битката срещу авиокомпанията беше доста тежка, по едно време включих на моя страна и ПИБ, но и те не успяха да ги преборят 🙂 В крайна сметка, дори и с риск да ми блокират профила във Фейсбук успях 🙂   

  • Харесвам 9
  • Браво 14
Връзка към коментар

Да се похваля какво получих вчера 🙂 . 
Моя приятелка си беше в България в началото на месеца и я помолих да ми донесе “Под игото” за дъщеря ми, която става на 10 тази година. Аз помня, че я четох като бях на 11. Реших, че отново ще я прочета и си си мисля, че на дъщеря ми ще ѝ е малко рано за тази книга. Сигурна съм, че няма да разбере 60 % от думите, има много остарели думи и турски думи. 

 

Но както и да е, аз я започнах 🙂 

 

EAA7A14E-B692-4761-B100-1B6EF70CF383.jpeg.3661e2e00cd85806b7423556dc381699.jpeg

  • Харесвам 18
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , Травеолани каза:

Да се похваля какво получих вчера 🙂 . 
Моя приятелка си беше в България в началото на месеца и я помолих да ми донесе “Под игото” за дъщеря ми, която става на 10 тази година. Аз помня, че я четох като бях на 11. Реших, че отново ще я прочета и си си мисля, че на дъщеря ми ще ѝ е малко рано за тази книга. Сигурна съм, че няма да разбере 60 % от думите, има много остарели думи и турски думи. 

 

Но както и да е, аз я започнах 🙂 

 

EAA7A14E-B692-4761-B100-1B6EF70CF383.jpeg.3661e2e00cd85806b7423556dc381699.jpeg

Ох, на внуците, като я четяха, непрекъснато им превеждахме разни думички и изрази, които им бяха непознати.Кискахме се, че това е “четене с придружител”:)))

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , AlexandraKo каза:

Ох, на внуците, като я четяха, непрекъснато им превеждахме разни думички и изрази, които им бяха непознати.Кискахме се, че това е “четене с придружител”:)))

Онзи ден преди лягане четохме за Бай Ганьо. Всъщност четенето беше много малко, защото трябваше да ѝ обяснявам цялата история на бай Ганьо и всичко свързано с него като образ. Тя ме гледаше неразбираемо и всеки мой опит да обясня, пораждаше още въпроси 🙂 .

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 9 минути , Травеолани каза:

Да се похваля какво получих вчера 🙂 . 
Моя приятелка си беше в България в началото на месеца и я помолих да ми донесе “Под игото” за дъщеря ми, която става на 10 тази година. Аз помня, че я четох като бях на 11. Реших, че отново ще я прочета и си си мисля, че на дъщеря ми ще ѝ е малко рано за тази книга. Сигурна съм, че няма да разбере 60 % от думите, има много остарели думи и турски думи. 

 

Но както и да е, аз я започнах 🙂 

 

EAA7A14E-B692-4761-B100-1B6EF70CF383.jpeg.3661e2e00cd85806b7423556dc381699.jpeg

Не е ли малко рано?Не за обема,а заради езика и сюжета.На тази възраст преди хиляда години прочетох Романи за деца на Ерих Кестнер,разни Пипита,Патиланско царство,Остров Тамбукту и аз си избирах какво да чета.

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 10 минути , Травеолани каза:

Онзи ден преди лягане четохме за Бай Ганьо. Всъщност четенето беше много малко, защото трябваше да ѝ обяснявам цялата история на бай Ганьо и всичко свързано с него като образ. Тя ме гледаше неразбираемо и всеки мой опит да обясня, пораждаше още въпроси 🙂 .

На внучката я Лиляната, класен и беше Даскалов, страхотен литератор. И той никога не ги задължаваше да четат нещо. Понеже децата го обожаваха, ей така, между другото, в 5-ти клас, им беше подметнал няколко изречения за бай Ганьо, колкото да им разпали любопитството.

Та спешно трябваше да купя 3 броя, за внучката и двете и приятелки, да ги изчетат за една събота/неделя,аз да разясня туй-онуй,  та да се изпъчат в понеделник, със знания по въпроса. Пък той ги беше много нахвалил, малеее -кеф!После-пак небрежно, за Под игото.

Имаше  си подход човекът и мъниците се научиха да четат книги.

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

В учебната програма в България “Под игото” се учи в 6-ти клас. Дъщеря ми /12 г./ я има в списъка за лятната ваканция. Мисля, че по-нататък пак се учи, защото имам спомен за теми за кандидатстудентски изпити.

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 18 минути , traveler каза:

Не е ли малко рано?Не за обема,а заради езика и сюжета.На тази възраст преди хиляда години прочетох Романи за деца на Ерих Кестнер,разни Пипита,Патиланско царство,Остров Тамбукту и аз си избирах какво да чета.

 

 

Да, и аз така мисля, но да я имаме, че времето лети. Аз я четох на 11 както казах, тогава беше в училищния план за 5-ти клас, не знам дали сега е променено това (редактирам се според поста на @ДиянаВ, че сега е в програмата за 6-ти клас). 
Да, и тя чете точно това в момента - Пипи, Алиса, Патиланско царство. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Може някой да ме упрекне защо и как може такова нещо, но аз взех на дъщеря ми комикс по романа Под игото от френски автор Жак Наре, превод на русенски архитект-франкофон Орлин Неделчев. Познавам го и смятам, че не би направил нещо пошло. Децата и моето са увлечени по японската анимация. Защо да е неприемлива съвремена адаптация на нещо българско. Дъщерята каза, че й е интересна. Ще я прочета и аз тези дни като я изпратя към Балкана със следващата от списъка - Малкият принц🙂ACF0414B-3C17-49A4-8C4C-66506CE4569F.jpeg.48eaefa312cde35c7ec4679d12853ac7.jpeg

 

Вчера, като се оплаках с данъка на електрическата гума от Китай към ЕС, днес да се похваля с труда на художничката и повода за рисунката. Не й се четат книги, но за рисуването е друго🙂 - два дни  отдаденост на детайли, ефекти🙂

36D56533-12ED-4558-887E-C228A7966AD6.jpeg.2a11a6c5eb866acaceb4433fdf3f502f.jpeg

 

D0A25969-28B1-4668-A368-42C591D59DD5.jpeg.c3b1e83258be503525bfcbc1c2762719.jpeg

  • Харесвам 24
  • Браво 9
Връзка към коментар
преди 2 минути , Coo каза:

@ДиянаВ Под игото комикс аз бих си го купила ❤️ Всяко четиво е идеално в компанията на котка, няма какво да се лъжем 🙂 ПС: светещите гъби са мега добри! 🙂

Котката при това е софийска 😄, Майк, гостенче в Русе за изборите. Заради него най-предпочитаната дестинация за детето е София😆 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Дъщеря ми и тя мъчи "Под игото" в момента, не е комикс, а част от томовете на Вазов, дето и аз ги четях навремето като задължителна литература. Ми...не й е много интересна. То и на мен не ми беше, но все пак ми беше по-интересна от "Записки по българските въстания", за която помня още, как броях страниците докато я четях, с надеждата да й се види края. Виж "Бай Ганьо и до Чикаго и назад" ми беше интересна. То и "Илиада" ми беше интересна, но колко съм била дорасла в 8ми клас да я разбера е друг въпрос.  Аз лично съм "за" адаптации на класики. Според мен начинът, по който е поднесена една история  е от много важно значение за да предизвика интерес и разбиране, особено когато действието не се развива в наше време, което придружено и със старата лексика  понякога става доста трудно читаемо. Вкъщи (в дома на родителите ми) навремето имахме две книги със старогръцки легенди и митове, които съм чела като дете. Едната беше супер интересна и я четох с голямо увлечение, другата със същите по съдържание митове беше скука на скуките и така и не успях да прочета докрая. Мислех, че ако я прочета сега като възрастна повече ще ми хареса, но и един скорошен опит за прочит завърши неуспешно ...

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

Може някой да ме упрекне защо и как може такова нещо, но аз взех на дъщеря ми комикс по романа Под игото от френски автор Жак Наре, превод на русенски архитект-франкофон Орлин Неделчев. Познавам го и смятам, че не би направил нещо пошло. Децата и моето са увлечени по японската анимация. Защо да е неприемлива съвремена адаптация на нещо българско. Дъщерята каза, че й е интересна.

36D56533-12ED-4558-887E-C228A7966AD6.jpeg.2a11a6c5eb866acaceb4433fdf3f502f.jpeg

 

D0A25969-28B1-4668-A368-42C591D59DD5.jpeg.c3b1e83258be503525bfcbc1c2762719.jpeg

Ако знаех, че има комикс, бих го взела и него. Моята ме пита вчера защо съм ѝ купила такава книга, а не комикс, каквито тя също обожава. 
По японската анимация не знам колко е увлечена моята дъщеря, но по китайски и японски език - много! Сега е във ваканция и се занимава да се учи да пише йероглифи, от време на време ми говори разни неразбираеми неща. Аз купих едно учебниче  за мандарин за деца. Не знам колко ще продължи тази страст, преди месец-два учеше руски. Аз ѝ казвам да се упражнява да пише на български, но тя “знаела” та не иска 😆

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 часа, ДиянаВ каза:

Може някой да ме упрекне защо и как може такова нещо, но аз взех на дъщеря ми комикс по романа Под игото от френски автор Жак Наре, превод на русенски архитект-франкофон Орлин Неделчев. Познавам го и смятам, че не би направил нещо пошло. Децата и моето са увлечени по японската анимация. Защо да е неприемлива съвремена адаптация на нещо българско. Дъщерята каза, че й е интересна. Ще я прочета и аз тези дни като я изпратя към Балкана със следващата от списъка - Малкият принц🙂ACF0414B-3C17-49A4-8C4C-66506CE4569F.jpeg.48eaefa312cde35c7ec4679d12853ac7.jpeg

 

Вчера, като се оплаках с данъка на електрическата гума от Китай към ЕС, днес да се похваля с труда на художничката и повода за рисунката. Не й се четат книги, но за рисуването е друго🙂 - два дни  отдаденост на детайли, ефекти🙂

36D56533-12ED-4558-887E-C228A7966AD6.jpeg.2a11a6c5eb866acaceb4433fdf3f502f.jpeg

 

D0A25969-28B1-4668-A368-42C591D59DD5.jpeg.c3b1e83258be503525bfcbc1c2762719.jpeg

Ама, рисунката е страхотна! Браво на детето и виж, как красиво пише!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 часа, Травеолани каза:

Ако знаех, че има комикс, бих го взела и него. Моята ме пита вчера защо съм ѝ купила такава книга, а не комикс, каквито тя също обожава. 
По японската анимация не знам колко е увлечена моята дъщеря, но по китайски и японски език - много! Сега е във ваканция и се занимава да се учи да пише йероглифи, от време на време ми говори разни неразбираеми неща. Аз купих едно учебниче  за мандарин за деца. Не знам колко ще продължи тази страст, преди месец-два учеше руски. Аз ѝ казвам да се упражнява да пише на български, но тя “знаела” та не иска 😆

 

След българския, китайския и японския, ред е на унгарския😄

 

преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Ама, рисунката е страхотна! Браво на детето и виж, как красиво пише!

Лъвът в нашето семейство има късмета да е рожденик през лятната ваканция и винаги получава страхотни картички-рисунки🙂. Аз-скорпионът съм в по-неблагоприятната позиция на учебното време, но се радвам като получа най-детския подарък. Има ли рисунка, значи още ми е детенце детето, а аз съм още млада😄

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Под игото беше за четене миналото лято при дъщеря ми. За улеснение с думичките взех адаптираната. Но първо започнах аз да я чета - е то толкова орязано, че чак се губи смисъл.. Така че с архаизъм или без, оригиналът си е оригинал. 

Явно не съм само аз, дето все препрочитам покрай летните списъци на децата 😆😆😆

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.